Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

edita84
29. nov 2009

ahoj lili mne odporúčali vineu a hnedé pivko iné neviem

henrieta76
29. nov 2009

ahojte
lili homeopatika.mne pomohli aj tabletky alfalfa.

wighy
autor
29. nov 2009

lili hej vinea je dobra ale iba vybublinkovana, v lekarni sa da kupit gravmilk vanilkovy ten je tiez dobry plus homeopatika

heni ah oooj ako sa mate???

henrieta76
30. nov 2009

ahoj wighy dakujem dobre.
mala rastie len neviem kam sa ponahla.inac je strasne zlata a ja si to uzivam,som strasne rada ze ju mame.

lilimonika
30. nov 2009

kočky ďakujem Vám veľmi pekne, ste zlaté 😀 😉 😵

zzz77
30. nov 2009

Lili ja som brala Ricinus communis to su homeopatika, no skus radsej koit takto:

- ak bábo ozaj pije mliečko, vidíš, ako mu počas dojčenia pri pití klesá hlboko brada, pri poklese nastáva pauza - vtedy má bábo plnú pusu mliečka, po návrate brady počuješ, ako mliečko preglglo. Ak už bábo na prsníku nepije mliečko, iba cucká , pohyby sú plytké, jemné, rýchle, bez pauzy, prsník ľahko vytiahneš.

- počas dojčenia využívaj stláčanie prsníka - teda keď vidíš, že bábo po skutočnom pití prechádza do cuckania, prsník na pár sekúnd stlač - bábo začne pekne piť (prsník chyť ďalej od dvorca akoby si išla odsávať - prsty dole, palec hore - do tvaru písmena C) , keď bude prestávať, prsty uvolni - bábo možno začne piť mliekčo uvolnené tlakom, možno bude oddychovať - počkaj, kým nezačne znovu sať len naprázdno a opäť stlač - opäť začne piť .... takýmto stláčaním prsníka predlžuješ aktívny čas na prsníku - vtedy bábo si vypije viac mliečka . Stlač pevne, ale nie bolestivo, s prstami nepohybuj, len stlač tak, aby si zvýšila tlak v prsníku a mliečko tieklo rýchlo. Stláčaj vtedy, keď nepije , len saje naprázdno - ka pusinkou nerobí nič, nestláčaj - vždy počkaj na sacie pohyby.

Toto mi poradila Annag a tak nemusim kojit z oboch prsnikov a malemu uplne staci aj jeden.

kila
2. dec 2009

Ahojte! Zase som tu. Zomrel mi starý otec, včera bol pohreb. 😢 Pred týždňom dostal porážku a nevedeli mu pomôcť, takže sme len čakali kedy to príde. Aj preto sme prišli domov minulý týždeň. A teraz možno napíšem hlúposť, ale ja mám pocit, že Réka minule mala teplotu práve preto. Určite cítila to napätie čo ovládalo našu rodinu, v sobotu večer som jej musela dať naposledy liek proti horúčke a presne v tú hodinu zomrel v nemocnici. A odvtedy je Réka zase ok. Vôbec nie je chorá, horúčka zmizla skoro z hodiny na hodinu, tak ako prišla bez dôvodu a bez následku.

edita84
2. dec 2009

ahoj kila to mi je ľúto úprimnú sústrasť.
a ano je to možné že malá bola preto choručká ale super že je už zdravá

kila
2. dec 2009

Edita ďakujem. Dúfam, že teraz už vydržíme nejaký čas bez choroby. Dávam jej naďalej probiotiká aj multivitamín. Dali ste zaočkovať vaše deti proti chrípke? Viem že bábätká sa neočkujú, ale väčšie deti?!?! 😅

edita84
2. dec 2009

kila ja som dala pred týždňom sme mali druhú dávku a ešte v lete som ju dala zaočkovať proti hepatitíde typu A

wighy
autor
2. dec 2009

ahojte

Kila, uprimnu sustrast 😔

a stou horuckou je to mozne, deticky su velmi citlive

ja som proti chripke nedala a ani nedam, ja som nikdy nebola ockovana a ani sa nechystam,som totiz proti 😉

kila
2. dec 2009

Wighy ďakujem.
Ani ja som nikdy nebola očkovaná proti chrípke, ani som neplánovala dať Réku zaočkovať, ale teraz o tom uvažujem, uvidíme.

kila
3. dec 2009

Zzz teším sa že sa ti darí dojčiť!
Dávajte si na seba pozor! Majte sa! Pá!

lilimonika
3. dec 2009

ahoj ZZZ ďakujem krásne za radu, ihneď to aj vyskúšam 😉
včera večer sme sa už trápili, lebo sa dožadovala cicíka, ale už som dokopy nič nemala ☹ no ale teraz to vyskúšame a keˇdto pôjde tak bude super, bude mať mliečko času sa doplniť 😀

Kila úprimnú sústrasť ☹

zzz77
3. dec 2009

Ahojte
Kila uprimnu sustrast. ☹
Vsak sa ozvi, ked uz nebudete chori a sa dohodneme, kedy pridte, ked bude doma aj drahy. Teraz ma roboty nastastie dost, no by ma tesilo, keby bol s nami doma viac. Aj on mal zaseknuty chrbat tak bol na injekciach, uz mu je ale dobre.

Lili dufam, ze to pomoze 😉 Ak sa dozaduje prsnika tak mu ho daj, nevadi ked tak citis ze je prazdny, on sa totiz postupne naplna, nie len casom tak tam mliecko urcite este bude.

henrieta76
3. dec 2009

ahojte
kila uprimnu sustrast

ja som dala zaockovat cca pred 2 tyzdnami tomiho aj eriku kvoli gretke,doteraz ockovany na chripku neboli.

lilimonika
6. dec 2009

ahoj ZZZ takže teraz je našťatie všetko v poriadku a je to naozaj tak, že ja cítim, že ich mám splacnuté ale keď ich potlačím ide z nich, len sa moja nervačí už keď to tak netečie, lebo ja používám klobúčiky a vtedy to nevie tak sať aspoň to ja tak vidím..ale poradíme si aj tak, vtedy ju dám na druhý cicík trošku nech sa ukludní, a ten len troška pocucká, lebo jej prakticky jeden aj stačí 😀
takže môžme tak povedať že som sa zase vrátila do normálu, že na jedno papanie jeden cicík a potom sa majú čas pekne naplniť 😉
popritom ešte pijem vineu, čaj pre dojčiace a dnes som si kúpila aj nealkoholické pivečko 😀

zzz77
6. dec 2009

Lili ahoj tu najdes o dojceni este viac informacii, kukni http://dojcenie.wordpress.com/

edita84
6. dec 2009

zzz ja som kojila asi len 3x a to s klobúčikom lebo mám malé bradavky ale malej to dosť s tým išlo len potom nebolo čo papať.

zzz77
7. dec 2009

Edita je mi luto ☹ este ze su tie umele mlieka take kvalitne.
Ja som zo zaciatku ked nebolo dost mliecka aj plakala s malym spolu, teraz je uz nastastie vsetko ok. 😉

edita84
7. dec 2009

to áno mne na stratení mliečka veľa prispeli aj nervy okolo pôrodu. ale ani som sa až tak nesnažila kojiť bola som sprostá ale ked budem mať raz druhé už to tak nenechám budem robiť všetko aby som vedela čo najdlhšie kojiť.
zzz si šikulka že si si tak super vedela poradiť a hlavne že si to nevzdala.

lilimonika
7. dec 2009

ahojte kočky

edita práve tak som bola aj ja pri prvej slečne, že som kojila iba 4mesiace, lebo som tak cítila že nemám mlieka, tak som jej začala dávať umelé mliečko a pritom cicík som mala tvrdý, ale tak vtedy mi nemal kto poradiť ☹ ale teraz už viem čo a ako, už viem že musíme čo najdlhšie vydržať a pokúšať sa o všetko 😉
zajtra ideme do poradne tak som zvedavá koľko sme pribrali a narástli 😀

edita84
7. dec 2009

veru je to ťažké ked sa nemáš koho pýtať a ani net ked nie je

wighy
autor
7. dec 2009

ahojte baby

n o veru net je veeelak pomoc aj mne vela pomohol ked som nevedela co a ako 😉

nika, kukla so mfotky deti,juuuj ak osa chalani na seba podobaju

heni a kam chodis kocikat??
baby ked pominie chripkova sezona, ked vymrznu hnusne bacily, mohli bysme dat niekde stretko,co vy na to&???

lilimonika
8. dec 2009

tak na 2mesiace máme 5300g a 58cm🙂))pribrali sme o 200g a narástli o 2cm 😀

veru veru vďaka tomu internetu a kočkám ako ste VY😀 😉

zzz77
12. dec 2009

Net je uzasna vec!!!

Edita to kojenie som aj ja parkrat vzdala ale len v hlave, pri kojeni som si vravela stacilo, no a pri dalsom ma to preslo, nastastie 🙂

Aj my sme boli u lekarky, maly ma uz 5400g a 58cm, Lili dohonili sme vas 🙂

Neviete co s vecernou kolikou? neviem maleho upokojit, natolko place a nic nezabera☹

lilimonika
17. dec 2009

zzz no tak to dobre rýchlo rastiete, malý Valibuk 😀
už na budúci mesiac dostávame očkovanie 😢

musíš mať dobré mliečko 🙂

ja som teraz tak, že mliečka mám, ale malá huncútka z pravého cicíka mi nechce veľmi papať, tam treba viac cucať, nejde to ako z ľavého a nechce sa jej, tak sa len nervačí keď ju priložím na pravý, ale prekabátim ju aj tak, lebo nechám ju ešte troška bez cicíku, troška si zaplače, ale vydržíme to a potom začne cucať aj z neho, nech sa nacucká z neho kým z toho tečie a potom ju prekladám na druhý, lebo ten mám veľmi plný 😀

zzz77
19. dec 2009

lili ja ho volam maly skrecok na duracel baterky 😀
mliecka mam konecne tolko kolko potrebuje a nemusim odsavat a tak, no posledne 4 dni mi tak papa, ze natahuje prsnik, odtrhava sa a potom ho hlada a sa rychlo prisaje, budem ich mat ako handra ked to takto bude pokracovat 😒 to asi robi preto, lebo velmi malinko spinka a je cely rozruseny a zaroven unaveny. No a nehovorim tie vecery, jaj to je ale trapenie, tak papa, ze place a vzlika a lapa po dychu a potom ho nevieme uspat dve tri hodinky a musi byt na rukach lebo place.

Ten lavy aj budes mat plny lebo je viac pouzivany a viac mliecka z neho vypije ako z praveho, aj ja som bola ta isto a sme to upravili tak ze dva dni som dala papat 2x za sebou z praveho a 1x z laveho a tak dookola, bolo to tazke ale upravila sa produkcia mlieka.

juj to ockovanie, uz ho dopredu lutujem ☹

edita84
24. dec 2009

Ahojte dievčatá prajem vám veľmi šťastné vianoce veľa lásky a hlavne zdravia a do nového roka len to najlepšie, a každému babatku bohatého ježiška.

kila
25. dec 2009

Ahojte! Mám pre vás vianočné prekvapenie! Kuk sem:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre