Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
18. dec 2009

Jaaj to je ulava ked sa nemusi o prace, vsak? 😀
Ja som si uz tak zvykla, ze si ani neviem predstavit ze by som mala zas kazde rano vstavat, a hlavne teraz v zime..
Zuzub mas moj obdiv 😀 😀

maxii
18. dec 2009

vavenka presne tak,lahko sa na dobre zvyka 😀 😀

ja este januar dako popracujem, a od februara uz mam za seba nahradu, budem ju zaucat a do officu uz len sporadicky zajdem....ale z domu planujem robit pokial sa bude dat....

katka444
18. dec 2009

a kedy staviate stromcek? ja by som chcela zajtra 🙂

maxii
18. dec 2009

kati my az 24.12. rano🙂)))

katka444
18. dec 2009

ja by som bola uz vyzdobila aj minuly vikend, ale mm mi nedovolil 😀

vavenka
autor
18. dec 2009

Polovica vcera povesala girlandy - ale este niesu ozdobene - joj co to len bolo za hundrania 😀 😀
A stromcek sme chceli uz tento vikend, ale asi ideme zas na vidiek (zabijacka asi bude) takze dufam ze v pondelok uz bude stat v obyvacke ozdobeny, na balkone ho uz mame tyzden 😀

katka444
18. dec 2009

vave, tak to sa ides nabalit dobrotkymi na vianoce na tom vidieku.

no ja som zvedava, ako bude moj mm dnes hundrat, ked dotrepem domov tu tyc na sprchovy zaves a budem chciet aby mi to namontoval 🙂))))

zuzub
18. dec 2009

ahojte 🙂 vavenka kvôli čomu mám ten obdiv od teba?
ja dnes periem, žehlím zajtra chcem ešte upratať a tiež by som už chcela, aby sme spravili stromček, nech sa z neho aspon trochu vyteším ked ideme na štedrý den k svokrovcom

ingulik
18. dec 2009

vave...mame sa dobre, akurat nam asi zacali rast zubky, lebo mala je nejaka nervoznejsia v poslednej dobe...a skusala som jej davat zemiacky popucene s mojim mlieckom ale nechutia jej, za to ryzovu kasu len tak zahuci 😀

vavenka
autor
18. dec 2009

Zuzuz no ze od noveho roka sa chystas do prace 🙂
Ingu takze ryzova kralovna? Pekne 🙂 Ale tak aspon vies z coho je nervozna.... Aj tak je asi najhorsie ked babo place a mama nevie preco 😖

tinika
18. dec 2009

Ahojte, ja sa tento rok tiez velmi tesim na stromcek, uz som si dala aspon vianocny obrus na stol a na okna tie obrazky som si dnes kupila nove ta sa vytesujem 🙂

vavenka
autor
18. dec 2009

Sa musim pochvalit, uz od vcera citim stupla intenzivnejsie, je to 100% ono 😅 😅

tinika
18. dec 2009

vave parada

katka444
18. dec 2009

vave super pocit, co? 🙂

zuzub
18. dec 2009

vavenka, tak to máš super, ja právé, že necítim skoro nič ☹ už začínam byť z toho trochu nervózna, dúfam,že je malinké ok 😔

tinika
18. dec 2009

zuzub nestresuj, ja som citila az v 21tt 😀

katka444
18. dec 2009

zuzub ja som tiez tak riadne zacala citit a uvedomovat si ze je to ono az v 21 tt

idem ti napisat do IP ten recept 😉

tinika
18. dec 2009

Kočky ja rano nemam chut jest, sa nutim do ranajok a večer sa obžieram, mam chut na sladke 😖 uz mam zase 2kg navyse 😅

evitkamalicka
18. dec 2009

ahojte,

tinika super, ze ti chuti, lebo mne prave naopak vobec nechuti, manzel ma musi nutit aj teraz do vecere ani obed som si nedala co som navarila, dokonca som teraz schudla necele kilo

tinika
18. dec 2009

evi ale ta by som priberat nemusela, ja by som rada este schudnut

katka444
18. dec 2009

tini neboj schudnes. maly bude menej spavat a budes sa musiet kolo neho viacej vrtiet.

evitka gratulujem k srdiecku 🙂

katka444
18. dec 2009

a ak by ste si chceli upiect puncove rezy, tu je receptik, co som pisala zuzub:

Puncove rezy

- robia sa 3 platy, dva blede a jeden ruzovy:

bledy plat: 2x
5 zltkov a 15 dkg praskoveho cukru vymiesame a pridame 10 dkg polohrubej muky, trochu prasku do peciva (menej ako rovnu ČL) a sneh z 5 bielkov - upiect na pomastenom a pomucenom plechu (ja davam na pekaci papier)

ruzovy plat: 1 x
6 zltkov a 18 dkg praskoveho cukru vymiesame a pridame 12 dkg polohrubej muky, trochu prasku do peciva, sneh z 6 bielkov a cervenu potravinovu farbu (ja nepouzivam farbu, ale dam 2-3 PL tmaveho cerveneho sirupu, napr. lesna zmes)

Postup:
- bledy plat natrieme lekvarom, nan dame cerveny plat a ten polejeme sirupom:
4 dcl pomarancoveho sirupu, 1 dcl rumu, 1 PL stavy z citrona
(ak nedas do ruzoveho platu potravinarsku farbu, ale sirup lesna zmes, potom pouzi namiesto pomarancoveho sirupu tu lesnu zmes, pekne ti ten ruzovy plat zafarbi)
- navrch dame druhy bledy plat a na noc zatazime
- na druhy den polejeme citronovou polevou:
40 dkg praskoveho cukru a 6 PL stavy z citrona spolu vymiesame. ak je poleva husta, pridame 1-2 PL vody.

Ja este vsetky platy pred natieranim oskrabem. Tu lesklu vrstvu, co sa vytvori na vrchu pri peceni. Lepsie sa tak zlepia platy dokopy, inak sa mozu klzat.

Prijemne pecenie 🙂

zuzub
19. dec 2009

dobré ránko, Katka ďakujem pekne za receptík, ak budem stíhať tak upečiem v pondelok a ked nie tak medzi sviatkami ked sa vrátime od svokrovcov, ja veľmi ľúbim punčové rezy 😵

zuzub
19. dec 2009

fiiha kde ste dnes všetky? upratujete, či beháte po vianočných nákupoch 😀

vavenka
autor
19. dec 2009

Cau zuzub, jeeej uz mas 21tku 🙂 uz to teraz celkom ide, vsak?

Ja som bola za tatom v nemocnici dost dlho, v pondelok mu predsalen idu ten zlcnik vybrat....
A konecne som uz doma a idem tea zdobit ten stromcek 🙂

zuzub
19. dec 2009

vavenka, tak to nemá ktoviečo tatino,ale zas potom by malo byť lepšie, ked mu ten žlčník takto šarapatí 😖
ja stromček až zajtra, dnes som uprtovala, fuu už nevládzem 😝 mm stále chorý leží ako zdochlinka....ale už mu je našťastie lepšie.
strašne ma inak bolia kríže ked dlhšie niečo robím alebo stojím a tak, potom ked si lahnem tak sa neviem postaviť,môžem si ich niečím natrieť?

katka444
19. dec 2009

ahojte, ja som dnes bola trochu na vianocnom jarmoku a tescu na vacsom nakupe. hlavne podprdy 😀, lebo uz su mi male aj tie co som si uz raz kupila vacsie. uz mam D-cky 🙂

a prave sme s mm dostavali stromcek 🙂 je nadherny

tinika
19. dec 2009

kati parada, mne mm v pondelok dovezie stromček, bo ho mame este na starom byte 🙂 a mne akosi prisa tiez rastli ze som musela vačšiu podprdu kupit ,ale ked som metrom merala ta akosi nebola nijaka zmena 😀 😀

ingulik
19. dec 2009

ahoj kocendy 🙂
zuzub no ja som si kupila krem na nohy z tej rady elastiq a ten sa moze aj na chrbat a perfektny je, este aj teraz mi s nim mm obcas natrie chrbat...alebo potom su super tie gely algosan, ale na tie sa opytaj v lekarni ci sa mozu v tehu...no myslim ze ano, lebo to su s obsahom zivic a prisodnych latok

vavenka
autor
19. dec 2009

Ako ide sobota?
Joj som napajedena, ked si spomeniem na podprsenku, som si kupila rovno dve!! aj som ich odskusala, fajne sadli, secko drzali jak mali, dobra cena bola na ne v HMku, a ked som si ju obliekla uz doma, tak asi po 10tich minutach ma zacali tlacit kostice medzi prsiami 🙄 🙄 a teda tlacia na oboch 🙄 🙄 nenositelne... A secky tie papieriky dom uz postrhavala z nich, ani vymenit ich uz nemozem ☹ no nic, mozno podarujem mamke, ju mozno nebudu tlacit 😅
A stromcek nam uz tiez stoji a svieti, este ked dojde polovica tak ho obmota stuhou a tymi pozlatkami ci co to je a ozdobi girlandu /ja sa nemienim natahovvat/ a mame vyzdobeny bytik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre