Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

renika
17. dec 2007

Nika, aj ty dávaš kvapky Kanavit a Vigantol malému? Aj ty Wighy?

wighy
autor
17. dec 2007

ahojteee

dakujeme 😉 no mala je uz velka slecna hehe 😀

ja pouzivam pampersky a nam vyhovuju

ja som malu davala nabok kym bola v perinke a potom uz len na chrbatik a hlavicku na nabok,takze jej mliecko popripade vytecie

hej aj my mame vigantol aj kanavit

kiluska ako sa citis???

kila
17. dec 2007

Ahoj Wighy, dobre... 😉

wighy
autor
17. dec 2007

to ma tesiiiiiiiiiiiii, co robka mala??kopka kopka?????

kila
17. dec 2007

Kopká... 😉 Už to cíti aj manžel!

wighy
autor
17. dec 2007

juuuj urcite sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiii, takze posledny tyzden robis a potom si uz doma?????

kila
17. dec 2007

Presne Wigh... 😉 ozaj, robili ti glukózový test u gynekológa, alebo si musela niekam ísť na ten test?

wighy
autor
17. dec 2007

kilu musela som ist k diabetologicke to je vedla komenskeho skoly kde su lekvari ides tam rano oni ta pichnu poslu ta zjest 1 rohlik a 5dkg sunkovej salamy a vypit sladky dzus o hodinu sa vratis zase ta pichnu a nato o 2 hodiny sa vratis pre vysledky 😝 joooj ja som z toho cakania mala dost a to bol maj takze bolo pekne takze ty to mas horsie ☹

kila
17. dec 2007

Wighy a to je kde pre Boha tá škola? 😅 😕 Takže netreba vypiť žiadny hnusný sladký glukózový nápoj? 😅

wighy
autor
17. dec 2007

kilus nie u nas nemusis pit ten blivajz 😀 😉 ,to je ako je trznica tak smerom na letecke pole je zakladna skoloa komenskeho a medzi nou a hlavnou cestou je lekaren a nad nu sa urobila vysoka nadstavba tam je vela lekarov a myslim ze na 1 poschodi je ta diabetologicka,ina rano tam iba zaklopes lebo tehotne beru dopredu

kila
17. dec 2007

Aha, takto už viem! 😉 Ďakujem! 😅 No supeeeeeer! Teraz si ma potešila! 😀

renika
17. dec 2007

wighy a s čím ťa tam pichali? To som ešte nepočula 😕 Ja som musela u gyn. vypiť glukózu 😝 Ty máš rovnakého gyn. s Kilou?

wighy
autor
17. dec 2007

reni myslela som tym ze ta pichnu do prsta a zoberu krv 😀 😀

lekvara mame skoro toho isteho oni obaja robia v tej istej ordinacii 😉 a aj sa zastupuju

renika
17. dec 2007

wighy, viem, to som pochopila, len som myslela, že tebe tú glukózu vpichli a nemusela si ju vypiť 😅 Ani ten rožok so salámou nechápem. My sme nemohli po vypití glukózy vôbec nič zjesť ani vypiť dve hodiny. To bolo vtedy veľmi ťažké pre mňa, lebo bez raňajok som ako tehu nemohla byť - hneď mi bolo zle 😝

wighy
autor
17. dec 2007

reni tu glukozu pit nemusis tak ako som pisala poslu ta zjest rohlik,a salmu a vypit dzus potom ti zovu zoberu krv a tak to potom vyhodnotia 😉

kila
17. dec 2007

No už sa teším... určite budem mať zase zlé výsledky... 😝 no a potom ma už určite porazí... 😝 😅

wighy
autor
17. dec 2007

kila nevymyslaj,nebudes mat zle vysledky uvidis,daj na mna dobre??? 😵

renika
17. dec 2007

wighy, ako často kaká tvoja malá?

henrieta76
17. dec 2007

ahojte pridam sa zo skusenostou plienok,pampersky su cim dalej horsie kym bol syn pred piatimy rokmi pampersky boli super a ked uz bola dcera pred troma rokmi uz boli ovela horsie,mne sa velmi osvedcili tie fialove tesco plienky co spominala aj renika.
nika mne si ani jedno z deti neodgrgavalo v noci,len vacsinou cez den,zo zaciatku som bola hore z maly kym si neodgrgol velakrat som cakala aj 10 minut a nic.potom som ho nedavala si odgrgnut spali sme obaja.mam nazor ze keby mu nebolo po papani dobre aj tak by to dal najavo ze si musi odgrgnut a ked mu nic nie pekne spinka.

renika
17. dec 2007

heny, je to presne tak ako píšeš. Keď drobcovi nie je dobre, tak sa sám zobudí. Ten náš sa začne mrviť a vzdychať. Vtedy ho len zdvyhnem a on hneď odgrgne. Položím ho naspäť a spinká 🙂

wighy
autor
17. dec 2007

reni no ani nehovor,doteraz mi kakala kazdy den, pred tyzdnom zacla kazdy treti a teraz mi dnes konecne po 6 dnok kakala,zajtra ideme do poradne a na ockovanie,tak chcem poprosit lekarku nech malej urobi ste lebo sami jej kaka nepaci 😒

nika251
17. dec 2007

Reni- brat si pochvaluje pampersky- vacsie. Vraj tam zas nie su nic moc haggies. Takze treba asi len najst co ti vahovuje. A ak davas na bok- no neviem ci ti nebudu pretekat aj haggiesky.
wihgy- vidim ze kazdy vek ma svoje caro 😀
Dnes sme neboli vonku- bolo asi -3C a tak sa manzel bal ist von. Aky mate nazor na taketo teploty? Reni- ty si bola? Boli sme len na trznici- autom. A zajtra ideme na klby.
Heni- vdaka za nazor. Ja sa len bojim, ze ak sa mu po tom nahltani nahromadi vela vzduchu ze mi bude grckat.To uz mame vyskusane. takze to robim tak, ze mu dam najprv kojenie- to si potiahne, potom ho ,,dorazim,, UM. A medzi tym dva- tri krat grganie- podla toho kolko spapa.

henrieta76
17. dec 2007

nika a preco mu davas umele mlieko?

wighy
autor
17. dec 2007

nika my ideme tiez zajtra do poradne a na ockovanie ach zvedava som ako to mala zvladne 😒

chcem sa aj ja opytat lekvarky ze ako chodit von v tychto mrazok a ked bude aj chladnejsie

vija2
17. dec 2007

caute maminy..zbadala som hrcu v krku... 😖 ...asi ide o strumu..nemala som problem s tym este, ale po porode sa moze objavit..nejake skusenosti,niektora??citam na nete o tom...ze su lieky ,ale zas nepotrebujem tlacit chemiu a hormony do mlieka ,a do maleho..a inak, ze sa pri liecbe nedoporucuje kojenie...co je tiez onicom lebo marcelko zase nemoze mlieka.

iva72
18. dec 2007

Ahojte. Prečítala som si zbežne vaše posledné správy.

Kila,
je pravda, že tie testy AFP sa robia v takom termíne, že ak nie sú vporiadku, ťažko sa tam potom stíha spraviť odber plodovej vody, pretože kým prídu výsledky z plod.vody, tak prekročíš termín, keď je ešte možné urobiť potrat a bez toho to nemá význam (ak by výsledky odberu plodovej vody boli zlé). Ak nie sú dobré výsledky AFP, tam treba okamžite ísť na odber, aby sa to stíhalo, tak neviem, to v tomto zmysle Hegedus nezbabral. Držím Ti palce, viem ako sa cítiš. Ja som bola na odbere plod. vody na vlastnú žiadosť kvôli veku (35), pretože som sa veľmi bála, žeby sa mohlo niečo vyskytnúť. Držte sa a dúfam, že to dobre dopadne.

Reni,
mala som ten istý problém s pamperskami ako ty. Bolo to na nervy. Snažila som sa dať jej tie pampersky dosť silno, aby to nepretekalo. Potom som jej vyvýšila posteľ tak, aby to mala od pása hore trochu vyššie položené. Vypodložila som dno kolísky tak, aby sa postupne zvyšovalo k hlavičke, a potom to bolo lepšie, ale aj vtedy občas pretiekla. Teraz kupujem už len plienky, ktoré su v páse elastické - Huggies, alebo v Baby shope predávajú také triedené balené z Nemecka. Majú aj 2. triedu, ale tú nekupujem, prvá trieda sú OK.

nika251
18. dec 2007

Reni- veru- aj my mame podlozenu postielku.
Heni- mam malo mliecka a maly nam hrozne vela spapa- min. 12O ml naraz a mliecko pyta kazdu hodinu a pol az dve hodiny a nejako nestiham dotvarat. Po nutrilone mi spinka aj hodiny- dnes v noci az 6 hodin. Konecne som sa ako tak vyspala. Ale snazim sa samozrejme maximalne kojit a az ked vidim ze ma hlad aj nadalej tak dokrmujem.Aj som sa chvalila ze nam pribral za presne dva tyzdne 1o5Og a narastol 3,5cm.
Dnes sme boli na tej ortopedii- mame klby krasne vyvinute a vraj to bude vysoky chlapec- ma dlhe kosti a ooobrovske nohy a ruky- na babatko 😵 - po otcovi. Po mame by bol krpec- ledva 161cm 😀 😝
Wighy- napis potom co ti povedala- ja som sa pytala ortopeda- ved hadam o tom cosi vie a kedze tam bol aj muz so mnou, tak nech to pocuje aj on. A povedal, ze mame chodit ale dobre obliect a zabranit tomu aby dychal studeny vzduch priamo - cize mame mu na nostek natiahnut bud deku alebo plienku.

kila
18. dec 2007

Ivka, ale ja som mala výsledky z afp už v 17tt a Hegedus mi vtedy povedal že mám dobré výsledky, ja som mu vtedy volala. Na poradni v 20tt mi povedal že nie sú ok... 😒

iduda
18. dec 2007

ahojte baby..nebola som tu asi sto rokov, uz sa tesim, kedy si s vami budem pisat o plienkach..ja som bola v piatok v poradni, robili mi 2.testy na afp, dufam, ze to bude ok, vysledky by som mala mat v piatok..v minuly tyzden sme mali strasne fofry v robote, kazdy sa asi zblaznil..teraz je to uz ako tak ok..zatial sa majte a piste ak mozte 🙂

renika
18. dec 2007

wighy, tiež ma zaujíma, čo ti Dr. povie na tie mínusové teploty a vychádzky s bábätkami. Jedna baba to tu na MK písala, že sa svojej Dr. spýtala, že či môže chodiť von aj v mrazoch a jej Dr. na to povedala to, že deti sa rodia aj na Sibíri 🙄 Ale daj vedieť, čo ti povedala.

Nika, včera sme vonku boli. Myslím, že tak do mínus 5 by sme von mohli chodiť, nie? Poriadne som malého zababušila, veľmi sa mu to nepáčilo, ale čo už. Pomaly si zvyká. A kým si zvykne úplne, tak bude jar 🙂

Kúpili sme teraz Huggiesky a zatiaľ malý premočený nebol. Po dlhej dobe bol celý deň v jednom oblečení 🙂 Taaak sa teším..

iduda, držím ti palce, aby bolo všetko ok 😉

Baby, kedy zdobíte stromček? My ozdobíme asi v sobotu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre