Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

maxii
21. feb 2010

zuzi no ved to ze aj ja pocuvam dost velku kritiku nan 😖 ale zas vanicku ma vacsiu nez concord napriklad...

inak baby co si pamatam, tiez tu poniektore prenajimate byty, pocula som ze na to aby som mala narok na materske nemozem ani byt prenajimat, ze sa to berie ako prijem, ako to budete riesit??? ja to musim nejak supnut na mangela.... 😖

zuzub
21. feb 2010

maxii my prenajímame a pokiaľ viem byt prenajímať môžeš čítala som som to v nejakej diskusii k tej vyššej materskej skúsim ti to pozrieť 😉

vavenka
autor
21. feb 2010

No co sa tyka kociarov, tie dnesne maju fakt male vanicky, takze ja som v ramci vyberu riesila cena/dlzka vyuzitelnosti.... Ten kociar, co sme kupili, ma relativne dobru vanicku, aj ked je to asi jedno, lebo co mam kamosky, maju aj jane, aj x-landery (akoze kvalitne kociare) a aj tak vanicku po 4-5 mesiacoch uz odkladali,....
Takze dat za hlboky kociar na 4 mesiace 400-500 eur - to ee.....

Skor potom investujem do sportoveho, predsalen ten bude na dlhsie.....

maxii
21. feb 2010

ok zuzi dik 😉

lebo ak je to pravda musim to poriesit teraz uz dost rychlo 😖 (to prepisanie na mangela aby to nebol akoze moj prijem)

vavenka
autor
21. feb 2010

Maxii to vazne??
Kua ja tiez prenajimam... Musim si to zistit....

zuzub
21. feb 2010

zatiaľ toto som našla

príjem za prenájom (ak to nevykonávaš v rámci podnikania) je zdanený podla § 6 ods.3 zákona o dani z príjmov a tento príjem sa nespomína ani v terajšom zákone o RP a ani v návrhu zákona o RP. Tam sa spomínajú len príjmy zo závislej činnosti (§ 5 ZoDzP), príjmy z podnikania (§ 6 ods.1 ZoDzP) a prijmy szčo (§ 6 ods.2 ZoDzP)... dalej náhradu príjmu za dočasnú PN, nemocenské a ošetrovné.
Popri týchto príjmoch nemožno poberať RP.

zuzub
21. feb 2010

tak som to našla tu je to najdôležitejšie:
Rodič môže mať príjem z prenájmu nehnuteľností, zdanený podľa § 6 ods. 3 zákona o dani z príjmov. Môže mať napríklad príjem z prenájmu bytu, domu, pozemku, poľnohospodárskej pôdy atď.
Rodič môže mať príjem zdanený podľa § 7 zákona o dani z príjmov, čo sú príjmy z kapitálového majetku.

a tu je link na celý článok
http://referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/ekon...

maxii
21. feb 2010

zuzi diki tak to by bolo fajn....🙂

zuzub
21. feb 2010

tak práve som dohodla s jednou kočkou kúpu nášho kočíka, za 190€ trojkombinácia, hlboký používaný 6 mesiacov, športový vôbec ešte ho majú zabalený.juuj sa tak teším.síce iná farba ako sme pôvodne chceli, ale aj tentoi sa nám páči.za 2-3 týždne si ideme pren 🙂

zuzub
21. feb 2010
maxii
21. feb 2010

zuzi supis blahozelam 😉 😉 pekny kocarek 😉

zuzub
21. feb 2010

diky maxii, dúfam, že bude ok 🙂 my sme chceli pôvodne tyrkisovo-šedý, ale aj ten zelený je pekný

vavenka
autor
21. feb 2010

Zuzi fajny kociarik, a za tie prachy super 🙂

Joj my sme boli v hornbachu pozriet farby na steny do detskej, a predstavte si, mali 50%tky zlavy na nich akurat, tak super 🙂 som kupila zltu a oranzovu, garniz, oranzove zaclonky som kupila minule v kike + mam aj zltu zaclonku, z ktorej bude baldachyn, tak sa vytesujem 🙂 zajtra vypratam izbu a v utorok pride tatko, sa tesiiim 🙂

zuzub
21. feb 2010

vavenka, tak to vy už idete riadne prípravy robiť 😉 my len tu našu jednu izbu trochu poprehadzujeme, spravíme miesto na postieľku a bude 😀

tinika
21. feb 2010

kočky len som zahliadla dačo o najme potrebujete radu? my tiez prenajimame

tinika
21. feb 2010

inac v jednej teme presov som kukla nahodou dnes a jedna kocka ze tam pozna muza druhej ta som kukla album a ja ho tiez poznam, je od nas z dediny hihi dobra nahoda ne🙂

tinika
21. feb 2010

zuzi a prečo ste pradali kocik?

vavenka
autor
21. feb 2010

Tini no ved precitaj, sme riesili ci prijem z prenajmu moze ovplyvnit to poberanie materskej 😉
Ty mas o tom nejake infosky?

Zuzi no ja v kazdom pripade som chcela vymalovat, uz len kvoli hygienickym dovodom.... Nebolo tu malovane asi 5-6 rokov, takze isto treba.... A teraz kym este vladzem 😉 O mesiac sa uz mozno ani nevtrepem cez zarubnu 😀 😀

tinika
21. feb 2010

Nový zákon o rodičovskom príspevku (ďalej "RP") navrhovaný s účinnosťou od 1. januára 2010 prináša nové komplikácie pre posudzovanie, kto vôbec má nárok na RP a v akej výške RP bude.

Cieľom nasledujúceho článku je vyjasnenie týchto otázok.

Osoba, ktorá začne RP poberať po 1.1.2010

Nárok na RP má ak:
sa riadne stará o dieťa,
má trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky,
nevykonáva zárobkovú činnosť.
Riadna starostlivosť = starostlivosť o dieťa, ktorú rodič poskytuje dieťaťu osobne. Dieťa v princípe nesmie byť v predškolskom zariadení a pod. Výnimkou je napr. stav, kedy je dieťa hospitalizované alebo keď je dieťa najviac štyri hodiny denne v predškolskom zariadení a dieťa je s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom alebo rodič je slobodný, rozvedený alebo ovdovený a má ťažké zdravotné postihnutie.

Zárobková činnosť = činnosť, ktorá zakladá nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania. Nesmie poberať ani náhradu príjmu pri PN, ani ošetrovné, ani nemocenské (ani z dobrovoľného nem. poistenia).

Oprávnená osoba nesmie mať príjem ani na dohodu o vykonaní práce, pracovnej činnosti či brigádnickej práci študentov. Nesmie mať ani žiadne iné príjmy zo závislej činnosti, napr. odmenu spoločníka v s.r.o. odmenu konateľa či člena štatutárneho orgánu, odmenu poslanca obce a pod. Nesmie mať príjem z príkaznej zmluvy, považovaný za príjem zo závislej činnosti.

Nesmie mať príjem z podnikania - na živnosť, z poľnohospodárskej činnosti, z podnikania podľa osobitných predpisov (napr. znalec, sprostredkovateľ poistenia), z autorských honorárov, a to ani honorárov zdanených zrážkovou daňou, atď.

Naopak môže mať príjem oslobodený od dane, resp. príjem ktorý nie je predmetom dane, napr. príjem z podielov na zisku.

Môže mať príjem z prenájmu zdanený podľa § 6 ods. 3 zákona o dani z príjmov.

Môže mať príjem zdanený podľa § 7 a 8 zákona o dani z príjmov - príjmy z kapitálového majetku, príjmy príležitostné - napríklad príležitostný príjem na základe zmluvy o dielo alebo zmluvy podľa § 51 Občianskeho zákonníka.

tinika
21. feb 2010

takze v poho P z prenajmu moze byt

tinika
21. feb 2010

vave včera som tak večer lezala na posteli a rozmyslala ekdy najblizsie nas čaka malovanie, ze uz nebude taka zabava ako teraz ked bol byt skoro prazdny 🙂)

tinika
21. feb 2010

hoci teraz menej nabytku v obyvke, koberec sa da zrolovat ale najorsie spalna, pracovna a detska

tinika
21. feb 2010

no ako kukam tak som dala to iste čo je v linku hihi

vavenka
autor
21. feb 2010

Tini dik, podstatne je ze uz viem na com som 🙂

No ja sa hrozne tesim ked uz budeme malovat v dome 😀 a jasne, ze prazndy byt/dom sa maluje najlepsie, potom uz je s tym roboty, najlepsie je si to rozdelit, na jar jednu izbu, v lete druhu, na jesen tretiu 😀 🙂

My tiez chvalabohu nemame vela nabytku, akurat v detskej je po stenach niekolko polic, ktore musia ist dole, inak to v celku ide.....

tinika
21. feb 2010

vave my si to rozdelujeme na tyzdne hihi v starom byte jeden piatok sobota spalna a o tt obyvka hihi

zuzub
21. feb 2010

tini. my sme kočík nepredali my ho ideme kúpiť 😀 lepš 😀 e prečítak príspevok 😀 😉

zuzub
21. feb 2010

a ja píšem jak hoten.toten 😀

vavenka
autor
21. feb 2010

Zuzi 🙂
Joj mame dalsiu medailu, riadne prekvapko 🙂 Pali Hurajt ides 🙂
Sa motkam po tej malej izbe, uz mam jeden kut v obyvacke plny prkotin a este furt mam pocit ze som nic nespratala 😀 to fakt az ked stahujes/vypratavas, zistis kolko debilin vies skladovat, katastrofa 😀

tinika
21. feb 2010

aha hihi prepač ale ta vela čitam a nestiham a potom to takto dopadne hihi

vave ja som uz stahovala 5x takze ver ze sa snazim uz mat len nutne veci hoci stale sa najdu aj somariny hihi ktore mi je luto vyhodit a potom ich skaldujem v krabici 😀 😀

vavenka
autor
21. feb 2010

Tini no ved jasne, ale tak drahy tu byva uz nieco vyse 5 rokov a ja asi 3,5, takze za ten cas sa toho naznasalo habadej, a to pritom ani jeden z nas nieje ten "syslovsky" typ ze vsetko odklada, ze "mozno sa raz zide"..... A aj tak 😅
Ja mam so stahovanim vela skusenosti, ani by som nespocitala kolkokrat som sa ja uz stahovala, hadam aj 10x 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre