Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
17. júl 2010

Tak ja mám za sebou rušný týždeň, v pondelok som mala prvý krát poslíčkov a bruško mi tak kleslo dole, že som sa modlila aby sme ešte aspoň nejaké 2 týždne vydržali... 😅 Celý víkend sme boli u mojich rodičov a keď ma potom v pondelok svokra uvidela, tak vyvalila oči, že ježiši, veď ty o týždeň porodíš... 😀 ale našťastie to tak nevyzerá... 🙂 Odvtedy som žiadne bolesti nemala a v stredu som bola na poradni a tiež vyzerá všetko ok. Malý má 2900g a zatiaľ sa neotváram.Boli sme aj v pôrodnici vybaviť otca pri pôrode, ale nie je to také jednoduché ako to bolo keď som rodila Réku. Dostali sme len telefónne číslo na hlavnú sestru, že ona robí tú prípravu , keď sa jej nazbierajú 2-3 páry týždenne raz a navyše teraz bola na dovolenke, takže v pondelok jej máme zavolať a prihlásiť sa na prípravu. Inak keď sme zazvonili, tak nám otvoril práve Dr. Urban, aj som bola prekvapená a bol strašne zlatý lebo nám tam všetko pobehal aby zohnal niekoho kto nám dá telefón na hlavnú sestru. Ja som tiež rodila u neho, ale on si nás už samozrejme nepamätá.
Potom sme vybavili aj pediatričku, pretože chceme chodiť k inej, aj s Rékou. 🙂

zzz77
21. júl 2010

Kila a uz ste vybrali meno pre maleho?? alebo sa rozhodnes az na porodnej sale? 😀
Som zvedava na tie fotky, dufam ze sa Vam tam pacilo, my sme ostali dva tyzdne, bolo lepsie ako sa skvarit v byte, tam sme sli do bazenu kazdu chvilu.

Ako znasate toto teplo? toto je uz nenormalne aby bolo takto horuco. Nikdy som nemala v laske leto 😠 , no a chuda Mark sa len prehadzuje v postielke v noci a cez den mrnci, parkrat ho strcim do vane, tak ma teso 😀

Uz ma prerezane horne zubny, uz si musime davat pozor lebo ako piranja hned zahryzne kam dociahne. 😠 😀

kila
24. júl 2010

Ahojte! Stále som celá! 😀 Ešte vydržať týždeň a potom som už aj za pôrod! 😉 Kuk naše fotky:

kila
24. júl 2010

Zzz, meno stále nemáme, lebo manžel stále nemá čas sa o tom porozprávať, keď sa s manželom nedohodneme bude sa volať tak ako chcem ja... veď mňa sa budú pýtať nie jeho. 😝

zzz77
25. júl 2010

Tak ako vravis 😉 U nas nebol problem, ja som vybrala meno a drahy vravel ze on da priezvisko 😀 Tak sme mali kazdi po voli 😵

kila
25. júl 2010

A predstavte si čo sa nám stalo, v jednu noc Réka sa vypýtala na nočník až 3x! Neviem prečo, odvtedy je zase všetko po starom, čiže sa nepýta na nočník ani cez deň ani v noci... asi sa pomýlila... 😅
A ešte niečo, začala som mať výčitky svedomia, normálne je mi ľúto Réky že bude mať súrodenca a ja sa jej nebudem môcť venovať tak ako doteraz a preto som ju začala strašne rozmaznávať. Najradšej by som ju zobrala k nám aj do manželskej postele, hoci spí od mala v detskej izbe. Nemôžem za to jednoducho ju musím cítiť stále pri sebe. Je mi do plaču že čo som to jej spôsobila... 😅
A k mojim rodičom a na internet som už asi prišla posledný krát pred pôrodom. O týždeň bude mať manžel voľný víkend, tak si to ešte chceme v trojici naposledy užiť a potom sa už asi neodvážim ísť preč z domu - a možno už aj porodím. Naozaj veľmi mi tlačí malý na konečník, niekedy mám pocit že najradšej by som už aj zatlačila a keď chodím mám pocit že musím stiahnuť všetky svaly aby som bábo ešte v sebe udržala... 😅
Takže sa s vami na nejaký čas aj rozlúčim, majte sa a dávajte si pozor, držte sa a pošlem vám smsku, keď malý sa vypýta na svet! 😵

wighy
autor
25. júl 2010

kila kraasne fotky, izbicky su nadherne paraada🙂)

ten pocit je uplne normalny, sice ja so mtake este nemala kedze nei so mtehu hehe ale citala som o tom uz a aj baby u nas v teme to spominali,tkaze bud pokojna je to uplne normalny pocita ked sa maly narodi nadjes vsebe tolko sily ze sa aj reke budes vediet venovat a ked ju pekne zapojis do pomahania tka budete stale psolu,hlavne ju vela chval, hladkaj ju a tak🙂)

nika251
26. júl 2010

Ahojte. Kiluska- neboj, bude to dobre. LEn nemaj vycitky koli Reke. Naucis sa rozdavat aj na 4 strany a casom sama uvidis, ze Reka je stastnejsia ked ma surodenca s ktorym sa moze hrat ako ked bola sama. A neboj sa, materinska laska sa nedeli ale nasobi 😉 . Je naozaj pravda, ze matka dokaze milovat rovnako viacero deti. Ked bude maly na svete, ani ta nenapadne co si to sposobila Reke. Reka sa s tym vyrovna ovela jednoduchsim sposobom ako si myslis. Ziarlenie urcite bude, budu hadky, bitky,slzicky ale aj stastie ze ma brata, ma rovesnika, ma sa skym hrat. Dnes som ta videla a velka skoda ze si nevidela nasich chalanov. Damko ziarli ale nie tak aby Tinkovi ublizoval ale tak, ze sa hrozne vela mazna a vzdy ked sa mazname s Tinkom chce sa aj on. My si to vychutnavame ale aj si vychutnavame pohlad na tie dve hlavicky ako sa spolu hraju. Je to nadherne. Aj to ako mozeme vziat obe nase deti do narucia. Je to najnadhernejsi pocit na svete. Obcas mam pocit ze by som chcela viac deti lebo mam akosi prazdnu naruc a lasky viac ako oni dvaja vedia prijat. A tak to bude aj uvas. Si vyborna matka a budes milovat rovnako obe deti. Najdes cestu ako im dat lasku ktoru potrebuju tak, aby ani jedno nemalo pocit ze mu chybas 😉 .

PS:Dnes som ta videla a vyzeras vynikajuco 😵 , nie ako ja ked som bola vo finale 😀 - ja som sa ledva gulala a ty si sa zohybala k Reke ako nic.

zzz77
2. aug 2010

Ahojte, Nika aky je uz velky trvoj Tinko, stretli sme sa v obchode na Komenskeho ul. este ste sa ma aj pytali s manzelom ci to mam chlapceka 😀

Kila neboj ved Reka sa pekne hrala aj s Markom, je pravda dala najavo, ze ona je sef, 😅 ale to je normalka vsak je starsia.
Kila drzime vsetky palce,😵 aj na nohach 😀

nika251
2. aug 2010

Zzz- ahooooj. Hehe- aj som sa pozerala aka priatelska mamima 😀 . Velmi sme s MM chvalili tvojho maleho ale ani ma nenapadlo ze ta ,,poznam,, 😉 . Vaau, nevedela som ze byvas takto blizko. 🙂

zzz77
3. aug 2010

Veru, my byvame hned vedla skoly na komenskeho. Stretli sme sa aj davnejsie, na svadbe kamosky Heniky, Tinko bol velmi malinky a ja som v tedy bola este 2in1 😀 Parkrat som sa ti zdravila, no videla som, ze nevies kam ma dat 😅

nika251
3. aug 2010

No ty si dobra 😀 . Viem ze zakazdym som si lamala hlavu odkial ta poznam a ty ma nechas takto sa ,,trapit,, 😀 😀 . K Heni nechodievas? Byva teraz v Marcelvej. My k nej chodime pravidelne ale teba som tam akosi nezastihla. 😉

zzz77
3. aug 2010

Sorry, nebolo to zamerne 😒 Nie, k Heni nechodim, viem robieva posedenia pre mamicky s detickami a aj ma volala, no nechcela som s malym tolko cestovat tam a spat totiz mi nepresedi v sedacke dlhsie ako 15min. Uz mu je mala tak musim kupit vacsiu aby bol v pohode.
S malym chodievas aj inde medzi deti? Neviem kam by som ho mohla zobrat, do detskeho parku nechcem, lebo este len lezie a vsetko dava do pusi, tak sa mi to zda priskoro ho tam brat.

nika251
3. aug 2010

Ked je horsie pocasie chodime do byvaleho Prioru na druhom poschodi. Tam je detske centrum. Par krat sme sa tam zrazili aj s Kiluskou. Je to tam celkom dobre a ciste. Aj Tinka som tam nosila ked bol mensi. Teraz tam chodime obcas lebo viac sme von. Ale ked bude chladnejsie urcite tam pojdeme zas. O tom vsetkom do pusy- no mne to hovor. Mame doma hlodavca 😀 . U nasich na rodinnom dome dava do pusy uplne vsetko ale kedze tam n ie je pes, ani ina haved tak moze. V detskom parku ma ide porazit z toho, ze ak nedam pozor, tak uz aj je dakde nacucnuty 😀

zzz77
4. aug 2010

Parkrat ma volala kamoska, aby sme tam isli no nijako nam to nevychadza lebo jeho syn inokedy spi ako moj a tak to tazko ide zrealizovat. Ale urcite tam pojdem, lebo kazdy chvali toto centrum tak sa tam snad stretneme 😉

Ja som zaobstarala vselijake hryzatka no myslis si ze to chce? jemu sa viac paci telefon, dialkovy ovladac alebo topanky a uz sa stalo ze sa s chutou pustil do kolesa kocika 😲 sklo ma porazit. Nestihame vsetko upratat a poukladat uz ma daco "nevhodne" v ustach, no a ked mu vravim NONO NESMIES tak sa na mne rehoce 😠 Kedy tomu zacne rozumiet? alebo uz aj len sa robi ze nevie o com je rec 😅

nika251
4. aug 2010

No, vzhladom na moje skusenosti so starsim, tak ak budete mat este jedno, tak tak o ...povedzme......3 roky- mozno. 😀 Atti ma najradsej kable. A uz mi prehryzol aj kabel od zehlicky takze som ju musela vyradit a telefon je uz v zalostnom stave, hlaven pevna linka 😖

zzz77
5. aug 2010

Nika nestras 😝 a ja ze uz nebude trvat dlho a nauci sa 😒
No moj mobil je jeho oblubena vec, niekedy ked uz len aby nevrieskal mu ho dam (viem tu robim chybu) je otvaraci tak do vtedy je s nim v pohode kym je otvoreny, ked ho nahodou zatvori hned ho rozculene hodi o zem, tak v tedy mu ho zoberiem. Minule v noci robil ramus nechcelo sa mu spat tak som mu ho dala a bol taky sikovny ze zavolal babke. Moja mama cela vystrasena volala spat, co sa deje o 2 v noci 😲

Jaj a uz ma aj horne zubky tak je ozaj hlodavec 😀

nika251
5. aug 2010

Nas starsi tiez volal dedovi rano o 4tej, a ja som to zakecala ze mam pokazeny mobil 😀 . Tinko je teraz strasne tvrdohlavy. Strasne reve a krici a vadi sa ked chce chodit a nikto nie je ochotny pochodovat s nim cele hodiny. Uz mam svalovicu na riti aj chrbte co ho furt vodim. No hroza. A Damco nam degraduje na batola 😖 . Vcera pohryzol sesternicu 😠 😠 😠

zzz77
5. aug 2010

Aj ja mojho vodim kedy sa len da, alebo ked vladzem, uz je tak sikovny, ze sa drzi uz len jednou rukou, 😵 je pravda este len nesmelo ale celkom mu to ide, a ta svalovica prejde po niekolkych dnoch trenovania 😅 ale chrbat mam aj ja v koncoch. Rano ked vyleziem z postele, ledva sa viem narovnat, bo este stale vela vstava v noci, tak ani v tedy nie je pokoja 😝
Damcovi sa asi daco nezdalo na sesternici, nie? sice viem ze chlapci nevedia vyjadrit city inak len bitkou 🙄

Tak a dnes sme boli v tom detskom centre s kamoskou a jej synom, bolo uplne prazdno, len nasi dvaja sa tam blaznili 😀

wighy
autor
5. aug 2010

caute kocky, tak ked bude skaredo ka by sme sa mohli v tom centre stretnut ale ja uz le ntent omesiac lebo potom mala ide do skolky:(

zzz77
6. aug 2010

kockyyyyyy vcera vecer o 23,00 man pisal mangel Kilusky ze su na porodnej sale 😀 😀 Ak budem daco vedie sa ozvem 😵 😵

edita84
6. aug 2010

@zzz77 jéj super držím palce aby mala ľahký pôrod 🙂

zzz77
6. aug 2010

takze teraz som dostala info, dufam Kiluska nevadi ak prezradim 😵 😵 😵
V noci sa Kile narodil syncek Tamás 2,70kg a 30cm 🙂 ZO SRDCA GRATULUJEME 😵 😉

edita84
6. aug 2010

kila gratulujem prajem veľa zdravíčka a šťastíčka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zzz77
6. aug 2010

Joj baby teraz pozeram co som to napisala, take teso som mala, ze som ani nepozerala co pisem, 🤐
Takze na spresnenie: maly Tamás ma 2750g a 47cm a narodil sa o 23,45 😵 Spolu s Kilou sa maju vyborne 😅

nika251
6. aug 2010

ZZz - tak potom ste sa vystriedali s mojimi dvoma, lebo poobede tam zas robili neplechu oni 😀 😀
Kiluske blehozelame aj v tejto teme 😵 😵 😵

zzz77
8. aug 2010

Ta pani ktora tam je ona vravela, ze podvecer je tam vela deticiek, no ja vtedy uz mojho neberiem von, mozno urobime vynimku a hodit tam stretko 😉 Wighy ja som za, len sa treba dohodnut 🙂

Nika v ktorej teme sa este pisalo o Kile? pojdem ju navstivit tak jej poviem 😅

henrieta76
8. aug 2010

@kila gratulujeeem.vela zdravia a mliecka prajem.hlavne rychle zotavenie.pekne meno ste vybrali 🙂

nika251
9. aug 2010

Zzz- porodnica KN. Zzz- ano, poobede je tam vela deti ale moji vystihli akurat cas, kedy tam nik nebol.
Wighy- no, mohli by sme, lebo potom aj Damco fici do skolkyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 (skoda ze tu nie je smajlik tralalalalalalal 😀 )

wighy
autor
9. aug 2010

jeeej gratulujem kiluske, paaani uz ma drobceka pri sebe. paraada 😵 😵 😵 😵 😵
no baby ja som rozmyslala nad tym stretkov v centre ale ma napadlo mala ide do skolky o 3 tyzdne tka radsej nebudem riskovat ze mi tam nieco chyti, minule mi jedna znama hovorila aka bola napalena, bola tam so svojou dcerkou a jedna baba tam prisla s dvoma detmi a jedno bolo totalka zasoplene, no tak ja to radsej nerisknem,

ale mome sa stretnut vonku to by som brala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre