Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
3. feb 2010

Mum super, aj ja by som chcela tkau pamiatku, hlavne pre malu na pamiatku.....A ked bude zla, tak jej to ukazem, co mi robila v bruchu hehe 😀 😀 😀

zuzub
3. feb 2010

aj ja dúfam, že sa mi podarí ešte niečo dlhšie natočiť, je to fakt supiš pamiatka 😉

mum_to_be
3. feb 2010

to bol vtedy fakt zazitok! ale bolo to aj tym, ze veronika bola velke babatko, predsa len - 4 kila, to je uz sila, ked kopne alebo buchne. pekne sa dalo rozoznat kolienko a laket. no uzasne.

vavenka
autor
3. feb 2010

Mum to je pravda, 4kg babo uz je riadne velke 🙂
Pocuj a ty si vlastne ako zvladla porod? Uz si ani nepamatam 🙂 Si normalne rodila, vsak? Trochu mi ho popis, som celkom zvedava, co ma caka 😅

miru.j
3. feb 2010

Vavenka,mame srdiecko 😉 ,mrkni do albumiku...mam vraj dve dutinky jedna je prazdna a v druhej pokladik s akciou srdiecka 😉 ...aj ja som PN neviem do kedy asi az dokonca 😉 .

vavenka
autor
3. feb 2010

Miru gratulujem ! Skvele spravy..... Po dlhsej dobe je tu cerstva tehula 🙂 tak len sa pekne opatruj, oddychuj, a vsetko hod za hlavu 😉

miru.j
3. feb 2010

...vdaka vavenka,...dokina mi odporuca nejaky morfologicky ultrazvuk,ale uz v 10tt u niakeho doktora za 90eur,nemas skusenosti?

tinika
3. feb 2010

miru gratulujem akoze dvojky si mala mat?

vavenka
autor
3. feb 2010

Miru neviem ako je to v BA, ale tu v KE sa posiela cca v 12tt na vysetrenie do centra prenatalnej diagnostiky, sa spravi morfologia plodu - v ramci moznosti (lebo oficialne sa morfologia urcuje az v 20tt) + sa spravi NT screening.... To je vysetrenie na pripadne urcenie downa a razstep chrbtice a pozrie sa ci ma babatko vsetko co ma mat 🙂 U nas je to vsak podstatne lacnejsie... Nepamatam sa uz kolko to stalo, ale bolo to par eur.....

zuzub
3. feb 2010

babenky poradte mi do koľko ml vody si mám rozrobiť tú gebuzinu na ten test tehu cukrovky?
zajtra ráno ma to čaká 😝

vavenka
autor
3. feb 2010

Juj zuzi ja netusim, nam to rozrobila sestricka priamo v ambulancii...
A si si ista ze to mas vypit doma? Lebo mne to robili tak, ze hned po vypiti mi brali prvykrat krv, ako referencnu, aj pisali sme poharikov... potom po hodine zas krv moc a potom tretikrat po 2 hodinach krv+moc.....

zuzub
3. feb 2010

ja to mám doma o 6.15 vypiť a potom o dve hodky ísť k doki

katka444
3. feb 2010

ahojte, ja som dnes bola na sluzobke v Nitre. no cesta bola "paradna" dnes.

kupat sa moze, len nie vo veľmi horucej vode, aby to nevyvolalo stahi maternice. ku koncu tehu je to ok, ale my mame este cas.

zuzi ja som to v lekarni kupila uz rozrobene, takze netusim. ale bolo toho asi tak 2 dcl

zuzub
3. feb 2010

som našla na nete, že tých 75g do 0,3 až 0,5 l vody,fuuj dúfam, že to nevytyčkujem , niekedy mi ešte býva ráno dosť bleee a občas ma aj pekne ponadrapuje 😝 tak sa "teším"

vavenka
autor
3. feb 2010

Zuzi aale prosim ta, nic to nieje..... Ked mas doma citron, tak si ho tam vyzmykaj.... Je to obycajna sladka voda 🙂 neboj nic..... Nakoniec si to este vsugerujes 😀

katka444
3. feb 2010

zuzub ozaj je to nic nie je. len sa to snaz vypit na ex.

zuzub
3. feb 2010

dakujem za poučenie 😀

tinika
3. feb 2010

aj mne to dali az tam vypit a bleee ja take nemusim veci, zvladla som to ale nie na ex, ja rano nedokazem rozok zjest a nie este liter vody vypit

vave som si ta pridala na fb bo mi nesiel minule a potom som zabudla, dufam ze tu spravnu som vybrala 🙂

vavenka
autor
4. feb 2010

Ranko 🙂
Nejak zas neviem spat 🙂

Tini liter??? Kokso to preco? Normalne sa toho ma vypit 2-3 dcl 😉
Idem kuk na FB.....

Zuzi daj potom vediet ako si to zvladla.....

vavenka
autor
4. feb 2010

Tini neviem, ja ta tam nejak nevidim 😅

tinika
4. feb 2010

vave som ti pisla na fb 🙂
a nie liter ale 7 dcl ale mi to pripadalo ako liter, v takom pohari velkom mi doniesli 😅

pozeram ze nemas spania, ja by este spala ale maly vstava kazde dve hodky posledne dni alebo kazdu hodinu 😕

tinika
4. feb 2010

2-2dc by som zvladla ale ja som mala fakt 7 dcl ta to nas.. ze dakde stači menej

mum_to_be
4. feb 2010

ahojte, ja som toho mala tiez take 2-3 deci. predstavovala som si, ze pijem kolu. moc dobre mi z toho nebolo, ale trosku som sa vonku poprechadzala a preslo mi to.
vavenka, moj porod bol taky, ze rano som bola asi na 2 cm otvorena, ale bez pravidelnych kontrakcii. (to som mala den nastupu do nemocnice, pretoze z som 11 dni prenasala.) takze uz som bola konecne nachystana na porod. urychlili mi to, o 9-tej som bola na vzdycharni a presne o 13:00 hod. sa narodila veronika. bolo to dost hrozne, ale hlavne preto, ze mi to urychlovali. plodovu vodu mi museli pustit, len ja som nevedela, ze to prave robia, takze mi predtym nepichli epidural. to sme uz rychlo volali kamaratovi mm (anesteziolog), nech pride. a to bola jedina vtipna vec - zacal nejako tak, ze teraz ti vysvetlim, co presne budem robit... a ja - nic mi nevysvetluj,len mi to rychlo pichni. 🙂)) takze tak. potom uz to malo rychly a nebolestivy priebeh. ledva som vedela, kedy ide kontrakcii. uz na porodnom kresle hovorim, ze teraz to ide? a vsetci, ano, tlacit! a tak... s epiduralom to uz bola pohodicka. nastrihovali ma a este som mala 5 vonkajcich stehov, ale to bolo tym velkym babatkom. mm bol so mnou pocas prvej porodnej doby, to sme ani neplanovali, proste sa to tak vyvinuli. (asi si pamatate, ze je lekar, takze to nebol nejaky problem. aj na oddelenie ho potom pustili hocikedy nas pozriet. on tam chodi predcasne narodenym detickam opzerat ocka. tak ho tam poznaju.) druhykrat by som tiez epiduralku chcela, ale urcite pred pustenim plodovej vody. tie kontracie potom boli to najhorsie, co som kedy zazila.

mum_to_be
4. feb 2010

ale je to asi uplne ine, ked sa vsetko vyvija postupne, nic sa neurychluje a tak. co bohuzial nebol moj pripad. tie kontrakcie takto nastupia hned po dakych 5 minutach a strasne silne. nic postupne.

vavenka
autor
4. feb 2010

Mum dakujem za opis 🙂
No ale casovo si to zvladla celkom rychlo, nebolo to ze 12 hodin a podobne 🙂 co je super...
Ja tiez sa spolieham na epidural a dufam ze to nebude problem, som pocula ze tu, kam chcem ist rodit, je dost nesikovna anesteziologicka, tak pevne verim ze ju nevymaknem 😀
Mum a neodporucali ti cisarak, kvoli tomu ze mala mala cez 4 kg?

vavenka
autor
4. feb 2010

Mum a v ktorej faze sa presne picha epidural?

evitkamalicka
4. feb 2010

ahoj kocky, dnes sme mali poradnu, vsetko ok, foto v albume

vavenka
autor
4. feb 2010

Ahoj evit, tak super...
A c otak strucne? 😉

evitkamalicka
4. feb 2010

mame 7cm, NT screening ok, dr. sa nam blizsie pozrel medzi nozky, kedze ma teraz vraj nejaky novy citlivejsi ultrazvuk a pipik tam zatial nie je, ale na isto nam to potvrdi o 1-2 mesiace

evitkamalicka
4. feb 2010

no nic idem si pospat kym aj Adamko spi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre