Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kikazz
12. máj 2010

ahojte baby 😀 chcela by som sa vás opýtat, či ste rodili tu v Komárnanskej nemocnici. Mna to čaká asi za 6 týždnov, velmi nechcem plánovat niekam inam, mohli by ste mi napísat vaše dojmi? Prípadne ak ste rodili v NZ. díky 😵

kila
14. máj 2010

Ahojte! Ďakujeme za gratulácie!
Zzz môj manžel cez víkend keď boli komárňanské dni pracoval, tak som chodila s malou do mesta väčšinou len ja. V nedelu prišli moji rodičia, išli sme s nimi na kolotoče do Maďarska, Réké sa to veľmi páčilo, taký histerický záchvat dostala keď sme museli ísť už domov, že som bola celkom hotová kým sa mi ju podarilo posadiť do auta. 😝
Ten receptík ti dám, ale teraz to už neviem naspamäť... 😅
A gratulujem k prvému zúbku! 😵
Réke idú posledné 4 zadné, ale zvládame to zatiaľ v pohode. A musíme sa pochváliť že som ju úplne odučila od cumlíka! Vystrihla som jej cumlík a povedala som že je pokazený a ocino ho nevie opraviť tak ho zoberú smetiari... 😅 V noci zaspala vtedy bez problémov, len pri poobedňajšom spánku plakala, ale vydržala som a na tretí deň už nebol žiadny problém. Teraz už cumlík vôbec nespomína. Nebolo to nič hrozné. 🙂

kila
14. máj 2010

Teraz máme problém umývať si zúbky, neviem čo do nej vošlo, zo dňa na deň úplne odmieta umývať si zúbky, tak som si povedala že si dáme pauzu, ale čoskoro som uvidela na jej zúbku čiernu bodku a rozhodla som sa jej umyť zúbky aj silou-mocou. Určite si viete predstaviť ako pri tom kope, kričí, plače, je to boj skoro o život. 😝 Ale nedá si povedať, chce sú zúbky umývať len sama - ale to je o ničom - a mne nechce otvoriť ústa.
A s nočníkom sme tiež stále rovnako, keď ju posadím tak sa vyciká a vykaká, ale sama mi to nepovie. Už jej skúšam dať keď sme doma len nohavičky, ale aj vtedy sa v pohode pociká a pokaká a tvári sa ako keby sa nič nestalo a potom len ja mám navyše robotu všetko po nej upratať. Som z toho už značne znechutená a unavená. Sme na tom už 2 - 3 mesiace stále rovnako, že čo by som mala vymyslieť aby sa to zlepšilo netuším. 😖

edita84
14. máj 2010

ahoj kila super že ste sa tak rýchlo odnaučili od dudla a s tým nočnkom skús jej nalepiť do šerbla nejakú nálepku a nahovoriť jej že je to záchodový škriatok u nás wc manó a ked napiškáš a nakákáš pošle ti odmenu u nás to fungovalo aj funguje pri kake 😅

kila
14. máj 2010

Ahoj Kikazz! Ja som rodila v KN a bola som spokojná. Len neočakávaj žiadny luxus. Ja som nemala ani dohodnutého lekára, jednoducho keď to na mňa prišlo išli sme v noci do nemocnice a o 4 hodiny som bola maminou. Pôrodná sestra na mňa dohliadala, bol so mnou aj manžel až do konca. Lekára som videla len keď som už mala vytlačiť malú, ale bolo všetko ok, bol milý aj zavtipkoval keď sme už boli po tom. Na izbe som bola sama a nemala som zaplatenú ani za to, len rodina nemohla prísť ku mne do izby čo mi veľmi chýbalo. Teraz ale už vraj majú 3 izby za ktoré sa platí, kde si sama a tam za tebou môže prísť aj rodina. Tentoraz by som to chcela vyskúšať. V auguste plánujem rodiť tak isto. Takže zariadenie nič moc, ale personál a lekári boli v pohode, treba poprosiť o pomoc a o radu keď potrebuješ, lebo inak ti nič nepovedia, ale keď ich požiadaš tak ochotne pomôžu a poradia. 😉

kila
14. máj 2010

Edita vyskúšam... ale problém nie je v tom že neciká do nočníka ale s tým, že nepovie dopredu... Už dostávala za cikanie aj kakanie drevené nálepky na skriňu, ale nemotivovalo ju to. 😖

edita84
14. máj 2010

povedzme ja om zvykla malej hovoriť ked sa pocikala že na ňu nie som hrdá a že som smutná že sa popiškala a ked sa vypýtala na šerbel som jej hovorila že som na ňu pyšná že je šikulka a ona sa tomu strašne tešila 🙂 no a vonku to bolo lepšie lebo sa jej lubilo ocikávať stromčeky a majme vtedy ked tam bolo viac detičiek tak doradu všetky piškali na stromčeky 😀 no ale pre istotu som mala vždy v taške šaty keby náhodou

kila
14. máj 2010

My sme von ešte neišli bez plienky, ani presne neviem ako by som ju mala podržať pri cikaní... 😅 A keď jej poviem že som smutná že sa pocikala, tak príde ku mne, pohladká ma a dá mi pusu a myslí si že je všetko v poriadku. 😅

kila
14. máj 2010

Inak ja som v poriadku, bruško rasite, hladinu cukru mám ok, tentoraz ani krvný tlak nemám zvýšený, aj sa cítim oveľa lepšie ako pri prvom tehotenstve. Malý toľko nekope ako zvykla Réka. Len meno stále nemáme, už som povedala manželovi že sa bude volať tak ako službu konajúci lekár pri pôrode. 😅

kila
14. máj 2010

Idem s ňou teraz trošku von, aby sa vybehala, polievka sa varí, keď ju poobede uložím spať, prídem zase. 😉

edita84
14. máj 2010

kila to je super že sa máš lepšie ako pri prvom tehu a to meno ved ešte máš čas vymyslíte niečo určite 😉

kila
14. máj 2010

Réke narástli copfíky a miluje ich! Každé ráno chce aby som ju učesala takto (len dúfam že jej to ešte dlho vydrží! 😅 ):

kila
14. máj 2010

A tu je 3D fotka synčeka a bruško z 24tt:

edita84
14. máj 2010

kila krásny ste a podlamňa sa malý už teraz podobá na Réku 🙂

kila
14. máj 2010

🙂 aj ja tam vidím podobnosť... a Réka zas čím ďalej tým viac sa podobá na mňa... manžel dúfa, že aspoň malý bude po ňom... 😅

kila
14. máj 2010

Ešte by som vás chcela poprosiť aby ste mi poradili dobrú pediatričku v KN, lebo s tou našou nie som spokojná. Príchod malého bude dobrou príležitosťou aby sme išli k inej. 😅

edita84
14. máj 2010

kila ku komu chodíš teraz?

kila
14. máj 2010

Čakám odporúčania do IP... 😉

kila
14. máj 2010

No Réka sa pred spaním zase pocikala a pocikala aj sedačku , povedala som jej že som z toho veľmi smutná a jojkala som o 106... A výsledok? Keď som jej už obliekla pyžamko začala vykrikovať že kaka kaka, posadila som ju na nočník a ona sa vycikala... Žeby sa nám začalo svitať na lepšie časy?!?!
A naše ďalšie pokroky : Réka by chcela piť z pohára, len zatiaľ nevie a vždy sa obleje. Fľašku s cumlíkom už tiež nemáme, teraz pije všetko - aj mliečko - z rôznych fliaš od vodičiek pre deti. Skúšali sme aj všeliaké zázračné poháre, aj slamku, ale tie odmieta. A skoro som zabudla, že sme pokročili aj v tom, že už pije aj kravské mliečko, zatiaľ jej to miešam na 50:50 s Nestlé Junior.

edita84
15. máj 2010

kila super vidíš pôjde to 🙂

kila
15. máj 2010

Len nech jej to vydrží... 😅

zzz77
17. máj 2010

Kila , Lili , dakujeme aj nam uzaj ide druhy zubok, take ich ma ostre, auu

Lili mala si pravdu hryzka ten cicik, neviem co mam robit aby sa od toho odnaucil 😖 nadarmo mu hovorim ze to boli zacne sa tomu smiat, lebo urcite hadzem take grimasy a jemu to je isto smiesne 😀

zzz77
17. máj 2010

Kikazz ja ti asi neviem nic povedat "objektivne" o porodnici v Komarne, lebo mne tam robila mamka 35 rokov, tak tam bol kazdy ku mne ako v interhoteli. 🤐
Teraz tam maju uz uplne nove pekne nadstandardne izby so sprchou a WCkom, a samozrejme aj navstevy tam mozu, ostatne izby su ale urcite bez zmeny.

zzz77
17. máj 2010

Kila Reka je ozaj zlata s tymi vlaskami, je fesanda, pristane jej to 😉
A mate pravdu ze maly drobec sa podoba na Reku, Kila mas pekne brusko, normalne ti zavidim 😅

zzz77
20. máj 2010

Cafte s Markom sme boli v pondelok na odbere krvi, jaj ani som sa nevedela pozerat, brali mu z hlavicky, vraj je prilis bledy asi ma malo zeleza, no vysledky dajako nesedia tak zajtra ideme zas na odber. 😢 Ak ani tieto vysledky nebudu dobre tak musime na hematologiu, jaj strasne sa bojim, pevne verim ze bude vsetko OK!!!!! ☹ Drzte nam palce 😨

lilimonika
22. máj 2010

Ahoj ZZZ, normálne si ma pobavila s tým hryzkaním 😀
no neviem Ti poradiť, lebo ja oužívam klobúčiky takže to veľmi necítiť, ale minule som jej dala bez klobúčika a veru zdriapla ho riadne 😅
no ale už mám málo mliečka, už ju kojím zhruba 2krát za deň ☹ aj to len troška, to len aby sa ukľudnila, lebo som si všimla, že keď jej nedám tak je nekľudná, proste je nato zvyknutá, aspoň si myslím..musí cítiť maminu 😵

jéééj chúďatko krvičku z hlavičky, pánečka, dúfam, že u Nás nič také nebude, držím palce 😉

lilimonika
22. máj 2010

Ahoj Kikazz, no ja som už rodila druhý krát v KN.ja mám také dojmy, že hore (pred pôrodom a pôrod) to je otrasné, nie pre bolesti, ale preto, že ako sa tam správajú k tebe ☹ ale potom to je už ok, sestričky sú superné, sú naozaj dobré 😉
ale tak keždý má iné skúsenosti 😉 neboj bude dobre

zzz77
23. máj 2010

Ahojte, zial tie vysledky neboli dobre ☹ este ze mame taku detsku lekarku, ze sa jej maly zdal byt prilis bledy tak dala spravit tie testy i napriek tomu ze nema ziadne priznaky. Mark ma anemiu na hranici stredneho az tazkeho stupna. Hned sme isli k hematologovi a nastastie sme dostali len kvapky, vraj do 1 mesiaca by sa to malo zacat zlepsovat. Aj lekar kukal ze je dost zivi, skoro mu tam rozobral veci na stole, tak aj lekar sa na nom zabaval 😅 nie je ospanlivy a prospieva a popritom takedo deticky su vzdy ospale a otapene. Toto ma asi z toho ze odmieta papat zeleninu a maso, tak budem musiet daco vymysliet ako to donho dostat. Dnes vyskusam spenat zmiesany s bananovou kasou, tak to bude dost sladke, tak uvidime.

lilimonika
23. máj 2010

zzz júúúj ☹ chúďatko, no držím Vám palčeky, aby sa Mark čím skôr vyliečil 😉

zzz77
27. máj 2010

Lili dakujeme, navonok mu nic nie je a strasne je aktivny 😅 , uz sa netaha len po brusku ale zacina normalne liezt po styroch a dnes sa po prvi krat uplne sam z polohy na brusku posatil 😀 Strasne som na neho pysna 😵
Tak asi zacina obdobie, ked budem musiet vsetko odkladat z dosahu, lebo robi strasný bordel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre