Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

nikka_
27. mar 2009

maju dakujem, aj to drobček. Môj je už taký veľlký, tak rýchlo rastie, že si to nestíham ani uvedomovať. Ešte nedávno bol taký drobný 3 kilový 🙂

majulienka32
27. mar 2009

nikka strasne rychlo rastu tie nase deturence 🙂
a kolko teraz vazite? kojis ho len alebo aj dokrmujes?

nikka_
27. mar 2009

maju ja som kojila len mesiac, potom som nemala mlieko. Takže odvety sme na umelom. A teraz už aj papkáme kaše, zeleninku a výživu.
Neviem koľko presne má, lebo akurát sme vraveli s drahým,že ho večer musíme zvážiť. Ale typujem tak okolo 7 kíl určite a dlhý je už 70 cm.

majulienka32
27. mar 2009

nikka no pekna vaha aj dlzka, len tak dalej 🙂 , a ak sa smiem spytyt.. ake umele mliecko ste pili a kolko ml na jednu davku si mu dala ked mal cca 2 mesiace?

evus
27. mar 2009

ahojteeeeeeeeeeeeee,co je tu nove?

nikka,eeeej vy tiez krasne rastiete 😉

maju,ty chces dokrmovat?

majulienka32
27. mar 2009

ahoj evus..
no ja uz dokrmujem.. nemam tolko mliecka.. nestaci mu to moje..takze musim

nikka_
27. mar 2009

ked mal cca 2 mesiace tak sme začali najprv s nutrilonom, ale to ho zapekalo, tak sme prešli na BEBU 1 a vypil asi tak 90ml postupne viacej

evus
27. mar 2009

maju a to ako na to prides,ze nemas dost mlieka?

majulienka32
27. mar 2009

evus tak ze citim ze sa mi prsia nenalievaju ako prve tyzdne, a taha max par minut a potom ked si potlacim tak uz tam nic nieje a maly place dalej od hladu.. 😒

evus
27. mar 2009

maju,bud sa ti mliecko ustalilo(prsia sa uz tolko nenalievaju),alebo mas momentalne laktacnu krizu,treba strasne vela pit a neprestavat kojit,cim viac ti maly bude tahat,tym viac sa ti bude aj mlieko tvorit.

majulienka32
27. mar 2009

evus ja si ho prikladam zakazdym ked ideme papkat a vzdy skoncime na umelom. a moje to ma ko predjedlo..
pijem aj cajiky aj homeopatika aj vela vody.. no ja fakt neviem co bude 😒

snazivazuzi
27. mar 2009

Ahojte 🙂

Hlásim 37tt 😵
Vcera vecer ma vsade pichalo, som ani chodit nevedela, normálne ako keby mi niekto chcel roztrhat vnutro auau 🙄 Uz to preslo. Mohlo to byt kvoli tomu ze som bola vcera prizliz aktivna, som bola 3x v pivnici prat a potom 3x vsetko vyvesat... a po schodoch sa mi ajtak tazko chodi... no ale dnes uz oddychujem. som sa vcera fakt zlakla...

nikka_
27. mar 2009

zuzi dávaj na seba pozor, teraz sa musíš šetriť, nepotrebuješ aby si šla rodiť predčasne. Len pekne ležkaj a oddychuj

evus
27. mar 2009

maju,toto iste som mala pri Karin,treba vydrzat,ale ja som ju nedokrmovala(mne akosi tie umele mlieka nie su po chuti) a mlieko sa rozbehlo samo,ale ja viem,ze ked sa neda,tak sa neda...minule mi kamoska vravela,ze uz babo nekoji a ja ze preco?a ona,ze malemu moje mliecko vobec nechuti...a toto uz co je za kravina????

zuzi...sa cudujes po tom vsetkom,ze ta kade-tade picha????aspon sa nemusis bat,ze keby sa nahodou nieco rozbehlo,tak uz si vlastne v termine,takze pohoda,ale bude lepsie,ked tam ten maly vydrzi do tej planovanej sekcie,nech este co to priberie.

majulienka32
27. mar 2009

zuzi vykasli sa na vesanie.. len hod do pracky a vesat nech chodi muzik.. ty len pekne oddychuj 🙂
gratulujem k 37 tt. uz tento tyzden sa povazujeza normalne ako za donosene dieta..aspon tak vravi vela lekarov...

janulik.j
27. mar 2009

Maju, tak presne toto som mala aj ja, ale ja som to mala od zaciatku. Maleho som mala na kazdom prsniku 15min. a potom nechcel zaspat, lebo bol hladny, a ked vypil UM, tak sa hned ukludnil. Nic si z toho nerob neni si prva ani posledna. Moja kamoska co mala tiez malo mlieka mi akurat min. tyz. hovorila, ze keby mala druhe ani nekoji 😀 Ja s tym samozrejme nesuhlasim, chcela som co najdlhsie kojit, len ked to nejde tak to nejde. tiez som pila caje aj homeopatika plus som stale odstrekovala...

Zuzi ty si pripad! dnes mas dufam kludovy rezim a same serialiky 😉

Kubko je zas ako z divych vajec, vcera bol klud, tak si to dnes nahradza. A o jeho spani no comment. Mam pocit, ze cim je starsi je to horsie 😒

evus
27. mar 2009

ahoj janulik,no mne to uz v denesnej dobre pripada tak,ze in je vobec nekojit,vsak naco,ked je toooooolko mliek v obchode na vyber,zeny nemaju abolutne vydrz pri kojeni a strasne rychlo to vzdavaju(nehovorim teraz o vas,kedze u vas to fakt neslo),ale ja nieco take,ako prestala som kojit,lebo mi babo rozkusalo bradavky a pod. beriem ako vyhovorku,no ale co uz,nie sme vsetky rovnake,kazdy nech si robi tak ako sam uzna za vhodne.

majulienka32
27. mar 2009

evus no tak to som este nepocula, ze by dietatu nechutilo materske mliecko..
evus aj janulik diky za podporu, aspon viem ze je viac takych pripadov.. ja si to stale vycitam ze niesom asi dobra mama ked neviem dat diatatu svoje mliecko.. z kaudej strany sa ma vypytuju.. ze"kojis" a musis kojit castu vtedy mlieko budes mat.. a pod.. a nemam aj ked kojim casto, tak co sa na hlavu postavim... 😝

snazivazuzi
27. mar 2009

Ok ok okkkk uz budem dobráá 🙂
Manzel sa tiez zlakol a dnes ma dole nepusti 😀 a to mám vyvesané milion veci kt. by trebalo aj vyzehlit... 😨 no neviem neviem 😀
som vsetko vesala tak aby som zehlit nemusela, ale pomáhal mi pri tom aj manzel, a ... no proste on neni taky precizny... 😀 ak viete na co myslim..- tak tie saty asi zehlit budem musiet 😀 ale urcite nie dnes.

Baby, ja by som uz fakt velmi rada mala postielku v izbe pri nás, aby som mohla vsetko nachystat pre malého, ale zakazdym ked je o tom rec, ze no tak teda tento tyzden poskladáme postielku, pride svokra a zacne: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to sa nesmieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..... atd atd...
Vsak v izbe uz máme prebalovacku a nejaké tie vecicky pre malého, tak nie je podla vás jedno ci tam je aj postielka?
Ide o to, ze keby ma to chytilo skor ako mám termin, nechcem aby mi tu to vsetko zariadovala ona, /svokra/, viem velmi dobre ako to ona chce, a ja to tak ani len náááhodu mat nechcem. Chce mat vsetko presne tak zariadené ako mal kedysi jeho prvy vnuk. Brat mojho manzela tu totiz tiez byval s manzelkou ked sa im maly narodil. Svokra mi furt o tom rozpráva ako bolo toto ako bolo hento.. a ze by to mohlo byt aj teraz a blablablaaaa... proste si mysli ze nase dieta je ich dieta a ze musi byt vsetko tak ako bolo vtedy. nechem sa z nemocnice vrátit do izby, kt. nie je podla mojich predstáv./ani napriek tomu ze vie ako to chcem mat ja zariadené/ No ale to je na dlho.... skratka, som zvedavá ze kedy ste poskladali postielku?

majulienka32
27. mar 2009

janulik a ty uz kubkovi davas normalne prykrmi? je podareny.. 🙂

evus
27. mar 2009

maju,vsak jasne,ked to nejde,tak sa netreba nad tym trapit...no kamoska sa ma tak troska rada a prisla na to,ze ked bude male na UM,tak ho predsa bude moct supnut raz k jednej babke,raz k druhej a ona bude mat predsa pokoj

majulienka32
27. mar 2009

evus vidis aka vyhoda 😀 a mozem ist na disko 😀 😀 😀

evus
27. mar 2009

zuzi,pozeram,ze c sa snazis byt z tych sikovnejsich gazdiniek,ktore vyvesaju tak,ze potom nemusia zehlit 😀 ,takze to budes musiet naucit aj muzicka 😉 ...a k tym veciem,si poverciva????vies,treba si povedat,ze ked sa ma nieco stat,tak sa stane...ja som tiez mala komplet vsetko prichystane, a vtedy ked som pri karin tyzden pred porodom spadla do tej sachty a ked ma odtial vytahovali,tak prve na co som pomyslela bolo,ze sa to stalo koli tomu,lebo som mala vsetko pre malu nachystane a ona sa urcite teraz narodi mrtva 😒

majulienka32
27. mar 2009

zuzi netrap sa so svokrou urob si ako ty uznas za vhodne..
my sme postielku skladali ked uz bol maly doma, ten den ako sme dosli z nemocnice ju zlozil muzik s mojim ocinom..
do vtedy nebolo kedy. lebo muzik bol somnou v nemocnici 4 dni..
ale kamoska uz mala doma postielku zlozenu asi od 36 tt. je to na kazdom..

majulienka32
27. mar 2009

evus preco spominas na take smutne veci? vsetko su to len povery. ja tiez takemu neverim..
aj do nas hucali ze kocik nemoze byt doma skorej ako bude doma dieta..
tak ostal kocik "pre istotu" na predajni a doniesol ho muzik az ked bol maly doma...
pre mna za mna ten kocik uz mohol byt doma aj od 15 tt..

evus
27. mar 2009

maju a co myslis,kam dotycna hned isla???? 😀

ingulik
27. mar 2009

ahojte babenky...citam ze preberate kojenie, no ja tiez chcem kojit ako dlho sa len bude dat...ale viem ja co ma caka? 🙂
zuzi, no moj muzik tvrdi, ze na povery neveri, ale ked som malej kupila nejaku drobnost tak divne na mna pozeral...co sa tyka postielky, ja by som najradsej uz teraz zacala kupovat vsetky vecicky, ale on asi chce cakat az do poslednej chvile...lenze mne sa nechce v osmom-deviatom mesiaci s brusiskom chodit zhanat kocik, postielku a pod.

snazivazuzi
27. mar 2009

evus, ved práve ze ja na takéto veci neverim. poverciva vobec nie som. a svokra ma vie poriadne vytocit s tymito recami, hlavne ze o tom rozprávava kazdy den.. ze ona nic nekupi kym sa maly nenarodi a blablabalaaa a pri tom bola ona tá, kt. ako prvá kupila dupacky a to som bola iba v 20tt! a teraz mi tu robi shou zakazdym ked je rec o postielke... Ja som este nic nekupovala, ale nie kvli poverám ale jednodhucho kvoli tomu ze som nechcela.... a ona mi nosila dupacky a ciapocky a neviem co este, a pri tom som ani v polovici tehu nebola. a teraz je zrazu povercivá... to ma vie nastvat.

ingulik
27. mar 2009

evus ma pravdu, co sa ma stat sa stane...ci uz mame veci doma skor ako babo alebo nie...

evus
27. mar 2009

zuzi,vykasli sa ty na nu,pekne sipostielku postav,nech si svokra vravi co chce a kasli na povery,vsak potom by kazde druhe dieta umrelo,alebo sa narodilo minimalne postihnute,keby sma boli vsetci povercivi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre