Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

iva72
19. dec 2007

wighy,
aj ja idem v sobotu k ortopédovi - Dr. Kollár o 9,30 hod., ak aj Ty, tak by sme sa mali v podstate stretnúť.

Kilus,
tak to Hegedus pekne zbabral! A ako sa mu to stalo, aspoň sa ospravedlnil? U Hollósiho výsledky oznamuje sestrička. No keby fakt nebolo niečo vporiadku, kľudne by ste ho mali žalovať. A test AFP sa nedá opakovať, zdá sa mi, že som niekde čítala, že druhý vyšiel dobrý, vraj to môže vychádzať zle aj vtedy, keď nie dobre vypočítaný týždeň tehotenstva.

kila
19. dec 2007

Ivuš, ja už to neriešim... odvtedy som u neho ešte nebola, že by sa ospravedlnil, ale to asi ani nehrozí... 😅 a ja neviem ako sa mám tváriť keď pôjdem zase na poradňu... 😒 😔 bojím sa toho už teraz... 😔

iva72
19. dec 2007

A budeš chcieť po tom všetkom s ním rodiť? Vlastne som počula, že ide do zahraničia niekedy vo februári, ale neviem na ako dlho.

wighy
autor
19. dec 2007

ivka ahoj my ideme o 8:40 takze sa tam asi nestretneme 😒

renika
19. dec 2007

Nika, my ideme na sono 8. januára.

Kila, ja by som si NZ pri najbližšom pôrode (ktorý asi nikdy nebude) vybrala iba v prípade, keby mi hrozil predčasný pôrod, mala by som nejaké problémy a pod. V prípade bezproblémového tehotenstva by som do NZ už rodiť nešla ani za svet. A to len kvôli sestričkám. A nepochopila som ani to, že primár by mal aspoň dvakrát do týždňa chodiť na vizitu, nie? Tak to bolo aj na gynekologickom oddelení, kde som ležala 20 dní pred pôrodom. Ale na šestonedelí ani neviem ako primár vyzerá. Nika máš pravdu. Možno sa k tebe správali inak, lebo si staršia ako ja a aj ten nadštandard tam asi zavážil. No ja keď si spomeniem čo som tam prežila, tak už naozaj nikdy viac. Hoci, moja spolubývajúca mala 35 rokov a tiež sa k nej správali tak ako ku mne 😔

kila
20. dec 2007

Ivka čo ja viem... ja sa na neho nehnevám... len už nie som taká nadšená z neho. Kto mi zaručí, že druhý lekár by bol lepší a postupoval by inak?! A teraz mám zmeniť lekára? V polovici tehotenstva? Už to nejako bude... 😉

nika251
20. dec 2007

Kila- nikto. Vidis, ja tiez verim svojmu a dostala som mensi sok- ale to bola hlavne moja vina. Lebo keby som nebola zvedava a necumakovala na vysledky z UZV merania, bola by som sa uspokojila s tym, ze 28OOg- vtedy nameranych je podla neho somarina, a verila ze on to od oka odhadol lepsie a ze proste vidi ze maly je o.k. Ale zaruky- tie ti neda nikto.Ja radim verit instinktu. Ak si vo vnutri zvlastne pokojna aj napriek tomu co sa stalo a obavam, tak ver tomu. Ja som si moc neverila, zato muz ano. Takze mozno som ako verklik, ale ver sebe. Neboj sa, len ber Dr s malou rezervou a uzivaj si tehotenstvo. PS- kolko ma tvoj Dr rokov? Ci je to Dr s dlhou praxou alebo nejaky mladsi?

wighy
autor
20. dec 2007

ahoj Nika gratulujeme Damiankovi k 4 tyzdnikom 🙂

kila
21. dec 2007

Nika je to mladý doktor, tak do 40-ky, ale mne na rokoch nezáleží... lebo každý vraví aký je šikovný... a máš pravdu, keď sa u neho cítim dobre, tak prečo by som ho zmenila? A ja ho stále obhajujem, že nemal ľahké rozhodovanie, lebo tie výsledky boli vlastne v norme, len blízko k hraničným... nemusel mi hovoriť nič, aj tak by bolo dobre... len bol opatrný... 😅

henrieta76
21. dec 2007

ahojte.
kilus nechce mi brat prispevok do priprav takze ti tu zazelam prijemne sviatky vsetko dobre v novom roku krasnu a zdravu dcerku.a dufam ze sa coskoro ozves.
samozrejme vsetkym zelam prijemne sviatky.

iduda
21. dec 2007

ahoj Komarno a okolie..ja sa trapim v robote, ale len do 12-tej, chvalabohu..Kilus, super,ze si uz ok..a ja som presla do Gyn-kom-u, lebo som pocula len same pozitiva..
Baby, prajem Vam krasne a pokojne Vianoce 🙂

iva72
21. dec 2007

Kilus,

máš pravdu, každý sa môže kopnúť. Kto nič nerobí, nič nepokazí. A keď to bolo hraničné, tak až tak nepochybyl. A inak tie testy AFP mi prídu o ničom. Môžu byť dobré a dieťa sa napriek tomu narodí so syndromom a naopak môžu byť zlé a napriek tomu je často všetko vporiadku.

Wighy,
možno sa tam aj uvidíme. Minule som tam čakala vyše 40 minút. Ak sa vôbec podľa fotky spoznáme. 😅

nika251
21. dec 2007

Kila- zalezi len na tebe- ak mu nadalej veris- tak unho ostan. Ono je to tak, ze keby nic nepovedal a neposlal by ta na tieto vysetrenia- co by si povedala potom? Je to ,,dvojsecna,, zbran tie vysledky. Hlavne ze je vsetko o.k.
Wighy- ani sa mi verit nechce ze uz mame mesiac. Zda sa mi to max. tyzden. Len nas nad ranom zacali trapit prdiky- doslova vzdycha zo sna a staca ho ako silno tlaci. Potom to po siedmej prejde a spinka akoby sa nic nedialo. On je taky maly rusivy moment v nasej posteli. Mrnka, tlaci, zaplace, natahuje sa. A potom ze spi- o piatej ho vezmem k sebe- ked som pri nom trosku sa upokoji a este si pospinka ale ono to vyzera tak, ze ja a moj manzel sa tlacime na jednej polovici a nase babatko sa roztahuje na druhej polovici postele 😀

iduda
21. dec 2007

baby, je som teraz volala kvoli vysledkom afp a su v norme, teda v poriadku 🙂 huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nika251
21. dec 2007

Indula- blahozelam. To padol kamen zo srdca, ze?

nika251
21. dec 2007

Fu tu to dnes frciiiiiiiiii 😀 😀 Co peciete na vianoce? Ja som nanic domaca pani- nepeciem a este mi aj stedrovecernu veceru donesu hotovu- proste si neviem predstavit pri malom ze mam tolko casu - piect, varit a este aj okolo neho. Darmo- vychovavam si maleho zavislacika 😀

iduda
21. dec 2007

dakujem nika..ja som teraz dopiekla 4 plechy orechovych linzer koliesok a som unavena jak pes..to su manzelove oblubene, tak mi aj patricne pomahal..este zajtra pagaciky a skoncila som..pekny vecer prajem 🙂

wighy
autor
21. dec 2007

ahojteeeeeeeeeee

ivka tak je fakt mozne ze sa tam stretneme 😉

nika presne aj my sme tak spavali s malou do 6tt ja som sa tlacila na 20cm postele a mala sa rozvalovala po celej posteli 😉 a tiez rano okolo 5 tlacila pucila sa a potom to preslo a spala dalej,teraz to nie je tak casto

iduda super ze mas dobre vysledky,pomaly budete vediet co cakate a chcete to vobec vediet???

nika251
22. dec 2007

Uf, to som si vydychla. Dala som si predpisat espumisan a davkovala podla navodu a maly si to poriadne odtrpel- ho bolelo brutalne brusko ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 . Potom som vysadila espumisan a davam mu 2 kvapky sab simplexu do papania a rano bolo uz pomerne dobre. Moj zlaty- keby som vedela co mu sposobim, radsej by som si ruky odtala ako mu dala espumisan. ☹

wighy
autor
22. dec 2007

nika to je individualne,ja malej davm espumisan ked vidim ze ju boli brusko ale len 20kvapiek viac nie a jej to pomaha 😉

dnes sme boli na klbikoch,ma to ok ale pre istotu mame balit nasiroko lebo ece nema vsetko zrastene ci co 😝 tak balime do najblizsej kontroly vo februari

nika251
23. dec 2007

Wighy- tiez mame vsetko v poriadku s klbikmi a mame balit do 3 mesiaca. Ale uz ho nechavam obcas kopat bez ortopedickych- napriklad v obdobi kedy viem ze sa pasuje s prdikmi 😝
A este jeden vianocny vins:

Nastromceku sviecka svieti,
pokoj, stastie nech k Vam leti.
A ked rozziaria sa Vase tvare,
by hojnosti ste mali stale.
Novy rok nech pomalicky
vsunie stastie do kapsicky,
aby nespravili ste chybny krok
, po celucicky dalsi rok.

Krásne Vianoce

wighy
autor
23. dec 2007

Ivka vy ste ako dopadli s klbikmi???

Nika 1x ked sme boli tak povedal ze je vsetko ok a teraz ze ece maem 2 emsiace balit 😝

Zelame Vam krasne vianoce plne pohody,radosti a dobreho jedla 😅

nika251
23. dec 2007

Wighi- dobre jedlo- bude ho plny stol ale mne budu asi len oci jest 😀 😀 . Namiesto tradicnej vianocnej polievky bude asi halaszle a pstruhy. Dufam ze ryby sa pri kojeni mozu 😖

wighy
autor
23. dec 2007

jaaaj nika faaakt hehe ale ja si dam zo vsetheho ale len tak trosku,ja ryby papam normalne takze asi ano 😅

vija2
25. dec 2007

stastne a vesele vianoce vela zdravia ,lasky a pohody... 😵

nika251
26. dec 2007

Haálooooo- kde ste kto? Ako presli vianoce? wihgy- pacil sa malej stromcek? Damimu skoro oci vypadli ako nan ziral. Predstav si- on uz normalne drzi hlavu, obracia ju a obzera sa. Od asi 3tyzdna ju drzal ale teraz uz normalne sleduje veci a ked sa mu prihovarame tak uz pozera po nas. Je hrozne zlaty. Vija- vidim ze ani ty nemas o vela starsie babo- ako sa mu pacil stromcek? 😵

wighy
autor
26. dec 2007

ahojteeeeeeee

mi sme mali krasne vianoce plne darcekoooov hehe,boli sme u svokry,bolo super,len mala bola trosku rozhadzana ale inak pohoda,od stromceka sa nevie odlepit vkuse nanho kuka 😀 😀

ja som chora jak pes, dnes som radsej spala v obyvke aby som malu nenakazila a chodim s ruskou ako lekar hehe a je mi nanic 😝

kila
26. dec 2007

Ahojte!
Sorry, že som sa pred sviatkami stratila bez slova, ale mala som v robote blázinec a nakoniec som išla domov až po dvanástej. Sviatky boli fajn, manžel ma prekvapil knihou pre budúce mamičky, takže som bola príjemne prekvapená. Je to také zvláštne, že už neidem do roboty. V piatok som nemohla spať, stále som myslela len na robotu a začínam spomínať len na dobré a na zlé zabúdnúť. Šéf ma ešte pozval na novoročné posedenie, predsalen sa mu podarilo zorganizovať nejaký obed na 4.1., ale ešte neviem či pôjdem. Ja som sa už so všetkými rozlúčila. A 3.1. idem do poradne, som zvedavá že čo bude. Malá ma začína strašne tlačiť, najmä keď sa najem už neviem čo so sebou. Po novom roku sa vám ozvem zase, prídeme na víkend a pridám aj nové fotky malej aj môjho bruška. Prajem vám šťastný nový rok!

nika251
27. dec 2007

Ahojte. Kila- tak to ti zelam krasny novy rok, nech ta drobcek poslucha a netrápi.
wighy- to aj nas maly zvedavec. Furt by len na ruky a pozeral co kde je, obzera sa, zameriava- akoby nemal mesiac ale aspon dva 😵 😵
S tou chorobou je mi to luto- nech to rychlo prejde. Nakup si domov zasobu liekov, lebo kto vie ako budu lekárne po novom roku otvorene. Neviem či je to pravda, ale hovori sa ze vacsina bude zatvorena koli tomu precenovaniu a je mozne ze v tych co budu otvorene zas bude natresk. Takze ja som pre istotu dala malemu kupit paralenove cipky, hederu helix a nam na chripku- hlavne paralaen- pre mna . Dufam ze to nepouzijeme- hlavne na malom.

wighy
autor
27. dec 2007

diky nika to som nevedela,manzel isiel uz aj do lekarne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre