Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
20. aug 2009

dakujem dobre,teda uz lepsie.gretka sa konecne nastavila na 2-3 hodinove papanie.minuly tyzden som mala pocit ze nic ine nerobim len kojim. 🙂 a vy?

nika251
20. aug 2009

Ahojte
😀 heni dakujem ale manzel by ti asi moc vdacny nebol za tu podobnost 😀 . On sa modli nech su obaja po nom- to vies hrdy ocinko 😀 😀 .
AJ Gretka je fesanda. Aj som muzovi hovorila aka je zlatucka. Babula jedna 😵 .
Uz chodis s nou von? Ja ano - okolo 17stej do tej 18,30- potom sa kupka. A je to teda riadny papacik 😵 .
Wigh- my sa stale obchadzame aj na skype, co? Ako sa mate? Co Lauri?

henrieta76
20. aug 2009

ahoj nika s tou podobnostou je to aj u nas tak,ale povedala som ze aby aspon jedno bolo po mne 😀
von chodime ked sa deti kupu ja som s malou na chladku v altanku(no chladkom sa ani nazvat neda ale neprazi tam slnko.)no papacik je uz ma 4350g ale zacina sa to ustalovat dufam 😀

wighy
autor
20. aug 2009

jeeej babulky no super ze mate take zlatucke deticky

my s mame po starom, laura furt vymysla az mi vlasy dupkom stoja uff 😀 😀 😀

nika251
21. aug 2009

Ahote.Heni- Tinko ma uz 4680g ale zeby sa to ustalovalo?? 😀 😀
Wigh- u nas tiez tak. Ale dobre je, ze uz 2 mesiace je uplne ale uplne bez plienocky - ani v noci nema. Piska vecer a potom rano vystreli ako raketa z postele a sup ho na bilik. Cez den bez toho aby povedal sadne urobi co treba a ak kakal tak huci nech mu ide dakto vytriet zadok 😀 😀 . Len vonku nechce piskat tak mame v aute bilik a ten vyberame ak treba 😀 . A ukecanec je to - uz mu slubujem leukoplast 😀

henrieta76
21. aug 2009

no nika s tym ustalovanim som rada ze uz vydrzi dve hodiny bez cicika ale niekedy este potrebuje aj po hodine.ale po tom tyzdni neustaleho kojenia som rada.
a co hovori dami na maleho?neziarli?

nika251
21. aug 2009

Heni/ neda sa povedat ze je nadseny ale da sa. Hlavne je, ze sa mu venujem viac ako v poslednych tt. Tak je pokojnucky a maleho strasne rad pozoruje, vela ho spomina kazdemu
Tinko papa cez den ako chce/ podvecer uz riadne husto v noci po troch hodinach.
Heni/ kedy byvas na skype????

kila
21. aug 2009

Ahojte!
Réka zase nechcela jesť na obed nič, ja sa z toho už zbláznim . Kúpila som jej už aj čaj proti nechutenstvu aj sirup v lekárni. Zatiaľ nezaberajú. Vlastne ten sirup je len nejaký multivitamín - ako som to prečitala v priloženom letáku - že keď dieťa nechce jesť aby aspoň mal tie vitamíny v tele ktoré potrebuje. Čo mám robiť? 😖
Heni, Grétka je veľmi pekná, bude z nej parádnica!
Nika, Tinko je zlatý, je po mamine! 😉
Zzz, ako sa máte? Čo máte nové? Už sme sa dávno videli... 😉 Čudujem sa, že si musela vybavovať Ceptru sama, ja som s tým nemala žiadne vybavovačky... 😕 Ale to asi závisí od lekára. Ako sa cítiš? Už si pripravená na pôrod? Už by si sa mala pomaličky aj pobaliť do pôrodnice, veď čo ak sa Márk rozhodne že príde na svet trošku skôr. Budeš mať plánovaný cisársky? Už máš termín?

nika251
21. aug 2009

Kila - v provom rade neries ten obed. Ani Damino z obeda moc nadseny nie je. Ranajky- to vypije UM, trosicku naplasi rohlik a tot vsio. Potom desiatu- ovocie trosku, do toho minimum susienok. Ja som hlavne jedlo dna- cize najsytejsie preniesla na tu 17stu hodinu a ak je moc teplo tak na 18stu hodinu, vtedy zje. A na obed dam len polievocku- taku chladnejsiu. Ale nerobim si hlavu ani ak nezje takmer nic. ved ani dospely clovek nema chut stale jest a hlavne nie ak je teplo ako teraz. Skus jej preniest hlavne jedlo na cas kedy je chladnejsie, popripade ju najskor osviez vo vode a potom skus nakrmit. SKusaj

henrieta76
21. aug 2009

ahoj kila dakujem,presne ako pise nika to jedlo vobec neries.mam kamosku co ma syna a ten tiez skoro nic nezje a nic mu neni nebojsa ak bude hladna da si.ten maly normalne zacne plakat ked mu chce dat jest,ked to nevidim na vlasne oci tak tomu neuverim.

nika stale skype zabudnem zapnut.pri pc som len ked kojim z tej strany kde mam volnu pravu ruku 😀

kila
21. aug 2009

Nika, ďakujem za radu, vyskúšam... 🙂 🙂 🙂
Dami ešte nosí plienky? Chcela by som Réku naučiť na nočník, ale zatiaľ sa mi nedarí. Je veľmi neposedná a neviem ju nijak prinútiť aby sedela na nočníku aspoň minútku. Ako ju mám presvedčiť?
Inak sa ešte stále neprehovorila, povie len pár slov. Kecá si po svojom skoro non-stop, aj si číta rozprávku z knižky, ukazuje na písmenká a tak si hovorí po svojom, je veľmi zlatá... Len jej nikto nerozumie... 😀
A stále má len 6 zubov... 😝

kila
21. aug 2009

Heni, tak si ešte nevidela jesť Réku. Keď je poviem že ideme jesť, tak ako keby sa tešila, hovorí mňam, mňam, ale keď sa jedlo priblíži k jej ústam, kope rukami nohami, nemám šancu dostať do nej ani lyžičku ničoho... 😅 Jedine pred telkou a jedine keď dávajú reklamu, aj to len vtedy keď má dobrý deň. 😅 O pár mesiacov budeme musieť vymeniť koberec v obývačke (lebo tam sedíme pred telkou a papáme) pretože všetky jedlá končia tam.

henrieta76
21. aug 2009

kila nevadi hlavne je ze papa.urcite z toho casom vyrastie,mozno ked v skolke bude jest s ostatnymi detickami.

kila
21. aug 2009

Wighy a Laura už je bez plienky?

kila
21. aug 2009

Heni a možno z toho nevyrastie a začne jesť až keď bude mať 15 či 20 rokov a ja sa toho už ani nedožijem... 😝 😅

kila
21. aug 2009

Kuk naše nové fotky! 🙂

wighy
autor
21. aug 2009

ahojte babyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

deticky su neeedherne vseeeeetky 😵 😵 😵

kiluska chapem ze ta trapi ze ti Reka nepapa ale neboj ono sa to zmeni
aj laura papa tera zstransemalo z obeda, ona by cely den len hovadiny, bebesek rozumej bebekeks, rohlik, piskoty a tak,vyzivu mi nezje vobec ale ovocie nastastie ano,uz sa an ija nerozculujem ze papa malo normalneho jedla,proste nasilu to nejde

plienku ma len na noc, cez den nie

nika ako ide kojenie??je to lepsie ako pri daminkovi???????????????
a velke wow ze damnko je uz uplne bez plienky,sikulko velikansky 😵

nika251
22. aug 2009

Kila- Daminko je uz 2 mesiace uplne bez plienocky. Samoobsluzny rezim nahodil 😀
Wigh- zatial kojim, dufam ze vydrzim. Musim utekat- nase najmensie hladuje 😀

zzz77
22. aug 2009

Kila ahoj, Márk sa ma fajn, vcera sme boli na ultrazvuku (32tt) vsetko OK ma uz 1830g 😀 Zatial sa este neotocil hlavickou dole, tak sa asi este nechysta von, dufam 😕 Balit som sa zacala co ak si to rozmysli, ale som dosla na to, ze kopu veci este nemam pokupenych, tak som sa toho na cas vzdala. 😒 Ja sa mam hrozme, taku mam strasnu alergiu, silnu lebo nemozem lieky, kycham cely den, tecie mi z nosa, uz ho mam vysuchany a cerveny ako dajaky alkoholik ☹ Ceptru som vybavovala preto ja, lebo iny bude porodnik ako mam gynekologicku, ale bol to iba jeden telefonat. Cisarsky bude planovany ale este nemam termin, bola som za primarom, no vravel este mam na to cas.

Ja som videla Reku papat, vlastne nepapat, chuuda Reka, ale aj Kila cim musi prejst.

zzz77
22. aug 2009

Wighi Heni tak baby dala som si od vas poradit prehodnotili sme vsetky moznosti a dnes isiel drahy kupovat novy monitor do madarska.

wighy
autor
22. aug 2009

zzz suepr uvidis budes sokojna, ja som tie peniaze nelutovala aj ked to nebola mala suma ale oplatilo sa, ked sa dalo spala som v klude 😵 nemali sme na ijeden falosny alarm 😵 😵

kila
22. aug 2009

Ahojte! Zzz veru určite budeš kludnejšia že vášho malého anjelika máte stále pod kontorlou a môžeš si aj ty odpočinúť a nemusíš sa strachovať či je všetko ok. 😉 Ešte aj takto budete veľa stresovať či je všetko v poriadku, či papá dosť, či kaká dosť, či spí dosť, atď. 😀 😉

kila
22. aug 2009

Zzz, prajeme ti aby si sa čím skôr vyzdravela! 😉

zzz77
23. aug 2009

Kila stresovat sa uz stresujem aj teraz co a ako bude, ci budem vediet co treba a tak, ale myslim kazda ste tym presla. 😒 aspon tym spankom budem mat klud 😵

Monitor je super, super nakupil drahy, Angelcare v celkom slusnej cene a dostali sme aj k nemu darcek specialny kos na pouzite plienky, myslim bude casto plny 😀

kila
23. aug 2009

Čauko! Teraz sú u nás hody, takže keď sa Réka zobudí ideme s ňou von zabávať sa. Včera sa jej to veľmi páčilo! Dúfam, že nebude pršať. Dnes papala dobre. Len včera som sa kvôli papaniu už pohádala s mamou, lebo stále ma kritizovala a dávala dobré rady. Tak som povedala dosť a nechala som ju nech vyskúša napapať Réku ona. Veď kritizovať a dávať dobré rady je tá najľahšia vec na svete, to viem robiť aj ja. Večer už plakala aj moja mama, že nevie čo má robiť s malou. Ale už nechcem stále hovoriť o papaní Réky, už to unavuje aj mňa a určite aj vás. 😅
Zzz nič si z toho stresovania nerob, prešli sme tým aj my, budete sa do toho "bábätkovania" dostať a všetko hladko určite nepôjde, budete si musieť zvyknúť na novú situáciu a nebude to ľahké - ale vy to zvládnete! 😵

zzz77
23. aug 2009

Kila Vdaka za podporu 😵
Vsat este nikdy nebolo tak ze nebolo nijako 😀 vsetko sa da zvladnut, len treba chciet... dobra som v sebeukludnovani, co? 😀
No tie "dobre rady" naozaj nemam v laske ani ja. 😠 Je zaujimave, ze kazdy je expert ked sa jedna o rady a kritizovanie, ale ked dojde k realizacii tak to "ani nie je take lahke", vyhlasia a je to vybavene. Vraj su to len rady a potom ta kritizuju ak nahodou nerobis presne to co hovoria. Najlepsie je vypocut názor takpovediac cudzieho, lebo neberu za urazku ak potom nekonas podla nich.
Ale to ze si dala mamke vyskusat nakrmit, to je super napad 😉

kila
24. aug 2009

Ahojte! Dnes už balíme a ideme domov, takže sa budeme nachádzať zase v KN. 😉
So starými rodičmi to určite nikto nemá ľahké ale nemôžeme všetko strpieť, aj oni si musia uvedomiť že sme dospelí a už nie ich malé detičky. 😅

wighy
autor
24. aug 2009

kila super tak daj veidet ak by ste boli tuto u nas v okoli 🙂

lilimonika
25. aug 2009

Ahojte kočky, ja som z Hurbanova, už som rodila pred 3rokmi v KN a teraz čakáme druhé , som v 35tt 🙂

nika251
25. aug 2009

Ahoj Lilimonika.Ako vidis, obcas sa tu objavujeme kazdy den, obcas je tu prazdno. Vitam ta medzi nami. Ja som sice v KN nerodila ale byvam tu. Blahozelam k druhemu babatku. Co cakate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre