Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
2. okt 2008

nika chodime von aj poobede ale to uz len pred dom lebo kym sa po spanku napapa a podobne je pol 6 tak to sme uz len tu pri dome ale nieco musime vymysliet a nase deti spacifikovat 😀 😀 😀 😀

wighy
autor
5. okt 2008

nika pocuj a kedy skocime do toho materskeho centra,???ktovie ci to ece funguje, mali by sme nase deti zacat socialne zit 😀 😀 😀 😀

monique13
5. okt 2008

moja malinka tiez spava 2x,ale niekedy sa jej doobeda nechce,tak spinka len poobede 2hodky a potom chodievame von 😉
hej baby,je tu materske centrum??a kde???aj ja ceeeem malu zapojit 😀

wighy
autor
5. okt 2008

moni minuly rok bolo materske centrum Ester v zakladnej skole pohranicna oproti policie, aj my sa tam s nikou chytame lebo sme ta mece neboli budeme rady ak sa pripojiiiiiiiiiis 😵

nika251
6. okt 2008

Ahoj. Wigh- ja by som aj sla, ale ak mam pravdu povedat, kym neodzneje ta inf. hnacka co v KN sarapati a zltacka ktoru predpovedaju tak nemam moc chut s malym k cudzim detom. Aj vcera sme stretli znamu, maly bol u muza a ja som sa tomu ich drobcovi prihovarala a pohladkala ho. Potom z nej vyliezlo ze ma inf. hnacku- ale uz len slabucku a ze boli v MR v nejakom detskom megakutiku. Skoro ma j....lo - hned som si isla umyt ruky. Takze taketo cosi nechcem risknut. Neviem ako ty, ale ja nemam naladu zohnat nam taku pliagu este raz!

wighy
autor
6. okt 2008

nika citas mi mysleienky, chcela som ti to aj navrhnut ze by sme mali pockat
svagrina bola s malym na poradni a lekarka ju tiez varovala

monique13
6. okt 2008

wighy:jasnackaaa,budem rada,aspon Zoe spozna aj ine deckaa 🙂
inak,nedali ste decka ockovat proti hepatitide??
my sme chvala bohu este neboli vaznejsie chore(klop,klop)

monique13
6. okt 2008

ozaj,wighy,vy ste uz boli s malou na dovolenke?? 🙂

wighy
autor
6. okt 2008

moni nie kvoli zltacke som ju nedala ockovat, ked tak rozmyslam tooolko ockovani chuda dostane ze toto uz asi fakt nedame, buduci tyzden ideme aj tak na 3 hexa + prevena 😒

moni hej boli bolo dobre kym sme neochoreli 😠

nika251
7. okt 2008

Ahoj. Wigh- tak to dostanu ockovanie skoro naraz. S Daminom ideme okolo 20.10 - tretia davka. Som rada ze sme sa zhodli. Dnes sa chystate von? Damino je teraz vonku s manzelom- v robote a ja cucim pri PC. Von pojdeme okolo 11tej- ak vobec bude spat. Posledne dni mi doobeda spi max. 30 minut- takze ak by sme si chceli dat rande tak tu je to schodne. A poobede spinka aj 2.5 hodiny.

kila
8. okt 2008

Ahojte!My sa máme dobre, Réka už druhý týždeň papá! Máme aj nové fotky len sme zabudli doma foťák, takže teraz nebudú... Na poslednej poradni mala Réka 6100 g a 66 cm a bola veľmi šikovná, ona už na pár sekúnd sedí aj sama aj sa udrží na nohách, kotúľa sa po celej izbe... Pani doktorka sa len čudovala, bola z toho veľmi prekvapená a veľmi nás pochválila. Dovolila nám začať s papaním, 2 týždne papáme na obed polievku z kuracieho či hovedzieho mäska, mrkvy, petržlena, zemiakov a karelába. Rozmixujem to na kašu. Budúci týždeň začíname na olovrant papať banán a jablko. Už toľko malú ani nekojím, keď sa na obed naje, tak potom vydrží aj do štvrtej. Toho papania som sa veľmi bála, ale našťastie malá plakala len prvý deň a od tretieho dňa jej zachutilo. Len neviem koľko jej mám dať... Neviem či papá dosť alebo málo... Po papaní ešte stále chce aj mliečko, tak neviem či je to len zvyk alebo čo... Zje asi 100ml kaše. 😅

kila
8. okt 2008

Teším sa na stretko, nezabudnite zavolať aj mne! 😅 S malou chodím von o jednej, o tretej alebo o štvrtej. Najnovšie v kočíku zase zaspí, preto chodíme von vtedy keď ide spinkať. 😅 Réka spí 3x alebo 2x za deň, to závisí od toho, koľko spí pred obedom. Keď spí krátko, tak si pospinká ešte aj o jednej a o štvrtej tiež krátko. Keď spí pred obedom dlho, tak ide spinkať poobede okolo tretej.
Trápme sa dosť ale so spánkom v noci. Neviem čo jej je, ale vstane aj viackrát v noci a musím ju nakojiť... a niekedy ani nezaspí a sme hore 2 hodiny... 😝 A doteraz mi prespala noc. Neviem čo je s ňou... 😖 Zuby ju ešte netrápia. Niekde som čítala že 6 mesačné detičky si už uvedomujú, že mama a bábätko nie je jedna osoba a že mamina môže odísť a nemusí sa vrátiť, tak preto môžu vstávať často aj v noci, aby sa ubezpečili, že sme pri nich... 😅 Ale to ma vôbec neteší už by mohla prestať a mohla by sa ešte viac umúdriť a uvedomiť si že ja tu budem pre ňu aj ráno a v noci musí spať. 😅

kila
9. okt 2008

Čaute! Rékuška dnes bola anjelik, veľa spinkala a všetko spapala čo som jej pripravila... bola už asi veľmi hladná na obed, lebo ako chcela rýchlo-rýchlo jesť náhodou silno sfúkla plnú lyžičku a tak aj ja som bola celá od polievky... a ona mala polievku aj vo vlasoch...
😀
No vidím zase na vás nemám šťastie... 😒

henrieta76
9. okt 2008

ahoj

kila
9. okt 2008

Ahoj! Predsa je tu niekto?! 😅 Ako sa máš?

henrieta76
9. okt 2008

ja som tu skoro stale.dakujem dobre.cakam ci mi mrcha pride alebo nie.a ty?

kila
9. okt 2008

Heni vyzerá to veľmi dobe! 😵 Držím všetky pršteky!
Ja sa mám fajn, len som už unavená, idem asi spať... zajtra hádam prídem sem aj skôr... dúfam... 😅

henrieta76
9. okt 2008

dakujem,a dufam ze to aj dobre skonci.
zajtra tu asi nebudem,lebo idem s detmi k babke do sveteho petra.ale mozno sa mo podari prist ak ma sesternica pusti k pc.

dobru noc

nika251
10. okt 2008

Ahojte. Hehe- jeden den sa tu neukazem a uz tu dakto vedie monolog a potom kvakate 😀 . Kiluska- Reka je velmi sikovna. S maskom ani s príkrmami to neprehanaj- zaludok si musi na to tazsie stravitelne jedlo zvykat postupne.
Heni- ten graf vyzera dobre, drzim palce 😵

wighy
autor
10. okt 2008

ahojteee

kiluska aj ja chodim kocika okolo pol 1-1 a niekedy aj tvojim smerom tak s mozme niekedy stretnut 😉

nika ako bolo plavat???

heni straaaaasne drzim palceeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

kila
11. okt 2008

Ahojte! Včera som nemala čas prísť sem...
Včera sme boli s malou na návšteve u mojej tety... ale nechcite vedieť čo tam povyvádzala... ako malá uvidela tetu začala tak revať, že bola z toho už celá fiaľová, držala ma okolo krku a len revala a revala a revala, vôbec som ju nevedela utíšiť... museli sme ísť domov... v aute sa už uklunila, netuším čo jej tam vadilo... Bola taká urevaná, vyčerpaná z toho plaču že keď sme prišli domov, hneď zaspala... Spinkala 30 minút a keď sa zobudila zase bolo všetko ok... Nechápem... Chúďa moja teta ešte aj dnes ráno volala, či je malá v poriadku, či nie je chorá či čo...
Dnes poobede sa chystáme do Štúrova na jarmok, dúfam, že nebude robiť zase cirkus...

kila
11. okt 2008

Nika tieto príkrmy mi poradila doktorka, ja sa nikam neponáhlam, ale vidím, že malej chutí a asi je lepšie začať s polievkou ako keby som jej dala raz len mrkvu, raz len zemiaky, atď. - aprílovky sa sťažujú že ich detičky to zapeká, ale Réka nemá žiadny problém so stolicou... 😉 Aj ja som bola prekapená na poradni, že už jej mám dať mäsko? Ale malá sa má dobre, tak som sa rozhodla asi správne že som počúvla doktorku. Budúci týždeň už jej môžem dať do polievočky kvapku ollivového oleja a na olovrant jablko a banán. 🙂
Wighy, super, keď nám to tak vyjde, zavolám ti... 😉

monique13
11. okt 2008

caute baby,my ideme na rocne vysetrenie a prevenar 15.oktobra,dufam,ze bude vsetko ok...
a ozaj,kam tak zvyknete chodit s deckami von???

wighy
autor
11. okt 2008

moni aj my ideme bduci tyzden na 3 hexa a prevenar 🙂
ku komu chodis s malou k lekarke??

my sa s nikou vacsino stretavame v meste
skoda ze tu v KN nie je zaidne pekne miesto kde by s dalo ist s detickami 😔

henrieta76
12. okt 2008

ahojte
takze graf bol pekny len nic z neho.mozno na buduce.

takze nika popracuj aj ty 😀

wighy
autor
12. okt 2008

jooj heni to mi je luto ☹ ☹

kila
12. okt 2008

Ahojte!
Včera sme boli na jarmoku v Štúrove, ale bola to fuška... Réka spala v aute na ceste tam ale keď sme prišli na jarmok tak sa zobudila a navyše nechcela byť v kočíku, tak ja som tlačila kočík a manžel ju nosil na rukách a potom opačne... Keď už zaspala tak len na 15 minút a potom hop zase na ruky... Ani cestou domov nespala v aute, len plakala a plakala, nechcela ani hračky, ani čajík ani cicík, už asi toho mala dosť, aj ja som mala dosť, padli sme do postele ako zabití...
Monique, ja chodím na prechádzku na Dunaj, alebo nakúpiť do Hypernovi či Kauflandu alebo k lodeniciam a cez II. sídlisko naspäť, občas na VII. sídlisko... mesto je ďaleko... 😒 Wighy nemáte tam niekde nejaký park s lavičkou? - nikde neviem nájsť vhodné miesto na oddych počas prechádzky... 😅
Heni, nevadí, nabudúce... 😉

kila
12. okt 2008

Zajtra už ideme domov, tak ma poto, môžete nájsť zase v KN... 😉 Tu sa uvidíme o 2 týždne... Pá! 😉

monique13
13. okt 2008

kila:faaajn,aj my mame mesto trochu dalej..byvame na konci sedmicky,nedaleko lodenic..a vy?
wighy:chodime k Zatkovej,na sedmicku..dnes sme boli pre prevenar recept a v stredu ideme na to rocne vysetrenie a ockovanie..dufam,ze bude vse ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre