Košice Furča. Pridá sa niekto?

dankaa
15. apr 2008

ahojte!

jedna velmi sikovna mamicka nacala temu "Kosice Terasa",tak na oplatku zacina temu z ineho sidliska 😉 prida sa niekto???

luciaanna
13. máj 2010

Ahoj. Škoda, že si sa neozvala skôr. Ja som bola s malou v Slniečku, Monika je mimo KE. Mohli sme ísť spolu, drobci by sa vybláznili. Tak na budúce. 🙂

babumovci
13. máj 2010

Neva, mozeme ist zajtra 😀

oraia
14. máj 2010

...a my sme pochoreli, este aj to pocasie je na figu ☹

babumovci
16. máj 2010

No to je pocasie 😖

babumovci
17. máj 2010

ahojte, zajtra asi dame skok do MC, nepridate sa 😉 ?

henrike
18. máj 2010

Ahojte furcianske mamky!
Az teraz som vas objavila ... No pozeram, ze mate vacsie deticky ... Skodaaa! ☹ Stale obieham Furcu aj s kociarom samucicka sama a je mi dost smutno.

monikabe
19. máj 2010

Ahoj henrike- nevadi, urcite sa najde aj maminka k vam 🙂

henrike
19. máj 2010

Ahojte!
Monika, no neviem ... nejak to tu zamrzlo ... Furcianske mamy asi nechodia na net! 😀
Ale nie ...
Nastastie o par tyzdnov mi porodi kamoska, tak uz snad nebudem kocikovat tak sama.
Vsetky vas vsak zdravim! Mozno sa niekedy stretneme v tom materskom centre.
Papa, H.

monikabe
19. máj 2010

Ano, do centra chodi dost mamiciek 🙂 ......urcite sa tam stretneme aj my 😉

romaroma
23. máj 2010

ahojte, od septembra budeme presťahovaní z bratislavy k vám do furce-furče? môj muž dostal v košiciach angažmán, tak držíme pokope. nikoho v košiciach nepoznám, vôbec sa tam nevyznám, tak to vopred skúšam tu. založila som aj tému, avšak o košiciach tu je toho dosť, tak mi ju hneď zamkli, stihla mi napísať oraia a teraz vidím, že písavala aj sem. neviem ani, či je u vás pekne, vraj to je na nejakom kopci, tak keby sa niekomu chcelo obnoviť diskusiu, rada sa pozoznamujem a dozviem čo to o vašom meste. pekný deň želám

monikabe
23. máj 2010

Ahoj Roma- ja som v Kosiciach od minuleho roku, od juna. Nasla som si na Furči 🙂 vynikajucu kamaratku (luciaanna) a vitim to tak, ze aj ty si v pohode najdes 😀
A Lucia je rodena Kosicanka, takze odporucam pytat sa aj priamo jej............dufam, ze bude suhlasit 😵
Toto nie je nejaka extra plodna debatna tema, skor sa radi stretneme osobne a vseeeetko si poviemem pekne pri prechadzke alebo v centre Slniecko.
Z vlastnej skusenosti viem, ze si budes musiet povybavovat kopec veci, hlavne pediatricku, trosku sa zorientovat a naucit sa par slov po vychodniarsky 😀 😀 😀
.........by the way tesime sa na teba 😉

monikabe
23. máj 2010

vidim to tak (malo byt)

smajli
23. máj 2010

ahojte:o)
dakujem monikabe za zavolanie do temy:o)
davnejsie som sem pisala,ze hladam kamosku mamicku na kocikovanie na Furci... lebo sice som Kosicanka,ale na Furcu sme sa prestahovali len kratko pred narodenim maleho...takze tu vela ludi nepoznam... poznam len paru mamiciek,ktore tu kocikuju...ale poviem vam,ze je tu babatiek na Furci mnoho...
...do centra slniecko nechodievam... zatial som sa k tomu nedostala... casto chodievame k babke tiez tu v KE....
..ale stretnem sa rada :o) a mozno sa tu uz aj viidame,len sa nepozname:o)
pekny vecer :o)

romaroma
24. máj 2010

no dobré ránko!
takže tam máte nejaké centrum slniečko? ja som nikdy v nijakom mc nebola, možno bude čas na zmenu 😀
chodievate niekto pešo s kočíkom do starého mesta? koľko to asi trvá? ja nie som zvyknutá chodievať mhd, dúfam, že ho obídem aj v košiciach....
čo sa týka pediatričky a gynekológa - vedeli by ste mi poradiť?

@smajli my máme skoro rovnako staré deti 🙂

luciaanna
24. máj 2010

Ahojte. 🙂
Romaroma, do ktorej časti Furče sa konkrétne sťahujete? Na Furči som vyrastala a tak som tu aj zostala bývať, som na ňu zvyknutá. Priprav sa však na samé kopce a schody 😀 . Kočíkovanie na Furči?? Najprv tlačíš kočík hore kopcom, fučíš, si celá spotená, a potom bežíš za kočíkom dole kopcom a nestíhaš 😀 😀 . Samozrejme, že som to trošku pritiahla za vlasy, ale podstatu som vystihla, určite mi mnohé maminy dajú za pravdu. Ale aspoň máme vymakané pozadia 😝 ....No nie?
Istý čas som bývala na Terase, páčilo sa mi tam viac ako na Furči, rovinka, žiadne kopce, plno zelene a všade blízko (nemocnica, mesto, nákupné centrá).
Ale vidíš, aj tak som sa vrátila na Furču, doma je doma 😉.
MC Slniečko je super v tom, že ak je zlé počasie, máš sa kam s drobcom vybrať, nemusíš sedieť doma a drobček si zvyká na iné detičky, iné maminy....Nie je to žiaden luxus, ale nám to úplne stačí a drobcom sa tam páči.
A ísť pešo až do mesta? No neviem, mňa to ešte nenapadlo, zdá sa mi to ďaleko, ale veď uvidíš sama...

luciaanna
24. máj 2010

Mimochodom, Monika, ďakujeme 🙂 🙂 . ( za tu vynikajúcu kamarátku 🙂 😉 )
Ovšem, pravda je taká, že najprv si našla Andrejka Tiborka 😉 , a potom sme sa našli my dve 🙂

romaroma
24. máj 2010

ahoj @luciaanna
my budeme mať služobný byt na adlerovej (divné možno, lebo na tom istom čísle sídli matrika???). takže sme nemali na výber, že kam alebo čo (aj tak by som netušila 😅 )
to je škoda, že ďaleko, na mapke mi to ani tak nepríde, skôr že treba ísť cez nejaké obrovské cesty. no neviem, z celého toho mám dosť obavy, v júni pôjde manžel omrknúť byt, tak mi aspoň čo-to pofotí.

luciaanna
24. máj 2010

Na Adlerke?
Tak tam neďaleko som bývala s rodičmi, je to na prvej zastávke, takže super, pretože o to bližšie si k mestu 😉 . Dokonca aj viem, ktorý je to vežiak, keďže je tam matrika. Neďaleko máš les, čo je super na prechádzky 🙂, pod lesom je ZŠ (možno využiješ neskôr), podľa mňa to je jedna z tých lepších častí Furče 🙂, tam by som to brala 😉.
Dokonca blízučko je aj ÚPSVaR (úrad práce aťď..), čo je fajn, ak potrebuješ vybavovať veci ohľadne materskej a pod.
A hneď pod kopcom máš Hypertesco a Baumax, tam sa určite dostaneš aj pešo, ovšem nie je to veľmi príjemná prechádzka, keďže celý čas musíš ísť okolo hlavnej cesty, ktorá je štvorprúdová a maximálne vyťažená.
5 minút chôdze od vášho bloku nájdeš LIDL...neviem, čo by ťa ešte zaujímalo....
Asi v strede F je poliklinika a pošta, vpohodičke prejdeš pešo, detské lekárky sú tam asi všetke fajn, nepočula som nejaké konkrétne sťažnosti, my chodíme k Mudr. Hargašovej, je fajn, nemôžem si sťažovať, aj sestričku má veľmi zlatú.....Ale veď určite sa nájdu aj iné maminy, ktoré ti rady poradia, alebo pozri tému na MK Detský pediater Košice, nájdeš tam ohlasy aj na tých furčianskych 😉 .

luciaanna
24. máj 2010

Hm, že detský pediater Košice, a to je aký??? 😀 😀
Jasné, že som myslela pediatra 😝 , už som sa ponáhľala.... 🙂

monikabe
24. máj 2010

Luci- ja viem ako si to myslela, lebo existuje detsky imunoalergolog, detsky ortoped, detsky kardiolog a pod. a ty si myslela detskeho praktickeho lekara- pediatra. Ja som to hned pochopila 🙂
Roma- to ze mas obavy je uplne normalne, hlavne ak nepoznas mesto ano trochu a zrejme ani ludi. Ale to vsetko sa casom utrasie a budes Kosice v Bratislave vychvalovat az do neba 😀
😀 či?

babumovci
25. máj 2010

ahojte, nechystate sa dnes do MC? 😉 My sme boli aj vcera, ale nik tam nebol, chcelo by to spolocnost 🙂

luciaanna
25. máj 2010

Ahoj Babu 🙂 . Dávno sme vás nevideli...
V MC sme už nejaký čas neboli, vychutnávame si slniečko (aj keď teda je často zamračené 😒 ). Ale pokiaľ neleje, sme vonku.
Dnes poobede, ak bude blbé počasie, by sme šli, MC je otvorené od 16.00hod.

monikabe
25. máj 2010

Dnes ideme do centra? Asi ano, ja sa vyberiem z domu okolo 15-tej 🙂 A nevadi ked prideme skor, aj minule ma pustili skor.

luciaanna
25. máj 2010

Myslela som, keď bude škaredé počasie, Moňika 😀 .

monikabe
26. máj 2010

Mas tam preklep v mojom mene 😀 😝

babumovci
26. máj 2010

ahojte, dnes sa tak tesim, maly spal celu noc 1x 😀 asi darcek k dnesnemu 3 vyrociu svadby 🙂

luciaanna
26. máj 2010

Nie, MOŇIKA (dôraz kladiem na ň), žiaden preklep 😀 😀 .
Babu, blahoželáme k výročiu 🙂 , aj k prvej prespinkanej noci 🙂 . (Nám to nehrozí 😀 )

smajli
26. máj 2010

ahojte:o)
tak my byvame na opacnej strane Furce ako bude byvat roma.. cize na konci
a do mesta sa teda prilis peso nedostanes... asi sa mhd nevyhnes,ale da sa chodit nizkopodlazakmi ... hoci z furce nam tie linky kusok skresali.. aspon mne by sa hodila stara 18/tka...
Poradit pediatra neviem... my chodievame tam,kde mame babku a k tej doktorke som chodievala aj ja... ale nejaka extra ta doktorka nie je... dost naladova,tak uvidim,ci si aj my nenajdeme nejaku novu tu na Furci... a gynekologa odporucit ... poznam v KE len dvoch... toho ku ktoremu chodim.. Dr. Matiy Richard na Postovej, a potom Dr. Janovsky na Hlavnej... ten mal ultrazvuk,ked este moj gynekolog ultrazvuk nemal... zatial som problemy s nimi nemala...
:o) a na Furci je teraz tolko detureniec... :o))) zda sa mi,ze je ich tu viac ako v starom meste... :o)))

monikabe
26. máj 2010

Babu- aj ja sa pripajam. Ked vam maly spinkal celu noc, aspon ste mohli poriadne s manzelom oslavit vyrocie 😀 😀 😀
Ja byvam pri Modraku. Do mesta chodim 15-tkou, do centra su to 4 zastavky, ja mam vzdy stastie na nizkopodlazny 🙂
Gynekologicku mam Mikulovu, mlada, mila, ochotna. Som s nou spokojna, ale v cakarni treba pocitat ze si pocakate aspon 1 hod. Ale pre mna je to najlepsia lekarka- gynekolo. aku som mala, takze ani to cakanie nevadi. 🙂
Pediatricka- tu na Furci Antonyova, mila, ma 2 sestricky, velmi ochotne. Zatial som s nou spokojna.

henrike
27. máj 2010

Ahojte!
Ja byvam na Furci 30 rokov ... od 1 roku. 😀 Mam tu aj rodicov, aj svokrovcov ...
Byvam v strede Furce medzi poliklinikou a Torysou.
Ja som z Furce kedysi chodievala pesi do mesta a aj z mesta na Furcu. Trvalo mi to cca hodinku - pohodovou chodzou. Takze Roma ak mas rada dlhe prechadzky, bude sa to dat.
Gynekologicku som mala aj ja Dr. Mikulovu, ale starsiu a kedze som s nou vooobec nebola spokojna, zacala som po porode chodit k mojej porodnicke Dr. Rosakovej.
Pediatricku mame na KVP v Pro Care - veeelmi mila a zlata osoba a aj jej sestricka. Akurat, ze sa tam plati ... ale aspon sme vzdy objednani na presnu hodinu a necakame v cakarni.
Vsetky tu mate starsie deticky 😒 ... takze si este asi pockame, kym vas trosku spozname napr. aj v tom materskom centre ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre