Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
28. máj 2010

Ahojte!
Zzz chúďatko Márk, dúfam že výsledky sa rýchlo dajú do poriadku. Určite z toho ešte vyrastie. A určite ho prejdú aj ťažkosti s papaním, veď vidieť že má rád svoje bruško. Ale je veľmi, veľmi šikovný keď už štvornožkuje a aj sa sám posadil. Réka začala robiť všetko naraz - štvornožkovať, sedieť a postaviť sa - keď mala 9 mesiacov. 😉
My sa máme fajn - ako sa už v 30 tt môžem mať - veľmi ma páli záha, občas mi tvrdne bruško, skoro sa unavím, bolia ma nohy - veď som už aj pribrala 14 kg - a kde je ešte koniec? 😅 S Rékou som mala tiež o 14 kg viac, ale až v 9. mesiaci. 😝 Inak malý poslúcha, je oveľa kľudnejší ako bola Réka v brušku, tak sa teším že budem mať kľudnejšie dieťa. 🙂 V stredu idem na poradňu a uvidíme ako leží, ale určite je už dole hlavičkou, už cítim že leží dobre. 🙂
Réka začína stále viac hovoriť, je strašne zlatá, s nočníkom sme na tom rovnako aj s umývaním zúbkov. Už sa kvôli tomu netrápim, prejde ju to. 😅

kila
28. máj 2010

Zzz s tým bruškom, že trošku závidíš, je celkom normálne, aj ja som každej závidela ktorá mala a ja už nie... 😀 Len sa nechajte prekvapiť, možno ešte budeš mať bruško. 😉 Práve som hovorila manželovi, že keby som teraz čakala zase dievčatko, tak by som sa určite dala aj na tretie bábo - možno by bol chlapček, ale takto už tretie nebude. A hoci ešte mám bruško, ale už som "smutná" z toho že ho už viac nebudem mať. 😅

kila
29. máj 2010

Inak my sa už doma dávame pomaličky do poriadku. Naša nová spálňa je vymalovaná, objednali sme vstavanú skriňu, okolo deviateho ju budú montovať. A o týždeň v sobotu sa do novej izbičky presťahujeme, pretože budeme malovať Rékinu novú izbičku. Hurá, sa teším! Donesiem aj fotky! A potom už budeme naozaj v poriadku, neviem tomu uveriť... potom začnem chystať vecičky pre drobčeka. Dnes som skoro odpadla keď som videla že už mám len 75 dní do pôrodu. 😅

zzz77
29. máj 2010

Kila len nehovor ze tretie nebude, mozno este bude, nikdy nemozes vediet. Mozno sa na to date, alebo len tak pride ako tento drobec 😀 Ved vies aj vy ste mi vraveli ze nic nie je iste, este mozno budem mat druhe babo 😉 Dakedy ma to chyta, ze by som aj chcela, ale potom ked mame s Markom "tazku noc", tak ma to prejde, co mame teraz dost casto 😝 . Ale drahy by veelmi chcel druhe babo, nebudem proti ak by sa podarilo, ale uz by som znova takou torturou nechcela prejst ako s Markom. ☹
Som rada ze ste v poriadku 😉 noo veru blizi sa ti termin rycho 😵

kila
29. máj 2010

Zzz teraz som už "múdrejšia" a nenechám sa ukecať krásnymi slovami, vymyslím nejakú antikoncepciu. 😅 Takže to tretie príde len v prípade keď zlyhá aj tá. 😀 A úplne ťa chápem, máte za sebou ťažké obdobie, ale veru nikdy nehovor nikdy, zázraky sa dejú. 😉

zzz77
30. máj 2010

Kila dakujem a aj dufam v zazrakoch 😵 😵

zzz77
2. jún 2010

cafte hodila som par novych fotiek o Markovi Kukk 😉

lilimonika
3. jún 2010

Ahojte ZZZ
no gratulujem, Mark je strašný šikula 🙂
Monika bola tiež tak, že veľmi skoro vedela všetko,ale teraz Veronika, jej sa nechce 😀 ona je taká pohoda, klídek, tabáček 😅
už aj ja ju dávam do pavúčika aj sa v ňom hýbe, ale na štvornožky nie, zadok si ťahá hore, ale ruky ešte nespolupracujú, ale už chce, lebo to vidno, ale len si zadok prčí 😀

zzz77
8. jún 2010

Lili mala je urcite zlata, uvidis raz dva sa nauci. 😉 jaj ja som sa ale nasmiala vtedy na malom 😀
Mark zacal v jeden den liezt aj sediet a na druhy den sa mi postavil v postielke a potom dalsi priliezol k pohovke a tam sa postavil 😅 velmi som sa tesila no som dosla na to ze zaspavanie v postielke je teraz uz poriadna makacka, lebo sa vzdy postavi a ja mam co roby ho vzdy ukladat a asi tak na 10krat uz ostane lezat a zaspi 😝 Ale aj v kociku sa taha hore ak ho dam lezat, normalne mi odvrava, mrmle si a tusim co hovori : este nechcem spat ! 😀
Ani nam este zo zaciatku neposluchali ruky, lebo nohy mal rychlejsie a tak padol na nos a osuchal si ho o koberec az mal chrastu 😒 No o par minut zacal znova frcat hore dole. Uz som ho naucila sadnut si zo stoja no nie vzdy sa to podari. Asi by bolo najlepsie mu dat dajaku prilbu, lebo si vzdy udrie hlavicku.

zzz77
8. jún 2010

Lili a akeho nate "pavucika"? Lebo my sme skusali take moderne choditko a vnom mali len sedel a skoro sa ani nehybal, no a co mame od Kili, vlastne nam Reka pozicala 😉 😀 tak v tom frci ako pojaseny, lahsie sa mu s nim manevruje a aj lepsie sa v nom vie postavit, tak si viac trenuje nohy. 😀 Na fotke vidno aky typ to je. Je pravda ze sa snim uz raz prevratil ked prechadzal cez prah 😲 ale sa viac zlakol ako udrel 😅 No ale potom som mu hned urobila lahsi priechod, zo zaciatku na tom mieste este zatvaral oci 😀

kila
12. jún 2010

Ahojte!
Zzz super fotky! Mark je veľmi šikovný!
Ako znášate teplo? Ja sa mám fajn, malý je už dole hlavičkou, ale stále otočený dovnútra. Rozhodli sme sa že si dáme zase odobrať pup. krv, už máme doma aj zmluvu ... a aké prekvapenie - pri druhom dieťati je to už lacnejšie o 42 Eur, keďže sme si dali odobrať už aj Réke a nemusíme platiť dopredu ani zálohu. Je to pre nás dobrá správa, lebo teraz sme dali všetky peniažky do prestavby. Stále máme bordel, už 2 týždne, ja som už musela vypadnúť s malou z domu, lebo nevládzem... 😝 Spálňa je už vymalovaná ale stále nemáme vstavanú skriňu, v pondelok nám ju budú montovať. Teraz malujeme Rékinu izbu, už 8. deň, ale ja som sa dohodla už so svokrou že ona maliara postráži (manžel totiž celý víkend pracuje) a ja na víkend prídem k našim, lebo mi z toho všetkého už šibe. 😝 A najmä v týchto horúčavách Rékuška trošku pobehá tu v záhradke, lebo doma som už nevedela čo s ňou robiť, keďže stále bol u nás maliar alebo som mala robotu. Inak Réka bola choručká, škaredo kašlala, boli sme aj u lekára a čuduj sa svete nedala jej antibiotiká ale nejaký sirup (asi ten najdrahší čo vôbec existuje, skoro som odpadla že čo to stojí, no ale čo už, len nech pomáha).Teraz je už zasa fit. S nočníkom sa nám stále nedarí, asi už prestanem aj dúfať a odučí sa od plienok až v škôlke. 😝

kila
12. jún 2010

Jaaaaj, a meno pre malého stále nemáme, nemala som ani čas nad tým rozmýšľať... 😅

kila
12. jún 2010

Kuk naše nové fotky:

zzz77
20. jún 2010

Kila dakujeme 😉
Reka je velmi zlata a velmi jej pristanu satocky. Pozerala som, ze na dievcatka maju ovela krajsie veci a aj vacsi vyber ako na chlapcov, je pravda ze obliekanie vybavime jednym trickom a kratasmi 😀

A mala co uz caka braceka??

wighy
autor
23. jún 2010

Kila,Reka je krasnucka,jooj mala princeznicka🙂))))))

kila
27. jún 2010

Čaute! Ako sa máte? Prišlo leto, dobré počasie a už sem nikto nechodí?!?!
My sa máme fajn. V stredu som bola na poradni, lekár mi len odmeral bruško, počúvali sme srdiečko a skonštatoval, že je všetko ok a ani toto bábo nebude väčšie ako bola Réka. Réka mala 2800g a 48 cm. Ale videla som na ňom že si robí starosti že som Réku porodila o 2 týždne skôr a teraz to vyzerá tiež tak. 😅 14.7. idem zase na poradňu a už ma možno bude posielať aj do nemocky na nejaké vyšetrenie kde pozorujú sťahy maternice - ani neviem čo to presne je, lebo s Rékou som už toto vyšetrenie nestihla a ani neviem kam mám potom ísť. 😅
Teraz by som mala vybaviť materskú dovolenku, neviete ako je to keď idem z rodičovskej dovolenky zase na materskú? 😅 Sestrička mi dala žiadosť ktorú odovzdám v soc. poisťovni ale nevedela povedať či mám ísť aj k zamestnávateľovi.
S prestavbou aj s malovaním sme už skončili! 😀 Už aj my máme hotovú novú spálňu, aj Réka má novú izbičku a aj pre drobčeka je všetko pripravené. Celé 2 týždne čo som tu nebola len som upratovala, robila poriadok, ukladala veci, prala. Slúbila som vám aj zopár fotiek, ale tie som už nestihla urobiť, najbližšie nejaké prinesiem.Už sa môžem pobaliť aj do pôrodnice. 😀 A odteraz budem len vegetiť a budeme chodiť na výlety s Rékou! 😀 Už sme s ňou boli na výstave dinosaurov v Gyori, veľmi sa jej to páčilo, museli sme jej kúpiť figúrku dinosaura a odvtedy je do dinosaurov zbláznená. 😀

kila
27. jún 2010

Zzz ako sa má Márk? Už papá lepšie?
Wighy vás som už tiež nevidela sto rokov, chodíte ešte tam k vám na ihrisko? Možno by sme sa tam raz aj zastavili... 🙂

zzz77
28. jún 2010

Kila ahooj. 😉 Mark sa ma vyborne, kvapky zaberaju, uz mal lepsie vysledky, na kontrolu mame ist az v septembri. Huraaaa konecne zacina papat aj zeleninku a co je obrovsky pokrok, podarilo sa mi aj jeho nocne vstavanie zredukovat. Posledne 2 mesiace boli horor, vstavali sme aj 7 krat a uz som bola ako matoha, vycerpana a uz aj podrazndena. Cakala som, lebo koho som sa pytala, kazdy vravel, ze to prejde. Vzdy chcel ist na cicik, uz som nevladala a som povedala !DOST! 😠 , max dostane nesladeny cajik, cicik uz len ak velmi place, no a tuto noc bol na prsniku uz len pred tym ako zaspal, potom o 4 a uz len o 7 rano. Cez den spinka v pohode, povedzme teraz sa mu zacinaju tlacit uz aj horne zubky, tak viac mrnci, ale to prejde. 😅

kila
28. jún 2010

Zzz super, teším sa... musíš myslieť trošku aj na seba, aj ty potrebuješ oddych, nech sa prispôsobí trošku aj malý... 😉 ľahko sa mi to teraz hovorí, ale pamätám si že aj mne dala Réka zabrať, lebo som chcela byť dokonalá mama, ale poučila som sa a teraz s malým bude veľa vecí inak... 😅

zzz77
28. jún 2010

jooj aj ja som si myslela, ze vsetko musi byt ako z knizky a bola som rozhodnuta uz dopredu o vychove, ale vobec to nevislo 😅 Mark urobil razne skrtance v pripravenom harmonograme 😀 😀 No nevadi, takto je to dokonale 😉

A musim ho pochvalit, je strasne sikulka, vsade sa postavi sam kde dociahne, dakedy mi az vlasy dupkom stoja 😲 , uz frci po styroch po celom byte len mu ritulku vidiet ako trieli 😀 a teraz najnovsie skusa tak liezt, ze kolena narovna a zadok vypuci hore 😀 Jaj a co sa man najciac paci je ako hovori mamama baba a bla bla bla 😀 😀

kila
28. jún 2010

Ja ti už hovorím dávno že je veľmi šikovný, Réka začala liezť po štyroch až keď mala 9 mesiacov. 😉 A keď sa už sám postaví tak je to len otázka pár týždňov kedy sa odhodlá na prvé samostatné kroky. 😉
Réka nás tiež zo dňa na deň prekvapuje svojou slovnou zásobou a stále niečo hovorí, spieva... v tomto je celá svokra, keď začne hovoriť nezastavíš ju ani o týždeň... 😝 😅

sse
28. jún 2010

ahojte dievčatá,
nevedeli by ste mi odporučiť v Komárne zubárku pre dospelých. ďakujem

zzz77
29. jún 2010

Sse ja chodim k zubarovi, ale ak dobre viem na ul. Petofiho (pri nemocnici) su aj dve, ale ich nepoznam, oproti internemu odd. je bytovka a tam pri obchode by mala byt jedna a na druhom konci ako je Gril tam je druha. Potom bola jedna aj v meste ako je hotel Europa a na druhej strane kde je DM a tam v ulicke. Novotny ko komu chodim je na ul. Prace je sukromny tak treba dost platit.

sse
29. jún 2010

ďakujem zzz77, že si sa ozvala 🙂

wighy
autor
30. jún 2010

ahojte no teeda to tu zije:( stare tvare sem skoro ani nechodia:((

kila jasne ze chodime na to ihrisko ale teraz uz hlavne doobeda lebo poobede sa tam kvoli horucave neda vydrzat:((( neviem co budeme cele leto robit,kam budme s malou chodit:(((

kila
9. júl 2010

Ahojte! My sme s nočníkom stále rovnako. Posťažovala som sa aj susedke že ľahšie by mi bolo už plienkovať len jedno dieťa, ale ona ma schladila že je to vôbec nie je tak. Ona má dcérku ktorá bude mať v septembri 3 roky, sú už bez plienky ale vraj jej bolo ľahšie keď ešte mala plienky, lebo sa nemusela starať o to či malá ciká alebo kaká, a teraz jej dcérka za hodinu aj 3x chce ísť na wcko a ona musí behať s ňou. A v noci samozrejme tiež vstávajú cikať. Tak som si povedala, že aj tak s tým neviem čo robiť a musím byť trpezlivá - len predsa závidím vám, ktoré ste už bez plienky...
Ja sa cítim stále fajn, pobalila som sa do nemocnice, ale ešte musím nejaké maličkosti dokúpiť. Stále nemôžem uveriť, že o mesiac už možno bude malý na svete. Neviem si to ani predstaviť. Manžel vymyslel pre malého meno Krištof a hoci mne sa to meno zo začiatku vôbec nepáčilo a ani teraz nie som nadšená, ale stále sme nenašli meno ktoré sa páči aj jemu aj mne a ja už ten boj pomaličky vzdávam... 🙄
A ešte sa musím aj pochváliť, že včera sme absolvovali s malou prvú návštevu zubára. Išli sme na preventívnu prehliadku, celá rodina, aj ocino a Réka bola úžasná! Poslušne otvorila ústa a dostala pochvalu aká je šikovná, aj ja sama sa čudujem ako pekne to zvládla. Chcela som ju zobrať k zubárke lebo má zvnútra čierne fľaky na zúbkoch, ale vraj to nie je kaz ale z niečoho sa je zúbky zafarbujú. Inak to vyzerá ako čierny zubný kameň - a darmo jej umývame zúbky o 106 vraj to zdedila po otcovi 😖 (ako všetko ostatné zlé 😀 ). Zubárka ešte by jej mohla zúbky očistiť, ale také malé dieťa je vraj zbytočné s tým trápiť.

kila
9. júl 2010

Wighy, tak možno sa ti ozvem, ale už sa pohybujem s malou len veľmi opatrne a ťažko, pretože nestíham za ňou behať. A všade musíme ísť autom, na bicykel už nesadnem a manžel chodí do roboty tiež autom, takže väčšinou sme aj my len doma. Boli sme aj v detskom parku v meste a tam bolo tiež super, už nie sú tam komáre. 🙂 A inak ako sa máte?
Zzz máme super fotky s Márkom, ale zabudla som doma fotoaparát... 😖

kila
9. júl 2010

@sse my chodím k Dr. Hedvige Vucicovej, ordinuje na ulici Pri panoráme.

sse
9. júl 2010

@kila Ďakujem, a prajem všetko dobré pri pôrode 🙂

kila
9. júl 2010

@sse, ďakujem! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre