Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
30. dec 2007

😀 😀 Heni- najprv som si precitala prispevok a napadlo ma ze deti nemas.A potom som si pozrela tvoj pas a skoro mi oci vypadli ked som zbadala ze dve deturence 😀 . To musis mat doma anjelikov ked ti tak hrozne chyba miminko do narucia 😅 . Ale aj ja by som chcela 3 deticky ale budu asi len dve- to stiham do tej 32 a po nej by som uz rodit nechcela. Uvidime kolko sa dovtedy zadari 😵

henrieta76
30. dec 2007

no nika anjelici to nie su,ale nemozem sa stazovat.maju dobre aj zle dni tak ako dospeli.ja mam strasne rada deti aj preto by som uz chcela dalsie,ale pri nom aj koncime.
mozno sa vam k dalsiemu tehu zadaria dvojicky a mas hned tri.

nika251
30. dec 2007

UF, nestras ma lebo dalsie nebude. Aj teraz som utahana jak pes kym mozem zaspat a nie este keby boli dvaja. On je dobrucky ale je velmi zvedavy a musi vsetko vidiet, pozerat, capnut. A vela papat, papat, kakat, kakat...... Ale za rok- dva si uz hadam aj na druhe trufnem

henrieta76
30. dec 2007

neboj nika,ked trocha narastie bude sa ti cniet po babetku.aspon ja som tak bola.

renika
30. dec 2007

Nika, ani neviem. Proste nechcem druhé bábo aspoň päť rokov, preto si chcem dať Mirenu. Možno už nikdy nebudem tehu. Trocha mi je aj smutno, keď to píšem, ale ja naozaj nechcem druhé. Manžel chce, ale ja som povedala, že nie. Ešte sa s tým chudák nezmieril 😔

Heny, teba obdivujem, že chceš tretie. Naozaj, také ženy obdivujem. Mne stačí Maxim úplne.

Chcem sa spýtať - niektoré ženy píšu, že detičky im kakajú tak raz za 3 až 4 dni a niektoré raz za týždeň. Sú to všetko plne kojené deti. Náš kaká 3 až 4 krát za deň! - je to normálne?? Nemá hnačku, normálne pekne sa vykaká, len sa mi to zdá veľmi často 😕

renika
30. dec 2007

aj ja pridám jeden skvelý recept - vyskúšaný 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2694

wighy
autor
30. dec 2007

veru baby ja som jedla aj mak, aj hriby aj udeniny aj cokoladu tak neviem 😀 😀 ale zas ked zoberiem ked som skoro nic nejedla iba maslovy chleba alebo vianocku a polievku,tak som mala malo mlieka,teraz jej skoro vsetko,samo okrem masa a mam dostatok mliecka pre malu kooooonecne 😉

a uz som citala aj taky nazor ze koliky nie su len z jedla 😒 ale je to individualne

henrieta76
30. dec 2007

renika aj moj syn vela kakal,vzdy ked som ho prebalovala mal pokakanu plienku.

wighy
autor
31. dec 2007

reni krasnucky je tvoj syncek

baby zelam vam krasny rok 2008 nech je ovela uspesnejsi a krajsi ako ten odchadzujuci,nech s vam splnia aj tie najtajnejsie snicky a hlavne zelam vela zdravicka a lasky 😅

henrieta76
31. dec 2007

ahojte aj ja zelam kazdej z nas stastny novy rok.

nika251
31. dec 2007

Ahojte. Zelam vam krasny, stastny novy rok, a aj ked niektorym nam tento rok priniesol krasne deticky, nech je aj buduci este krajsi- najkrajsi

tittika
1. jan 2008

ahojte Stastny Novy Rok 😵 😵 😵

henrieta76
1. jan 2008

ahoj tittika.
aj tebe stastny novy rok.
kde si bola tak dlho,uz si tu davno nebola,co noveho?

tittika
1. jan 2008

nic noveho 😖 dlho som tu nebola a dlho nebudem ideme na dovolenku ( do Vietnamu) 4ho a vratime sa 26ho.ked sa vratime zzacnem papat clostylbegyt aby sa mi lepsie tvorili vajicka (inak sa tvori len predsa aby to bolo lepsie) a potom asi pojdem na tu laparku 😒 cca v aprili este neviem kedy sa konecne odhodlam.Ty si na tom ako?

henrieta76
1. jan 2008

super dovolenku budete mat.a mozno ani nebudes potrebovat clostyl a vratite sa traja.
no so mnou je to teraz zaujimave.neviem ci som tehu lebo testy mam zatial negativne,ale mrchu ako taku som nedostala len take silnejsie spinenie a stale mam citlive prsia takze neviem este cakam skusim koncom tyzdna test a ked sa nic nezmeni buduci tyzden idem k dokimu.

tittika
1. jan 2008

mozno uz pojdeme traja 😀 a ak nie tak aspon spat dufam 😀
drzim palceky heni a dufam ze ma budu cakat same dobre spravicky ked sa vratime 😵

henrieta76
1. jan 2008

aj ja ti drzim palceky.a prijemnu dovolenku ti zelam.a to uz do toho 4 neprides?a je tam teraz sanca ze ste traja?nebudes pred odchodom testovat?

tittika
1. jan 2008

ale pridem 🙂 netestnem mala som ovu 27.12. ale zoberiem so sebou testiky 😀 v albume mam ovu testiky tak dufam ze sme sa trafily a sa uniezdi fazulka na 9mes.

henrieta76
1. jan 2008

tak ti budem velmi silno drzat palce.

renika
1. jan 2008

baby, prajeme vám aj vašim rodinkách krásny Nový rok 2008 🙂

heni, ty tajnostkárka, takže ty si možno tehu? jeeej, daj potom vedieť..

titika, koľko máš rokov? Držím veľmi palce, nech sa z dovolenky vrátite traja. A ak náhodou nie a ty pôjdeš na laparku, tak mysli na to, že všetko sa oplatí vydržať kvôli dieťatku. Držať v náručí svoje dieťa, byť mamou, tak to je najkrajší pocit na svete. Prečo ste sa rozhodli pre Vietnam? Je to také netradičné miesto na dovolenku 😕

henrieta76
1. jan 2008

renika ahoj.
neviem ci som tehu,len dufam.

renika
1. jan 2008

heny a tomáško pôjde v septembri do školy? Alebo ešte nie? Vedia tvoje deti po slovensky aj po maďarsky? Ako ste ich učili?

renika
1. jan 2008

jaj, a ešte k tomu pečenému prasiatku - nedala som si ani najmenší kúsok. Predtým ako sme išli som vyjedla všetko mäsko zo slepačej polievky. Mňam, také chudučké a bez výčitiek. A na prasiatko som potom už vôbec nemala chuť 😝 Ale všetci okolo sa poriadne napchávali 😝

henrieta76
1. jan 2008

ano tomasko pojde do skoly.po slovensky rozumeju ale akosi nechcu komunikovat.chodia do slovenskej skolky.doma rozpravame madarsky.

tittika
1. jan 2008

8ho dec som mala 26 😅 a vietnam preto lebo sme uz kade-tade boli a to co sme vynechali (seychelles,maldives.......) je zatial pre nas brut. drahe .
Uz som sa s tou laparkou ako tak zmierila,bolo by dobre keby ma nemuseli uspavat ale epiduralkou aj mojmu ocinovi tak operovali chrbticu ze ho neuspali.

henrieta76
1. jan 2008

tittika tak ti gratulujem,pekny darcek.

renika
1. jan 2008

heny, ja po maďarsky neviem, ale manžel vie. A chcela by som, aby vedel aj malý. Len si to neviem celkom dobre predstaviť ako ho učiť. Ja mu budem hovoriť po slovensky, manžel po maďarsky? A potom mi malý povie niečo a ja mu nebudem rozumieť? Neviem ako a kedy ho začať učiť... Vy ste od začiatku na deti rozprávali obidvoma jazykmi?

tittika, tie seychelles alebo maldives by som brala aj ja 🙂 Ale my máme ešte kopec miest, ktoré sme nepozreli. A teraz musíme ešte dosť dlho počkať, aby sme sa na takú poriadnu ďalekú dovolenku mohli vybrať, keďže Maximko je ešte veľmi maličký.
Ozaj Heny, kedy ste boli s deťmi tak ďalej prvýkrát? My ešte najbližšie leto určite zostaneme domka.

henrieta76
2. jan 2008

renika mi rozpravame doma len po madarsky.ale moja kamaratka sa rozprava z detmi aj po slovensky aj po madarsky od zaciatku,ale u teba bude ten problem ze ty nevies madarsky.
no my sme boli v lani v chorvatsku to mala erika 2 a pol roka,ale poznam takych co boli aj s pol rocnymi tak neviem nam to takto vyslo.

a mimochodom dnes mi dorazila mrcha v plnej parade.

renika
2. jan 2008

heny, s tou mrchou je mi to ľúto ☹ nedala sa odohnať ☹

2 a pol roka to by som sa už asi nebála ísť na dovolenku. Leto 2008 bude mať Maximko 9 mesiacov a lebo 2009 by sme prvýkrát chceli ísť do zahraničia na dlhšiu dovolenku. Teda niekam ďalej. Zatiaľ asi len tak niekam tu na SR na také jedno dvojdňové výlety.

to máš pravdu, že u nás je ten problém, že ja neviem po maďarsky. Netuším ako to spraviť, aby sa malý naučil. Manželovi je blbé s ním hovoriť, keď ja nerozumiem. Keby som aspoň rozumela, tak by sa to dalo. No čo už. Teraz na staré kolená sa už asi učiť nezačnem 😀

tittika
2. jan 2008

renika nikdy nie je neskoro ucit sa jazyk
moja kamaratka zije vo Svajciersku ma 2.5rocneho synceka.ona sa s nim rozprava po madarsky ked su s manzelom spolu tak nemecky a ked je maly sam s otcom tak po arabsky 😀 Teraz je maly tu u babky v KN a rozprava len po madarsky.Deticky vedia s kym ako maju rozpravat aj mensie neako sa im to tak zariaduje v hlavicke 🙂 poznam viacerych ktory su na tom tak ako ty.mozno neskor ked bude vediet nadavky tak zahresi madarsky aby si nerozumela ale dovtedy sa aj ty naucis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre