Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
14. mar 2010

Zuzi no tak na taku cestu asi tak po 3 mesiacoch najskor 😖 alebo teda svokrovci dojdu za vnuckou 😉

vavenka
autor
14. mar 2010

za vnukom, pardon 🙂

zuzub
14. mar 2010

no ja som tiež tak myslela, že až niekedy v auguste by sme išli.svokra tá by chcela, že by sme hned v juni prišli, ale mne sa to zdá byť skoro.
a oni aj tak prídu k nám na krstiny a za vnukom dúfam, vave 😀

zuzub
14. mar 2010

vave 😀 😀 😀 mne sa inak tiež stále sníva, že máme dievčatko 😀

vavenka
autor
14. mar 2010

Zuzi 😀 ja zas co mam tu dvojickovu kamosku, a ona jak furt v mnoznom cisle rozprava, tak aj ja dakedy sa zabudnem a riesim deti, nie dieta 😀

zuzub
14. mar 2010

a sa potom ludia čudujú či nečakáš dvojičky, nie 😀

tinika
14. mar 2010

zuzub my sme brali maleho vo vaničke, pride mi to divne davat take male do autosedačky ale aj tu kazdy podla svojho
a vave čo som pozerala aj čo hovorili kočky čo mali ten dazdnik aj tak o ničom bo je maličky a stale ho otačat podla toho ako ides a svietko slnko a ako male chce sediet to je podla mna zbytočne hih
a my sme s malym boli na dlhsiu prechadzku uz dva dni po prichode domov, trebalo vybavovat po uradoch, k lekarke ist lebo neprisla ona k nam, a bola zima, takze vy v pohode ked bude teplo

vavenka
autor
14. mar 2010

Zuzi 😀 no velkost brucha by tomu aj nasvedcovala 😀 zajtra sfotim bruch 😉

Ozaj co ten monitor dychu? Ty kupujes nakoniec, ci nie? Ci si uz kupila? Ja som zatial neoblomna v tomto, kategoricky odmietam, ale je mozne ze po tyzdni co budeme s Vandou doma pobezim do prveho obchodu a kupim, tak budem vylepena 🙂

vavenka
autor
14. mar 2010

Tini no ja by som neriskovala 4 hodinovu cestu autom s takym malym babom....
Ani teda po vonku, aspon ten prvy mesiac minimalizovat, cved chuda este ani regulovat teplotu si nevie, imunita ziadna, si estelen zvyka na vonajsi svet a uz ho vlacit kade tade? No akoze kazdeho vec, ja osobne isto sa nebudem prve dni promenadovat... A vybavit moze aj mangel, alebo moze s babom ostat doma a vybavovat ides sama, nemusi brat aj dieta.....

zuzub
14. mar 2010

tini a ty si mala ako daleko do porodnice? neviem,ale mne to pripadá zbytočne riskantné viesť také malé mimčo len tak na trochu dlhšiu vzdialenosť, myslím, že ausedačky sú na to, aby sa v nich bábätka prepravovali a boli v bezpečí....neuznávam, ale také ako niektoré kámošky,že aj doma mali bábo v sedačke aby ho tam kolísali a podobne, to nie, autosedačka je preto autosedačka lebo je určená do auta 🙂
vavenka aj ja zajtra sfotím bruches 😉
monitor sme ešte nekúpili ale chystám sa, asi ten nanny

zuzub
14. mar 2010

ja si tiež myslím, že tak do 3 týždnov by sa malo s bábom špacírovať čo najmenej... a ty kokso ked vidím tie "zodpovedné " maminy v tých nákupných centrách s takými pár dní čo majú tak mám fakt teda dosť 😠

vavenka
autor
14. mar 2010

Zuzi no ja tiez niesom zastanca autosedacky a maleho babatka - fakt to novorodeniatko je v tej sedacke poskladane jak stolverka - a hlavne - ono este sediet nevie - aj moja lekarka sa vyjadrila, ze ti, co schvalili tento zakon tak asi v zivote nevideli male babo.... Ale zas na druhej strane, 25 km je uz vzdilenost, tak by som asi autosedacku pouzila, clovek nikdy nevie co sa moze stat...

vavenka
autor
14. mar 2010

Zuzi to hej, a hlavene teraz, ked su vselijake choroby, a ono sa to tam pekne viri z tej klimy 🙄 🙄 🙄

tinika
14. mar 2010

ved jasne 4 hodinova cesta to je az az ale my sme boli u lekara a pri tom sa vybavili veci to som si ohladne zivnosti musela sama a bolo to rychlejsie autom hned od lekara kym maly spal 🙂 potom som tiez len tak na balkon vyhodila maleho na 15 minut a tak az po krstinach sme sli vonku ked bolo troch teplejsei

a zuzi presne, ja tiez vravim ze autosedačka na nutny prenos maleho a v aute, nie ako svagrina ze 5 hodin kočikovali maleho v autosedačke, neviem načo maju vaničku a chudak maly sa v tom tlačil hlavne ze sa chvalila aky je velky ze uz mu je vajko male a to mal 3 mesiace, uznajte, akekolvek babo naobliekae do overalu je vo vajku vačšie hihi

zuzub
14. mar 2010

no ved to, kebyže rodím v ZA tak tiež kašlem na autosedačku a celkovo my budeme aj tak malo chodiť autom.ja mám do mesta pešo relatívne blízko je to pekná prechádzka cca 30-45 min, a k mamine mám nejakých 20-25 minút pešo, takže to nejak neriešim

tinika
14. mar 2010

my s porodnice to mame tak 10-15 minut autom takze som autosedačku nebrala

zuzub
14. mar 2010

no tak to ste mal v pohode tini, my to máme kus dalej 😀

tinika
14. mar 2010

zuzi hej v poho 😉

vavenka
autor
14. mar 2010

ono aj vela zavisi od toho ako je mamina samostatna a teda - co mam jednu znamu - ona uz tak po mesiaci na spaziergang skoro kazdy den, a stale autom sa niekam odviezla - a teda ked bola sama, tak pre nu bolo hodne narocne rozkladat kociar, a prekladat malu z vajicka do kociara, takze ona velmi vyuzivala tu moznost naklipsnut vajicko rovno na konstrukciu..... Furt si nieco obehala, nejaka navsteva, cestou spat nakup a domov....
A to vykladanie a nakladanie malej by mala o dost zlozitejsie, kebyze ju musi stale vyberat z vajicka a davat do vanicky.....
Ale kedze ja auto nemam sama pre seba - len drahy ma, tak u mna takyto komfort nehrozi 😉

vavenka
autor
14. mar 2010

No ja mam porodnicu asi 500m, tak dokonca uvazujem ze sa domov len prejdeme 🙂 uvidime ake bude pocasie a kolko veci budem mat naznasanych, ked z porodnice pojdem 😀

tinika
14. mar 2010

vave ja som autom nechodila lebo bol sneh a ja po snehu ee este som nesla tak s malym som sa bala a mame nizkopodlazne busy tak ak do mesta tak busom a teraz uz peso aj do mesta ked je pekne a mam blizko aj obchody takze auto len k lekarke aj to pediatricka za rohom tak len na rehabku a do nemocky čo ideme na kontrolu 🙂
mne skor vadilo nosit kocik s pivnice a rozkladat a zase spajat kolecka s vanickou, ale som uz nevladala potom zdvihat to neni lahke ked aj maly rastie, teraz proste si taham hore po schodoch aj dole som si nasla system a mam to rychlejsie a s mensou namahou, len či kočiar vydrži 😀 😀

vavenka
autor
14. mar 2010

Tini no to mas blbe, my sme chvalabohu na prizemi a mame celkom dost velku chodbu, takze kociar bude v byte..

A do centra to mam takych 20 min peso, lekarku este ńeviem - nemam vybratu, ale asi len tu pod oknami co mame polikliniku, tak k nejakej sa zahlasim, nech niesom odkazana na auto/mhd a mozem ist spokojne peso...

Nasi akurat byvaju na opacnej strane mesta 🙄 ale tak zas maju auto, a aj autobusy tam chodia 🙂

tinika
14. mar 2010

vave aj keby som na prizemi tak jedno poschodie to musim tahat hore, tak či hore abo dole do pivnice to jedno a aj vačšina bytoviek s vytahom ma vytah na posch. kde su byty alebo v pivnici nie na prizemi takze to fuk 🙂 akruat taham maleho na tretie aj s nakupom občas takze kondička bude hhi keby sa z toho schudlo z brucha tak mam tehličky hihi stve ma ze čo sme boli v piatok na uvitane do zivota a stretla som tam par kočiek z porodnice a vsetky ploche brucha či uz riadne abo na sekciu rodili a dorazila ma kamoska včera, dnes mali krstiny, mala ma tri mesiace a ona akoby ani nerodila ☹ ☹ ja nechapem a leto sa blizi a ja mam brucho ako som mala v 7 mesiaci :/// čo ja budem obliekat a komplexy budu si to nebudem vediet naplno vychutnat
a brusaky asi nepomozu hoci davam si zavazok kadzy den cvičit ked skonči danove konečne

tinika
14. mar 2010

vave na tvojom mieste si zavolam k nejakej lekarke či ta zoberie, tu u nas to byva problem ze maju plno, ja som mala stastie ze ma vzali ale kocky pisu ze je problem

vavenka
autor
14. mar 2010

Tini no my nemame "medziposchodia", takze ja vojdem do brany a potom uz ziadne schody, len prejdem miestom kde su schranky a potom sa zaboci k nasmu bytu do lava a k vytahom do prava, takze je to zuper...
Jedine co je par schodov uz von z brany, ale tam mame kolajnice..... Dufam ze sa mi kociar na ne bude hodit 😉

No ale prosim ta, kazda mame iny metabolizmus a inu postavu, tebe hold ostalo na brusku, tak si z toho nerob tazku hlavu.... Jedine ze sa fakt prinutis denne spravit nejake tie brusaky a skusit nejaku lahsiu dietku, alebo obmedzit sladke, alebo neveceriat, alebo take nieco.... Ja tiez mam taku jablkovsku postavu, furt ked som pribrala, tak do brucha, takze ratam s tym ze po porode ked budem chciet normalne vyzerat, tak brusaky budu musiet byt na dennom poriadku....

tinika
14. mar 2010

tak to mas super ja som byvala na prizemi 20 rokov ale toboli jedne schody hihi a teraz furt na vrchu predtym 2 a teraz 3 posch. hihi
brusko vave?? Brusisko keby som sa tak nehambila aj vam ho odfotim hihi
no sak sa chystam, je pravda ze som zhodila na povodnu vaho ale prislo danove, stresky, obzieranie sladkym hihi ale brucho som mala aj ked som mala povodnu vahu 🙂

vavenka
autor
14. mar 2010

Tini no tak mas este 2 tyzdne moznost sa vyhovorit a v aprili mozes nabehnut na redukcny plan 😀 uz nech sa otepli, aj na prechadzky dlhsie pojdete s Patkom kazdy den, uz bude vacsi, dlhsie vydrzi, uz bude viac pohybu, neboj nic, pojde to dolu 😉

A ako keksik? Uz bol? 😉 sa to nejako zmenilo po porode? Viem ze predtym ste nie moc casto, cez tehotenstvo skoro vobec, teraz to mas ako?

zuzub
14. mar 2010

no k tomu chudnutiu ako moja mamina hovirí: "cica nežer" 😀
ale čo vám možem z osobnej skúsenosti povedať ja a aj moja mamina sme najviac a dlhodobo schudli ked sme jedli delenú stravu to fakt išlo dole samé, ale bolo to náročné na varenie a tak sme si museli stále na celý týžden zostavovať jedalny lístok.
ja som sama na seba zvedavá ako budem vyzerať po pôrode 😖

tinika
14. mar 2010

sak ja aj teraz chodim na 3-4 hodiny ale to z brucha nezhodim

zuzub
14. mar 2010

na bruško tini asi fakt len cvičiť 😒
ja mám všetko aj bruško aj zadok aj stehná, no pekná makačka ma čaká 😀 ale teraz cez tehu som pribrala do brucha a prsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre