Košice Furča. Pridá sa niekto?

dankaa
15. apr 2008

ahojte!

jedna velmi sikovna mamicka nacala temu "Kosice Terasa",tak na oplatku zacina temu z ineho sidliska 😉 prida sa niekto???

babumovci
27. máj 2010

Dakujeme 🙂
no dnes uz nebol spanok celu noc. cely den bol mrchavy a spal asi 1 hodinu😒 ale teraz uz spinka 🙂, zaspal ocinovi na rukach pri pesnicke, taaaaaaaak sa ocko tesil 🙂

deina79
27. máj 2010

@henrike ahoj susedka🙂

deina79
27. máj 2010

jej super, som nevedela, ze tu je aj tema pre Furcianky 🙂

ayshka
27. máj 2010

Ahojte, po dlhej dobre som tu zavitala pozriet a vidim, ze to tu celkom zije a ze aj furcianske mamicky chodia na net 🙂
rada by som spoznala nejake mamicky na spolocne kocikovanie a pokecanie, kedze ja nepochadzam z Kosic, nemam tu vobec nikoho, ani rodinu, tak sa tu citim sama, ked som teraz na materskej. Aj do toho MC Slniecko by som prisla, neviete mi povedat ako to tam funguje?

smajli
27. máj 2010

:o) ahojte,aj mne sa to paci,ze tato tema obzila:o) pisala som sem mozno pred dvoma troma mesiacmi... tiez som na Furci nikoho nepoznala... som z KE,ale tu byvame len odkedy sa syncek narodil...
a kde je centrum slniecko? je to tu na Furci? my byvame pri Lingove...

henrike
28. máj 2010

Jeeej, tak predsa tu niekto este chodi ... 😵
@ayshka, pozeram, ze s Tebou by to kocikovanie este slo ... ja mam skoro 3. mesacnu dcerku ... Inak su tu dost starsie deticky.
@smajli, ja som v Slniecku este nebola, ale ak som to spravne pochopila, tak je v byvalej ZS Charkovska ... t.j. pri Lingove ... hore ... cestou do lesa. Takze by si to mala mat blizko! 😉
Ahoooj Deina! 😀 Bude coskoro kocik party???
Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!!!

kamilecka
28. máj 2010

@ayshka prides do centra na Charkovskej ul, su tam velmi zlate tetusky,kupis si permanentku za cca 3 eura a mozes chodit aj kazdy den 🙂 od 9-12 hod maju otvorene a myslim ze dva krat do tyzdna aj poobede.
My asi pojdeme dnes..neviem ci stihneme .

babumovci
28. máj 2010

Jasne, ze chodime na net 😎 chystame sa von, mozno pojdeme aj do MC sa pohojdat 🙂

deina79
28. máj 2010

@henrike jasne, ze bude kocik party 😀 , hm najskor ale asi za mesiac a pol ☹ , mala sa na svet neponahla a uvidim, ako sa ja budem citit .Niekto je po porode fit uz za 2-3 tyzdne, niekto za mesiac aj neskor....

fiiha ani som nevedela, ze take nieco mame na Furci, dole na Jegorke je tiez centrum, ale dost onicom, pre mimi tam nic nieje, len pre vacsie det 😒 .
Tak pekny den, super vediet, pretoze ked je zle pocasko, tak to treba naozaj vyuzit a s dietatkom predsa niekde ist 😉

luciaanna
28. máj 2010

Ahojte. 🙂
No podľa mňa je MC Slniečko vhodné pre deťúrence, ktoré vedia aspoň loziť, pre malé mimi to tam nie je vhodné, ale to je iba môj osobný názor. Nie je tam ani prebaľovací pult...,ani nič, čo by maminy s menšími deťúrencami využili (menej ako 8-9 mesiacov).
Ale ako hovorím, je to iba môj názor, nerada by som niekoho odradila, treba to vidieť a keď už nič, aspoň si budete mať s kým pokecať 🙂. A drobci si aspoň zvykajú na iných ľudí a detičky 🙂.
Utorky a štvrtky je tam otvorené aj po obede od 16.00 do 18.00 hod. Pernamentka na 8 vstupov stojí 3,80 eur, avšak platí iba do konca júna, potom majú prázdniny a fungovať začínajú až v septembri.

babumovci
28. máj 2010

jeeej kamilecka my sme sa dnes stretli v MC 😎 Sarka je zlatucka a veeeelmi sikovna 🙂

ayshka
28. máj 2010

kamilecka a luciaanna dakujem, aspon viem ako to tam funguje, vobec som netusila, ze je na Charkovskej MC Slniecko, este ale musi drobec trochu podrast a prideme tam tiez sa pohrat
henrike a kam chodievas kocikovat? ja byvam pri Modraku a chodim na Lingov kocikovat aj hore do parku, kde je lepsi vzduch

monikabe
28. máj 2010

Ja odporucam ist do centra az ked budete mat doma lezunov 😉
My tam chodime hlavne koli detom, ked sme tam boli sami Tiborko sa nudil a nicim som ho nevedela zaujat.

henrike
29. máj 2010

Dobre ranko!
@ayshka, ja chodievam kocikovat po celej Furci. Byvam pri poste, tak robim "horny okruh" - teda smerom k Modraku a na Lingov, alebo "dolny okruh" - smerom k ZS Fabryho. 😀
A chodievam von casto ... aj 3 x do dna, lebo mala spi skoro iba vonku. No niekedy mi kocikuje aj moj otec (je zlaty, pomaha mi).

henrike
29. máj 2010

@deina79, no jasne ze kocikova party bude az ked sa zotavis a budes sa na to citit!
My sme zacali chodit von, ked mala Rachel cca dva a pol tyzdna, lebo nas slnko volalo na prechadzku. A to som bola po cisaraku a bol marec, takze este bolo chladno. No co v tom byte ... potrebovala som cerstvy vzduch a kedze ma trochu chytilo aj poporodne blues, potrebovala som ist von. Jasne ze sme zacali s kratkymi prechadzkami v blizkom okoli ...
Ved uvidis.
Fakt drzim palceee!

deina79
29. máj 2010

@henrike dakujem, no uz nech to mam za sebou 😉 .Jasne, ze doma trcat nebudem, ved ja kazdy den, aj este teraz chodim aspon na hodinove prechadzky 😉
No a s tym baby blues to asi aj mna chyti, lebo uz teraz som nejaka divna, no uvidime, co potom 😉
Tak pekny den vam prajem rodinka 🙂

ajka72
30. máj 2010

ahojte dievčatá som z Košíc a mám na predaj kaše Sunarka s pšenicou za výhodnu cenu skus kuk do mojho bazarika

smajli
1. jún 2010

ahojte... tak deina drzime palce na porod...
tiez som rada,ze viem viac o tom centre Slniecko...vsak to mam pod nosom od domu... tak ak to nestihnem este tento skolsky rok,tak potom na buduci,to uz bude mat maly nieco pred rokom... a hojdacka...tak to sa tam iste pojdem pozriet:o)))

deina79
1. jún 2010

@smajli dakujem za povzbudenie 😉 , inak bola som dnes na ppradni, nic nove, CTG ok a krcok este uzavrety ☹ , vidim ☹ to tak, ze budem prenasat, no co uz...raz to ale musi prist 🙂

romaroma
3. jún 2010

ahojte, ja sem nakúkam po dlhej dobe, mala som chorobu a ležala som v posteli celý čas u rodičov bez internetu. k malému som šla len s rúškou na tvári, no hrôza, ešte stále to neprešlo, ale aspoň sa cítim lepše.
@henrike z furče to trvá hodinu? no, to asi nebudem môcť každý deň 😅 ale sem tam by sa to mohlo dať, ja sa mhd vyhýbam ako čert kríža, ešte som to nikdy neskúšala s kočíkom, asi sa to tam u vás budem musieť naučiť.
tento mesiac pôjde môj muž kuknúť byt aj divadlo, tak som veľmi zvedavá, že čo to na nás čaká.

@deina79 možno už aj v pôrodnici a rodíš, držím palce

monikabe
3. jún 2010

deina- aj ja ti drzim palce, nech ti porod prebehne co najrychlejsie 😉 a hlavne nech ste obaja v poriadku 🙂 A o par dni uz budes aj ty kocikovat po Furči 😀
roma- joj, nech ti ta hnusna choroba cim skor zmizne, aby ste sa mohli s malym opat jasit 😀
henrike- aj my s Luciou robime "horny okruh" 🙂
Lucia- Tiborko posiela pusinku Andrejke 😎

deina79
3. jún 2010

@monikabe
@romaroma dakujem vam pekne za paste, kt.mi budete drzat 😉 , maly ste aj vy ku koncu problemy so spankom baby?
Ja som tutuo noc ani oka nezamurila, az rano od 5 som lezala resp.ani neviem, ci som spala do pol 8, to je sila.....aj predvcerom sa mi to stalo, vacsinou spim, ale budim sa kazde 2hod......co myslite vyzera to uz pomaly na porod? 😀 😀 😀 😀

luciaanna
3. jún 2010

Ahoj Moni 🙂 . Ďakujeme za pusinku, dnes ste nám chýbali, boli sme v centre a Andrejka všade hľadala Tibiho. 😉
No a klasika, jasné, že sme zmokli ☹ .
Užite si babku a dajte jej s Tibim riadne zabrať 😀 .

Deina, myslím, že problémy so spánkom má každá tehu, je to asi normálne (zvlášť tesne pred pôrodom), zvykaj si, pretože onedlho to už bude "normálka", že budeš fungovať aj v noci. Možno je to akási príprava na to, že budeš vstávať v noci k drobcovi, aby si si rýchlo zvykla na "ponocovanie". Ale na druhej strane, možno tvoja bambulka bude jedna z mála, ktorá bude spinkať ako anjelik 🙂, poznám aj také detičky 🙂.
Moja malá už má vyše roka a ešte sa nestalo, aby prespala celú noc. ☹ Vstávame 2-3x za noc a ak idú zúbky, tak asi 100x za noc 😀 . A určite je to aj tým blížiacim sa pôrodom, veľkým bruškom, nepohodlím, rôznymi myšlienkami a častým behaním na WC....
Držíme palce, nech to máš čím skôr za sebou a nech všetko dobre dopadne 🙂 .

deina79
3. jún 2010

@luciaanna dakujem pekne 😉 , dufam, ze sa to zlepsi......a dakujem, ze mi drzis palce

smajli
3. jún 2010

drzime palce deina 🙂

mata1976
3. jún 2010

ahojte baby, citala som vas len tak narychlo, chodite do MC Slniecko? ako tam je? paci sa detickam?

luciaanna
3. jún 2010

Ahoj Mati. 🙂
Už sme to tu spomínali veľakrát, Slniečko je super, aspoň ja si chválim (určite aj iné maminy) 🙂 . Moja malá mala panický strach s cudzích ľudí, bolo obdobie, keď som si s ňou netrúfala ani na bežný nákup do potravín. Aj preto sme začali chodiť do Slniečka. Teraz sa Andrejka veľmi teší, keď sa ideme pohrať s detičkami, už sa aj oveľa menej bojí cudzích ľudí.
Je tam šmíkalka aj hojdačka a kopec hračiek, bazénik s loptičkami....
A podľa mňa je super aj to, že sa konečne dostaneš aj medzi ľudí, medzi maminy (aspoň ja som si veľakrát pripadala dosť izolovaná od okolitého sveta, odkedy som na materskej), pokecáš, rýchlejšie ti zbehne čas.
Najlepšie je tam zájsť, aby si to videla a sama posúdiš. Sú tam milé "tetušky", ktoré ti všetko ochotne ukážu. 😉

deina79
4. jún 2010

@luciaanna suhlasim s tebou, uz sa tesim, ze tam budem chodit 😀 , ja doma urcite zavreta nebudem 😉

monikabe
4. jún 2010

deina- ja som vstavala hlavne koli WC, stale cikat 😵
lucia- cestou domov mi Tiborko plackal a zaspal az doma 😒

kamilecka
8. jún 2010

@babumovci ano ano .... uz si spominam,videli sme sa v centre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre