Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
9. feb 2010

Zuzi tak prijemne cvicenie, ja sa chystam az tak v marci zacat, ked sa trochu otepli, v tejto kose a hnusnom kosickom vetre sa mi vobec nechce.....

ingulik
9. feb 2010

jej vave aj my mame taky overal...mala ho nosi do autosedacky ked ideme len do obchodu alebo plavat...lebo na vonku mame iny hrubsi z madarska 🙂

ingulik
9. feb 2010

a katka ma dnes narodky...tak vsetko najlepsie 😵

tinika
9. feb 2010

aj ja sa pripajam vsetko naj a nech drobec je zdravy a porod bezbolestny ( to určite nebude 😀 ale aby bol čo najmenej bolestny )

tinika
9. feb 2010

vave a ta tvoja klokanka je tiez na jedno plece?

vavenka
autor
9. feb 2010

Ingu myslim ze az zajtra, ale pripajam sa aj ja takto uz v mini predstihu - vsetko najlepsie 😵 😵

katka444
9. feb 2010

cafte kocky,

narodky mam zajtra. dakujem krasne za blahozelania 🙂 🙂 🙂

ale ste ma potesili, ze niesom sama. moj mm tiez moc nemusi, ked mu ukazujem co vsetko by som objednala, prip. ked nieco kupim. chlapi su fakt v tomto rovnaky 😀

a tiez mam dilemu, co obliect az pojdeme z porodnice. u mna to bude v polke aprila. to tiez moze byt kadejako. urcite bude vo vajku, lebo ja to mam 36 km. ale taka ta deka by sa mi fakt hodila. asi sa po niecom poobzeram.

mum_to_be
9. feb 2010

katka, no ked to uz rozbehli s gratulaciami, aj ja sa pridavam! pekne to oslavte!!!
pozrela som aj overalceky - pekne!!!! vavenka, tie frajerske rifle ma aj verca! a co si objednavala z nextu? aj ja vzdy nieco objednam, ked ma prist kamoska z irska... 🙂 maju tam fakt kraaaasne veciky... 🙂

vavenka
autor
9. feb 2010

Mum kadeco, ponozky, pancusky, teplacky, nejake bodynka, milion veci, sak ako som pisala, za 70 eur 😀

mum_to_be
9. feb 2010

ved hej, 70 eur je pekna suma. preto sa pytam. 😉 ja som naposledy odtial objednala trojsupravicku - tricko s dlhym rukavom (biele) + ruzove leginky + tunika (ruzova s malymi slonikmi). verca v tom bola na spapkanie. 🙂 a este som objednala spolu s tym aj dvojbalenie leginkov. ale tie su jej este dost velke. cakaju v skrini, aj tak na to teraz nie je pocasie. 😉

mum_to_be
9. feb 2010

v nexte maju aj krasne topanocky, nieco by som chcela verce vybrat na leto. 🙂

vavenka
autor
9. feb 2010

Mum tak tak... Akurat ma serka to, ze v UK to maju za par supiek a tu na Slovensku si za to pytaju nekrestanske peniaze .....

mum_to_be
9. feb 2010

ved to. keby mali u nas ceny ako v uk, asi by som vsetko nakupovala v nexte. 🙂

mum_to_be
9. feb 2010

a uz mas nakupenu celu vybavicku? v akych velkostiach?

mum_to_be
9. feb 2010

sa odhodlavam do zehlenia... uz som dnes tak 45 minut zehlila, ale stale tu este toho mam... jaj, ked ja to zehlenie fakt nemusim!

vavenka
autor
9. feb 2010

Mum no neviem ci mam vsetko 🙂 ale asi nie, na leto veci nemam este.... V podstate najmensich bodyniek a dupacov mam par, nejake ponozky, rukavicky, 2-3 supravy som uz dostala od kamosky, a par tych veci, co mam a albume - ked je nieco v dobrej cene, tak neodolam 🙂
+ svagrina mi podavala nejake dupace este po jej synoch, ale tie su uz dost obnosene... Ale tak na noc snad bude jedno co mala precura 😀 plus mam uz nejaku tu deku, plienky aj latkove aj jednorazovky, perinky, spaci vak 😉 pomalicky znasam jak straka do hniezda 😀 a ved este mam cas a musim nieco nechat, nech aj babky, dedkovia, tetky, ukjovia a krstni sa mozu vyblaznit, no nie? 😉

mum_to_be
9. feb 2010

hej hej, nieco treba nechat ako prilezitost na dary. 😉 ja ked sa ma pytali (napr. na krstiny), co by mala potrebovala, povedala som, ze chcem kupit to hupacie lehatko a dostala som peniazky. a vacsinou dostanes saticky, proste zeny neodolaju, tak na leto ani velmi nekupuj... a praktickejsie su opalovacky, ked sa budu pytat... ja nasej veronike vobec nedavam tricka, len bodynka, aby mala zakryte krize. az teraz mame uz viacero tunik, tak som dokupila v tescu take akoby tielka (biele bez rukavov), ale su vlastne na sposob bodynka, takze aj takto sa to da poriesit. 🙂 z tych vacsich veci im nechaj nech ti napr. kupia hrubsiu deku na zimu alebo kombinezku. ved uvidis, ci sa budu pytat...

vavenka
autor
9. feb 2010

Mum presne tak rozmyslam aj ja, saticky a take pindovinky nech pokupia kamosky, rodina nech kupuje hracky, hrazdicku, presne, nejaku deku kvalitnejsiu a tak.... A ak nie, tak obchody budu otvorene aj ked porodim, nie? 😉 nemusim mat uz pred porodom uplne vsetko 😉

zuzub
9. feb 2010

ahojte už som doma 🙂 dnes bola prednáška o kojení veľmi zuajmavá a poučná 😅
píšem si práve na FB s kamoškou dostala 2x v živote ovčie kiahne a ja som s nou bola akkurát den predtým ako jej to prepuklo 😒 tak dúfam, že budem ok...

adenka
9. feb 2010

ahojte,
som sa vytratila, ale prisiel muzik domov a sli sme kupovat mladej novu autosedacku... paraaadnu mame, taka je v nej frajerka a velkacka 😎 ..ale este si musi pockat kym bude mat 9 kil..

mum_to_be
9. feb 2010

adenka, a aku ste vybrali? my mame maxicosi, do 18 kg.

vavenka
autor
9. feb 2010

Zuzi takze o kojeni? A co zaujimave si sa dozvedela? Tie kiahne neviem... Ty si mala kiahne v detstve? Ak ano tak by to nemal byt problem, nie?

Aden odfot 😉

zuzub
9. feb 2010

mama mi hovorila, že sa jej zdá že som mala tak hádam to bude ok.
na prednáške nám hovorila všeobecne o kojení, a také že treba vydržať ked to nejde stále si bábo prikladať aj ked nie je ešte mliečko a že netreba dávať malinkým bábätkam z flaše ale radšej striekačkou albeo takou lyžčkou lebo, že potom sa tažšie učia prisať a odmietajú prsník.a potom ešte o strave počas dojčenia, že treba vyskúšať ako reaguje bábo netreba sa ani úplne obmedzovať ale ani nejsť všetko odkraja

vavenka
autor
9. feb 2010

Zuzi tak to su dobre rady 🙂
Inak nad tym som rozmyslala, ze v nemocnici asi prikrmuju automaticky, a neverim ze tie sestricky sa tam budu serkat so striekackami...
Maminy - myslite ze je mozne poziadat sestru, aby babo nekrmila? Resp, krmila striekackou?

adenka
9. feb 2010

vave u nas krmili iba striekackou...dominika nemala problem sa prisat ale zo striekacky nechcela tak ja som si vyslovenei musela vyprosikat flasu...
a zuzi ja jem vsetko okrem strukovin...kysla kapusta jej nerobi dobre a aj po jahodovom jogurte sa jej vyhadze obca tvaricka, ale raz za cas si dam...

zuzub
9. feb 2010

no to som aj ja rozmýšľala podľa mna to závisí od nemocnice,ale možno tak aj robia lebo šak tá baba čo nám precvičuje a robí prednášky je zdravotná sestrička

katka444
9. feb 2010

este raz dakujem za gratulacie 🙂

co ja viem, tak u nas v porodnici krmia striekackou. aspon ako som pocula. pokial si na tom daju zalezat, tak myslim ze nekrmia z flase.

vavenka
autor
9. feb 2010

Aden hmm, tak asi to je individualne.... Ako vsetko okolo babatiek, mam pocit ze kade je uplne ine 🙂

adenka
9. feb 2010

vave no jasne ze je kazde ine... v ziadnom pripade ich netreba porovnavat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre