Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
17. feb 2010

tini,dík.. 🙂 ty dievčatko a my chlapčeka ešte. 🙂
ako ide rootka? ešte veľa máš?

bonsai
17. feb 2010

vave..ďakujem..nechcela som Ťa v tom nechať samu..myslím v očakávaní dievčatka.. 😀.. a skóre sa musí vyrovnať..predsa..
tini..to dúfam..aj keď viem, že 8 kg. bábo neporodím.. 😀 😀..ako včera srandoval lekár..

slniecko4
17. feb 2010

obsai,Peťka tiež bola menšia,časom to dobehla a narodila sa s pôrodnou váhou 3260g.Takže neboj nič.A ja som bola na amniocentézu.

slniecko4
17. feb 2010

bonsai,prepáč,dobre som ťa skomolila,píšem so spiacou Peťkou na rukách. 🙂

bonsai
17. feb 2010

nevadí..aj ja mám občas problém s rýchlymi prstami..čo sa môj mužík smeje 😀 😀 ..a prečo si bola na amnio?..mala si zlé predošlé výsledky?

slniecko4
17. feb 2010

tripple super,len keď som bola na ten veľký utz,sa zdalo mudr,že má kratšie stehenné kosti podľa tt,proste,bola malá na ten tt,v ktorom som bola.A dobehla všetko. 🙂

slniecko4
17. feb 2010

idem uvariť puding,prídem o chvíľku.. 🙂

bonsai
17. feb 2010

ok..to je fajn..len Ťa zbytočne vystresovali..my sme boli včera 19 tt+2 d..a podľa meraní 18 tt + 3d...ale 1 baba z inej témy mi napísala, že štatisticky sú dievčatá menšie ako chlapci..tak verím, že naša princezná to dobehne..
ešte som sa chcela spýtať..dnes som bola u môjho gyn..a všimla som si že v knižke mám ďalší termín..podľa pohybov..v akom termíne sa narodila Tvoja malá..lebo pre mňa je to už 3 termín v poradí..podľa MS, podľa včerajšieho utz a podľa pohybov..

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai ja mam len 2 terminy - podla poslednej MS a podla velkeho utz.....

bonsai
17. feb 2010

a čo je veľký utz..?

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai no ten z 20tt som myslela 🙂

bonsai
17. feb 2010

aha..ja som myslela že veľkému sa hovorí ten v 30 tt...takže nie podľa pohybov?..ten podľa včerajšieho utz nám vyšiel pekný dátum..
a Ty už čo nevidieť ideš na materskú ?...kedy TI to vychádza?

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai no neviem presne ktoremu sa ako hovori, ale tento z 20tt je taky najsmerodatnejsi asi.... V 30tom v podstate sa robia prietoky....
No nastup na matersku mam 30.3. , termin podla poslednej ms mam 11.5., ale od zaciatku je mala vacsia o 4-7 dni..... Takze druhy TP mam 4.5. 2010...

bonsai
17. feb 2010

..tak to si podobne ako naša známa..má TP 06.05. ...a ak sa môžem spýtať, kam ideš rodiť..alebo ktorú nemocnicu si si vybrala..a máš aj konkrétneho lekára?

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai no idem rodit do starej nemocnice a odrodi ma /dufam/ moja gybnekologicka - Janka Mikulova.....
Aj ked - vcera co som bola na pohotovosti - tak tam mali riadny chaos 🙂 az som normalne rozmyslala ze si to este necham prejst hlavou.....

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai a ty sa kam chystas?

bonsai
17. feb 2010

Ja ešte ani neviem..uvažujeme aj o Šaci..vieš..ja by som chcela rodiť cisarákom..nakoľko som v 24 rokoch mala havárku..odniesli si to kolená..ale tým, že neskoro prišli na problém, mám vonku bedrový kĺb..tak neviem..môjmu gynekológovi to asi hovoriť nemusím..kedže on už nerobí pôrody...

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai no tak to hej, a chces spinal, ci celkovu anestezu? V podstate na vyber su len 3 nemocnice, takze to nieje az take hrozne 🙂 Ja tiez este niesom uplne rozhodnuta, mam maleho cervicka v hlave, lebo ta stara nemocnica je asi najhorsie vybavena a maju to tam take divne, no ale pre mna je hodne podstatny porodnik a moja gyndoska sluzi v starej.... Takze tak 🙂 o 2 tyzdne mam poradnu, tak by som to s nou uz chcela prebrat....

bonsai
17. feb 2010

celkovú asi nie..hovorili mi kamošky, že je lepšia spinálna...aj pre mňa je dôležitý pôrodník..len neviem na koho sa obrátiť, keď nepoznám...a ani netuším, kedy je potrebné si ho hľadať..alebo ísť za ním..

vavenka
autor
17. feb 2010

Bonsai no skus sa popytat, alebo aj tu na konovi su v sekcii tehotenstvo, alebo porod nejake temy, tak mozno najdes nieco aj ko kosickych porodnikoch.... A potom normalne ked si niekoho vyberes, tak sa k nemu asi objednas 🙂 myslim ze po nejakom 35tt sa chodi na kontroly uz k porodnikovi, sa mi zda 🙂 ale ista si niesom....

tinika
17. feb 2010

slni ze mensia hihi sak nas mal 2,85 len

mum_to_be
17. feb 2010

nasa slecinka to dnes zalomila o 19:15 hod., fakt som rada. bolo toho na mna dnes privela. nasa verca sa narodila 4000 gramova a v roku mala 9500 gramov. takze priemerna hmotnost pre dievcatko, ale prikrmovane deticky mavaju aj o kilo viac. je dost vysoka, teraz ma 78 cm, prave dnes som ju merala. a na nasej vahe ukazuje okolo 10,5 kg (ale aj s oblecenim), no ved uvidime o mesiac na poradni.

katka444
17. feb 2010

ahojte,

bonsai gratulujem k dievcatku 🙂

bonsai
17. feb 2010

budem musieť posondovať..lebo nechcem to nechať len tak na hoc koho..potrebujem dôverovať lekárovi..v nemocnici som si užila svoje..i
tini..aj ja som mala takú váhu, keď som sa narodila.. 😉

slniecko4
17. feb 2010

tini,to v tom 20tom tt bola maličká,nie pri narodení.. 🙂
bonsai,mne podľa poslednej MS vypočítavali termín pôrodu..

mum_to_be
17. feb 2010

mne termin vyratali len jediny - podla poslednej ms. zo zaciatku (v 1.trimestri) bola verca o par dni mensia, neskor uz o tyzden az 10 dni vacsia. aj tak je ten termin len orientacny, ja som porodila az 11 dni po termine.

vavenka
autor
17. feb 2010

Mum presne, ten termin je len orientacny... No ja len dufam ze Vanda to nebude moc natahovat 😀

mum_to_be
17. feb 2010

to dufa asi kazdy (ale nie kazdy sa docka, ze ano...) ja som docitala, ze priemerne prvorodicky pretahuju termin o 8 dni.

vavenka
autor
17. feb 2010

Mum no dakujem pekne 😀 ale sak to je jedno, uz ked vydrzim 9 mesiacov, tak tyzden navyse snad prezijem... Len je to asi narocne uz potom na psychiku, co?

tinika
17. feb 2010

slni aha ja ze sa ti malo zdalo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre