Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

lilimonika
21. sep 2009

Ahoj Heli 🙂 gratulujem!!!!

zzz77
21. sep 2009

Hela gratulujeeeeem!!!!! Bola si sikulka!! Ak budes mat cas hod nejake fotky, ok? som zvedava🙂)

Tomu sa cudujem, ze vam tam hodili cigane, nezvykli ich miesat na izby, len medzi "svojich", to musela byt hroza. Dufam ked ja pojdem taketo nebude, inak im ujdem ja. Co bola plna porodnica? ☹

No a strava teda bez zmeny. Ja som tam lezala v aprili, aj kvoli nevolnostiam od rana do vecera, tak vela som toho nezjedla.

lilimonika
21. sep 2009

zzz veru máš pravdu, aj ja keď som tam bola s malou pred troma rokmi, tak tam vraveli, že cigánky dávajú zvlášť na izbu..ale takto asi nebolo miesto, veľa nás teraz rodí 😀

dúfam, že nebudem mať ani ja na izbe takú spríslušníčku 😀 teraz keď som bola v piatok na CTGčku tak som začula už len koniec hovoru, že sa tam kočky bavili niečo o takom, "že tak si radšej zoberiem aj zámok...."možno to bolo na tieto cigánky...

aj ja už chcem ísť!!!!!!!!!!!!!!!!!už chcem byť doma, po všetkom a s malým miminkom

zzz77
21. sep 2009

lilimonika ja mam pocity zmiesane, este stale si myslim, ze mi je lepsie kym je maly vnutri, ale zaroven sa ho uz neviem dockat!! Ale urcite, ked budem ako ty uz uplne na konci asi ho budem chciet mat vonku cim skor 🙂

No s tym zamkom ak sa jedna o tie "prislusnicky" tak nestaci ani trezor, co nie je pribetonovane vsetko beru, viem ze tam parkrat zmyzlo aj zo sesterskej aj coto od lekarov.

Co na CTG? co povedali? este stale chcu cakat do 41tyzdna?

Ja som 35+6 a od dnes mam taky vytok ci co z jedneho prsnika, je to normalne? Mali ste to aj vy daktora.

nika251
22. sep 2009

Ahojte. Hela- gratulujeme k malinkemu, nech ste zdravucki a nech sa vam dari
ZZZ- ano, je to kolostrum, prve mliecko ktore sa tvori uz pred porodom. Neboj sa, neznamena to ze rodis len ze ti prsniky zacali pracovat. 😉

lilimonika
22. sep 2009

zzz no povedali mi, že ak neporodíte tak sa tu stretneme zase v piatok 😠
takže dokopy nič nové 😀
sestrička čo tam je, tak tá mi vravela že sa kľudne môže stať že to potiahnem aj dlhšie keď som mal nepravidelný menzes..a aj s malou som ťahala takže...
no ale určite by som chcela nech ma to chytí doma, aby mi to nemuseli vyvolávať lebo potom to je trápenie ☹

ale až včera som si uvedomila, že druhý termín mám na budúci týždeň takže som z toho teraz tak vedľa 😅

zzz77
22. sep 2009

Nika vdaka, tak sa mozem ukludnit a hlavne musim moju mamku, lebo ked to zbadala vcera tak bola cela bez seba, ze ona sa na taketo veci nepamata, tak panikarila. Teda som jej aj volala a ze vraj kvoli tomu ani v noci nespala 😖 😒

Lilimonika moze to dopadnut aj ako u znamej poslali ju domov ako teba a na druhy den bol jej maly na svete 😀
To je hlavne ze mas vysledky v poriadku. Ja som dnes bola na odbere krvi a ster na predoperacne, tak na buduci utorok mam vysledky a vtedy idem aj na ozvy.

lilimonika
22. sep 2009

veru máš pravdu, ale dnes sa mi babuľo veľmi ohlasuje 🙂 ledva chodím, bolí ma chrbát a aj brucho dole takže už sa veľmi chystá 😀

tak držím palčeky aby boli výsledky v poriadku🙂

edita84
24. sep 2009

Ahoj mamini z kn. Ani ja nemám dobré skúsenosti z pôrodnice.Mne pred 2,5 rokom skoro zomrela dcéra kvôli nim tým starým capom čo ešte riadia našu pôrodnicu.Ale teraz plánujeme druhé bábo a tak trochu sa bojím kde rodiť síce som pôrodníka mala vybaveného a ten bol v pohode ale keby on nedošiel dnu tak dcéra zomrie. Jaj a nechceli uveriť lekárke z prietokov ktorá stanovila diagnózu hypotrofia.No mala pravdu malá sa narodila ako 1500g a 41 cm.

lilimonika
24. sep 2009

ahoj edita 🙂

tak to je sila, no určite by som sa aj ja bála ísť do KN, ale bohužaiľ stále sú niekde nejaké takéto nepríjemné vecičky ☹
niektorý chvália jednu a niektorý zasa druhú nemocnicu...je to ťažké

ja som bola včera u gynekologičky, lebo už som od utorka mala kontrakcie, tak som išla a vravela, že som na 1cm otvorená, to som jej ja musela tak nenápadne naznačiť nech ma vyšetrí, vyšetrenie som mala naposledy v 35týždni a teraz som v 39......takže tak
no a potom som jej už viackrát spomenula, že ma bolí stále brucho ako pichá aj na bokoch aj v hrudnej časti a konečne sa nato pozrela a dala normálne vysvetlenie..zatiaľ bolo stále iba toľko že ste určite nafúknutá atď.a pritom viem že niesom..
no tak mi povedala, že bábo je veľké na to moje brucho a nezmestí sa, ono by už malo byť tak klesnuté, že nožičky niekde okolo pupka mať a ono má nožičky stále hore pod rebrami, lebo sa nezmestí ☹ hlavičku má už dole tá je už klesnutá dávno, lenže sa nepomestí v brušku ☹ takže preto mám tie bolesti, lebo mi všetko, všetky vnútorné orgány veľmi tlačí čo by už nemalo....
len pevne dúfam, že pri pôrode bude všetko OK

edita84
24. sep 2009

no hej pomaly mi musíme hovoriť lekárom nech nás prezrú. V tom máš pravdu že o každej nemocnici je počuť zlé aj dobré no my sa už bojíme lebo nám ani to nepovedali že dcéra nebude mať ľavú ručičku. no a naša dôvera je fuč.

zzz77
24. sep 2009

Edita84 ahoj, vitaj u nas!
Preboha k akemu lekarovi si chodila, ze sa take veci s vami pohodili, pocula som z pred 20 rokov take pribehy, ale teraz ked je uz taka technika, ze vedia dopredu vsetko, je to uplne nenormalne a nepochopitelne ze take veci nezbadaju. Kam sa vobec pozerali pri vysetreniach? ☹ No a to ze nepocuvaju jeden druheho a si navzajom neveria je hlupe, poburujuce a absolutne neprofesionalne. Vobec nemyslia na to ze je to na ukor druhych ☹

Fakt je to tak, ze ides k lekarovi, opita sa co ti je a urci si sama diagnozu. A nechapem , ked si uz raz u gynekologicky aj tak sa musis vyzliect tak preco nevie urobit to vysetrenie bez toho, aby si ju musela nahovarat ☹

Lilimonika drzim ti palce aby si to uz mala za sebou, aby ti to islo lahko a vsetko v poriadku.
Uvidis vsetko bude OK!! 😉

lilimonika
24. sep 2009

edita je mi tento tvoj prípad trošku známy, nerobila si náhodou v Silcotecu???

zzz ďakujem pekne si zlatá 😉

silvikav
24. sep 2009

Ahojte komárňanské mamičky! Som tu nová, včera som sa zaregistrovala. Vidím, že vy ste už taký zohratý tím. My čakáme chlapčeka na november a potešilo ma, keď som našla toto fórum, lebo som našla aj zopár dobrých rád a názorov.

Viem, že o téme pediater tu už bola reč, ale viac-menej sa spomínala len Dr. Tóthová. Má niekto skúsenosti aj s inými pediatrami v Komárne? Ak áno, bola by som vďačná za vaše názory.

Ďakujem. 😉

nika251
24. sep 2009

Ahoj Silvikav. My chodime ku Kecskesovej- hehe - ale na tu musis mat hrosiu kozu 😀 . Je to huba nevymalana a obcas az moc otvorena 😝 . Chodil k nej aj manzel a ten chcel chodit s detmi k nej. Nastastie , doteraz mala vzdy pravdu co sa tykalo diagnoz. Ale ako hovorim- hrosia koza a pre istotu aj nahluchla by si mala byt ak by ta koza nestacila- to aby si ju nepocula 😀

edita84
24. sep 2009

Ahojte no užili sme si svoje ale teraz som rada že dcérku mám .Lilimonika robila som s tvojím manželom v silcotecu.

A čo sa týka pediatrov ja chodím k Zaťkovej a mi sme s ňou veľmi spokojné.

edita84
24. sep 2009

Jaj a môj gynekológ bol pán dr. Baláž . no a na sono nám narátal 20 prstov.hehe nevie počítať.

lilimonika
24. sep 2009

tak ahoj edita 🙂 som rada, že sa stretávame aspoň takto.tak si o mne určite počula 😀

je mi to veľmi ľúti, že sa Vám takéto prihodilo ☹

dúfam, že si ešte pokecáme 😉

silvikav vítam ťa tu, ani ja tu nie som až tak dlho.....

edita84
24. sep 2009

jasne počula ked som videla tvoje fotky tak som spoznala tvojho manžela. malá je veľmi peknučká.jasne pokecáme.

adrolka
24. sep 2009

ahojte. pred 200 rokmi som sem párkrát písala aj ja, neviem, či sa ma pamätáte, no a teraz som sem zablúdila zase. 😉
helka, gratulujem ti k bábätku, prajem krásne rodičovstvo, veľa šťastia, , zdravia pre bábatko. pekný dátum, ináč 😉 , moja mamina sa tiež narodila vtedy. 😀
edita- my sa "poznáme" z čakárne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neviem, či sa ma vieš zaradiť. tvoja malá je úúúžasnááá 😵
naša detská je tiež zaťková, sme spokojní. gynekológa mám Baláža.
wighy, ak si ma náhodou stretla v meste a ja som ťa prehliadla, alebo išla ako dilino ďalej sa ti dopredu ospravedlňujem. ja totiž nespoznávam pomaly ani seba - v zrkadle napríklad 😀 😀 ja mám po 1,5r materskej úplne vygumovaný mozog, ale brutálne.
mňa spoznáte ľahko, tlačím totiž pred sebou čierny tank- nexcite vedieť aký je ťažký. som minule spočítala, robí to dokopy aj s deťmi+taška 45 kg. kým prídem domov fúčíím ako býk. preto už aj menej brázdim naše úžasné chodníky v KN. často neviem ani zísť z chodníka, kvôli tým polmetrovým obrubníkom, no katastrofa. zase ale mám zrazu svaly, o ktorých som ani netušila, že existujú. 😀 😀
pokúsim sa sem chodiť častejšie ako raz za storokov, vždy to ale priamoúmerne súvisí od mojej vyšťavenosti po celom dni s mojimi dvojkami 🙄 😀

edita84
24. sep 2009

Ahoj adrolka jasne že ťa spoznávam. baby máš nádherné a ako narástli. no nečudujem sa ti že nebrázdiš ulice nášho mesta s dvoma deťmi by som si ani netrúfla.

lilimonika
25. sep 2009

Ahoj androlka 😀
no to je sranda, že si už druhý človek tu na fóre ktorého poznám 🙂 totižto učila si môjho muža anglinu a potom keď som chodila na Akadémiu tak tam si učila mňa 😀
no nezávidím ti, ja si to ani predstaviť neviem s dvoma deťmi naraz, klobúk dole 😉

veru tie chodníky tak to máš pravdu, našťastie málo chodíme do mesta, lebo bývame v Hurbanove tak len keď ideme k svokrovcom....

edita ja som začiatkom nechápala a aj som sa čudovala, že ma poznáš, myslela som si, že si o mne počula v práci, lebo aj ja som tam robila....ale tak už mi to došlo že si pozrela fotky 😀

no dnes som bola na CTGčku, baby strávila som tam skoro 2hodiny, bábo sa ani za svet nechcelo zobudiť.robili mi prvé CTGčko bola som tam už skoro pól hodinku vnútri a nič, potom som počkala lekárku a že aby som sa išla prejsť nech sa zobudí a musíme spraviť znova.tak som sa bola 4xprejsť kým ma zobrali na ďalšie CTGčko no a samozrejme zase spalo 😀 akurát že už keď sme to vzdávali sa trocha pohlo asi tak na 2-3minútky, našťastie 😀
ale všetko je ok 😵

adrolka
25. sep 2009

lili, fasa, ja som učila na akadémii? 😕 😅 lebo to mi je novinka 😀 ja si to nepamätám, ale vážne. vôbec sa mi žiadna akadémia nevynára.... bola som to fakt ja?ja učím na zške už 12 rokov, len teraz som na materskej s vymletým mozgom 😀

lilimonika
25. sep 2009

no jasné, manžela si učila, vtedy ešte chodil na doučko k tebe domov a potom ja som chodila na akadémiu vzdelávania ale nebola si tam dlho....ty si takéto nepamätáš 😀

henrieta76
28. sep 2009

ahojte
hela gratulujem

wighy kde siiiii potrebujem poradit.

henrieta76
28. sep 2009

nika videla som ta v inej teme,sem neprides?

co to stretko kym je pekne pocasie?

nika251
28. sep 2009

Ahoj. Sem tam sem nakuknem, hodim slovo ako vidis 😀 a fucim za malymi. Ak si tu, hybaj na skype

wighy
autor
28. sep 2009

caute baby tu soooooooooooooom

adrolka teba sm tu an iv meste daaaaaaaaaaaavno nevidela ale je pravda ze aj ja chodim ako slepaaaaaaa 😀

baby to stretko by sme mohli fakt spachat niekedy doobeda ky mje pekne alebo aj poobede mne je jedno vyjaddrite saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nika251
28. sep 2009

nas by ste teraz radi nemali- sme soplaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀

henrieta76
28. sep 2009

nika skype uz nestiham idem s malou von.
nedame stretko v stredu doobeda?

wighy ako si spokojna s kocikom?potrebujem novy kocik a vyhliadla som si uno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre