Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
4. okt 2010

@pukica V takomto pocasi sa asi nikam nedostanem s malym tak aj ja poslem online a tak aj poslem kazdemu znamemu link. Vdaka za odkaz, papa 😉

pukica
4. okt 2010

@zzz77 ok,za malo,diky za reakciu 😉

beki8
7. okt 2010

@pukica Ahojte, chcela by som sa spytat, ci od Vas niekto pojde do BA na strajk, rada by som sa pridala ale mame pokazene auto, samozrejme cestovne naklady by sa rozhodili. Dakujem

pukica
9. okt 2010

@beki8 ahojky,no ja som na strajk chcela ist ale kedze nemame auto,musel by nas brat kamos a na potvoru sa nas kocik do jeho aut nezmesti ☹ keby bol strajk v NZ tak vlakom nie je problem...ale do Blavy...

beki8
11. okt 2010

Tak aj ja budem kazdu strajkujucu mamicku podporovat len v mysli

kila
16. okt 2010
kila
16. okt 2010

Ako sa máte? My sa máme pomerne dobre, Réka prekonala nádchu a kašel, Tomi bol, aj je zdravý ako rybička a teraz som chorá ja. Tiež mám nádchu a kašlem... a aby to nebolo také jednoduché dostala som aj alergiu - mala som vyrážky od hlavy až po päty... bola som aj u kožnej, vraj je to žihlavka -alergická reakcia na niečo. Teraz to už nemám, len keď pôjdem von, vyrážky sa mi objavia len na tvári, tak si myslím že niečo je u nás vo vzduchu.
Lieky mi nevedela dať žiadne pretože dojčím, dostala so len mastičku proti svrbeniu... A dnes sa mi tu u rodičov vyrážky neobjavili vôbec aj keď som bola vonku s deťmi, tak určite je v KN vo vzduchu niečo . Možno ten červený kal z Maďarska sa dostal do Dunaja, alebo potom už neviem čo... 😖
Deti sa majú dobre a to je dôležité... Tomi už krásne usmieva aj vykrikuje - keď nespí, lebo stále je taký spachtoš ako keď sa narodil. Je to pre mňa neuveriteľné, ale už prespí noc, alebo sa zobudí raz, naje sa a spí ďalej. A netreba ho ani uspávať, keď je unavený zaspí v postieľke sám, netreba ho nosiť na rukách. Je to zázračné dieťa, úplný opak Réky. Už ho nebolí ani bruško, o takýchto pokojných deťoch som len čítala v knižkách a každý sa čuduje, že to nie je možné... A asi bude úplne iný ako Réka, má tmavšiu pokožku, rastú mu nové hnedé vlasy a asi bude mať aj hnedé oči. Réka je po mne a Tomi bude po otcovi. 😀

kila
17. okt 2010

No dúfam, že Tomiho poslušnosť vydrží... 😅 ... ja som už sľúbila Réke, ktorá občas máva poriadne histerické záchvaty, že keď ju takto chytí aj puberta, tak ju vtedy zamknem do jej izby a pustím ju von až keď bude mať 20 rokov. 😅
Trošku ma trápi, že Tomi nemá stolicu aj 4 - 5 dní, občas vidím že ho to aj trápi, tlačí, tlačí a nič, ako keby mal zápchu. Potom keď sa vykaká, tak nestačí na to jeho plienka a ani nekaká "praženicu", ale žltú "paštétu". A pritom ho len dojčím. Neviete čo s tým?

wighy
autor
18. okt 2010

kila jeeeeej tomi je zlatusik paraadaa 😵 😵 😵 😵 😵

neboj 4-5 je u dojcenych deti uplne normalne do 7 dni je to v pohode a hlavne ked sa nezvija v bolestiach tak je to ok 😉

kila
18. okt 2010

Ahoj @wighy, nie, vyzerá v pohode, tlačí, tlačí a keď sa vyprdká tak sa aj usmeje... 😀 A čo je s vami? Ako je v škôlke? A ty už robíš?
S tým nočníkom som aj ja urobila tú chybu, že som to "vzdala" v tom zmysle, že som ju už len posadila na nočník, nepýtala sa jej či nechce sa ísť vycikať - aj tak by povedala nie - prestali sme o tom diskutovať odkedy sa narodil malý. Teraz ma nakopla zasa moja teta, ktorá sa čudovala, že sa s tým nevieme pohnúť a gúlala na mňa očami že ona by to takto nenechala. A má pravdu. Tak som si teraz zaťala zuby a povedala som si že to doriešime. A dnes už máme prvý výsledok: teraz keď som ju uložila spať mi povedala že bude pipi a naozaj sa vycikala do nočníka. Toto ma musí inšpirovať pokračovať ďalej.
Včera sme mali zase návštevu, moju sesternicu s rodinou, ona má tiež 2 deti s malým vekovým rozdielom, jej mladšia dcéra je teraz v puberte a hovorila som jej o tom, že keď Réku chytí puberta zamknem ju do izby. Ona ma len vysmiala že nieže ju zamknem ale budem rada keď nebude doma a keď mi povie že príde domov o piatej od kamošky, tak jej ešte aj navrhnem aby prišla až o siedmej, lebo aj s jej dcérou je to na nevydržanie. 😀

kila
13. nov 2010

Ahojte! Čo máte nové?
Tomi už má 3 mesiace, boli sme na poradni, má 5600g a 62cm, dostal aj očkovanie - teplota sa mu nezvýšila ale potom mi celý deň preplakal - nespoznávala som moje kludné dieťa - nakoniec som mu večer dala Panadol proti bolesti a aby sa ukludnil, po 30 minútach aj zaspal a ráno sa zobudil zase vysmiaty. 🙂
A Réka je konečne skoro bez plienky! 😀 Kúpila som jej samolepky a vždy dostala jednu keď mi povedala že chce cikať. A zabralo to! Na začiatku jej bolo ťažké vysvetliť že vždy dostane len jednu a len vtedy keď sama povie že chce cikať a aj sa vyciká - lebo potom chcela celý deň sedieť na nočníku, aj keď necikala 😀 , ale teraz je už celý deň suchá, pociká sa len v noci. A nemá problém cikať ani vonku alebo do WC. Neuveritelne rýchlo sa nám to podarilo, aj ja sama sa čudujem a veľmi sa teším! 😵
Inak chorí už nie sme a je nám fajn. 🙂

lilimonika
17. nov 2010

Ahoj kočky, mám takú otázočku na Vás...aký je pán doktor Valacsai?
že vraj bol na detskom oddelení, teraz prišiel k nám do Hurbanova

zzz77
18. nov 2010

Ahojte
lili zial toho lekara nepoznam tak ti nepomozem ☹

Mam pre Vas novinku, stalo sa co sme najmenej ocakavali 😵 😀

lilimonika
18. nov 2010

ahoj

jéééj ty kokso ďaľšie babuľo 😀 jupííííííííí

gratulujééééééém, jaj ako sa teším
tak to je parádne prekvapko 😀

akurát aj my sme sa včera rozprávali ale ešte teraz nie, my už máme dve tak keď Veronika bude okolo 3roku tak až vtedy bude možno tretie 😀 😉

ešte raz veľmi gratulujem 😵

wighy
autor
18. nov 2010

@zzz77 no woooooooow zo srdiecka gratulujem a tesim sa s vami paraada🙂))))

tiez takeho lekara nepoznam

lilimonika
19. nov 2010

ďakujem kočky za snahu🙂
chcela by som vedieť o ňom či je dobrý....

zzz77
28. nov 2010

Dakujem baby ste zlate 😉

Pobudla som tyzden v nemocnici, lebo som krvacala. Teraz v piatok ma pustili domov , nastastie je uz vsetko OK. Drobulo ma dobre potrapi 😝 dufam uz to nebude dlho trvat, aj som schudla 2 kila. 😕

wighy
autor
28. nov 2010

jooj drzim palce ab yt ouz bolo uplne oki, hlavne oddychuj nakolko to je mozne 😵 😵

lilimonika
29. nov 2010

fííha no dávajte na seba pozor 😉

edita84
30. nov 2010

ahojte kočky dávno som tu nebola ako sa tu máte? jééj
@zzz77 čo to vidím druhé babatenko dávajte na seba pozor inak gratulujem
@kila jéj ako už vyrástli drobci zlatunký sú
@lilimonika tretie? noo ako vidím nechce sa ti späť do roboty čo? 😉 😀
no ja pracujem je nám fajn malá je už druhý krát chorá tak uvidíme ako bude dalej

majte sa kočky 🙂

kila
4. dec 2010

Ahojte!
@zzz77 krásne bábätko! Už sa neviem dočkať čo to bude! Ja dúfam že budete mať dievčatko! 😵 Dávaj si na seba pozor! A kde bol Márk kým si bola v nemocnici? A ako to znášal? 😕
U nás sú detičky ok... Réka už mala plienky len na noc, ale tento týždeň sa všetko pokazilo a začíname odznova... neviem prečo a čo do nej vošlo, ale zase sa kludne pociká, nepovie, nechce ísť na záchod ani na nočník, hrozné... Tomi sa už prevrátil na bok, začal vykrikovať a potom sa smeje že sa zlakneme, už dávnejšie objavil svoje ruky a hrá sa s nimi a vie už udržať aj nejaké hračky, ale samozrejme najradšej "číta" noviny a je to také smiešne že si ich chce dať do ústočiek ale ešte nevie... 😀

kila
5. dec 2010

Fotky:

lilimonika
6. dec 2010

ahojte kočky 😉
no Mikuláš doniesol sladkosti?

edit a ty už pracuješ?ja som si myslela, že sa pokúšate o ďalšie a že aj máte....
išla si späť do roboty?
no u nás je to zatiaľ tak, že dve stačia, ale uvidíme, ešte mám do konca materskej 2roky..

edita84
6. dec 2010

@lilimonika hej pracujem a o baby sa teraz aj snažíme aj nie nechávame to na náhodu 🙂

zzz77
21. dec 2010

Caute 😉
u nas vsetko v najvatsom poriadku nastastie, vysledky krvi su dobre a aj screening, mam teso 😀 Zatial som nepribrala ani kilo, ale uz sa zacinam citit lepsie tak sa to uz asi pohne.

@kila maly bol doma s drahym kym som bola v nemocke, potom prisla svokra na tyzden a potom a j mamka na dalsi tyzden, tak sme mali pomoc, ale teraz uz zvladam vsetko zasa sama. Ale Mark to nastastie znasal ovela lepsie ako ja 🙂 😉 Normalne mal teso ze mohol pobehovat na oddeleni a sestricky z neho mali tiez radost, normalne im robil sou 😀

zzz77
21. dec 2010

@kila fotky deticiek su velmi pekne a podarene 😉 😵

lilimonika
22. dec 2010

Ahojte kočky🙂

no my sme s Monikou(4r.)prekonali akútny hnisavý zápal stredného ucha, museli jej pichať ušká, lebo jej to nechcelo prasknúť☹kočky bolo to hrozné.
išli sme k Dr.Mezeyovej do KN, ona nám dala lieky, ale Monika mala už 5deň horúčky , nejedla, vracala potom už ani lieky nechcela vypiť tak sme išli do NZ do nemocnice a tam Nám povedali, že sa to už dávno malo spraviť a nie dávať lieky a prepichli Nám to, hneď sa jej uľavilo, už ju tak boleli ušká, že už ani tvár sa jej nedala pohladkať a prosila Nás aby sme ju zobrali lekárovi...proste nechcem ešte raz takéto niečo prežiť☹
ale našťastie už je to ok, akurát ešte slabšie počuje ale aj to časom prejde 🙂

Kočenky prajem Vám všetkým príjemné prežitie Vianočných sviatkoch🙂

edita84
23. dec 2010

Ahoj kočky prajem vám šťastné a veselé vianoce a šťastný Nový rok hlavne veľa zdravia a lásky 🙂 🙂 🙂 🙂

zzz77
23. dec 2010

Ahojte babenky 🙂
Na Vianoce a v Novom roku lásku, šťastie na každom kroku, úspechu a zdravia veľa Vám z úprimného srdca želám 😉 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre