Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi hej, no sla cisarskym, lebo mala sa neotocila, tak to uz potom nenatahovali....

tinika
4. feb 2010

vave kamoska vravela ze porod bol horsi, ale to je indivindi myslim, ona to mala rychle za 6 hodin porodila a ja len o dva prsty som sa otvorila, ale uz pri porode vies ze uz to dlho nepotrva takze asi preto je to mozno lahsie

zuzub
4. feb 2010

podľa mňa každý pôrod je úplne iný a nedajú sa žiadne porovnávať ani si brať z pôrodu druhých skúsensoti a podobne, na každý pôros vplýva veľmi veľa faktorov

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no to je pravda, ja len ze sme sa bavili o epidurale, a Tinika vravela ze aj napriek tomu ze si prezila bolest, tak nevie ci by si ju dala... Tak ale neprezila uplne cely porod 😉 samozrejme to neznamena ze nezazila dost... Vacsinou co baby hovoria, tak samotne vytlacenie uz je v porovnani s kontrakciami malina....
Ale vidis, kazda to ma inak, Tinikina kamoska to mala opacne 🙂

zuzub
4. feb 2010

ja som tiež za epidural ančo trpieť, ked nemusíš len som zvedavá či mi ho budú môcť dať lebo ono je to vraj tak, že ked si picháš tak medzi injekciou a epidurál by mal byť 12 hodín rozdiel tak uvidíme musím sa ešte hematologičky popýtať

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi niektori hematologovia ano, odporucaju... Ja som sa na poslednej kontrole pytala ze ako to je, tak moja hematologicka vravela ze riziko je len pri menej ako 2 hodinach medzi podanim heparinu a EDA..... Ze uz ani tych 12 hod netreba..... Tak ale podstatny bude anesteziolog, ci bude ochotny pichnut.... A ja si aj tak myslim ze to by musela byt velka nahoda, aby po pichnuti heparinu som uz po par hodinach mala ist na kozu tlacit 😉 sak uz logicky ked na mna pride kontrakcia, tak uz nepichnem......

zuzub
4. feb 2010

hej vave aj ja si to tak predstavujem, že to v pohode vystihnem 😀 a fakt to závisí iba od anesteziologa.
a ozaj čo už nespíš 😀 mne sa vôbec nedá pred polnocou, a potom ked mám ráno vstávať do roboty tak ide mm trafiť 😝

vavenka
autor
4. feb 2010

Zuzi no som dnes mala zas paradny spanok - o stvrtej rano som sa zobudila a uz sa mi nedalo spat.. Tak som sa motkala, zas som zalahla o osmej /vsetko sa o rannych hodinach bavime/ a vstala okolo poljedenastej 😀 takze este nejak nepocitujem unavu....
Takze chodis do prace? Nedala si sa vypisat?

zuzub
4. feb 2010

mala som dofču, zajtra idem doki mi povedal, že ked budem chcieť ma hocikedy vypíše, ale že pokiaľ sa cítim ok tak ako chcem, že on nemá dôvod mi dávať PN a momentálne bol ešte aj mm skoro mesiac PN tak to by si sme ktoviečo nemali obidvaja PN 😒
inak aj sa niekedy tak okolo 3-4 budím a potom nie a nie zaspať

zuzub
4. feb 2010

idem ja lebo mm ma tu vyhána od PC 😀
brú nocku

katka444
5. feb 2010

bre ranko, tak ja som vcera mala mat zubara a ked som tam dosla, tak on neordinoval 😠

ale tak zobrala som si dovolenku a isli sme po nakupoch.
takze do zbierky mi pribudla postielka, madrac, detska osuska s malym uteracikom a hubkou na umyvanie, odsavacka na sopliky, rukavicky proti skriabaniu, ponožticky a pampersky c.2 vysli v tescu po 0,16 e, tak som zobrala jeden balik.

idem si vas precitat, co mate noveho.

🙂

katka444
5. feb 2010

no babenky, ja som zatial presvedcena, ze idem bez EPI. ale ktzvie, mozno pri druhom babu to bude prve co si budem vybavovat 😅

ja mam poradnu + to velke sono vo stvrtok. to uz budem 32 tt.

zuzub krasne hniezdo. kolko si zan dala?

katka444
5. feb 2010

jeda a uz som 31 tt 🙂

katka444
5. feb 2010

mum a ako si si ratala ake velke bude babo, ked sa narodi?

tinika
5. feb 2010

ahojte, ja dnes upracem, vyperiem, niečo spapam a večer sa ide voooon 🙂

vavenka
autor
5. feb 2010

Ranko 🙂
Zuzi pekne hniezdo, kolko ta stal ten komplet, ked sa mozem spytat?
Kati ty si podarena 😀 furt sa tak prekvapis ked ti prirata tt hehe... Az by ti clovek uveril ze si si ani na 31krat nezapamatala, kedy ti tu naskakuje dalsi tt 😉
Kati no ale sak popis, pofot, co ste nakupili 🙂 aky madrac, aku postielku, kde, co ako 🙂
Dvojky ja som kupovala pred par tyzdnami ked mali tu akciu 2+1 zadarmo, tam vysli este lacnejsie.....

Kati takze nejdes ani na to poucenie anesteziologom? Fiiha 🙂 ja na to urco pojdem, a potom sa uvidi.....

ingulik
5. feb 2010

ahojky...
prave sme sa zobudili, tak ideme nieco poprat a potriedit veci v skrini 🙂
tini...ja som nakoniec sla az domov peso, Nika spala tak som sa fajne presla, len ma tak potom boleli nohy a chrbat, ze dovi...takze dnes nejdeme von? ja mozno do mesta skocim nieco malej k meninam kupit, lebo zatial mi to nevyslo....

katka444
5. feb 2010

ahojte, no este do porodu mam cas. tak uvidim. ale zatial som tak rozhodnuta, ze idem bez epi.

no vave to ja vzdy sa tak potesim, ze mi to pribudada, nie zeby som nevedela, ze som uz v 31 tt. to je radost 🙂

no pofotene nemam. a postielku budeme skladat az neskor. ale je taka bukova, prirodne drevo-farba. a stala ma 69 e. a madrac je kokos molitan kokos za 29 e. kupovala som to v takom deckom obchode, kde maju aj kociky a oblecenie a kadeco na deticky. inak je ta postielka s polska, ale pani vravela, ze su vraj dobre, ze este nemala ziadnu reklamaciu na ne.

ja som tiez vtedy chcela ist kupit tie dvojky ked boli 2+1 ale mali uz len 3 a 4. este by som chcela tie jednotky ale tie nie su nikde v akcii. stoja 9,90. ale mozno cez tu stranku najlacnejsie plienky este kupim. tam su za 8,5 e.

katka444
5. feb 2010

jej a veronikam prajem vsetko naj naj naj 🙂 🙂 🙂 🙂

vavenka
autor
5. feb 2010

Kati inak aj ja som rozmyslala nad tou lacnou strankou, ale ked si naratam postovne, tak to vyjse na cca to iste....
Ja som kupila do nemocnice tesco jednotky 😅 Tam to aj tak funguje tak, ze sestry prebaluju a potom mamicke povedia kolko maju nechat plienok, takze aj tak ani nebudem vediet do akych plienok bude moja prebalovana v prve dni, tak som sa rozhodla ze na vratenie stacia aj tesco 😉

katka444
5. feb 2010

no to by som aj ja rada vediet ci v porodnici budu davat tie plienky co ja donesiem. to sa musim este prezvediet.

vave na tej stranke regionalne zastupenia. a z KE je tam dost bab co ich predavaju. len sa z niektorov dohodnes a vyzdvihnes si ich, alebo ti ich dovezie.

vavenka
autor
5. feb 2010

Kati dik, ale ako som uz pisala, kupila som Tesco 😉 kedze viem ako to v nasej nemocnici funguje.....

vavenka
autor
5. feb 2010

Jeee mi dosla klokanka, som objednala z MMB 😉 uz je v ablume 😀

zuzub
5. feb 2010

ahojte 🙂 to hniezdo plus obliečky vyšlo 22,50 a zavinovačka nejakých 7€

vavenka
autor
5. feb 2010

Zuzi fajne celkom... Ja som z MMB objednala hniezdo aj s dekou takou presivanou, uz to mam doma.... Vidis, som neodofotila 😀

tinika
5. feb 2010

ingulik mozme ist vonku

zuzub
5. feb 2010

vavenka tak odfoť a to si nové objednávala a koľko ťa to vyšlo?

vavenka
autor
5. feb 2010

Zuzi nie, nie nove....
Hniezdo a ta deka boli dokopy za 10,- eur....
V poslku som kupila oblecko - to mam v albume - to ma tiez tusim vyslo 10,- eur...
Odfotim neskor, sa mi vybili baterky 😖

katka444
5. feb 2010

vave super klokanka. tiez som nad niecim takym uvazovala. ale este uvidim.

som sa prave dozvedela, ze kamoska, co sa mala v septembri vydavat, sa bude uz v maji a v septembri/oktobri cakaju babo. a uplne super je ze sa prestahuje k svojmu mm a to je len na par krokov od nas. ona je z ineho mesta. takze super, budem mat skym kocikovat. sa tak tesiiim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre