Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
9. apr 2012

@lilimonika ahoj, ako sa mas? co bolo u lekarky? vsetko ok? pevne dufam 😉
U nas je veselo Emma uz chodi bez opory a Mark ju este k tomu aj laka, tesi sa ze sa ma konecne s kym hrat. Mna zasa ide slahnut nestiham sledovat kde kto co stvara :-P
Mark sa skamaratil s 3 chlapcami z ulice no to vam poviem su ako certi zli tak mam obavy aby sa od nich neoducil, su aj k nemu dost stari oni uz chodia totiz do skoly no stale behaju za Markom aby sa s nimi hral, no to je skor horor co vystrajaju nie hra. Nemam ponatia ako to mam vyriesit aby zato boli zadobre ale aby ho nechodili lakat kazdu pol hodinu :-\

kila
10. apr 2012

@zzz77 Emma je veľmi šikovná keď už sama chodí! Super! No ale nezávidím ti tých chlapcov... 😕

rastulka
10. apr 2012

@zzz77ahoj,gratulujem malej šikulke 🙂 Veru tych chlapcov ti nezavidim ani ja 😒 Ja by som ich asi "slušne" poslala preč, však ako vidim Mark je ešte dost mali na takych kamošov.Držim palce a pevne nervy 😉

edita84
10. apr 2012

@zzz77 wau už chodí šikulka 🙂 no máš čo robiť s drobátkami nezávidím 🙂 inak ja by som na tvojom mieste tých chlapcov rázne stopla ved Márk je ešte malý a môžu ho nahovoriť na hocijaké nebezpečné veci aj ja som raz stopla o 3 roky staršiu susedku tá nahovárala Bejku aby s ňou išla preč odomňa a aby vyliezala vysoko na preliezky vetdy mohla mať okolo 2 rokov :/
@rastulka videla som foto aj vy ste boli v zoo? ktorý deň ste boli?

rastulka
10. apr 2012

@edita84 my sme boli v Gyori pred 2 rokmi,chceli sme ist aj my včera so znamimi @bambuu,len Marika sa necitila na dlhšiu cestu,tak sme išli len sem do čičova 😉 Je tam male "akože" zoo 🙂 Detom sa tam pačilo 😀

edita84
10. apr 2012

@rastulka jáj ja som myslela že teraz 🙂 hej aj tam je niečo ako zoo? a dajú sa tam krmiť a hladkať zvieratká?

rastulka
10. apr 2012

@edita84 Ano 🙂 http://www.azet.sk/firma/250989/andrea-krajmero... Je to malinke a teraz nemaju vela zvieratiek,ale ževraj postupne už dovezu zas (zomrel jej manžel ☹ ) Maju otvorene aj cez vikendy a vstupne je uplne v pohode 🙂

edita84
10. apr 2012

@rastulka aha dakujem nahovorím manžela nech sa tam niekedy skočíme kuknúť 🙂

kila
11. apr 2012

@zzz77 a inak sa neboj, Márk bude mať kopu kamarátov v škôlke, keď sa tí chapci nedajú zvládnu, kludne ich pošli preč...
@edita84 ako sa máte? Malý poslúcha? A Beatka?

edita84
11. apr 2012

@kila ahoj m sa máme momentálne zle Bea má zapálené mandle a Teo červené hrdlo akurát dnes sme boli u doktorky :/ ale inak pohoda 🙂 Teo je zlatíčko síce teraz je nejaký podráždený ale pripisujem to hrdlu 🙂 a vy ako? Réke sa ako páči v škôlke?

kila
11. apr 2012

@edita84 prajem vám aby ste čím skôr vyzdraveli... u nás je všetko po starom, máme sa dobre, Réke sa v škôlke veľmi páči, len ráno vstáva ťažko, v škôlke veľa nespí a potom koncom týždňa je už veľmi unavená. A Tomi je na zjedenie...

edita84
12. apr 2012

@kila jáj díki, len dúfam že Teo to nechytí od Bejky :( lebo to by bolo peklo 🙂
ťažko vstáva? joj zlatíčko a o kolkej chodíte ráno? jéj aj Tomy je už velký chlap 🙂 3 tie kedy bude? :D

kila
12. apr 2012

@edita84 do škôlky chodíme medzi poslednými, z domu odchádzame o 8.00, budíček je o 7.00... 😅 A spať chodíme večer o pol deviatej. Réka veľmi rada leňoší v posteli, cez víkend keď ju poobede zobudím o tretej, často vylezie až o štvrtej, pol piatej... 😅 Tomi je už veru veľký, hoci ešte nehovorí, ale všetko mi vie vysvetliť po svojom alebo ukázať čo chce. A veru aj vymýšľa, nechce papať - toto je môj kríž, aj Réka jedla veľmi zle... 😝 Odkedy chodí do škôlky zje všetko, teraz sa môžem trápiť s Tomim. 😖
A tretie bude až keď vyhráme na športke alebo keď pán Boh zariadi že zlyhajú antikoncepčné pilulky... 😀

edita84
12. apr 2012

@kila wau tak to leňošenie závidím 🙂 bea hned ako vstane je vonku z postele :/ no s tým 3 som tak isto ale ja zvyknem hovoriť že ked manžel bude zarábať 2000 € a materská bude 400€ tak vtedy :D

kila
13. apr 2012

@edita84 veru ani ja by som nepovedala že by som nechcela tretie, ale už je tu veľmi veľa "ale" že prečo nie. Milovala som pocit že som tehu, užívala som si tehotenstvá aj pôrody som mala fantastické...
Réka bude mať zajtra 4 roky, nakoniec som jej objednala tortu aj do škôlky, ráno som ju odfotila, tešila sa ako malá žabka:

kila
13. apr 2012

Dnes oslavuje v škôlke, zajtra dostane darček od nás a v nedeľu bude veeeeeľká rodinná oslava, takže oslavujeme 3 dni. 😅
A tu je Tomi:

edita84
13. apr 2012

@kila jéj peknučká torta 🙂 všetko naj Réke 🙂 čo ste jej kúpili? my sme mali veľkú dilemu čo jej kúpiť a nakoniec sme jej kúpili tie guličky čo sa zliepaju nejaké bindeez tuším :D ale strašne sú zlatunký a Tomi je už aký velký, vlasáčik 🙂

kila
13. apr 2012

@edita84 ano viem čo to je, aj ja som o tom rozmýšľala, aj ona by už z toho vedela niečo vyrobiť, lenže Tomáško ju nenechá s ničím takým sa hrať a tie guličky by nakoniec boli všade... kúpilii sme jej domček pre LPS zvieratká, lebo ich už má viac a nemá ich kde dať... od starých rodičov dostane kolobežku...
No veru Tomi má nejaké kučeravé vlasy, často neviem čo s tým tak mu stoja dohora a všeliako, asi ho budúci týždeň dám ostrihať. 😅

lilimonika
13. apr 2012

Ahojte kočendy, ako ste sa tu rozpísali😀
ohľadom kamarátov , my sme mali problém v škôlke s jedným dievčatkom, musela som dcérku dať preložiť do druhej triedy, lebo ju navádzala na zlé veci, zle sa správala, pľula, krásne rozprávala, bola nerváčka....čo nikdy nezvykla robiť, teraz je všetko ok
už bolo že prišla zo škôlky s plačom, lebo že M..... pľula na ňu na angličtine.....
my sme teraz tiež choručký☹
no dnes som bola na ultrazvuku 😀 už čakáme tretie bábo, ale ešte sa mi nestalo, že pri prvom ultrazvuku som videla ako sa bábo hýbe, ako prepletá s ručičkami a nožičkami, bolo to krásne🙂
jaj ako sa teším 😀

kila
13. apr 2012

@lilimonika prajem vám aby ste rýchlo vyzdraveli a gratulujem k bábätku, nech všetko dobre dopadne! 😵 Teším sa s tebou a závidím ti ale len v dobrom. V ktorom týždni si?
Mali preložiť do inej triedy tú druhú malú a nie vy vašu dcérku, nie?!?! Aj u nás je jedno dievča s ktorou sú problémy, aj Réku viackrát pohrýzla, ale porozprávala som sa s jej rodičmi a od septembra ju preložia do inej škôlky.

lilimonika
14. apr 2012

ďakujem pekne kila🙂
som v 12 týždni
od Septembra nastupujeme do školy už len pevne dúfam, že nebudú spolužiačky 😖
wau to je dobré, že oni preložia, u Nás sú len dve škôlky a tam kde chodíme my, je lepšia aj je bližšie je iba na 4-5km od domu 😀

kila
14. apr 2012

@lilimonika tešíme sa aj my, je veľmi nepríjemné každý deň počúvať že Réku zase nenechala tá malá na pokoji, skoro každý deň jej niečo vyvedie alebo sa pohádajú, ale ešte musíme vydržať 2,5 mesiaca do prázdnin... je to určite nepríjemné aj pre rodičov tej malej, veď učiteľky im hovoria každý deň aká bola neposlušná ich dcéra...
A prijali by ste si už chlapčeka? 😀

edita84
14. apr 2012

@kila a prečo nepovieš Réke aby jej to vrátila možno preto ju bije ebo vidí že môže, ja Bejke vždy hovorím nech udrie späť a čo povie učitelka ma nezaujíma moje dieťa nech nikto nebije 🙂

kila
16. apr 2012

@edita84 to určite nie, nechcem aby ešte sa aj pobili... 😕 a to dievča ju nebije ale hryzie, mám povedať Réke aby ju tiež pohryzla?!?! Nie, Réka je poučená aby na ňu nakričala a aby sa s ňou nehrala, viem že aj udrie späť ale nie tak aby to aj bolelo, lenže podľa učiteliek je tá dievča nalepená na Réku, nechce sa nikým iným hrať a ani Réku nenechá aby sa hrala s inými... Naozaj jediným riešením pre nás je len to že ju preložia do inej škôlky, už sa nevieme dočkať septembra...

edita84
16. apr 2012

@kila no u nás v škôlke bolo toto isté lenže tam to robil chlapec ale len tým ktorý sa nechali. ako náhle dieťa udrelo späť nechal ho napokoji lebo už cítil že tam nemá šancu

trutka
17. apr 2012

Ahojte.Na chvilku sa vam sem vkradnem 🙂 neviete mi poradit kde v Komarne je predajna s detskymi kocikmi? Najlepsia by bola ulica alebo tak.Alebo aj niekde blizko v Madarsku 😉 Dakujem

edita84
17. apr 2012

@trutka http://www.babywebshop.sk/ ahoj je to táto predajňa máš tam aj adresu 🙂

lilimonika
15. máj 2012

Ahojte kočky, tento víkend sme boli na svadbe tak pridám fotku o našich krásavičkách🙂

kila
15. máj 2012

@lilimonika sú ako malé princezničky 😵

rastulka
15. máj 2012

Ahojte 🙂 Dnes som bola s dievčatami v Komarne cele dopoludnie,baby ja som nemala kde prebalit malu 😠 V Priori tam kde je ten detsky kutik ,ani tam sa neda?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre