Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
26. dec 2010

Ahojte! Prajeme vám šťastné a veselé vianoce!

kila
26. dec 2010

Zzz77 teším sa že sa už cítiš dobre a užívaj si tehotenstvo! 😵 Asi som šibnutá ale závidím ti - ale len v dobrom - to bábo v brušku a čoskoro ho už budeš aj cítiť - aj ja by som to chcela znovu zažiť... 😅
U nás je všetko fajn, Tomi rastie ako z vody, už udrží hračky v ruke a vie sa sám hrať a Réka sa tiež polepšila a v podstate sme cez deň bez plienky.

zzz77
2. jan 2011

@kila nooo len pozor s tym, lebo pamatas sa ked si cakala Tomiho tak aj ja som ti pisala ze ti tehu zavidim? 😉 😀 no a vidis teraz 😀 😀 mimochodom sa mi s tebou snivalo ze si bola tehotna a cakala si dvojicky 😲 🤐 😉

kila
14. jan 2011

😀 😀 😀

kila
15. jan 2011

My sa máme dobre, máme aj super novinky: Réka je úplne bez plienok!!!!!!!!! A Tomi už papá na obed zeleninku a budúci týždeň už dostane aj ovocie!!!!!!! A veľmi mu to chutí, je radosť ho kŕmiť!!!! Jaaaj, s Rékou som sa pri zavádzaí príkrmov potrápila, plakali sme obi dve... 😅

zuzul1310
26. jan 2011

Ahojte, môžme sa pridať, mám dvojročného syna Danielka, chodím na MK dlho, len sem som zatiaľ nechodila.

zzz77
26. jan 2011

Ahoj zuzul1310 vitaj tu medzi nami 😉

Dajako sem do tejto temy uz nikto moc nechodi 😕 snad sa niekto ukaze a napise co je noveho...

S Markom sme boli na kontrole u hematologa, uz toho mam plne zuby, chudatku nevedeli zobrat kvr. Najprv sa pokusala detska lekarka 2x nic potom nas poslala na transfuzku tam ani neboli ochotni, potom nas poslali na detske odd. a tak na treti pokus sa ako tak podarilo. Cely bol dopichany a sama modrina. A este stale malo zeleza, vraj... ale uz chudokrvny nie je tak neviem naco ho stale pumpuju tym zelezom, este ze ho v pohode spapka.
Ja sa mam v pohode no pohlavie nam stale nepovedali lebo ze maju stary sono tak tam nic nevidno, tak pojdeme do BA koncom februara, tam drobca aspom prezru od hlavy po paty ci je uplne OK.

zuzul1310
27. jan 2011

@zzz77 ahojček, keď som bola tehu, aj ja som bola v Blave a tiež nám tam povedali prvý krát pohlavie, ale bola som aj u Baláža na 3Dčku a tam mi to tiež vedel povedať, aj dve DVDčka od neho mám. S odberom krvi drobčeka, to mi ani nespomínaj, ja som bola s mojim dva krát v nemocnici, keď mal 5 mesiacov a keď mal 10 mesiacov, a tá prvá návšteva nemocnice bola príšerná, tiež mu brali krv na Xtý krát, celý dopichaný, nespravili mu ale RTG pľúc keď nás prijali veď načo, veď sa len dusil, pchali ho všetkým možným. V pondelok nás prijímali a až v stredu mu spravili RTG a zistili že je to zápaľ pľúc, keby mu boli hneď v pondelok nasadili antibiotiká a nezvaľovali to na alergiu na mlieko tak by sme sa vyhli siedmim dňom v nemocnici a to mu ešte v stredu išli dať infúzku, na šiesty krát mu ju pichli do ručičky, priniesli ho celého priviazaného k postieľke a o pol hodinku mal jednu ruku dva krát väčšiu ako druhú, lebo infúzku mu napichli zle a tiekla mu mimo, mal ju mať 24 hodín, našťastie ju mal len pol hodinu a potom som povedala že buď ho začnú normálne liečiť a nie týrať alebo odchádzame do Zámkov, kde nás už čakal primár. Potom mu nasadili injekčne antibiotiká a v pondelok nás pustili. Hororový zážitok s 5 mesačným bábätkom, takže viem ako si sa musela cítiť keď mu brali krv chúďatku.

zzz77
2. feb 2011

@zuzul1310 hroza co vsetkym ste presli... no ja ked som maleho rodila tak ma dali na pooperacku oproti sesterskej a tam okna su oproti detskemu odd. deticky v noci vrieskali a aj sestricka s nimi tak vtedy som si povedala nikdy tam s malym nechcem ist. Lepsie je naozaj radsej dakde vybavit lekara.

Mark bol teraz chori vysli mu dajake vyrazky, ale lek. vravela nic vazne tak sme boli viac ako tyzden vybodkovany, radsej som mu na to davala tekuty puder. Dnes som pozerala ze uz mu to celkom dobre myzne, vraj daco zjedol alebo dajaka alergicka reakcia ale nik nevie na co. No a ked uplne vyzdravie tak mozme ist na dalsie ockovanie lebo nedostal co davaju po 15 mesiaci, tak uz dopredu viem ako bude vystrajat ked uvidi striekacku 😝 😠

zuzul1310
2. feb 2011

@zzz77 to áno, my sme boli naposledy u lekárky keď sme mali rok a pol na poradni, najbližšie ideme až ako trojročný, ak dovtedy neochorie, ale verím že nie.
Na detskom sa to nezaobišlo bez dezertov a káv sestričkám, ale to beriem v pohode....vychádzali nám v ústrety a bola som s malým na nadštandarde obidva krát takže som sa oňho vlastne starala sama, sestričky mu nosili iba lieky, pripadne injekcie. aj na inhalácie som s ním chodila sama. Mala som tam všetko k dispozícii. Horší ako sestričky boli lekári, od nich som iné nepočula len že moje polročné dieťa musí schudnúť, to bol pri zápale pľúc och najväčší problém....
Nepríjemné tie vyrážky, našťastie vám prešli a snáď sa nevrátia.

nika251
2. feb 2011

Ahojte. Zzz- dufam ze ste uz v poriadku. Vidim ze ti tyzdne krasne pribudaju 😉 . K tej nemocnici. Ja koli takemuto pristupu chodim s chalanmi ked uz , tak do nemocnice v NZ. Bola som tam s oboma vlani a bola som velmi spokojna. Ziadne vrieskanie po detoch som ani naznakom nepocula, sestricky boli bud odmerane, mile, ochotne, alebo aj menej ochotne ale co sa tyka pristupu k samotnym detom - bolo to ok. Dr. boli shovorcivy, vela mi vysvetlovali a co bolo najlepsie, primar sa velmi dobre staral o cele oddelenie, bol velmi ustretovy- co bolo az zarazajuce. Takze rada znie- ked sa daco deje tak radsej do NZ. 😉

zzz77
3. feb 2011

@nika251 ahoj ano sme v poriadku nastastie 😉 no tie tyzdne pribudaju ani neviem ako.
Brusko este zatial nezavadzia ale je uz dost velke a nastastie najvacsi problem je ze nevieme pohlavie este stale. Uz boli taki co nam vraveli, ze urcite nechceme povedat ci bude chlapec alebo dievca. Koncom februara ideme do BA tak tam sa dufam dozvieme viac 🙂 Nika ako zvladas chlapcov? uz teraz myslim na to, ze neviem co budem robit s dvoma detmi takto po sebe 😝
Markovi nastastie presli aj vyrazky aj uzliny za uskom tak dufam mu dobre zdravie tentoraz vydrzi dlhsie.

zuzul a to ti nepovedali ako ma polrocne babo schudnut?? to akoze nedaj mliecko ked je hladne ci co? 😲 alebo daj na beziaci pas? 😒 to vysvetluje len ich nevedomost, nic ine nevedeli asi vymysliet! inak si to neviem vysvetlit.

nika251
4. feb 2011

@zzz77 ahoj. No kym bol Atti maly, tak to bolo skor o tom aby som sa stihla vyspat, ale s Damkom som to zvladala celkom dobre, lebo Atti vela spinkal. Ked zacal byt vacsi, tak som mu dala lehatko a pozoroval. Ale teraz ked je uz takpovediac ,,velky,, tak je to zaujimave. Ma vlastnu hlavku, je tvrdohlavy a oproti Damkovi je hrozny maminkar- ja hovorim, ze pritulnejsie nemoze byt ani dievca. Toto je taky maly rodinny mazlicek. kazdy ho pestuje, on sa necha, mazna sa. A jasne, Damko popri nom. ALe on je taky ozajstny, chlapcisko. Rad beha, kope do lopty, poslusnost- no o tom potom, ved si to videla 😀 ale teraz sa rad mazna aj on, takze ked na mne visia, tak visia. Ale som velmi, ale velmi spokojna ze su tak, ako su. Su to zive deti, ale aj rozumne a ani na sekundu som neolutovala ze su takto po sebe. Horsie je to, ked su obaja chorucki, ale aj to som si uz zvykla.
Proste su chvile kedy to zvladam v pohode, sem tam sa hnevam najma vonku, ze neposluchaju, ale to riesim prechadzkami na takych miestach kde sa aj vybehaju- chodime na sportove ihrisko Komenskeho skoly. A to je tam supeeeeeeer. Ja ich pustim na dlhy povraz a oni behaju, kricia, hraju spolu futbal a mne je heeeej 😀

kila
4. feb 2011

Ahojte!
My sa máme fajn, Tomi má zajtra 6 mesiacov, teraz má 71 cm a 7100 g a začal sa konečne otáčať! 😅 Je veľmi pohodlný, len si sedí a vykrikuje na Réku, keď sa treba pohnúť alebo ho dám ležkať na bruško už sa mu to nepáči. Krásne papá, všetko zje čo mu dám, začali sme už aj kašičkovať na večeru (hoci pediatrička ešte mi radila s tým počkať), lebo začal sa v noci budiť aj 3 x a pred tým prespal noc, tak som usúdila že bude asi hladný, a odkedy mu dávam kašičku zase krásne spí.
Réka má plienky už len na noc a keď chce cikať už ani nepovie, ale ide na nočník sama, vyzlečie sa sama, ciká, oblečie sa sama a až potom príde a zahlásia že cikala. Ani neviem ako ju to napadlo - vlastne viem, lebo raz keď som uspávala Tomiho povedala jej nech je ticho a nech ma nevyrušuje a vtedy sa to prvý krát stalo. A odvtedy to takto krásne funguje, čakala som že to bude horšie, ale Réka je šikulka... 😉 Vybavili sme jej už aj škôlku, už sú len posledné prázdne miesta. Veru treba už rok pred zápisom chodiť po škôlkach a informovať sa. My sme jej vybrali malú škôlku, do malej triedy prijmú len 10 detí a už je tam teraz plno. Susedka mi dnes volala že si bola tam dnes tiež vypýtať žiadosť ale riaditeľka jej už nedala, že je tam plno. Vo väčších škôlkach sú ešte miesta.

kila
4. feb 2011

@zzz77, to je mi ľúto Márka, že ho tak potrápili a aj teba že si to musela všetko pretrpieť s ním, dúfam že z toho už čoskoro vyrastie. Viem pochopiť tvoje obavy že nevieš čo budeš robiť s dvoma malými deťmi, ale zvládneš to, lebo budeš musieť. Možno druhé bábo bude oveľa kľudnejšie ako Márk a všetko pôjde ako po masle. U nás nebol a ani nie je žiadny veľký problém z malého vekového rozdielu, ale viem že u vás ten rozdiel bude ešte menší a tým to budeš mať určite aj trošku ťažšie ako ja. Ja som Tomiho vždy brala ako darček, lebo sme ho tiež neplánovali a on sa ako milý darček aj správa, a neľutovala som ani sekundu že sa nám tak krásne podaril. 😀 A som presvedčená že Réke robí braček veľmi veľmi dobre, prospeje jej to, zmenila sa, už nie je taká panovačná ako bola, každému pomáha, poslúcha, s Tomim sa pohrá, aj ho poľutuje a pusinkuje keď sa rozplače, tak krásne sa k nemu správa že sa to nedá ani opýsať. Takže Tomiho sme dostali lebo sme ho potrebovali len my sme o tom nevedeli a teraz už všetko je tak ako má byť. 😉
Hoci už teraz mám také myšlienky že čo bude keď bude Tomi väčší, neviem si predstaviť život bez bábätka... 😅

zuzul1310
4. feb 2011

@zzz77 Bol na umelom mlieku, takže som ho mala viac riediť, resp. mu dávať viac krát čistú vodu....ale jedným uchom dnu a druhým von.... 😉
@kila Strašne krásne si to popísala, že ste dostali Tomiho ako darček, lebo ste ho potrebovali len ste o tom nevedeli.... 🙂 my sa tiež snažíme o druhé....snáď to vyjde 😕

kila
5. feb 2011

Vitaj Zuzul! Potom vám držím palce! 😵
Tomi má dnes teplotu, neviem čo to môže byť, lebo prechladnutý nie je. Som zvedavá čo z toho bude lebo teplotu má prvý raz. Ja to tipujem zatiaľ na šiestu chorobu, aj Réka ju mala... Keby ste nevedeli o čo ide, tak kuk sem: http://lesk.cas.sk/clanok/81004/zahadna-siesta-...

zuzul1310
5. feb 2011

@kila Ďakujem za privítanie 🙂 Zúbky mu ešte nejdú však? My sme mali pri zúbkoch vysoké teploty.

zzz77
5. feb 2011

@kila nam zubky isli ked mal Mark presne 6 mesiacov tak aj je mozne ze z toho ma teplotu...ale je mozne aj hocico ine vsak nejdu kazdemu rovnako 😕 dufam ze ho to skoro prejde 😵
Inak vdaka za podporu, ked uz bude aj druhe na svete uz asi nebudem mat cas nad takymto rozmyslat, vsak baby 😀

kila
6. feb 2011

Nemyslím že sú to zúbky, lebo prespí noc a stále všetko spapá, ale všetko je možné... stále sa mu teplota vyšplhá na 39, ale Panadol pomáha... Len je mi ľúto že s ním takto nemôžem ísť von a počasie sa práve teraz umúdrilo. 😒

zuzul1310
6. feb 2011

@kila mne Danko tiež spal v pohode celú noc a mal chuť do jedla, jediné čo mu bolo boli 40ky horúčky postupne klesali na tretí deň to bolo 38 a potom ešte dva dni niečo cez 37 ale to už bol fit a hral sa ako vždy... občas zúbky sprevádzali hnačky, ale iné ťažkosti nám zúbky nespôsobovali.

edita84
9. feb 2011

AHoj kočky vidím našla sa tu dalšia komárňančanka čo ma teší vitaj.
my sa máme fajn malá je dosť často chorá aj teraz sm už doma druhý týždeň najskôr som bola ja chorá a potom jasne že aj Beja. ale inak je to začarovaný kruh odkedy je v škôlke ja si ju vyliečim a ostatný na to s...ú a dajú tam choré dieťa a moje so zníženou imunitou jasneže zas ochorie ale minulý týždeň s ňou bol mm u kuzmovej a znova dostala Imunor dúfam že jej to posilní imunitu a nebude toľko chorá.
Inak vám musím niekoho predstaviť ták toto tu dole na fotke je náš druhý drobček ktorého čakáme na september 🙂

zzz77
9. feb 2011

@edita84 jeeej to je super teso 😀 velmi ale velmi potichucky gratulujem a drzim palce 😉 pevne verim ze bude vsetko OK!!!!!!!!!!!!!!!!

edita84
9. feb 2011

@zzz77 dakujem 🙂

zzz77
11. feb 2011

@edita84 a ako sa citis? nevolnost a podobne?

edita84
11. feb 2011

@zzz77 ahoj no ani mi nie je velmi zle len neviem zjest maso a nemam velmi chut do jedla a rychlo sa unavim ale inak som ok.a ty sa ako citis?

zzz77
11. feb 2011

@edita84 ahoj mne je uz ovela lepsie, cez den som OK, ale na vecer sa uz unavim a vtedy sa uz tazko zohnem 😝 este ze si viem dakedy oddychnut ked maly spi poobede, dakedy si viem aj pospat a dobre ze sa uz moc casto nepyta na ruky.
To je dobre ze ti nie je zle, ja som behala objimat wcko do 16tt, to ozaj neprajem nikomu... a to maso dakedy ani teraz neviem zjest ale isto viem ze to prejde, tak hore hlavu 😉
No a s tou skolkou je ozaj ako zacarovany kruh kazda mamicka sa stazuje ze je dieta stale chore. Nechapem preco daktori rodicia maju taky pristup aky maju...

edita84
13. feb 2011

@zzz77 no veru musíš využiť každú chvílku ked si vieš oddýchnuť 🙂 no to maso viem že prejde lebo aj s malou som tak bol po pôrode som už v pohode jedla maso ale len kuracie neviem zjest 😅 no veru škôlka sú mamičky ktoré pracujú a nevedia sa dať vypísať k dieťaťu a vetda sa pýtam ja nepracujem ja neryskujem ked som 2 týždne vypísaná? no ale dúfam že to bude už len lepšie do leta nejak vydržíme a potom dúfam materská 🙂

zzz77
27. feb 2011

Ahojte, tak dnes sme boli v Ba na velkom ultrazvuku, od hlavy po paty docent vsetko prezrel, babulo je nastastie zdravucke, a bude to dievcatko 😵

Markovi idu zubky naraz 4, ale celkom to dobre znasa, boli sme aj na ockovani, nastastie nemal horucku tak sme to zvladli na jednotku 😉

Baby od kedy ste zacali davat detickam klasicke mlieko? (krabicove RAJO) nam lek.vravela ze az od 3 rokov, lebo ze sme obaja s drahym alergici, ale by som chcela uz drahe UM nahradit klasickym . Vdaka

edita84
27. feb 2011

@zzz77 jéj gratulujem k dievčatku to je super a u koho ste boli? my chceme ísť k čunderlíkovi na jeho súkromnú ambulanciu, koľko ste platili?
ja som malej dávala mliečko 3,5 ku od 1 roka lebo iné mi nepila vtedy ale sem tam vypila aj mliečka pre detičky ale z každej fajty len krabicu prestalo jej chutiť a potom sme ostali pri normálnom mliečku a žiadna alergia našťastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre