Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
22. máj 2011

Ahojte kocky ja som este stale 2in1, termin mam na 1.juna. Inak je vsetko OK nastastie uz lieky nemusim brat, no s malym mi este stale vela pomahaju obe babky, prave teraz je v Nesvadoch, straasne mi chyba moje zlato ☹ 😢 Ale teraz ze sa stahujeme je aj lepsie ze nie je doma, ani na to nemam cas aby som si sadla k PC castejsie.

@kila dufam rychlo zistia co je Reke a rychlo sa uzdravi. Drzim palce 😉 Pre Tomiho skus pozriet sandalky v BigShope v Priori, ja som tam vedela kupit malemu vlani velkost 18, nikde inde nemali. Alebo kukni tu v bazari ci dakto neponuka, ale daj si ich poriadne premerat.

@edita84 ano este som stale kinderko a od ultrazvuku v Ba v 25 tt sa ani raz poriadne neukazala tak dufam nebude prekvapenie a z Emmy nebude chlapcek 😀 Ale aj keby, nevadi len aby bolo vsetko OK 😵 Ty sa mas ako?

edita84
22. máj 2011

@zzz77 ahoj my sa my sa máme fajn všetko je v poriadku aj my sme boli v Ba ale v 21 tt na morfo tam nám ešte potvrdili chlapa tešíme sa z neho už len 100 dní 🙂 joj ale je vám dobre že sa sťahujete do domčeka my sa už teraz nemestíme do dvoj izbáku malá má toľko harabúrd 🙂 a rodiť budeš normálne?

zzz77
23. máj 2011

@edita84 bude to cisarsky no a dnes mi prelozili termin na 6.6., dajako to nevychadza s tym datumom. Ale ani pri Markovi to nevychadzalo a popritom vtedy som vedela presne ktory den som mala embryotransfer 😉 ktovie ako to rataju...
Ja teraz pri stahovani vidim kolko veci mame a este kolko je toho co zbytocne odkladam 😒 este ze tu budeme mat viac miesta 😉

edita84
23. máj 2011

@zzz77 cysársky to je fajn a ja budem mať plánovaný cysársky a kto ti ho bude robiť? dáš sa uspať alebo si dáš pichnúť spinálku? ked ti môžem poradiť daj si spinálku ja som tak mala s malou 🙂 joj ale aj ti závidím že už tak skoro budeš mať pri sebe bambulku 🙂

zzz77
25. máj 2011

@edita84 bude ho robit primar, ale tentoraz sa dam uspat, lebo pri malom som mala epiduralku a potom som 4 dni mala ohromnu migrenu, vobec som nevedela ani komunikovat tak som bola mimo a potom som este mesiac nevedela poriadne chodit tak som mala zaseknute krize, tak tentoraz to vynecham. Popritom mi ju vedeli pekne pichnut a aj som dodrzala ze som lezala este do druheho dna a pila vela tekutin a predsa... 😒

edita84
25. máj 2011

@zzz77 joj tak to si zle pochodila aj ja som mala pri malej spinálku ale mne zas hovorili že čím skôr na nohy a prechádzať sa aby tá látka čo tam vpichli čím skôr vyprchala a potom mi nič nebolo, ja budem zas spinálkou ja sa uspávania bojíím veľmi 😖

zzz77
3. jún 2011

@edita84 mna posledne 4 roky pred narodenim maleho tolkokrat uspavali, ze to je pre mna uz rutina 😉 a pri poslednom som sa aj vraj zobudila medzicasom ale si nic nastastie nepamatam, pichli dalsiu davku a potom som sa ledva spamatavala 😝
Zasa mi prelozili termin tentoraz na nedelu, tak uz len 2 dni do konca 😀

zuzanamolnarova
4. jún 2011

Ahojte pripájam sa k Vám, som 10 km od Komárna. Pekný dník 🙂

edita84
4. jún 2011

@zzz77 ježiš to fakt? zobudila? no tak tebe to problém fakt nebude 🙂 držím palce na nedelu 🙂

kila
9. jún 2011

Ahojte! Napíšem vám aspoň malú správičku o tom že Zzz77 nakoniec porodila malú Emmku v sobotu ráno a majú sa fajn. Gratulujeme im, prajeme veľa zdravia a posielame aj pusinky! 🙂
My sa máme lepšie, Réka už nekašle... niekde som sa dočítala že môže pomôcť keď nebude piť mlieko a jesť mliečne výrobky. A keď som jej zaviedla túto diétu, začal sa jej stav tak rýchlo zlepšovať, že som sa nestačila čudovať a o týždeň už vôbec nekašlala. Takže zatiaľ tipujem že bude precitlivená na mlieko alebo niektorú zložku mlieka. Zatiaľ som to s lekárkou neriešila, už nemám chuť s ňou chodiť po doktoroch. Teraz jej dávam ryžové mlieko s pridaným vápnikom. Neskôr ešte to chcem doriešiť aj s lekárkou kým nepôjde do škôlky.
Tomi má 8500g a 78cm, už je veľký chlap, len stále nechce štvornožkovať, nevie sa ešte sám postaviť, ale s oporou chodí ako tank. 😅

edita84
9. jún 2011

@zzz77 gratulujem 🙂 veľa zdravíčka a mliečka pre Emku 🙂
@kila ahoj wau a to od mlieka tak kašlala? k alergologičke nepôjdeš? lebo ked bude alergická na mlieko tak aby si o tom mala papier do škôlky fakt a kde ide slečna do ktorej škôlky? Tomi ešte má čas štvornožkovať mne bea začala až v 11 mesiaci ale inak je šikovný 🙂

kila
9. jún 2011

No vidíš, vyzerá to tak, jasné že to chcem doriešiť. Poznáte nejakého alergológa v KN? Kam máme ísť?

edita84
9. jún 2011

@kila ja chodím s malou ku Kuzmovej a zatial som s ňou spokojná len tam sú dosť dlhé čakacie doby na termín :/

kila
9. jún 2011

@edita84 a kde má ordináciu? Mohla by som ťa poprosiť aby si mi do IP napísala na ňu telefónne číslo keď máš?

zzz77
18. jún 2011

Ahojte dakujem za gratulacie 😉 Mame sa fajn mala by stale visela na ciciku, nastastie mliecka mam dost. Aj Mark ma malu rad, stale by ju pusinkal a hladkal, ked place tak ju bezi pohladkat, je naozaj starostlivy bracek. A tu je nasa princezna 😀

wighy
autor
19. jún 2011

zzz obrovska gratulkaaa mala je naadhernaa

zzz77
19. jún 2011

@wighy dakujem 😉

zzz77
27. jún 2011

@zuzanamolnarova ahoj a vitaj 😉 Kde pri KN byvas? jej aj ja som mala termin so synom na 21.oktobra 🙂

@kila fotky su super a deturence peknucke 😵 Uz ste boli u alergologicky? Co nove u Vas?

@edita84 ako sa citis? Beatka caka braceka?

zuzanamolnarova
27. jún 2011

@zzz77 Ahoj. Bývam v Zlatnej na Ostrove. Bývala som v Komárne, vydala som sa do tejto obce 🙂 . No neviem či to bude 21. október, minule už mi doki zmenil termín na 10. októbra - podľa pohybov - ale mne sa to zdá veľmi skoro. No ale on vie 🙂 Ja dúfam, že to zostane na ten pôvodný termín, nakoľko budem robiť z domu (účtovať) a výkazy za 3. štvrťrok musím odovzdať na Daňový úrad do 15-ho októbra. Takže naozaj dúfam, že to bude po tom prvom termíne. Budem mať sekciu, nakoľko mala som dvakrát operované oči, a doki nepripustí k normálnemu pôrodu 😢
Takže uvidíme 🙂

zzz77
27. jún 2011

@zuzanamolnarova nechcem ta strasit ale aj mne prelozili na 10.ho a napokon sa Mark rozhodol prist 8.ho 😉 no a ak sekcia tak ta da urcite o 2 tyzdne skor, teda 15.ho uz budete urcite po 😵 A zasa ta robota, priprav si to na skor😝 Teeda kolko zhod aj mne operovali oko este v 2003 laserom v BA na kratkozrakost, ale sekciu som mala kvoli asistovanej 🙂 pri Emme nik neasistoval a predsa prisla a dost skoro 😀 😀

edita84
27. jún 2011

@zzz77 ahoj gratulujem k Emke krásna je 🙂 my sa máme fajn malý veľa kopká a dúfam že okolo 20 augusta sa aj narodí 🙂 aj ja budem rodiť sekciou ale nevadí viem do čoho idem 🙂
@zuzanamolnarova vita medzi nami 🙂

zzz77
5. júl 2011

@edita84 dakujem a prajem pohodovu MD 😉 aj tebe sa to pekne blizi 😵
No baby taketo leto som este nevidela aby taketo bolo pocasie, clovek nevie ako sa ma obliect. 😒

zzz77
10. júl 2011

Ahojte, boli sme na prvej poradni s Emmou, ma uz 5000g a 59 cm, rastie ako z vody 😀

edita84
10. júl 2011

@zzz77 ahoj díki no pohodová je len to teplooooo mne to chladné počasie ani moc nevadilo aspoň som vedela dýhať 🙂 no ale teraz hruza des :/ no ale malá krásne priberá kojíš? dobručká je? spinká?

zzz77
12. júl 2011

@edita84 no to teplo aj ja zle znasam, este ze mame klimu, ale ani tu sa neda zniest cely den. Tie vykyvy pocasia su hrozne 😝 😖
Preboha co vystrajas? 😲 😕 zajtra daj vediet co povedal lekar. 😉
Ano kojim vies u Markovi som sa dost natrapila zo zaciatku tak som sa naucila co ako a teraz je to hracna 😉 Spinka celkom slusne, cez den ju sice budi brusko no v noci je to uz pohoda, len kazde 3 hodiny zamrnci dam ju na cicik napapa sa a zaspi zas. Samozrejme sa stane ze sa zobudi lebo kaka a ked ju prebalujem sa uplne prebudi no za hodinku spinka. Celkom dobre to znasam, uz som naucena nespat 😎 vlastne uz to neriesim ako u maleho.
Mark je uz velky chlapcisko, uz ma 12 kg a 85 cm no a comu sa kazdy cuduje ze straasne vela rapoce. Este aj zo sna rozprava 😅 Najlepsie sa naucil povedat NIE hlavne teraz na papanie, prilis vela neje, vlastne skoro nic, ale asi to kvoli tomu teplu. No a malu ma strasne rad, vsetko jej nosi hracky a papanie a hladka ju a chce si k nej vzdy lahnut a mykoce postielkou ked place 😀 Troska je ziarlivy ked ju kojim, ale to sa da zniest. 😉

edita84
12. júl 2011

@zzz77 jéj tak to máš super to je zlaté že ju chce ukludniť ked plače 🙂 aj ja dúfam že budem vedieť kojiť lebo s malou mi to nevyšlo 😒
jasne ozvem sa zajtra ale pevne dúfam že je všetko OK lebo okrem nohy ma nič nebolí malý kope takže Ok 🙂

zzz77
21. júl 2011

@edita84 pevne verim ze je vsetko OK, neozvala si sa co ti povedal doki... 😕 Co si vlastne vystrajala, ze si spadla?? Davaj na seba a kinderko pozor!
Toto pocasie je neznesitelne, raz 38 stupnov a teraz 16 😠 a neviem co je dnes vo vzduchu ale Emma nechcela ani za boha zaspat, vzdy len na 5 minut a potom vreskot, takto to slo cely den 😖 ☹ teraz konecne zaspala po kupku, tak dufam ze bude pekne spinkat to rana 😵 jasne ze s kratkymi vecerami 🤐 ...uf namahavi den!

edita84
21. júl 2011

@zzz77 ahoj jáj zabudla som všetko je OK malý mal 2300 g budúcu stredu tak som zvedavá zas kolko pribral 🙂 no a počasie ani nespomínaj je mi z neho zle ale toto daždivé mi vyhovuje 😀 konečne viem dýchať ale zdá sa mi že mi začína brucho tvrdnúť 😖 ale zatiaľ som kludná lebo ráno a večer beriem magnerot a v stredu to spomeniem dokimu 🙂
potom sa ozvem ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre