Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
11. máj 2008

neee vecer, svokra zobrala malu o pol 2 a my sme boli nakupovat a potom nam ece zostala ece asi hodinka tak sme skocili na biliard hehe ale dobre mi to padlo aj ked tam bolo straaaasne nafajcene 😝

wighy
autor
12. máj 2008

ahoojteeeee

baby kde ste???

adrolka vcera som ta videla ale sedeli sme s muzom na kave joooj uz dufam ze niekedy sa stretneme aby som mohla kuknut babiky 🙂

nika dame stretko???musim do delfinu ist malej kupit klobuciky a ten slnecnik

nika251
12. máj 2008

Caf wigh- jasne, mozme. O 13,30 na EN? Hehe- Adrolka - aj ja som ta vcera videla. Ale ja ta vidim vlastne kazducky den len vzdy na druhej strane ulice a raz na kafe 😀

wighy
autor
12. máj 2008

oki tak 13,30 EN tesim 😉

vija2
12. máj 2008

ahoj wighy vidim aj vy rastiete jak z vody..info ak neviete iduda porodila cca pred 2 tyždnami jakubka 44cm a 1800g predcasne ale vyzera to byť ok.. len je maly v inkubatore.takze dufame skoro sa vratia domov.su v nz.gratulujeme a drzime palce..

nika251
14. máj 2008

Ahoj. Sice trosku neskor ale predsa Indudke aj Jakubkovi blahozelame, zelame vela, vela zdravia a nech sa mamicke aj drobcekovi co najlepsie dari. 😵

wighy
autor
14. máj 2008

ahoj vija noooo presne tak rastie ako z vody 🙂
kukla som fotky maly je podareny, urcite je nezbednik vsak??

gratulujeme aj myyyyyyyyyyy 😅

nika251
15. máj 2008

Wiiiiiiighyyyy- de siiii angyalom ? Idete dnes von? Bola svagrinka a priniesla??????????????????????????????????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

wighy
autor
15. máj 2008

nikaaaaaaaaaaaaa tu soooooooooooooooooooooooom
ak bnezacne prsat tak ideme von moze byt na EN 13,30???
vcera prisli ale rano zmeskali lietadlo tak leteli neskor, vecer dobehli ale nestihla vybalit vsetky veci takze zatial mam u seba len jeden kus ale sklamem ta moja to nie je to co som chcela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nika251
15. máj 2008

Videla som- kukala som ci si neni v septembrovkach. Nic to, volaco sa s tym hadam bude dat urobit, neboj, kludne mi to dones 😉 . Ale mohli by sme az okolo 13,45 bo teraz idem do MR a dufam ze sa do 12,00 vratim, dam malemu hore obedik a potom frucime von.

wighy
autor
15. máj 2008

nika alebo vies co??radsej dojdem pred trznicu na 13,30, musim na postu zaplatit ucty a pozriet nieco v trzke moze byt???????????????????????????????

wighy
autor
16. máj 2008

ahoj nikaaaaaaaaaaaaa dnes som nemala v plane ist poobede von ale musim vcera som ece zabudela nieco kupit svagrinej a aj UM musim kupit, dame stretko??????????????

nika251
16. máj 2008

Ahoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj. O.k- o kolkej? a deeeeeeeeee? rozmyslam ze si budeme musiet presunut pomaly cas lebo uz o 13,30 je dost teplo. Ale to dohodneme. Ok? hehe- Dames je vyvaleny od 07,30 😀 tej ale bude zly 🙄

wighy
autor
16. máj 2008

no s tym casom to budeme musiet nejako vymysliet ale dnes ece musim tak skoro ak nevadi co tak o 13,45 EN??pred tym ja ece skocim na postu tak na tu 13,45 by som to mala stihnut a potom nieco vymyslime oki???
Dami a zlyyyyyyyyy haha neverim ved to je taky pokladik ako svet 😅 😅 😅

iva72
20. máj 2008

Čaute, už niečo konečne napíšem. My máme dnes presne osem mesiacov a malá sa mi včera sama postavila v postieľke...bože ako to letí... Už teraz sa chce v postieľke len postaviť a keď sa jej to nedarí, tak jačí... 😀 . Dnes je fakt úžasné počasie. Máte správy o Kile?

wighy
autor
20. máj 2008

jeeej ivka zelame vseetko najlespie sofinke k 8 mesiacikom , sikulka je sofinka ked sa uz postavi
Lauri lozi uz v celom byte a ja musim byt stale pri nej bo vsetko musi vyskusat 😀 😀 😀 😀

kiluska sa ma dobre, dens idu k rodicom tak potom sa ozve na MK

wighy
autor
21. máj 2008

nikaaaaaaaaaaaaaaa si tuuuuuuuuuuuuuuuuu???dnes by som chcela ist von, tak dufam ze pocasie dovoli, ako ste na tom vy???potrebovala by som do billy pre chrumky a ked som uz tak tak by som sa isla popitat na pasove
ale samo vsetko zavisi od pocasia 😨

wighy
autor
21. máj 2008

jeeezis popytat 😀 😀 😀

iva72
21. máj 2008

Moja veľmi nelezie, ale v chodítku už tiež všetko vyskúšala a ochutnala, hlavne zásuvky otvára a ohrýza ich. Ešteže zatiaľ nemá zuby... 😀

wighy
autor
21. máj 2008

ivka mozno sofi preskoci tu fazu a mozno to pride z hodiny na hodinu, mne mala lezie aj tak kam sa ani neda hehe takze ju mam nonstop na ociach, nechapem preco deti pritahuju len take veci ktore im do ruky nepatria 😀 😀 😀 hracky ma Lauri na salame 😀 😀

kila
22. máj 2008

Ahojte! Mám nový album! 😵

kila
22. máj 2008

Naša Rékuška je slniečkom nášho života. Pre dva - tri týždne boli brutálne ťažké. Navyše som prekonala aj malú popôrodnú depresiu, bola som schopná preplakať celé dni, ale svoju Réku som neprestala milovať ani vtedy! A dnes by som za ňu dala aj život! Nabehli sme už na ako-taký režim, že ráno sa malá zobudí okolo šiestej, či siedmej; pred obedom nechce spať a papá každé dve hodiny, okolo obeda ju snažím uspať a keď sa zobudí tak idem s ňou von kočíkovať - lebo v kočíku tiež nevie spať. O ôsmej sa okúpeme, napapáme sa a ideme spinkať. Zaspí okolo deviatej a spí až do tretej, či štvrtej - vtedy ju prebalím keď treba, zase papá a spí ďalej. Takže sa to dá vydržať.
Idem ju teraz pozrieť lebo som ju nechala vonku v kočíku keď sme prišli z prechádzky. Večer keď zaspí zase niečo napíšem.

kila
22. máj 2008

Rékuška po papkaní väčšinou nezaspí hneď... vlastne sa trápim s kojením, lebo vyzerá to tak, že mám príliš veľa mlieka, keď si malá odsaje z prsníka tak prudko mi mliečko tečie že ho nestíha prehltať a preto strašne kričí už počas kojenia... prichití sa na prsník a potom ho pustí a kričí a mliečko mi normálne strieka z prsníka ako fontána, malá je celá od mliečka, aj ja a aj všetko okolo... Už som skúšala zmeniť polohu pri kojení, ale nepomáha. Čo mám robiť? Mám si mlieko odsávať? Nechce sa mi...
Ale kolika nás zatiaľ obchádza. Už sa stalo, že ju bolelo bruško (a to presne 3 krát), takže viem aký hrozný je ten rev... to som aj ja plakala s ňou... Aby sme tomu predišli, odvtedy jej dávam každý deň raz feniklový čajíček medzi dvoma kojeniami. Manžel s ňou zvykne aj cvičiť, dvíha jej nožičky alebo s nožičkami bicyklujú.
A kúpila som v lekárni aj masážni gél Pupík - na bruško, ale aj ten pomáhal len dovtedy, kým som jej masírovala bruško. Na poradni som sa opýtala aj lekárky a ona nám predpísala nejaký sirup Sab Simplex - ale to bol horor keď som jej ich večer podala vrámci prevencie. Celú noc len plakala, jedla a hneď aj všetko vyvrátila. Ten sirup som aj hneď vyhodila!
Čajíček a pohyb - cvičenie zatiaľ nám stačia.

kila
22. máj 2008

A ešte mám problém s tým, že čo môžem jesť a čo nie... ...v nemocnici sme mali zakázané všetko čerstvé ovocie... takže doteraz jem len kompóty... včera a dnes som zjedla 1 čerstvú jahodu, ale viem že ani tá sa nemá jesť... reďkovka sa tiež nemá jesť, cibuľu cítiť cez mliečko a malá ju nemá rada... fakt ma z toho už ide poraziť... ja som bola zvyknutá jesť stále ovocie aj zeleninu, strašne mi to chýba!

wighy
autor
23. máj 2008

kiluskaaaaaaaaaaaaa mala je naaaaaaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaaa juuuuuuuuj uz som taaaak cakala kedy pridas fotecky ece raz gratulujeeeem a zavidim lahky porod paraaaada 😅

co sa tyka striekania mliecka je to normalne ak to malej vadi tak si skus trosku nechat vytiect to by malo pomoct ja som to zo zaciatku musela tiez robit,potom sa to upravilo

a co sa tyka jedenia kiluska ja som si prezila svoje ja som vegetarianka a nemohla som ani ovocie ani zeleninu no bola to hroza, zila som len na pecive s maslom a syrom a vianockach 😔 mohla som len ryzu, cestoviny, mrkvu,petrzlen 😝 no vtedy som paradne schudla ale ja som nemohla skor jest lebo mala maĺa bolave brusko, lekarka mi povedala ze obmedzovat sa najviac treba asi tych prvych 6 tyzdnov a potom pomaly skusat, napriklad lauri vobec nevadila cokolada ale zas jablko osupane som nemohla jest asi pol roka

kila
23. máj 2008

Ahojte! Zajtra sa vraciame do KN! Skúsim sa vám ozvať budúci týždeň, keď idem kočíkovať... vraj bude zase dobre teplučko! Len ja som zvykla ísť von trošku neskoršie - okolo tretej či štvrtej - najmä keď je už okolo obeda veľmi teplo. V stredu určite nie, lebo ideme na poradňu a budeme vybavovať krst a potom čakáme na stredu aj hostí. A manžela skúsim nechať tiež doma. 😉

wighy
autor
24. máj 2008

ahoj kiluska urcite daj vediet juuuj straasne by som chcela Rekusku take malinke miminko vidiet 😉

wighy
autor
26. máj 2008

ahojteee

no baby vyto tu tak zanedbavate

nika ako dnes???ma byt nadherne tak predsa nebudeme sediet doma hehe???daj mi vediet 😉

nika251
26. máj 2008

Ahojte.
Kili- malinka je naozaj hrozne zlatucka 😵 . Blahozelame a prajeme vela, vela zdravia a nech poslucha maminku. Ohladom tych nalad- ja som bola placliva koli unave takze kazda sme si presli tym svojim. Ale bude lepsie, neboj.

Wigh- 😀 rande hodime ako sme sa uz dohodli. Papapapapa

wighy
autor
27. máj 2008

nikaaaaaaaaaaa dnes kedy a kdeeeeeee???????????????????? 😀 nezabudni mi proiśim pripomenut ze musim ist dol elkarne muzovi kupit c vitamin a claritine prosiiiiiiiim lebo vcera som zabudla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre