Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
23. mar 2008

kila presne tak, aj moj muz pri poslednej faze na tych 5 minut isiel vedla a ako nahle mala vykukla uz tam aj s kamerou bol a potom uz pri zasivani tiez
fakt cely cas co tam bol bolo super,masiroval mi krize,daval mi pit kecali sme a tak 😉

iva72
23. mar 2008

Kila, každý tam chodí s veľkým kufrom. Nebudeš vôbec čudná, ja som si tiež myslela, že sestričky budú kukať, čo tam chcem s takou taškou 😀

wighy
autor
24. mar 2008

Jeeeeeeeeeeej Nikuska v noci ma napadlo ze co som ti pisala, ovocie sa ma zaviest najskor 2 tyzdne po zeleninke takze s jablckom ece trosku pockaj

kila
24. mar 2008

Ahojte! Už ste vyšibané? My sme boli v Ba len tak popozerať čo je tam nového... 😅
Inak som v piatok viedela Adrolku s dvojičkami v KN! Spoznala som ju podľa kočíka... tak teraz idem popozerať aj vaše kočíky, aby som vás spoznala keď sa náhodou stretneme...
😀 😉

wighy
autor
24. mar 2008

kiluska ahoj to faaakt??no odterazaj ja budem kukat dvojickovske kociky 😉

a co noveho v BA??
uz mas vybratu detsku lekarku pre Reku??a papiere do nemocky mas prichystane??

nika251
25. mar 2008

Ahojte. Kiluska- krasna izbicka- potichucky zavidim. My mame 3 izbovy byt a izbicka je malinka a aj tu zabral teraz muz takze o detskej len snivam. Inak- aj ja som videla nejake dvojicky v meste ale neviem aky ma Adrolka kocik.
Wighy- kedy sa chystas kocikovat? My aj dnes ideme- vcera sme boli na výlete tak si to dnes nahradime.

wighy
autor
25. mar 2008

ahoj nikuska vyzera to tak ze dnes pojdem s malou do roboty ale zajtra by sme mohli ak nebude skaredo, chcem kuknut ten valec a kupit lopticku malej a skocit do apollo kvoli tej medzinarodnej karticke

ako sa vam dari papat??

nika251
25. mar 2008

Ahoj. Nepytaj 🙄 . Maly ked ho zacnem krmit lyzicou zacne revat jak tur a doslova od zlosti zfialovie a potom mu aj zabieha. Otras. Tak to skusam tak, ze mrkvu, zemiak roztlacim a dam do 60ml mliecka a dam mu to vypit. Takto ho skusim naucit na nove chute. Ale takto nema problem vypit okolo 100ml. Na porazenie. Laurinka ti tiez zvykla takto vystrajat? A ovocie mu nemam odvahu dat aby mi uplne nezacal odmietat zeleninu.

iva72
25. mar 2008

nika, ja som takýto problém nemala, len mi napadlo, že jeho by si mala učiť papať z lyžičky, lebo on asi neodmieta chute ale lyžičku. Mala by si mu skúšať dať lyžičkou niečo, čo má rád, počula som, že niekto dával aj čajík lyžičkou, aby si malé zvykalo.

iva72
25. mar 2008

Ešte mi napadlo... ja som si na začiatku tiež myslela, že mi nechce jesť lyžičkou, lebo som jej dávala len ryžovú kašu a tú nejedla. Potom som zistila, že iné mi zje a tá kaša jej zrejme nechutila. Skús dať ovocie, uvidíš.

adrolka
25. mar 2008

čavte!!!!! no náš kočík je čieerny, dve zvlášť košíky a som im tam naviazal červené stužky a také "katice"=lienky im tam visia!!!! potom sa ohláste v meste keď ste ma spoznali 😀 😉 taký kočár je zatiaľ iba jeden v kn!!!ale ako počúvam, že koľko je dvojičkovských tehuliek tak možno onedlho ich bude viacej 🙂
ja idem zajtra s malou Taruškou na gastro sono - či nemá reflux. skúsenosti s týmto máte? 😨

wighy
autor
25. mar 2008

juuuuj nika to mi je luto,ja som naststie ten problem nemala ale u nas baby o tom pisali, skus kazdy den tou lyzickou nieco mu dat papat nech si pomaly zvyka ved pokecame, zajtra ma byt skaredo takze asi az vo strvtok hm???
adrolka kukla som fotky male su krasnucke ,super teraz uz budem kukat po kociku 😉

kila
25. mar 2008

Ahojte! Adrolka však práve sme kukali aký je ten kočík šikovný na to, že je pre dvojičky, fakt jednoducho sa vám s ním manipuluje... a potom som prišla sem a vidím ten istý kočík v tvojom albume s tými lienkami! 😀
Wighy aké papiere do nemocky pre Boha?!?! 😕 😅 Mám zatiaľ fotokópiu sobášneho listu... 😅 A nejakú detskú lekárku ideme osloviť tento týždeň... popozeráme najprv tam na sedmičke, jedna známa nám tiež odporúčala Dr. Zaťkovú, ku ktorej chodí aj Ivka s malou... ale ešte uvidíme... dnes večer ideme domov do KN...

wighy
autor
25. mar 2008

kiluska ahoj musis mat fotokopiu svojej zdravotnej karticky a sobasneho listu to do nemocnice

potom si daj urobit par kopii obcianskeho preukazu, tiez karticky zdrav,. ak mas ucet v banke aj ten si okopiruj, vsetko bude muz potrebovat ked ti bude vybavovat rodny list malej, matersku, zrdavotnu pre reku

ja som tiez pocula ze zatkova je dobra,mohla som ist knej mala by som to ovela blizsie

kila
25. mar 2008

Ďakujem Wighy, toto som nevedela... 😕 🙂 A keď chcem aby malá bola poistená v zdrav. poisťovni môjho manžela? 😅

wighy
autor
25. mar 2008

malu das do poistovne do ktorej chces,my sme obaja v dovere a mala je v apolle

inak urob si zopar kopii navyse bo na socialke radi stracaju papiere hehe 😀

kila
25. mar 2008

No super... 😝 ja som zatiaľ nebola ani na sociálke... všetko mi vybavuje zamestnávateľ... po pôrode si bola osobne nahlásiť to čo treba?

wighy
autor
25. mar 2008

aj mne vybavoval zamestnavatel a po 4 mesiacoch im volali nech tam zoberiem kopiu rodneho listu malej ale hlavne je ze ho tam mali uz 2x 😠

po porode vsetko manzel vybavoval,ja som si pred porodom tam skocila pre formulare nech manza nemusi 2x on isiel len pre rodny list malej ten sme okopirovali asi 10x vyplnila som tie papiere a on ich zobral spat

kila
25. mar 2008

Dobre, tak musím tam skočiť aj ja ešte pred pôrodom... najbližie dni budem mať zase husté... 😝 Wighy a na prietoky si chodila do nemocky?

wighy
autor
25. mar 2008

nie mne prietoky robil ipoth ale teraz to zase robia v nemocke ved oni ti povedia 😉

kila
25. mar 2008

No veď minule mi Hegedus hovoril, že najbližšie "sa skontrolujú prietoky" tak som myslela že mi to bude robiť on, ale tá známa sestrička nám hovorila, že sa to robí v nemocke a vraj to robí jedna nepríjemná Dr. Kopjáková či Kopjášová či aká... 😝 No ale vo štvrtok sa už dozviem že ako to je... jaaaaj, už sa neviem dočkať aj sa bojím že čo bude, ideme do nemocky s manželom... 😅 Ozaj, kúpila som konečne aj tie popôrodné vložky v zdrav. potrebách, ale zdajú sa mi malé aj tenké, tak som si nabalila aj také "normálne" vložky na noc - tie sú také dlhšie a hrubšie... 😅 Do nemocky si brala aj nejaké košieľka či bodyčky pre malú?

nika251
26. mar 2008

Ivka- dakujem, budem skusat rozne varianty.
Kila- ale sa ti to krati, ved len teraz si ostala tehulka 😕 😵

wighy
autor
26. mar 2008

ahojteeeeeeeeeeee

no kopjakova odst sa na nu stazuju zeny, ja ked som lezala v nemocke v 20tt tak ku mne bola mila 😉

mala som pre istotu vecicky pre malu ponozky, dupacky a body ale nepotrebovala som ich az ked sme isli domov3

nika251
26. mar 2008

Ahojte. Fuj, vonku je cas jak na prveho aprila 😠 ale hlavne ze maly mi dobre hajal v kociku. Dnes spapal pol hipp mrkvicka s jablckom. Najprv som mu skusila dat mrkvicu a zemiacik co som uvarila ale nejako mu moje kulinarske umenie nesadlo tak som skusila ten hipp a az sa po nom zaprasilo. Tak ho budem asi klamat a postupne mu budem znizovat davku jablcka az bude papat mrkvicku a potom zacnem s inou zeleninou 😠 . Ale som to vymyslela, co? 😀

wighy
autor
27. mar 2008

nika aj ja moju tak "klamem" hehe ale kupili mi v tescu bio mrkvu a ta je dobra sleducka a takto mi spapa aj moje varenice 😀 😀 😀 😀

henrieta76
27. mar 2008

ahojte
takze kocikovat spolu este dlho nebudeme .prave som sa vratila z nemocky mala som mimotehu zasa.
vidim ze kazdy sa ma dobre som rada.

wighy
autor
28. mar 2008

ahoj heni prave vcera som na teba myslela zesi tu uz davno nebola 😔
je mi to luto ☹ a co ti povedali lekari?

nika251
28. mar 2008

Ahojte. Heni- je mi velmi luto co sa stalo. Budem drzat palce nech sa dalsie uz vydari.

wighy
autor
28. mar 2008

ahojky nika,ta kako ideme dnes kocikat??len dufam ze nebude prsat 😠

renika
28. mar 2008

ahojte. Heny, je mi to ľúto ☹ Píšeš, že zasa? Keby si mala predtým mimotehu? Čo povedali lekári? Kedy môžete opäť skúšať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre