Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
10. mar 2008

o.k.j ja

denka28
10. mar 2008

adrolka, zo srdiecka ti gratulujem.

mas pravdu , je to tazke. fakt si niekedy myslim, hlavne ked ho tam musim nechat, ze to uz nevydrzim. som z tohto celeho zufala. clovek keby vedel, kedy maleho daju von z inkubatora, vedel by kolko dni, tyzdnov toto cele potrva. lekari su tam naozaj velmi zlati, a sestricky... no niektore su cudne... a primar...tiez fantasticky. v sobotu bol pri malom.
malinky zacal pomaly priberat, tuk tuk tuk .za 4dni pribral 150g, takze to ide pomaly ale dufajme, ze isto.

tittika
11. mar 2008

ahojte maminky 😵
adrolka gratulujem 😵 krasne babatka 😵
ja som uz dnes bola na odbere krvi 5 ampuliek mi vycapovali,zajtra predoperacne a v piatok laparka 😔

henrieta76
11. mar 2008

tittika drzim ti palce.
adrolka gratulujem krasne dievcatka.

adrolka
11. mar 2008

ahojte, ďakujem v mene mojich dievčat za pochlvaly 😀
Denka, xcela som sa ťa spýtať, že prečo ťa tam za ním nepustia? alebo asi on je ešte zatiaľ v tej časti kde sú inkubátory - aháá.potom keď už nebude musieť byť v inkub. tak ho preložia na oddelenie kde sú bábatká, ktoré musia papať a priberať, to je to kde som ja bola. no a tam ťa už iste pustia a aj ubytujú, aby si si aj ty zvykala na synčeka, naučia ťa ho krrmiť - pozor!!! oni to tam robia ako na páse, krrmia ich aj keď spia, ale takým spôsobom až mi zle prišlo niekedy. ako keď moja babka krrmila nasilu husy a kačice, strkala im do gágora krmivo. No toto je niečo podobné. Ono tieto drobunké detičky ešte nevládzu byť dlho hore a pri jedle hneď zaspia, lebo ich to unaví. 😒 Mne to tiež robili moje. al keď už sme prišli domov už mi to nerobili, lebo už boli silnejšie, pribratešie. Neboj sa človek je najprv zúfalý a myslí si ako sa to nedá zvládnuť. Pozri sa na mňa ja som to nakoniec tiež zvládla a s dvoma. Ako šoková terapia - hodia ťa do horúceho!!Sestričky ti všetko ukážu a povedia, len sa ich musíš vypytovať. Pre ne to je rutina, pre nás novota!!!! Uvidíš, všetko dobre dopadne, primárovi a doktorkám tam môžeš plne dôverovať.

Baby to s tým oným - Aquqriom - pred tržmicou je už tutofka, alebo zase iba kačica? lebo....už aj McDonald mal byť namiesto Váhu, no a teraz je tam Jednota a čojaviemčo. Hmm?

Tittika, laparku mám aj ja úspešne za sebou - neboj sa. Znie to horšie ako to v skutočnosti je. Po cisárskom + spinál ťa môžem slávnoste ukľudniť, že to nič nie je. V podstate ťa na druhý deň pustia domov. Teda aspoň mňa pustili, ja som to absolvovala v Blave v Koch! Držím palce.

tittika
11. mar 2008

aquario je tutovka!!!viem to na 100%

tittika
11. mar 2008

adrolka uspesne tym myslis ze si po nej hned otehotnela?hned ten cyklus?uzivala si po nej neake lieky?

henrieta76
11. mar 2008

ahojte

moj grafik:http://www.fertilityfriend.com/home/1ded35

prave som prisla zo sona kde este nebolo nic vidiet,zajtra idem na krv.na sono o tyzden.velmi sa bojim aby to nebolo mimotehu uz som raz mala.ja sa asi do buduceho utorka zblaznim.drzte mi prosim palce.

tittika budem na teba mysliet a drzat palce aby si cim skor otehotnela.

adrolka
11. mar 2008

tittika, úspešne som myslela, že som to prežila a nebolo to nič hrozné. Ale v podstate sa hovorí, že potom je veľká šanca otehotnieť tri mesiace po laparke. tak u mňa to aj fungovalo, aj nie. toitť laparka bola v júli. v auguste sme šli na dovolenku. čakala som krámy - neprišli, spravila som test - pardón - asi 10 testov - boli pozitívne!!!, potom začali čiarky slabnúť až nakoniec som si dala vziať krv na hcg a tam to už bolo evdentné že som mala biochemické tehu. 😖 jaj a bolo to bez liekov. ja som potom nakoniec mala úspešné tehu až vďaka ivf - hneď na 1x sa podarilo a hneď dvojičky. Držím palce.

nika251
12. mar 2008

Ahojte. Jeeeeeeeeeeeej, Heni, blahozelame. To je krasa- dalsie KN miminko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
( Ja som hovorila ze sa drz fertility 😵 😀 ) Neboj ak nemas nejake bolesti tak to hadam mimo nebude. Gratulujeme

henrieta76
12. mar 2008

nika dakujem
v piatok idem na dalsie sono a krv potom budem mudrejsia.

wighy
autor
12. mar 2008

ahojteeeeeeeeee

heni paraaaaaaaaaaada 😉

denka28
12. mar 2008

adrolka, moj je este v inkubatory ☹ , ale pekne pribera tuk tuk tuk, narodil sa s hmot. 1750g, potom sa mu hmot. znizila na 1420g a teraz sme pri 1670g. takze uvidime. od vcerajsak sa ho mozem aj dotknut (podla mna by som sa ho mohla dotykat od zaciatku, len sa sestrickam nechcelo vysvetlovat asi, ako to tam funguje), tak ho hladkam a mojkam aspon trosku. 😵

iduda
13. mar 2008

ahoj denka-maminka 🙂 , super, ze sa ho uz mozes dotykata hladkat ho, urcote to potrebuje citit..a isto je aj tazke od neho odchadzat, keby si bola najradsej s nim..ale vsetko je na dobrej ceste, pekne pribera 😵 drzime vam velmi palceky

kila
14. mar 2008

Ahojte! Dnes som tu len na skok... len rýchlo napíšem ako sa máme...
Takže neuveriteľné ale máme vymenené okná a vymalovanú detskú izbu. O týždeň vám to ukážem na fotkách... Ale v posledných dvoch týždňoch som pracovala "jak kôň"... Keď nám vymenili okná, tak prišiel maliar a za vymalovanie detskej izby si pýtal 2 tis. Sk. Tak sme sa potešili, aký je lacný. Lenže potom o 2 dni sme prišli aj na to, že prečo je taký lacný. Detská izba vyzerala otrasne! Stena po stierkovaní nieže by bola hladká ale vyzerala ako Vysoké Tatry. Všade boli vidieť zaschnuté roztečené kvapky farby... Manžel zúril. Ja som plakala. A na druhý deň sme sa dali do roboty: zase sme celú stenu zoškriabali, odznovu stierkovali a malovali.
Ale teraz už vyzerá krásne... nadreli sme sa poriadne... ani si to neviete predstaviť - mne po škrabaní stien krvácali končeky prstov, tak som ich zodrela, že som stále hladkala stenu a hladkala som že kde ešte nie je hladká... každú chvíľu som Réke hovorila, že ešte to musí vydržať... Dnes sme začali konečne s upratovaním. Viete si to predstaviť ako vyzerá celý dom? Všade je prach, úplne všade... ale budúci týždeň už poskladáme aj nábytok v detskej, tak potom všetko ofotím...
Inak sa máme dobre. Na poradni som mala trošku vyšší tlak 140/70, ale ešte stále v norme... pribrala som len 12 kg a moje bruško meria 98 cm... Odber pupočníkovej krvi máme vybavené. Po veľkej noci v utorok ideme do nemocnice na kurz pre oteckov pri pôrode, tak som zvedavá! A po veľkej noci objednáme už aj kočík... konečne... Inak už mám všetko pokúpené. Keď bude detská izba zariadená, tak si pripravím tašku do pôrodnice, ale teraz v tom bordeli čo máme doma by som ju nevedela ani kam dať. Na poradňu idem zase až 27. 3. - vtedy ma čaká zase ultrazvuk, odsledujú prietoky a zoberú aj stery. A asi vtedy sa začnem báť že čo bude ďalej, čo bude pri pôrode...

kila
14. mar 2008

A sorry baby, nevedela som sa s vami stretnúť doteraz... keď nebol u nás murár, tak potom bol maliar a takto dookola... ale už je to za nami... aspoň na čas... potom začneme prerábať kuchyňu... 😅 😝

wighy
autor
14. mar 2008

ahoooooooooooooh kiluska, ty potovrka zase si pracovala???len si pekne davaj na sebe a princeznicku pozor.
Izbicka je urcite krasna som zvedava na fotocky.
Mne sa ani verit nechce ako rychlo to lti a ty si uz v 35tt no parada,pomaly budes malu drzat v naruci 😅

toho maliara by som roztrhala v zuboch a bola by som pytala spat tie prachy za taku pracu 😠 😠

iva72
15. mar 2008

No, Kilus, prestavba je ťažká vec, náročná hlavne na nervy. Zažila som to a viem veľmi dobre akí majstri sú v okolí KN.

tittika
16. mar 2008

ahojte uz som domka 😵 vajcovody priechodne ale endiometrioza 😖 teraz sa musime poriadne posnazit 😀 ak sa nepodari tak pojdeme do fertic. tam navrhnu IVF alebo 6 mesacnu liecbu kde budem mat klimax 😅 ale ja si myslim ze radsej navrhnu IVF z ich financneho hladiska 😀

wighy
autor
17. mar 2008

ahojteeeeeeee

titika super ze si uz domka, tak hor sa do snazenia drzime placeky tentokrat to uz urcite vyjde bo sa hovori ze po laparoskopii je velka sanca 🙂

my sme boli na poradni mala ma 6350g a 74 cm modelka jedna hehe
mame s nou cvicit lebo ece sama nesedi a ked do mesiaca nebude tak na s poslu na rehabilitaciu, co u nas baby hovoria ze je hlupost ze 6 mesacne babo ece nemusi sediem aj podla mna ale tak budeme cvicit

a co je cudne hovorila ze aj rybu mozme jest ale ja je jju ece urcite nedam len kuracie masko a tak

iva72
17. mar 2008

Mne lekárka povedala, že najlepšie je hovädzie mäso, pretože obsahuje veľa železa. Ale dávam jej striedavo kuracie a hovädzie. Ryba - to je fakt čudné, to som ešte nepočula. Len som sa zabudla opýtať, či jej môžem dať s jablkom marína keks, lebo neviem, či obsahuje múku. Jablko mi samé nechce - je kyslé a lekárka mi strašne zdôrazňovala, aby som jej nedávala do 1 roka nič z múky, pretože je veľmi veľa alergií.

wighy
autor
17. mar 2008

ivka na hovadzie je este moc skoro podla mna

a co sa tyka marina keksu ece urcite nie az od 8 mesiaca, ja je zatial ani piskoty nemam davat

ja som tiez kupila jablka uz 2 druhy lebo tie prve boli kysle ale tieto su sladucke ale nemam jej ich davat bo vyzera to tak ze je asi na ne alergicka ☹
skus kupit aj ty iny druh

iva72
17. mar 2008

Moja nemá problém s hovädzím mäsom - strávi ho normálne ako kuracie. Neviem, asi každá lekárka má vlastné metódy.

iva72
17. mar 2008

wighy, vidím, že máš v albume detskú pestúnku. Používaš? Ja som dostala sencor, ale strašne mi ju niečo ruší. Potom mi kúpili takú obyčajnú "made in china" a tá mi funguje - zatiaľ.
A čo ešte dávaš malej, moja kašu nechce, ale chutí jej banán.

wighy
autor
17. mar 2008

ivka zatial sme len zacali papat prikrmy takze vela toho ece nepapame, zatra ideme 1x na masko kuracie, papala zatial mrkvu, pastnak, zemiak/ten nelubi/, banan, a jablcko ale ten teraz nemozeme lebo vyzera ze je nan alergicka 😒
kasu som ece neskusala,nepotrebovali sme, mam kupenu nemliecnu hami tak uvidim ci jej bude chutit

my mame babyphone philips a je v pohode len ked je zapnuty musia by zatvorene dvere v detskej izbe lebo inak obcas zapisti 😝 😝

nika251
17. mar 2008

Ahojte.Wighy- dnes som videla nazivo stolicku safir aj fabulu. Rozhodla som sa ze fabulu nekupime- je len do 15 kg. Ale zapacil sa mi Patron Troll. Vies o nej nieco?
U nas baby cvicia s detmi tak, ze ich pritahuju za ruky. Ja nastastie nemusim- mala by som skor lepit o matrac lebo nechce lezat len sediet a uz dokonca vymysla ze sa odrazi od mojej hrude a sam sedi.Dokonca sa mu chrbat neohyba. Ale to ma baby sprdli ze nesmie lebo ze bude zle. Ale on ruci ked nemoze. Takze vo stvrtok poradna a tam sa musim opytat ci ho mam nechat ak sam cche a aj vladze. A este ho nechavam past koniky pri kupeli vo velkej vani a ak napustim plnu vanu tak s nim ,,plavam,, na brusku. Proste gymnastika 😀 . Ale nemyslim si ze 6 mesacne babo uz musi sediet.Kazde dieta sa vyvíja inac.

wighy
autor
17. mar 2008

nikuska ahoooj hej??a aky je ten safir????
o tej patron som ece nepocula
co sa tyka toho sedenia aj mne to mala robila aj robi lenze ja som ju moc nenechavala sediet lebo ja ako mala som mala krivu chrbticu a bola som sputana remenmi tak som sa bala o malu ved tym nic nezmeska,sediet bude cely zivot, ona mi sedi lenze sa potom nahyna dopredu ale dnes som toho pocitala dost a vsade je pisane ze 8 mesacne dieta ma sediet bez opory a nie 6 mesacne 😠 😠 😠 😠

nika251
18. mar 2008

Ahoj. Wighy- no pravdu povediac, na vyzor sa mi nepaci. Je velmi velika- siroka a v stabilite sa mi zda asi ako fabula. Ale tu uz n echcem lebo je len do 15 kg. Stal 3700Sk- ak sa dobre pamatam- mali ju v NZ.
Inac aj Hami co ma taku brozurku tak aj tam je pisane ze v 6 mesiaci sa esta naklana takze je to podla mna uplne akurat.

wighy
autor
18. mar 2008

a aku stolicku kupite???ja ece stale nie som si ista, to ze je velka mi nevadi bo sa mi do kuchyne zmesti alem ozno ankoniec kupime obycajnu drevenu a hotovo
zajtra dame stretko???musim ist nakupit do DM a svokre darcek do tescomy takze ja idem do mesta ak nebude snezit hehe

nika251
18. mar 2008

Zajtra-mozme. Ja musim ocinovi k narodkam nejake vinko. Zajtra dohodneme. neviem este presne aku ale chcem hlavne polohovaciu. Pojdeme kuknut aj do babyshopu,o.k?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre