Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
6. nov 2007

Wighy, neviem presne, asi ju musíš dať zapísať do pasu... ale od januára budú hranice otvorené, tak potom už neviem či aj vtedy bude treba pas... 😅

renika
6. nov 2007

od zaciatku sme chceli Maxima,len cela rodina nad tym menom tocila ocami. Svokre sa uz teraz paci,ale mame vobec. No mne a manzelovi sa paci a to je hlavne,my sme sa na nom hned zhodli. Dost skoro sa rozhodujeme o mene,ze? Kili,mas pravdu,koncom tyzdna by mi mali urobit cisarsky,tak uz nebudem kinderko. Zajtra vam dam vediet,povedia mi presny datum aj hodinu.

wighy
autor
6. nov 2007

prave preto si to musim zistit aby to nevyzeralo ze si pasujem vlastne dieta hehe,to akoze mam mat u seba jej rodny list??ved len tak ma teraz cez hranice nepustia nie???alebo pustia??

kila
6. nov 2007

Wighy podľa mňa ťa s dieťaťom len tak nepustia... 😅

wighy
autor
6. nov 2007

kilus no ved ale pas na mesiace nema zmysel robit,zbytocne vyhodene prachy,tak asi pockame do januara

renika urcite daj vediet, ja tu budem ako na koni a snaaad sa ece najdu nejake komarnancanky a potom by sme mohli aj tretko urobit,no teraz uz fakt palim bo mala sa pomaly prebuuuudza papa

kila
6. nov 2007

Pá Wighy! Aj ja sa už chystám domov! Zajtra idem na tie krvné testy, tak prídem až vo štvrtok! Majte sa! 😉

henrieta76
6. nov 2007

ahojte.pridavam sa k vam.
wighy staci ked si ju das zapisat do pasu.vlastny pas potrebuju deti od 5rokov.aspon mi sme davali robit malemu tento rok.

wighy
autor
6. nov 2007

kiluska drzim palce,mozno budes mat stastie a tooolko nebudes musiet cakat na vysledky, tak vo stvrtok popismenkujeme papa

renika
7. nov 2007

ahojte baby. Tak dnes mam ten velky den - dozviem sa datum a cas narodenia nasho maleho anjelika. Aj ja sa tesim,no na druhej strane budem od tej chvile straaasne nervozna ci vsetko dobre dopadne. Este nikdy ma neuspali,ani neoperovali,preto sa tak bojim cisarskeho 😔

renika
7. nov 2007

henrieta,chcete mat tretie babätko? Kde si rodila?

wighy
autor
7. nov 2007

ahojteeeeeee

reni myslim na teba a nebojkaj vseeetko dobre dopadne a o chvilu budes mat pri sebe vonavy uzlicek,joooj ci to je kraasny pocit,nikdy na to nezabudnem

ahoj Heni vitaj medzi nami,to je super ze sa takto rozsirujeme 😀

henrieta76
7. nov 2007

ahojte.
renika chceli by sme tretie babo dufam ze sa nam to teraz podari lebo minuli mesiac som mala mikropotrat.rodila som obidve cisarskym v komarne.nemozes mat cisarsky s epiduralkou?

wighy
autor
7. nov 2007

Heni to mi je luto ☹ ale mas moj obdiv ze chcete 3 babo,ja to ledva zvladam s jednim hehe 😉

renika tak ako???

nika251
7. nov 2007

Ahoj wighi a ostatne tak sa teda hlasim.Az teraz som si vsimla ze si zalozila temu 🙂 . Este som v celosti ale rovnako ako u Reni ani u mna to uz dlho nepotrva. Henrieta- mam jednu otazku- ak si rodila cisarskym tak kedy moze byt najblizsie babo? Lebo my by sme chceli co najmensi odstup.Dakde hovoria rok,dakde dva.
Reni- drzim palce nech ti daju co naj. termin.

wighy
autor
7. nov 2007

jeeeeej nika nooo teba som tu uz ocakavala 😉

moooc drzim palceky nech to mas rychlo a co najviac bezbolestne za sebou 😉 a samozrejme veeela mlieckaaaaaaaaaaaa

ivka19
7. nov 2007

ahojte baby,chcem vas len pozdravit,som od komarna ale zijem v zahranici a potesilo ma,ze ste tuto temu zacali,tak vam vsetkym prajem krasne maminkovanie a tehulkovanie,nech vam vasi anjelikovia a babatka v bruskach robia len radost 🙂

nika251
7. nov 2007

Wighy s mlieckom to zatial nevyzera nejako na porod. Absolutne sa neobjavuje, nevyteka.Ale zas ked skusim potlacit bradavku uz sa trosku ukaze. Aj prsia sa mi trosku naliali ale tot vsio.
Ivka dakujeme za prianie. Dufam ze ako ex KN sa k nam pridas aj ty. Kde v zahranici zijes? Mala ma velmi pekne meno Raniya

wighy
autor
7. nov 2007

ivka ahooooj vital takto virtualne vKN 😀

nika nic si z toho nerob pred porodom som ani kolostrum nemala a s mlieckom bojujem doteraz ale hlavne je nevzdavat to ja robim vsetko preto aby som kojila co najdlhsie 😉 teda aspon rok

nika251
7. nov 2007

Uvidime aky boj caka nas. V kazdom pripade to bude zaujimave- mam pocit ze mlady bude papkac po otcovi.Vzdy ked sa najem tak citim ako je hore a ak som hladna tak so sebou nevladze 😀 . Dufam ze to mliecko pride po porode. Idem si trosku schrupnut - nejako to na mna dolahlo. Vecer sa este pripojim- dufam ze tu dakto bude a ze Reni poda nove spravy.

ivka19
7. nov 2007

dik za privitanie 🙂 zije v uk uz 5 rokov 😉
no s tym kojenim,to fakt hlavne sa nevzdavat,ja som si prve tyzdne vytrpela,ale teraz je to v pohode aj ked sice toho mliecka tolko nemam ☹

wighy
autor
7. nov 2007

leeeeeeeeeen pekne oddychuj kym moooozes 😀 idem aj ja bo mala po mne vykrikuje 😀 😅

vecer ak ma manzel pusti nakuknem papa

henrieta76
7. nov 2007

ahoj nika
mne povedali rok tak som to dodrzala a po roku otehotnela.aj mi sme chceli maly rozdiel.u koho budes rodit?
wighi pijes nejake cajiky na podporu mlieka?mne pomahali a aj homeopaticke bobulki som mala aj tie bili super.ak chces zistim ti ako sa volaju.

wighy
autor
7. nov 2007

ivka takze aj dokrmujes???

heni ja beriem tie homeo volaju sa ricinus communis 5ch, pijem fenikel 2xdenne,potom vineu, veeeeela vody, gravimilk takze co mozem urobit pre mliecko tak to aj robim + odsavam nech sa mi tvori o to viac, mame dobre aj horsie dni ale ja to tak lahko nevzdaaaaam 😉

renika
7. nov 2007

baby tak som tu. Zapal pluc mam dolieceny,takze moze prist na rad sekcia. Dnes mala byt velka vizita a mali mi oznamit kedy mi ju urobia,ale nebola,lebo primar operoval. Mozno este dnes sa tu zastavi a nakukne do mojich vysledkov,ale pravdepodobne az zajtra na velkej vizite mi to oznami. Antibiotika mi musia pichat nadalej,lebo moja imunita je na nule a operaciu by som bez nich nezvladla. Jaj,a nemozem mat sekciu s epi,lebo v NZ epi nepodavaju..

renika
7. nov 2007

nika, dohovor malickemu nech sa uz poponahla,aby sme sa tu stretli. Cakam tu na teba 😉

renika
7. nov 2007

inak,myslela som,ze po cisarskom treba pockat dva roky a nie jeden. Heni, a preco si rodila cisarskym? Obdivujem ta,ze chces aj tretie miminko.

henrieta76
7. nov 2007

ako to ze v nz nepodavaju epiduralku to sa mi nezda.cisarskym som rodila lebo sa nam dlho nedarilo potom som mala mimotehu nakoniec nam to vyslo inseminaciou a maly bol aj velky tak doki nechcel ryskovat a pri dcerke som chcela spontanne ale nepostupoval porod mala nepostupila do porodnich ciest tak preto som mala aj druhy krat cisarskym a tretie uz bude planovany cisarsky aj so sterilizaciou.
wighy spravne nevzdavajto,kojenie je najkrajsia vec spojena s babatkom.

renika
7. nov 2007

nepodavaju epi,lebo tu nie je ani jeden anesteziolog,ktory by mal na to papier. Ja som cele tehu myslela,ze rodit budem normalne a tak som sa na epi vypytovala kazdeho,koho sa dalo. Chcela som rodit s nou. Este v auguste mi povedali,ze do novembra to iste bude a nic z toho. Ludia,ktori boli vyskoleni tu uz nie su,odisli.. Ty si tie 2 sekcie nemala pri celkovej narkoze?

henrieta76
7. nov 2007

nie renika obidve som mala epiduralkou.narkozou som mala len mimotehu.

nika251
7. nov 2007

No uz som tu a vyhajana 🙂. Henrieta- dakujem. Aj ja dufam ze ak uz budem musiet ist pod skalpel ze po roku alebo roku a pol budeme moct mar druhe. Povodne sme tiez chceli 3 ale nechcem moc rodit po 31-32 rokoch. Teraz som mala 28 takze jedno este stihame. Rodit sa chystamv NZ tam mam aj Dr.

Reni- ak sa ty budes takto ponahlat veruze sa tam na buducityzden stretneme 😀 . Dr. sa mi zacal vyhrazat sekciou keby nahodou porod nepredbiehal ako ma a predpoklada ze buduci tyzden sa to uz pusti.

Wighi ma nestras ze nech sa vyspim teraz- nejako som si pocas tehu zvykla na popoludnajsi spanok - tajne dufam ze aj maly a ze mu to po porode vydrzi 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre