Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
23. aug 2008

ahoj wighy
boli sme v egypte a detom sa velmi pacilo.
vsak vam potom porozpravam ked sa stretneme,uz hned zacina skola a skolka a budem mat viac casu.

wighy
autor
24. aug 2008

juuuj ta kto sa tesim, po "zabehnuti" do skolskeho zivota si dohodneme nejake stretko, uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉

henrieta76
24. aug 2008

aj ja sa uz tesim.

henrieta76
24. aug 2008

zajtra nebudete niekde v meste?idem z detmi kupovat topanky.

kila
25. aug 2008

Ahojte! Rékuška dostala ďalšiu dávku očkovania. Zase mala zvýšenú teplotu, ale už sme to zvládli v pohode. Má 5550g, podľa pediatričky je to stále super, takže naďalej len dojčím, aj napriek tomu že podľa mňa je to už málo lebo malá priberá týždenne menej ako 100g... Ale povedala som si že skúsime vydržať, na ďalšiu poradňu ideme 29.9., a keďže malá stále dobre spí a neplače každú hodinu že chce jesť, tak ten mesiac ešte vydržíme. A pediatrička povedala že potom sa porozprávame aj o tom, čo môže začať malá papať. Už sa na to strašne teším, lebo je taká zlatá keď my jeme, tak ona na nás kuká a slintá a naťahuje ručičky že chce aj ona a človek by jej najradšej dal z toho svojho...
A najdôležitejší pokrok: Rékuška hlasno, z celého hrdla rozpráva: eeeeee, aaaaaaaaaaaaaa, iiiiiiiiiiiiiiii, iiiiiieeeeee, eeeeeeaaaaa... Zo začiatku to bolo zábavné, ale teraz sa už modlíme nech prestane, lebo keď to robí už 2 hodiny tak človeku bolí hlava...
A ja som sa celý týždeň trápila so zubom. Minulý týždeň v nedelu v noci mi začal bolieť zub, ale tak, že v pondelok ráno som letela k zubárke. Tá tam žiadny kaz nenašla, ale že vraj som mala zapálené ďasná, chcela mi predpísať nejaký liek, ale keď som jej povedala že dojčím, tak mi kázala vyplachovať ústa len repíkom lekárskym. A poslala ma na rontgen zúb do nemocnice. V utorok a v stredu som vyplachovala, ale strašne ma bolela už celá pravá strana a plakala som manželovi od bolesti, lebo žiadny liek proti bolesti nie je vhodný pre dojčiace mamičky. Vo štvrtok som už nevydržala a išla na ten rontgen a bežala s tým k zubárke. Tá zistila že jeden zub sa mi kazí z vnútra. Tak ho začala vrtať ale ja som už žiadnu bolesť necítila, vraj mi ten zub úplne odumrel. Ani sa nečudujem, však som preplakala 3 dni a 3 noci od bolesti!
Takže baby, tehuľky a dojčiace, nezabudnite na vitamíny a na vápnik! Ja som po tomto zase začala brať Calibrum Mami...

kila
25. aug 2008

Wighy boli ste na pohotovosti? 😕 Zlé skúsenosti? 😕

wighy
autor
25. aug 2008

heni juuuj boli sme v meste ale mala som behacky ☹

kiluska juuuj rekuska musi byt podarena, aj ja si pamatam naa tie casy ked ma z toho vyskania hlava bolela 😀 😀
kiluska aj mne mala velmi pomaly priberala a cele sa to rozbehlo po 8 mesiaci,takze neboj urcite je to v poriadku 😉

na pohotovosti som bola ja raz ale uz davno a bola to katastrofa, som sa tam dobre pohadala no hnus ako sa k cloveku chovaju 😠 😠 😠

nika_ke
26. aug 2008

ahojte komarcanky 😉
chystam sa nakupovat pre dcerku oblecko na jesen-zimu a vyhliadla som si obchod kenguru v obci komarom v HU. Mate s nim niektora skusetnosti? vopred vam dakujem za vase rady z prvej ruky 😉

kila
26. aug 2008

Ahojte!
Dnes sme boli v Nitre v Baumaxe nakúpiť nerezový drez do kuchynskej linky. Zobrali sme so sebou aj malú a odkedy sme prišli domov spí, chúďa moja bola z toho vyčerpaná... Cez víkend budeme malovať kuchyňu a o dva týždne nám donesú nábytok. Konečne! Už sa neviem dočkať! Už konečne nebude bordel! Už mám z toho dosť. Od januára len prerábame dom, teraz už budeme mať kľud. 🙂

kila
26. aug 2008

Nika v tom obchode majú z každého rožku trošku... ale neviem ti poradiť, bola som tam asi raz či dva krát, ešte som tam nič nekúpila... klikni na brendon.hu... 😉

kila
26. aug 2008

A kde je naša komárňaská Nika? Tak dávno písala... 😕

nika_ke
27. aug 2008

kila, aj tak vdaka, asi to nebude ziadna slava. Skusila som aj tu stranku, ale sa z toho neviem vysomarit.
a neboj, ked ti malicka neplace, tak jej mliecko uplne staci. My sme tiez tak malo priberali. Ked je dietatko spokojne, nie je co riesit 😉

kila
27. aug 2008

Ďakujem Nika... 😉 ...lenže ja už dávam Rékuške papať z oboch prsníkov... 😅

kila
27. aug 2008

A kuknite môj album! Máme nové fotky! Pozrite akú máme už veľkú slečinku!

kinga18
28. aug 2008

Dobrý den!Som tu nová a vlastne sem nepatrím,pretože žiadne dieta nemám.Mám ale velkú prosbu.Od septembra budem študovať v Komárne a potrebujem nutne zohnať podnájom,/privát/1 izbu.O tom,že ma na školu vzali,som sa dozvedela pred týždňom a preto dávam inzeráty,kde to len ide.Prosím vás,keby ste niektorá vedela o podnájme,alebo o stránkach,fóre,kde je možno podnájom zohnať,napíšte mi.Ďakujem a prepáčte za vtrhnutie do vašich rozhovorov.Kinga

kila
28. aug 2008

Kinga skús www.gratis.sk 😉

kinga18
29. aug 2008

Dakujem ti Kila,dnes som cez gratis ubytovanie našla.Ešte raz moc moc ďakujem!

lilu18
29. aug 2008

ahojte,tiez mam prosbu...v Komarne je spolocnost CREDITBROKER na zahradnickej ul. pravdepodobne jedina na Sk dava pozicky aj mamickam na materskej.,dochodcom....atd. Nemate niekto s nou skusenost ? Prosim prosim,budem vdacna za kazde info.Vopred ďakujem

wighy
autor
9. sep 2008

ahojte tak sme nazad z dovolenky koooonecne a aj to o 2 dni skor 😝

no no no pekne to tu vyzera 😠 😠 😠 😠 😠 uz je mile damy septembeeeeeeer tak pekne prosim prispievat 😀 😀 😀 😀

lilu zahradnicka ul je hlavna smer od nitry na most do madarska, je tam policia a podla mna ta spolocnost je v pyramidovej budove
ale moj nazor je ze je to zrieracstvo lebo oni si daju take uroky ze az, ja sa cudujem ze tento stat vobec dovoli aby taketo spolocnosti vznikali, nie je dene dochodca uz na to dolatil ☹ ☹ ☹

lilu18
10. sep 2008

wighy-dik za info.chcela som o nich vediet viac,lebo zacali ku nam chodit od nich letaky a velmi lakaju-...-hlavne preto ze mamickam na materskej malokto ,alebo skor nikto neda pozicku ☹ a oni sa toho chytili.Asi mas pravdu,ze budu mat strasne uroky,aj na nete som ich pozerala ale samozrejme maju tam pisane len hluposti nic konkretne 😠

henrieta76
10. sep 2008

ahoj wighy
aka bola dovolenka?

wighy
autor
10. sep 2008

lilu ja mam strasnu nedoveru proti vsetky nebankovym subjektom, stale si hovorim ze kym sa da tak ruky prec od nich 😉

heni ahooooooooooooooooooooj ako sa mate???tomaskovi sa ako paci v skole???
na dovci bolo super prvych 7 dni, potom sme ochoreli takze 😝 😝 😝

henrieta76
11. sep 2008

to mi je luto,aspon tych 7 dni bolo super.malej sa ako pacilo?dufam ze ste uz v poriadku.a co vam bolo?
tomaskovi sa zatial paci,len sme teraz uz druhy den doma lebo strasne kasle.a nevieme od coho aj rentgen mal cisty tak teraz skumame ci to nie je alergia.dr. nam kazala maleho zavriet do domu,ale aj tak kasle tak uz neviem od coho.ziadny sirup nepomaha.
aj erika je chora takze mam obidvoch doma.uz neviem kedy budem znova sama doma kedy si uz konecne normalne vyupratujem dom.
ale aj tak som stastna ze ich mam pri sebe,ked si pomyslim na moju tetu stale mi je do placu.v sobotu jej zomrela dcera(moja sesternica) 27 rokov mala,jedine dieta.hrozne.

wighy
autor
11. sep 2008

jeeezis heni to mi je luto ☹ ☹ ☹ ☹ si ani predstavit nechcem tu bolest ☹ ☹ ☹ ☹

detickam zelam vyzdravenie,snad coskoro zistia od coho to je 😉

malej sa v mori pacilo, len to neustale behanie za nou, stale som sa triasla ze sa mi niekde na tom betone natiahne 😀 😀 lebo ona bezi jak sarkan sisina jedna

najprv muz prechladol potom ja a nakoniec mala, lenze ona mala na nosteku ranku a do tej sa jej dostala infekcia a chudatko mala zapaleny bolavy cely nostek, ani odsavat sa jej uz nedalo, dychat nevedela, stale plackala no hruuuuza, normaln s mi na to mylsiet nechce ☹ ale uz je lepsie

henrieta76
11. sep 2008

to behanie poznam,moja je tiez besna.aj ta stale nieco vyvedie bud spadne(dokaze sa potknut aj o vlasnu nohu,alebo nieco vyleje,vysype.

chuda ten noztek ju musel boliet,ale hlavne je ze jej je lepsie.

a mam aj dobru spravu,v stvrtok idem na prefuk a konecne budem vediet na com som.

wighy
autor
12. sep 2008

heni si viem predstavit take 4 rocne sidielko 😀 😀 no veru mas co robit s 2 detickami

supeeeeer a kde sem do KN????straaaaaaaaaaaasne drzim palce, uvidis teraz uz bude vseeeetko ok 😵

henrieta76
12. sep 2008

no wighy nikdy ta neviem zastihnut tu.no neva snad uz v blizkej buducnosti osobne.

ano sem do kn uz sa tesim ale aj velmi bojim.

wighy
autor
13. sep 2008

no nevychadza nam to hehe ja uz vecer na nete moc nie som lebo muz okupuje pc 😝

veru veru dohodneme si stretko to bude lepsie 🙂

ti verim, ale neboj vsetko bude ok a o chvilu to namiesto snž bude svietit tt 😵

henrieta76
13. sep 2008

no wighy len aby si s tymi tt mala pravdu.
a dufam ze uz vyriesim to maleho kaslanie a moze ist do skoly a uz sa niekde stretneme,lebo kym nevieme preco kasle nemoze ani do skoly.
chudak aj dnes strasne kaslal najhorsie je ze mu ani neviem ako pomoct.
v utorok ideme na krv potom k alergologovi a potom sa uvidi.snad mu zistia preco kasle a dostane vhodne lieky.
a ja uz budem kludnejsia a budem mat aj viac casu.

wighy
autor
14. sep 2008

heni juuuj to musi byt strasne ked mu nevies pomoct ach jaaaaaaj ☹ ☹ ☹ chudatko tomasko ale verim ez sa to skoro vyriesi 😉

a neboj s tym tt mam pravdu ja som stara bosorka 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre