Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

majulienka32
9. dec 2009

ahojte babulky ako sa tu mate?
ja sa chcem spytat maminiek co sem chodia ci sa im zo soplikov alebo ked sa tlacili detom zubky , ci sa im vtedy nespravili vzadu na zatylku take male uzlinky. ci ste sa s tym nestretli, ja to ani nahmatat neviem, to len moj muz to tam trocha citi...

tinika
9. dec 2009

petarf no unavena som v noci sa tazko stava ale ked cez den robim dačo ta sa to da zvladnut, uz si zvykam, ale teraz take počasie na spanie ta mi to nepomaha 😀
tak bolave mam len bradavky, take stiplave hihi ale tvrde uz nie

ingulik
9. dec 2009

fiha...no dnes tu nejako ticho je...az na tretej strane sme boli 😕

evus
9. dec 2009

majulienka,coooo?s tym som sa este nestretla teda

mum_to_be
9. dec 2009

ahojte,
katka - 3 zo 4 mien (okrem viktorie) boli nase kandidatky. 😉 nakoniec sme sa rozhodli pre veroniku, lebo ziadni nasi znami take meno nedali, a navyse meno veronika je vo februari, tak to ma aspon o trosku dalej od narodenin nez pri lucii alebo kristinke. 🙂
vave, my chodime na plavanie od 6 mesiacov (od jula), teraz uz budeme koncit 3.kurz. je to super. vobec sa nebojim, ze by verca ochorela. po vyjdeni z bazena vzdy ideme do sauny, tam sa super obe oschneme, potom sa oblecieme a zostavame vzdy este v aklimatizacnej miestnosti (papame a rozpravame sa s inymi mamickami), takze kym vyjdeme von, je to minimalne dakych 40 minut po plavani. aspon tak to funguje u nas. veronika zatial chora nebola, mala len sopliky, aj to vzdy len ked jej isli zubky. takze myslim, ze otuzovanie formou plavania jej prospieva. ale jasne, urcite by som zvazovala, ci zacat plavat v zime a keby sme mali chorlave babatko, tiez by sme sa do toho nehrnuli. myslim, ze kazda mamina by mala dat na svoj pocit. (aj ja som na facebooku, je to super - kontakt s realitou, hihi)
co sa tyka kojenia, ja som veroniku kojila od zaciatku tak, ako chcela. zvycajne to bol interval okolo 3 hodin. v noci mi stavala len raz. potom sme zacali po ukoncenom 6.mesiaci davat zeleninku, o mesiac neskor ovocie... teraz uz kojim len po vecernom kupani a v noci (1-2 krat. ak teda nejdu zuby...) este by som to chcela s kojenim potiahnut cez zimu, aby verca zvladla to chripkove obdobie a potom sa uvidi. inak, kojenie je fakt super, veronika ozaj este nebola chora a udajne teda maju kojene deti naozaj lepsiu imunitu. tinika, super, ze sa to zlepsuje. teraz som si spomenula, ze my sme mali taky problem, ze vecer zvykla veronika plakat, prisala sa, potiahla, mliecko neslo hned, tak plakala a plakala (20 min) a tahat uz nechcela. nakoniec som rozmrazovala mliecko a bala som sa, aby neprestala odmietat prsnik aj inokedy ako vecer, ale teda zvladli sme to, nastastie. a tie place ustupili po cca 4 mesiacoch uplne.

ingulik
9. dec 2009

ahoj mum...no nasa Nikuska nie je chorlava a tiez to tak funguje, ze sa po plavanie nejde hned von, takze aj preto som sa rozhodla, ze budeme chodit...vela mamiciek si to pochvaluje a mna nebavi s malou len doma sediet, pripadne kocikovat sa po okoli 🙂

mum_to_be
9. dec 2009

ingulik, aj to je pravda, ze je to ventil aj pre mna. my okrem toho este chodime aj na hudobnu do materskeho centra. a veronika si tak pomaly zvyka na deticky, co je podla mna super.

vavenka
autor
10. dec 2009

Dobre ranko 🙂
Mam pocit ze zacinam opatovne trpiet nepsavostou - boli mozno 2 ked som zaspala a som hore uz od siestej 🙄
Musim vydrzat cez den nedrichmat, nech vecer normalne zaspim.....
Co mate dnes v plane? My sa chystame pre stromcek 😅 😅

bonsai
10. dec 2009

ahojte..len som sa vás tu chcela spýtať, čimi neviete poradiť, kde nájdem Dr. Dankovčíka..mám k nemu ísť na nejaké kombinované testy?...poradí mi niekto? ďakujem 😉

vavenka
autor
10. dec 2009

Ahoj Bonsai, Dankovcik - teda centrum prenatalnej diagnostiky je na tej ulici ako zeleznicna nemocnica - oproti jumbu..... Tam je lekaren GRAM - neminies ju - vojdes do dveri lekarne a hned na lavo budu schody - pojdes na 2. poschodie a tam to uz najdes..... Bude ta vysetrovat Mudr. Muranska, drzim palce 🙂

bonsai
10. dec 2009

Ďakujem vave..a nevieš mi povedať o aké testy to vlastne ide..absolvovala si ich aj Ty?

vavenka
autor
10. dec 2009

Bonsai ano, to je povinne vysetrenie v cca 12tt - v podstate sa ti vezme krv a urobi ultrazvuk, kde sa bude pozorovat pritomnost nosovej kosticky a hrubka sijoveho prejasnenia - vola sa to ze NT screening.....
Potom ti vezmu krv este aj v 16tt a spolu s tymito vysledkami z 12tt sa vyhodnoti, aka je pravdepodobnost, ze tvoje babo bude mat geneticku poruchu - ide hlavne o Downov syndrom a razstepy chrbtice....

bonsai
10. dec 2009

aha..ďakujem za vysvetlenie...tak ja už prchám k zubárovi a potom sa idem objednat na to kombinované vyšetrenie k Dankovčíkovi..pekný dník 🙂

katka444
10. dec 2009

ahojte, kde ste dnes vsetky?

ja som mala vcera znovu zubara. a po vianoch idem zas. este stale mi lieci ten zub. ale hlavne ze neboli.

tinika
10. dec 2009

ja tu furt nakukujem a vas nikde, som popratala a idem zehlit papa

vavenka
autor
10. dec 2009

No fajne, sak ja som tu rano bola, to som pre vas akoze nikto? 😅 😅 😅
Kati juj tak nech sa ti zub cim skor vylieci,......
Ja som dnes nerobila nic, akurat co som polievku navarila - brokolicovo zemiakovu smotanovu...
A asi pojdem zehlit 🙄 🙄

tinika
10. dec 2009

vave tak zehlime spolu hihi ja teraz zehlim kazdy druhy den 🙂 zatial ma to este bavi hihi

katka444
10. dec 2009

no cafte.
ved ja nakukujem od rana a nikto po bonsai nepisal, tak som tuho pracovala 😀

katka444
10. dec 2009

mam bradu ako puperdiak. neviem co sa deje s mojimi hormonmi 😖

zuzub
10. dec 2009

ahojte 🙂 dnes som bola na poradni všetko ok 😅 aj triple dopadli varj výborne tak sa teším, doki mi zatiaľ neprezradil kto sa mi v brušku skrýva, ale 21.12. idem s mm na veľký utz a tam sa to už hádam konečne dozvieme, tak už teším.
včera som bola aj ne hematoške tiež ok, ani mi nemenili dávku fraxíku, akurát som trochu málokrvná, ale vraj je to ešte v pohode 😉

katka444
10. dec 2009

ahoj zuzub. supeeer, teším sa, ze mas vsetko ok. a urcite sa coskoro dozviete, co to bude.

ja tiez tomu este na 100% neverim, ze to bude baba. ja mam furt tusaka na chalana 😀

zuzub
10. dec 2009

podľa mna doki to už aj videl, ale nechce povedať pokiaľ si nebude istý na 100% 😀
a inak ja som sa ani neopýtala na veľkosť mimi 😕 ja sa vždy tak vytešujem ked vidím mimčo a počujem, že je ok, že potom sa aj zabudem spýtať čo som chcela 😀

vavenka
autor
10. dec 2009

Kati ale sak ja som sa rano pytala do plena co mate v plane a tak, a ste sa na mna vyrdkali 😀

Zuzi super, sa tesim ze je secko ok.... No my ideme na morfo 16.12., a tiez beriem zelezo, vraj som trochu anemicka. Ideme v tom zda sa spolu 😉

zuzub
10. dec 2009

a ešte hlásim, že som plus 3kg 😒

katka444
10. dec 2009

vavenka tak prepac ☹ ja som potom len kukala, ci su nejake nove prispevky a prcovala som.

prave som si vypisovala dovolenku od 21.12 do 11.1 jupííí uz sa tesim ako si oddychnem 🙂

zuzub ja tiez priberam 3 kg za mesiac. teda za posledne 2 mesiace. ale teraz cez vianoce to bude urcite viac

katka444
10. dec 2009

ze prcovala som 😀

katka444
10. dec 2009

inak moje dnesne ranajky opat skoncili v zachodovej bielej kralovnej 😀 ale potom som si cestou do prace kupila tresku a rozkok a taaak som sa napchala 😀

maxii
10. dec 2009

caute 😀

zuzi gratuljjem ze vsetko OK, a 21.12. mam aj ja dalsiu poradnu tak pojdeme naraz 😀

tinika
10. dec 2009

kocky inac super, sak vy uz tahate na 30tt hihi a o chvilu budu dalsi drobci na svete, kolko ste zatial pribrali???

katka444
10. dec 2009

ahoj maxiii, ja mam poradnu az 14.1. a prvy januarovy tyzden test na glukozu. no mozno do vtedy, nez pojdem na poradnu budeme mat aj 3D 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre