Ktorá ste rodili 30.5.2016 alebo koncom mája 2016?

veronikafogasova
27. aug 2016

Je tu nejaka co porodila 30.5.2016 alebo koncom maja?

ceresnicka1990
27. aug 2016

Ja 22.5.2016 preco?

veronikafogasova
autor
27. aug 2016

Chodi vaše dieťa?

moni244
27. aug 2016

@veronikafogasova v 3 mesiacoch? Neviem, na com ficis, ale prosim si tiez

petulda333
27. aug 2016

Moj v 3m uz chodil,vedel sa bicyklovat a krasne rozpraval

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikafogasova
autor
27. aug 2016

Mala sa mi narodila v roku 2015

jeennyv
27. aug 2016

@veronikafogasova asi si sa sekla v roku...no dieta ak je vsetko v poriadku by malo do toho roka a pol chodit, ale aj tak je to velmi individualne, niektore skor chodi, ine skor rozprava, ak sa vsak vyvija spravne nechaj este trochu casu, ak sa ti nieco nepozdava chod za lekarom, len on moze posudit fyzicky stav, nie my tu...

veronikafogasova
autor
27. aug 2016

Mala ma problem z brušnim svalstvom od mala chodim s nou na cvičenia a cvičim s nou doma.Chodiť sama mi začala pred vcerom tak ze som ju postavila a priateľ ju volal a prešla par krokov.Ked ju volame prejde par krokou ale ked stoji inak nie.Kolo nabitku mi chodi.

jeennyv
27. aug 2016

@veronikafogasova niektore deti zacinaju takto okolo nabytku atd. pomahaju si, urcite sa pomaly rozchodi, ak nie tak navstivte lekara, ziaden stres,,,

ukulela
27. aug 2016

@veronikafogasova mam tri kamosky s detmi o necely mesiac mladsimi ako ty - jedno beha uz dva mesiace, druha sa teraz pusta urobit tak krok, dva, inac len za ruku a tretia este nechodi, len okolo nabytku, samej sa jej nechce.
kazde dieta je individualne, velke vykyvy vo vyvine maju riesit lekari, nie diskusia a porovnavanie, ktoore ta mozno len viac a viac vynervuje. dieta by sa malo rozbehat tak do roka a pol tusim, takze mala ma este 3 mesiace cas - ale zjavne to do vtedy stihne. takze ziadny strach ...
moj ma za chvilu 2 roky a stale nerozprava, so 4 slovami (mama, mnam mnam, buee a bap) dokaze replikovat snad aj homera - a nerobim ziadnu paniku, dost, ze za nim beham, keby mi este papuloval, tak si vlasy trham 🙂
Neboj, nestresuj, mala zjavne napreduje a za chvilu budes spominat na casy, kedsedala ty si mohla kavu pit a nemusela si striehnut za nou, aby niekde neusla, nieco nevyviedla ...

veronikafogasova
autor
27. aug 2016

Keď Darinku postavim a ukažem ruky tak krača.Urobila som chibu ze som ju postavila a potom kračala?

veronikafogasova
autor
27. aug 2016

Niekedy sa mi postavi na nožky.Tak nebudem stresovať.Aj tak je šikovna a na chodenie ma čas.

petulda333
27. aug 2016

@veronikafogasova v prvom rade sa ospravedlnujem za posmesny koment. No vies nechcem strasit,ale mala by sa postavit sama,moj syn ma menej mesiacov a maly sme problem s tym ze sa nepretacal,a nesadal sam,posedel ked sme ho dali ale sam si nesadol a neurolog nas poslal na cvicenia a po par cviceniach to dobehol. Netvrdim ze mate vazny problem ale urcite smer dr bud pediater alebo ortoped. Musi sa postavit sama takze ju nedvihajte a ona si sposob najde

petulda333
27. aug 2016

@petulda333 * oprava mali sme

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabulienka266
28. aug 2016

@veronikafogasova Mame dcerku narodila sa 4.5. Mala zoperovanu omfalokelu a mala diastazu brusnych svalov. Nasa ma celkovo hypotoniu hlbokych svalov-makroglosiu-velky jazycek vyplazeny z pusy. Diagnostikovany Beckwith-Wiedemann syndrom.Ale k veci. Tiez sa nie nie rozchodit sama. Okolo nabytku,steny a za ruku chodi ale sama nie. Tiez cvicime vojtovku a balancne cvicenia. Fyzioterapetku mi ppvedala,ze sa nemam trapit,ze to pride. Pred tyzdnom spravila krok sama,tak verim ze sa coskoro rozbehne,lebo aj starsi syn chce nahanat po zahrade s nou.

stesil
28. aug 2016

Dieťa vie kedy má chodiť. Hlavne to nechaj na nu a nesil ju do tohto. Aby si nepoškodila klbiky

tanusa888
28. aug 2016

Moje obe dcéry začali chodiť úplne samé keď mali 15 mesiacov,skôr chodili ale museli sa niečoho držať, každé dieťa je iné...

moni244
28. aug 2016

Mas zvlastny styl pisania, kazde dieta je ine, nedavat a nohy, nechaj to na nu, to, ze s nou od mala cvicis je fajn, urcite chodite na nejake kontroly, tak to spomen doktorovi

veronikafogasova
autor
28. aug 2016

Chodime na kontroly 1 2 krat do mesiaca k doktorke Jurigovej a ešte k jednej.Hovoria mi že sa ten sval schova ked budeme cvičiť.

zabulienka266
29. aug 2016

@veronikafogasova Aj my sme u Dr. Jurigovej ale to je deckarka. Cvicite u koho? Ten sval ak myslite na brusku, tak to je diastaza co ma aj nasa.

veronikafogasova
autor
30. aug 2016

@zabulienka266 Chodime cvičiť ku doktorke Figurovej.Chodime ešte na kontrolu každe 3 4 mesiace a sa to nezlepšuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre