Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
19. dec 2007

Dobré ránko! Reni vy budete mať ale dlhééééé vianoce... 😅 my ozdobíme stromček v pondelok... 😅

wighy
autor
19. dec 2007

ahojte baby tak vcera sme boli na poradni no bola to hruuza mala tam tak revala ako ece nikdy a toece ani pichnutie nedostala no katastrofa ani ja ani setricka ani lekvarka sme ju nevedeli utisit 😝

takze mne lekarka povedala ze do -5 mozeme chodit von, ked je zimsie tak moc nie bo je to eece male babo nato

co sa tyka prekrytim dekou,plienko v ziadnom pripade to nerob,aj lekarka mi to povedala aj v knizkach to pisu,bo ten teply vzduch co si tam bolo nadycha je ovela nebezpecnejsi ako chladny vzduch

stormcek som postavila u v pondelok takze uz len baliky tam chybaju,ja mam trada stromcek skor lebo po vianociach mi uz vadi hehe

inak mala ma 5700g a 64cm lekvarka nas velmi pochclila ze mala pekne rastie a vyvija sa taaak som straaasne rada 😉

kila
19. dec 2007

Wighy, vy už máte stromček? 😅 My vlastne stromček zdobiť ani nebudeme, my máme len taký mini stromček 40 cm-ový už ozdobený, tak ho vytiahnem z igelitky, postavím na komodu a bude... 😀 Ale na budúci rok keď už bude bábo, chcem obrovský živý stromček! 😀

wighy
autor
19. dec 2007

kiluska ahooooooooooooooj no kedze som doma tak som mala cas,inak vzdy sme zdobili az vianocny den ale mne sa paci ako su vianoce dlhsie ako v zahranici napriklad

aj my mame ece len maly stromcek pozicany od svagrinej kedze ona byva UK,ale je taky suprovy lebo svietidla ma uz sam v sebe stromce a je taky pekny tak uz len par ozdom hodim nanho a je super ale buduci rok aj ja chcem uz velky stromcek hehe

kila
19. dec 2007

Ja som zatiaľ robila len malú vianočnú ozdobu v byte, vymenila som obrusy na vianočné, rozložila som všade sviečky a tak... a dnes ešte chcem ísť do Hypernovy nejaké maličkosti dokúpiť... dúfam, že tam nebude veľa ľudí... 😝

wighy
autor
19. dec 2007

v hyperke zvykne byt menej ludi preto tam chodim radsej hehe

tento tyzden robis naposledy??????

kila
19. dec 2007

Ano Wighy! 😉

wighy
autor
19. dec 2007

tak to je supeeeeer,pekne si uzijes matersku bude to fajn,ja som bola doma od 20tt ale je pravda ze som pracovala z domu do 39tt tak som z toho vela nemala ale aj tak to celkom uslo 😉

kila
19. dec 2007

Wighy ja už vidím, že budem mať doma toooooooooľko roboty, že až... 😅 budem musieť robiť svokre inventúru, budeme meniť okná, malovať byt, och joj... 😅

wighy
autor
19. dec 2007

kilus ale vsetko z mierou dobre???to je pravda ze doma to rychlo ubehne ani sa nenazdas a budete na ceste do porodnice hehehehe 😉

nika251
19. dec 2007

Wighy- jasne ze nie celu hlavicku- ale tak ako kedysi davali sal nam- cize len mu natiahnem deku po nostek- a ostava mu tam priestor asi 3cm medzi nosom a dekou cize vzduch sa mu tam pohodovo obmiena ale nevdychuje priamo ten studeny. Neboj- nenatahujem mu to tesne na nostek- len takto sa mu trosku zohreje a nevdychuje priamo ten z vonku. Pytala som sa vcera Kovaca ze ako to mam robit a on povedal ze nech mu len takto natiahnem vyssie deku- nech nevdychuje priamy vzduch a hotovo. Tesne mu to urcite nedavam- malo by to tak byt v poriadku, nie? Aj starsie deticky v sporakoch to tak mavaju- len ja mu to nedavam dotykat sa nosa.

Inac- mate krasne miery- fesanda ta Laurinka 😵

Reni- my davame Vigandol- dve kvapky denne. A davam mu aj dve kvapky Sab symplexu- kedze v noci ho trosku moria tie prdiky- vecer koli tomu neskoro zaspava. A ked mu ich dam, tak v noci je v pohode- nechce sa mu odgrgnut- ked je ospaly- ale takto je to dobre.

wighy
autor
19. dec 2007

nikus ved prave ze nam davali ten sl na usta,pamatam sa ja som ho stale olyzovala kym nebol zmrznuty 😀 😀 😀

jasne deku aj ja davam vyssie,ked ju tlacim tak malu ani nevidim,musim kocik naklonit alebo sa nahnut do budky aby som ju videla 😀 😀

m ideme na klbiky v sobotu rano jaaaaj malu zase budit to bude hruuuza 😝

kila
19. dec 2007

Balíte bábätká na široko? 😅

renika
19. dec 2007

ahojte kočky. Kila, áno ja balím naširoko a určite každá mamička, ktorá je tu. Len to neviem, že dokedy to treba. Niektoré mamičky keď majú prvé sono kĺbikov v poriadku, tak už naširoko nebalia. A iné zase balia 3 mesiace a sú aj také, ktoré 6 mesiacov. Sú na to rôzne názory 😖

Nika, vy ste mali prvé sono ok - balíš ešte naširoko?

wighy, s tým budením to poznám. Musela som ísť do školy na skúšku, tak sme Maximka zobudili a on bol potom takýýýý mrzutý ☹ Ty ešte balíš naširoko? Tak vy budete mať ešte dlhšie Vianoce ako my 🙂

kila
19. dec 2007

Reni a to vám ukázali v nemocke že ako to treba? 😅

renika
19. dec 2007

mne to ešte predtým ukazovala kamoška, ale aj sestrička v nemocnici mi to ukázala. Keď som bola po sekcii a nevedela som ešte chodiť, tak sestry prišli prebaliť malého a ja som sa pozerala ako to robia 🙂 Ale je to také jednoduché, že by to zvládlo aj 10 ročné dievčatko 😉 Ty budeš rodiť v KN?

kila
19. dec 2007

Reni ano v KN plánujem...

renika
19. dec 2007

kamoška od nás rodila v NZ a povedala, že keď bude mať druhé dieťa, tak tam už určite nepôjde, ale tiež pôjde do KN. My sme okres KN, takže keby to bolo ako volakedy, že musíš ísť tam, kde patríš podľa okresu, rodila by som aj ja v KN. V NZ sú strašné hnusné sestričky, bleee 😝 Vlastne to nie sú sestričky, ale dozorkyne vo väzení (niektoré). Koľko máš rokov?

wighy
autor
19. dec 2007

no ja ece blim nasiroko ale uz len cez den,na noc malej davam pauzu 😀 😀

sobotu ideme na 3mesacnu kontrolu na klbiky ta kdufam ze uz nebudeme musiet dalej balit 😉

kilus,mne v nemocne vobec neukazali ako prebalit babo ale mala som zlatu spolubyvajucu,ta mala uz 2 babatenko/inak bola to spanielka,zlata baba/ta mi vela pomohla 😉

kila
19. dec 2007

Reni ja mám 28... aj ja som počula že v KN je milší personál ako v NZ, preto som sa aj tak rozhodla... ale občas mám predsalen obavy, lebo v NZ je nemocnica lepšie vybavená... 😒 človek nikdy nevie kedy sa rozhodne správne, až po tom keď to má za sebou...

kila
19. dec 2007

No super, Wighy budeš ma musieť navštíviť a ukázať mi to... 😅

nika251
19. dec 2007

Reni- mali sme sono 100% v poriadku 😵 a kontrolne mame v 3 mesiaci a dovtedy mame este pre istotu balit na siroko- co aj budem.Ale napriklad, teraz ho nechavam vecer zaspat bez ortopedickej- dobre sa vykopka a potom prdi jedna radost a v noci pri dalskom baleni- o take 3hodiny ho zabalim spat na siroko. Ale budem ho balit aj nadalej. Asi to ma svoje opodstatnenie. Vy ste uz boli na UZV?
Ja sa na NZ nemozem stazovat- mala som sice nadstandard- asi aj nadstandard za milotu ale namala som problemy so sestrami- aj som ich trosku prehanala kedze maly mi 3 dni nechcel papat a aj som sa ich vela vypytovala. A asi som aj typ cloveka na ktorom vidiet ze ma velku hubu. Raz - ked ma Dr vytocila neochotou som sa setricky opytala kedy ma Bauer sluzbu- otec ho trosku pozna a ja som mala po narodeni ,,mensie,, problemy s jedenim a tak si ma Bauer pamata - ked bola neter v nemocnici dokonca sa na mna pytal- tak by v pripade nudze zakrocil. No mali ste vidiet aka bola odrazu ta Dr mila 😀 . Navyse- mala som vybaveneho Dr aj pri porode a bol ma pozriet na novorodeneckom- asi to robi svoje. Ale do KN by som nesla. A Dr si vybavim aj pri dalsom porode.

kila
19. dec 2007

Ja sa spolieham aj na manžela, že tam urobí poriadky keď bude treba... 😅

nika251
19. dec 2007

😀 - Kila - mudro. Ked neposluchaju- treba vypustit sarkana 😀 . Moj navyse aj vyzera jak cert- je ciernovlasy, ciernooky, vysoky. A ked mu cosi nepasuje, gani jak hrom 😀

kila
19. dec 2007

😀 Môj má zas niečo vyše 100 kg a je silný! 😀

nika251
19. dec 2007

Hehe- moj ma 105- tromfujem. A aj silny je, muzik moj. Takze hrozu pupstat vie.Maly je asi po nom.

wighy
autor
19. dec 2007

kilus neboj rada ukazem ale ked ma tam tvoja svokra kamosku tak to bude v poho a v aprily tam snad nebude tooolko porodov ako bolo v sept.preto sa o nas moc nestarali bo nestihali 😒

ja som mala asi na KN obrovske stastie tak som rada,sestricka bola uplne super,rodila som sama a aj manzel bol so mnou 😉
kilus vies ako som sa ja bala drzat malu a nieto ece prebalovat alebo kupat 😀 😀 😀 ale ono to fakt nie je tazke

kila
19. dec 2007

Nika malý je tiež taký veľký? 😅 Ja som už taká zvedavá po kom bude naša malá... 😅 Dúfam, že nos bude mať po mne a nie po otcovi, lebo manžel ho má veľký... a manželík sa už vyjadril, že keď nos bude mať po ňom, tak jej zaplatíme plastiku... 😅 😀

wighy
autor
19. dec 2007

kila hehe aj moj muz ma velky nos no snad ho mala po nom nezdedila zatial to nevidiet 😀 😀 😀

kila
19. dec 2007

Ja už vidím ako budeme všetci doma plakať s malou, aj ja, aj manžel, že čo s ňou... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre