Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

renika
11. feb 2008

len preto ti to píšem, že sa neboj za nejaký myóm, zvládneš to, určite. Bolo to ťažké, ale pozri, máme takého anjelika doma, náš poklad, že by som zvládla aj 10 zlomených rebier a nie dve. Teraz sa mi už ľahko píše, čoo? 🙂 Ale nie. Držím ti veľmi palce. Jedna žena veľa vydrží - nie sme chlapy, no nie?

denka28
11. feb 2008

no ved🙂

a mate krasneho syna 😉

renika
11. feb 2008

ďakujeme 🙂

nerozmýšľala si, že by si išla rodiť do NZ, keď si nemala dobré skúsenosti s lekármi?

wighy
autor
12. feb 2008

ahojte babulky

reni fakt ja som aj zabudla ze si mala zlomene rebra,inak uz je to v pohode???

denka to si si pekne vytrpela v tejto nemocke 😠 😠 nechapem ten pristup hruuuuuuuza
a nebojkaj maleho pekne vynosis do konca a nepocuvaj takych debilov a po case zabudnes na vsetky trampoty 😉

denka28
12. feb 2008

renika, som s tym tak, ze do tej nemocnice sa vratim len tak, ze budem mat dokyho vybaveneho a tak sa na tebo tí ostatní aj tak vykaslu. keby som sa rozhodla pre inu nemocnicu, bolo by to BA Ruzinov, kde mi robili prefukovania. to uz lepsie poznam. pre mna je strasne dolezite aby som bola na znamom mieste, vsak som posero ako svet 😒

wighy, vsak aj ja som s tym tak. ked uvidim malinkeho v naruci vykaslem sa na cely svet, pocnus s komarnanskou nemocnicou 😀

kila
12. feb 2008

Ahojte! 😉 Denka vy ste ešte fakt vôbec nič nekúpili pre malého? Ako si to vôbec vydržala? 😅 Pýtala si sa ešte na obchody pre bábo, ja ti ešte poradím skočiť do Tesca, ja som tam napr. nakúpila výrobky od Aventu a je to tam lacnejšie ako v tom obchode oproti pošte. Aj oblečenie pre bábo je v Tescu kvalitné, občas aj dosť "drahé", ale zvyknú mať aj akcie. Každý mi radí, že sa tam oplatí nakupovať. 😉

renika
13. feb 2008

ahojte baby. Wighy, tak ja som mala ísť po pôrode na kontrolný UZV, či sa mi tie rebrá dobre zrástli. Dr. hovoril, že tak dva mesiace po pôrode by to malo byť už úplne namieste. Doteraz som mala skúšky v škole, poslednú 8. februára, tak som chcela na UZV skočiť teraz, ale Max je chorý, tak zatiaľ som nebola. Som aj ja zvedavá, či sa to zrástlo. Dr. hovoril tak, že keď Maxima vyberú z bruška, tak sa mi to začne dávať naspäť ako to bolo pôvodne. Lebo kým bol Max v brušku, tak on mi tie rebrá ešte viacej rozťahoval, sa to vôbec nehojilo. Veď dám po UZV vedieť 😉

Denka, máš pravdu, najlepšie je ísť tam, kde je ti to známe. Tak tak, keď už budeš mať malého v náručí, tak sa na nich môžeš vykašľať. Aj na toho múdreho, ktorý ti tak ohľaduplne odpovedal na tvoju otázku o druhom bábätku 😠

Kila, Denka - vy sa v nemocke teoreticky môžete aj stretnúť 🙂

wighy
autor
13. feb 2008

reni tak potom daj vediet ale snad je to uz ok a ked si dvihala maleho nebolelo ta to???Inak gratulujeme k 3 mesiacikom,fiiiiha ale to leti 😉

Kilus a do ktoreho tesca chodis??sem do Komaromu???

kila
13. feb 2008

Ahojte!
Wighy ano, sem do Komáromu... 😉 a od dnes majú zľavy aj v Hypernove na kojenecké a detské vecičky, tak sa chystám na nákupy... 😅
Reni hej, možno... ale ja mám pocit, že Réka sa vypýta na svet skôr... 😉 Inak zajtra idem na poradňu tak sa chcem spýtať na to cvičenie pre tehotné, čítala som v novinách že sa to fakt rozbehlo... možno sa s Denkou stretnem aj tam... 😵

renika
13. feb 2008

wihgy ďakujeme, áno, letí to...

keď som dvíhala malého, tak ma to možno bolelo, ale oveľa viacej ma bolelo to moje rozrerané bruško po sekcii, takže tie rebrá som tak necítila. Lebo vlastne pri vstávaní z postele najviac zaberá bruško, tak to bolelo viac 😖

kila, teraz pozerám, že máte takú istú vaničku na kúpkanie ako my. No musím ti povedať, že je perfektná a sme s ňom nadmieru spokojní. Vybrali ste dobre 🙂

kila
13. feb 2008

Reni, ďakujem, my sme tú vaničku vlastne dostali... 😵

denka28
13. feb 2008

kila, ani nehovor, vies ako rada by som uz kupovala?! som hotova z tych veciciek. ale uz iba par tyzdnov a hor sa na to 🙂uz mam vybranych pas veciciek u svagrinej a u kamosky, len mi ich nedovolili zobrat domov.

iduda
14. feb 2008

Ahoj KILA, ja na to cvicenie pre tehotne chodim..kazdu stredu o tretej, vzdy sa potom citim strasne fajn..a vela veci som sa uz dozvedela..vcera sme sa ucili ako spravne dychat pri kontrakciach a ako tlacit pri porode..tak sa pridi niekedy pozriet.. 🙂

wighy
autor
15. feb 2008

ahojteee

iduda tak to mas straasne fajn joooj aj ja som tak chcela chodit na take cvicenie ale co uz 😉
my tam pomaly zacneme do toho centra chodit s malou ake to tam je???

Nika kde si??uz si tu davno nebola

wighy
autor
18. feb 2008

haloooooooooooo babuleeeeeeeeeeeeeeeeeee kde steeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂

tittika
19. feb 2008

ahooojte 🙂 zajtra idem ku gyn. ak bude vsetko ako ma byt tak budem mat IUI vo stvrtok poobede,drzte mi siiiilno palceky 😀 prislo to tak nahle ze si to ani neuvedomujem co ma caka 😉

henrieta76
19. feb 2008

ahoj tittika a kam ides na IUI?

nika251
19. feb 2008

Ahojte. Wighy-vidim ze ma uz zhanala 🙂 . Ako sa ma Laurinka? Co uz zvlada? Uz sedka? Musi byt krasna.
Mam kopec prace okolo maleho- furt nieco vymysla a stiha nas zamestnat. Takze len obcas rychlo zapnem PC, precitam co noveho a hajde okolo neho. Kedy dame stretko? Uz hadam zacinaju pekne casy a tak by sme sa mohli aj stretnut. Tiitika- velmi ti drzim palce nech ti to vyjde. Kila- ako sa mas? Uz frci ti to teda riadne rychlo. 😵

wighy
autor
20. feb 2008

Ahojteeee
tittika moooc drzime palce 😅

ahoooj nika, tak to ti verim ze ta maly zamestnava ale treba si aj oddychnut pri pc 😀 😀 😀

no ja dnes idem na socialku okolo 12.30-13.00 a potom do mesta ece na prechadzku kedze ma byt pekne cca 11 stupnov tak ked myslis a mas cas tak by sme sa mohli stretnut aj tak pojdem okolo Komeskeho skoly hm????

denka28
20. feb 2008

tittka, drzime silno palceky!!!

wighy
autor
20. feb 2008

ahojteeeee
tak my sme boli dnes vonku od 12 do 15.30 a stretli sme sa s Nikou, taaak sme mali dlhu prechadzku kedze bolo kraaaasne 😉 koooonecne mi rychlo ubehol cas

mala mi ece spi tak ja som sa akurat napapala a chvilu si oddychnem bo si necitim kosti 😀 😀 😀

renika
20. feb 2008

ahojte baby. Tak u nás je dnes 14˚C 😲 Ani som tomu nechcela veriť, keď som sa pozrela na teplomer. Boli sme vonku predpoludním a aj popoludní. A Max ešte stále spinká 🙂

tittika, tiež držím palce, daj potom vedieť 🙂

wighy a čo tvoje koleno? Poslúcha?

tittika
20. feb 2008

ahojte tak v piatok budem mat ten velky Den 🙂 normalne sa tesim 😅

wighy
autor
20. feb 2008

reni hej koleno je uz v pohode

noooo dnes bolo fakt krasne ale zajtra ma byt 😝

tittika straaasne ti budeme drzat palce 😵 😉 🙂

nika251
21. feb 2008

Ahojte. Tak my stele nie sme zaockovany 😠 . este nema zahojene ramienko a dovtedy sa to nesmie. Takze buduci tyzdnem mu beru krvicku koli chudokrvnosti- ktora bola pravdepodobne sposobena virusom. A ockovanie asi za dva tyzdne.
Wighy- Laurinka nemala potom reakciu? Myslim ci nedostala teplotky.

renika
21. feb 2008

Ahoj Nika. To očkovanie vás počká a aspoň bude Dami už väčší. Aj keď už teraz je to riadny chlapisko 🙂 A ako vám vyzerá ramienko? My sme tam mali hnis, ale potom sa to samé vysušilo. Na druhé očkovanie ideme 12. marca. Bojím sa strašne, lebo už po prvej dávke mal reakciu, chudáčik ☹ A čo za vírus to mohol mať Damiánko? 😕

nika251
22. feb 2008

Ahoj Reni. Virus- hm, ani nevim, prejavoval sa len horuckou- 38,5C- inac nicim. Aj naladu mal dobru. Konecna faza bola ze sa nam vyhadzal a kozicka sa mu akoby omramorovala- take fialova pavucinka. Ramienko - tam ma uz len taku miniaturnu hrcku- vidno to len ked sa zblizka pozries alebo ak po tom prejdes rukov. Takze kym to bude citit ako hrcka tak zatial ockovanie nebude. Ale uz by som ho mala rada za sebou. Cely tyzden som sa toho bla a takto ma caka dalsi 😖 . A este aj ta krvicka. Ale aspon to nebude naraz. Davali ste proti pneumokokom? Kamoska mi poradila nech to necham na leto, ze vtedy je riziko pneumokokovych infekcii najnizsie a vtedy je naj ockovat. Co ty na to? Haha- 12. marca to budeme len prvy krat ockovany 😒 Uz ma Maximko po soplikoch? Ozaj- ked mal reakciu- zabrali mu na to paralenove cipky? Alebo nebolo treba??

wighy
autor
22. feb 2008

Ahojteeee

Nika ktore ockovanie mas na mysli??tbc??alebo hexa???
tbc sa jej hojilo dlho ece aj teraz tam ma taku mimi chrasticku a hexa na pichli v pohode, nastastie ani pri prvej ani teraz pri drzhej nemala ziadne komplikacie v stredu mala trosilinku zvysenu teplotu ale tot vsjo 😉

inak v pondelok ma byt zevraj krasne az 18stupnov, pojdeme kocikat???

nika251
22. feb 2008

Ahoj, jasne mozme. dufam ze bude krasne . chcem ist aj dnes ale na menej lebo ak neidem tak mem doma draka

wighy
autor
22. feb 2008

ma by v pondelok krasne aspon podla toto co na markize pisu uuz sa tesim, cas a miesto ece dohodneme oki???
my dnes ostavame na balkone 😉

pekny vikend

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre