Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

edita84
25. dec 2009

jéj kila gratulujem

kila
25. dec 2009

😀 😀 😀
Ďakujeme! 🙂 🙂 🙂

nika251
25. dec 2009

Ahojte. Zelame krasne sviatky.
Kiluskaaaaaaaaaaa- zo srdca blahozelame!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To je krasa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 - cela mamina 😀 😀 😀

kila
25. dec 2009

Ďakujem Nika! 😀 Skoro som ti to už prezradila keď sme sa naposledy stretli v obchode, ale chcela som to povedať všetkým naraz... 🙂

nika251
25. dec 2009

Teeda, ty si ale. Aj som sa ta chcela opytat ci nebude aj druhe a ty si uz cakala. Co by ste si zelali?

kila
25. dec 2009

Nika aj preto som sa ťa vtedy aj spýtala ako to zvládaš s 2 malými deťmi, lebo som z toho mala strach. Ešte stále si neviem predstaviť ako to bude a aký režim budeme mať. Ty máš vôbec voľno a sú hodiny keď obidve deti spia? 😅 Asi nie... 😅 Samozrejme po Réke by sme si želali chlapčeka. Manžel sa nechce zastaviť kým mu neporodím chlapca... 😅 😝
Ja som bola prekvapená asi najviac z tých 2 čiarok, keď som to zistila preplakala som celý deň že čo bude s Rékou a ako zvládneme 2 malé deti ale tiekli mi slzy aj z radosti. Manžel sa tešil, najprv kukal na darček a potom sa spýtal: "Ty si zase v tom?" Ale potom sa smial že čo plačem a utešoval ma že všetko bude ok. Rodine sme to oznámili teraz na Vianoce, tešia sa a svokra skonštatovala že práve najvyšší čas, veď na čo by sme mali čakať, keď ja budem mať 31 a manžel už 37, vari nechceme vychovávať deti ešte aj na dôchodku. 😅

nika251
26. dec 2009

Ahoj. Kila- neboj sa. Bude to narocne. prve tri mesiace to nebolo nic hrozne, lebo Tinko prespinkal den aj noc (jasne ze casto v noci vstaval), ale bolo to lahsie ako pri Daminkovi. Teraz je cez den casto hore, chce sa nosit, hrat..Ale zas Daminko je uz trosku samostatnejsi, na stastie nezriarli. Manzel mi dost pomaha, najma poobede ked je doma z roboty a v noci spi s Daminkom v obyvacke, ja v spalni s Tinkom, takze sa ako- tak aj vyspime.Von chodim doobeda s detmi ja. A to v style a la Roma 😀 - cize Daminka posadim na kocik pri madielku a odtial kikirika(aj ked v 90% sa nosit nechce) alebo ak ide muz tak ho nahana ten, po pripade ho nosi. Ale on uz radsej uteka, hra sa. Ked som s nimi sama, chodime len nakupit a okolo domu kde viem ze ho nezrazi auto. Aj ked on nam na cestu neuteka, ale zato uteka dopredu.
Ale priznam sa ti, ak by som to mala urobit znovu, urobila by som to rovnako alebo este mensi rozdiel. Som velmi spokojna, stastna. Aj ked den mam rozdeleny na minuty, furt okolo dakoho chodim. Ale zijem tym. Rano navarim, idem von, pridem domov, nakrmim alebo uspim, potom krmim Damca, potom Atka, muza atd. A poobede vsetci von. Je nam skvele, som stastna ako blcha.Mam dvoch nadhernych, sikovnych, mudrych chlapcekov a ani nedokazem opisat ako nam je spolu dobre. Mat dve deticky je to najkrajsie co nas mohlo postihnut 😀 . neboj sa, nie je to nic hrozneho, len si budes musiet vsetko zadelit a mat hlavne trpezlivost s tym, ze vsetko bude musiet klapat, na vsetko si budes musiet najst nejaky cas a hlavne, najst rovnovahu v tom aby si sa dokazala obom detom venovat.
U nas to je tak: obcas mrnci Tinko lebo chce na ruky, obcas Damino lebo chce maznat a ja musim vzdy urcit ktory potrebuje to svoje viac. Ak sa napr. Dami buchne a Tinko chce na ruky, prednost ma Dami a opacne. Vsetko sa da zvladnut len sa na to musis nastavit a hlavne byt stastna ze cakate mrnusika 😵 😵 😵 😵 😵

kila
26. dec 2009

Nika tak to máte rušno. Možno preto sa toho teraz až tak bojím, že sa teraz cítim stále unavená. Presím noc a prespala by som aj deň, plus k tomu nevoľnosti, točí sa mi hlava, necítim sa bohvieako dobre. Ale už len mesiac a hádam to prejde. 😅 Navyše rozmýšlame že ako to bude u nás, asi urobíme aj druhú detskú izbu a svokra sa od nás odsťahuje. Na jednej strane sa teším, že konečne budeme bez svokry ale na druhej strane budeme na všetko sami.
A boli sme u Zzz pozrieť malého Márka a Réka nežiarlila na neho, nosila mu čajík, čokoládku, hračky, pohladkala ho, bola zlatá, dúfam že to bude takto aj keď príde bábo. 🙂

kila
26. dec 2009

Ozaj Zzz, boli ste zlatučkí, celá rodinka a Márk je anjelik. Vidieť že ste radi že ho máte aj keď je trošku náročnejší a "nevadí" vám že ho stále musíte nosiť,noste ho kľudne kým vám to neprekáža.
My sme to moje tehu neplánovali, ale nemôžeme sa ani čudovať že sa to stalo, pretože vlastne sme sa ani nijako nechránili, len som sa snažila sledovať plodné a neplodné dni, aj to som zanedbávala. Ale povedali sme si že asi to takto má byť a takto to bude najlepšie. Teším sa na bábo, ale to už nie je taká radosť ako pri Réke, ktorú sme prijali a čakali z celého srdca, nevedeli sme čo nás čaká, tešili sme sa z každej maličkosti. Teraz sme sa už vydali na cestu ktorú poznáme a vieme čo nás čaká. 🙂

kila
26. dec 2009

Keď máte čas, kuknite aj nové fotky Réky! 😉

edita84
26. dec 2009

kila malá je strašne zlatunká

kila
26. dec 2009

Edita aj Beatka je zlatá, veľká slečna... 🙂 Prečo mala zaviazanú hlavičku, čo sa stalo?

edita84
26. dec 2009

diki spadol na ňu vešiak bol zle pripevnený ale bola to len malá ranka.

kila
26. dec 2009

Aha, tak ok, to viazanie vyzerá oveľa vážnejšie, nie len na malú ranku... 😀

henrieta76
27. dec 2009

ahojte
dodatocne prijemne sviatky prajem.

jeeeej kila gratulujem,ja som mala termin 14 augusta.budes mat letne babo ako my s nikou.
wighy nepridas sa so solidarity ku kile aby netehulkovala sama. 😀

kila
27. dec 2009

Čaute! Ďakujem Heni!
Veru Wighy, mala by si sa k nám pridať! 😀

edita84
27. dec 2009

ahoj no ja by som sa k tebe s radosťou pridala 😅

kila
27. dec 2009

Edita tak sa pridaj, budem rada... 🙂

edita84
27. dec 2009

dúfam že čo najskôr sa pridám už sa na tom pracuje 😀

lilimonika
28. dec 2009

ahojte kočky🙂no mala som čo čítať... 😀
kila gratulujem a edit tebe držím palčeky 😉

zzz už z toho pravého cicíka mi ledva ide nejaké mliečko ☹ , zvyknem si pritom prikladať aj malú a potom si ho ešte aj vytláčam aby sa tvorilo to mlieko ale je ho málo.tak to musí zvládať môj ľavý prsník 😒
Moniku som kojila 4mesiace práve kvôli tomuto tak očakávam, že to príde pomaly aj na Veroniku.

kila vôbec sa nemusíš obávať, aj ja mám dve krásavice, prvý týždeň bol strašne zlý, už som nadávala a vravela Monike, že pôjde do škôlky atď...bola som veľmi vynervovaná, ale je to naozaj tak, že potom keď je už bábo doma, zvyknete si že čo ako mám byť , ja musím hneď ráno navariť, lebo potom sa už k tomu nedostanem 😀
Monika pochopila, že keď je Veronika hore tak musím byť s ňou a potom keď zaspinká tak sa môžme hrať atď 🙂
neboj to zvládnete🙂)))

edita84
28. dec 2009

diki lili
a kila určite to zvládneš s dvoma detičkami ja mám kamošku a tá mala vekový rozdiel len 1,5 roka a zvládla to. ty máš už veľkú kočku a určite aj ona sa ti pokúsi aj pomáhať svojim spôsobom 🙂

kila
28. dec 2009

Ďakujem baby, uvidíme sa o 2 týždne, držte sa! 😵

nika251
28. dec 2009

Ahojte 😀 Vidim ze Wihg sa tu radsej ani neukaze 😀 (asi sa boji ze tehu virus je nakazlivy 😀 😀 )

zzz77
29. dec 2009

Ahojte, Kila aj ja sa pripajam este raz ku gratulaciam, prajem vela stastia k tehu 😉
Reka bola ozaj velmi zlata s Markom sa velmi skoro skamosila a podelila sa o vsetko aj o keksik, tak urcite bude rada ked bude mat surodenca 🙂

lili to preto lebo je malo pouzivany tak sa aj bude vzdy menej mliecka tvorit, no ja ti zial neviem pomoct, najdi v teme babatka diskusiu Dakujeme Annaq, je to laktacna poradkyna pod menom Annaq ona ti vie pomoct. Alebo na stranke http://dojcenie.wordpress.com/ je tam aj ona a ma tam aj tel.cislo, kludne jej mozes zavolat, je velmi pohotova a mila.

iva72
29. dec 2009

Ahojte. Ja som tu strašne dávno nebola.... Kila gratulujem!!! Prajem pevné nervy...

lilimonika
29. dec 2009

díky zzz hneď sa tam idem kuknúť 😉

edita84
31. dec 2009

Ahojte dievčatá prajem Vám šťastný a hlavne zdravý nový rok a aby sa Vám splnili všetky túžby a priania.

kila
31. dec 2009

Ahojte! Zmenili sme plány a prišli sme silvestrovať k mojim rodičom.
Zzz, Ivka ďakujem, pevné nervy veru budem potrebovať. Ivka kam si sa stratila? Ako sa máte?
A verím že každého nakazím kto si to bude prijať! 😵

zzz77
31. dec 2009

Ahojte
Prajeme Vam aj my vela zdravia a stastia v novom roku 😉

wighy
autor
31. dec 2009

ahjte baby

kiluska zo srdca ti gratulujem,uvidis bude to vsetko oki, zvlasnes to kavou zadnou 😵 😵

ja sa urcite nepridam, ja musim do roboty 😔 😔 😔

neboal som tu lebo sme boli na dovolenke ale uz som tu a zelam vam krasny silvester a stastny novy rok ja s ana 2010 straaaasne tesim, nech vsetko zle z roku 2009 konecne pominnie 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre