Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
17. mar 2010

caute, ulozila som vercu. dnes sme boli prvykrat na fakt dlhej prechadzke pesi bez kocika. trvalo nam to pol hodinu k nasim a potom dalsiu polhodinu spat. verca to zalomila snad behom minuty. znicila som ju (konecne raz nie ona mna...) inak, boli sme od nedele v bratislave, vratili sme sa az vcera vecer, tak som sa neozyvala. ako sa mavate vy? pozeram, ze hlavna adeptka katka je este stale 2v1 a predpokladam, ze aj ostatne. 😉 zajtra by som si chcela cvaknut brusko a porovnat ho s tym, co som mala pri verce.

katka444
17. mar 2010

ahoj vave, kde si sa tolko flakala?

no ak pojdem cisarskym, asi si dam ten spinal.

ale je to celkom fajn vediet ako a kedy dychat. v prvej faze pri kontrakciach treba zhlboka do pluc. na psicka sa ma predychavat vtedy, ked uz pocitujes, ze ti treba tlacit, ale ti nedovolia, lebo krcok je este nie dostatocne otvoreny. a ked uz si na sale, tak medzi tlaceniami treba dychat do bruska, aby sa babu dostalo co najviac kyslika. a pri tlaceni sa treba nadychnut co najviac ustami do pluc ako ked sa ides ponorit pod vodu, zavret oci a usta a tlaciiiiiiiiiit. bolo to fakt zaujimave. neviem ci pocas bolesti by som bola schopna vobec vnimat tu sestru keby mi vysvetlovala ako kedy dychat. takto uz budem mat aspon teoriu zvladnutu. vsak uvidime.

katka444
17. mar 2010

no ale sme sa tu zišli 🙂

maxi zajtra uvidim co mi povie dr. ci ma uz posle objednat sa na CR, alebo este pocka ci sa otoci. a nemboj isto su testy ok.

mum_to_be
17. mar 2010

katka, pri kontrakciach budes rada, ked ich 'nejako' predychas. ja som sa vzdy na zaciatku kontrakcie vyslovene musela chvilu sustredit, aby som dychala spravne. ja nemozem na epidural povedat kriveho slovka, ja som sa akurat bala, aby som nemala hned potom silnu migrenu, ake niekedy mavam, ale nic, pichli mi to dobre. a verca bola kludnucke babatko uz od zaciatku, tak neviem, ja epidural odporucam, ak mate pocit, ze su kontrakcie na vas prilis silne. (ale nezabudnite, ze sa spravne pichat este pred pustenim plodovej vody)

mum_to_be
17. mar 2010

a moj anesteziolog povedal, ze kontrakcie pred pustenim plodovej vody krat asi 10, to je sila kontrakcii, aku mozete po pusteni plodovej vody ocakavat. tak podla toho sa treba rozhodnut.

vavenka
autor
17. mar 2010

Kati dakujem za poucenie 🙂 zatial co som debatovala s holkami, ktore naozaj seriozne absolvovali predporodny kurz a potom rodili, ani jedna jedina sa tym nebola schopna to v ramci kontrakcii nejak riesit - dychali ako prislo 😀 a boli rady ze neomdleli 😀 ale tak minimalne clovek ma pocit ze je pripraveny, ked to absolvuje a pridava to psychickej pohody....

Inak dnes som mala rande c. 1 s maminami dvoma, rande c.2 s draheho sesternicou /v utorok ma termin/, boli sme po obchodoch, na kolac, na zmrzlinu, potom sa k nam pridal drahy, boli sme vyberat darceky pre Jozefov, na nakup, no proste mam dost 🙂 secko ma boli...

Mum super, to mala normalne vladala polhodiny chodit?? Kokso pekne 😉

mum_to_be
17. mar 2010

vavenka, vladala. chvilku som ju aj niesla, ale to len preto, ze chcela sediet na lavicke. to ma teraz taku maniu, ze ukaze a povie 'tam' a chce sediet na nasich velkych stolickach a na gauci a v kresle... my sme v blave abslovovali kopec navstev vercinych kamosov - spolu 5 deticiek za tie 3 dni + dalsie deti na narodeninovej oslave jedneho trojrocneho dievcatka (mame zopar fotiek na facebooku, tie co ma mate pridanu). mali sme sa super, a strasne rychlo mi to zbehlo.

mum_to_be
17. mar 2010

vevenka, a aby som nezabudla, brusino je paradne!

vavenka
autor
17. mar 2010

Mum no tak super, Verca uz je slecna velka 🙂 v lete sa niekam chystate na dovolenku?

No hej, brucho mam obrovske, uz si ani neviem predstavit ze este porastie 😀

vavenka
autor
17. mar 2010

Maxii, Katka, kokso vam tu uz 37 a 38 svieti - si uvedomujete ze uz mozte kedykolvek ist rodit? 😅 😅 juj to je super... Dnes ked som bola s tymi maminami, tak jedna s nich ma 7 tyzdnovu Julianku, ked som tak na to dietatko pozerala - normalne sa mi az verit nechcelo ze o par tyzdnov aj ja take budem mat 🙂

katka444
17. mar 2010

vave mas pravdu, nech to uz dopadne akokolvek, aspon budem v psychickej pohode, ze viem kedy co robit a ako dychat. aj ked to mozno bude nakoniec dychanie od buka do buka 😀
no a ak pojdem na CR tak neni co riesit 😅

mum tak verca uz zvlada taketo vychadzky? parada. aspon potom lepsie spinka 🙂

mum_to_be
17. mar 2010

🙂 radi by sme sli na dovolenku k moru (asi chorvatsko alebo grecko), ale bude to zavisiet od toho, ako sa ja budem citit, predsa len, aj keby sme sli hned na zaciatku jula, budem uz v polovici 7.mesiaca... takze uvidime, ale ja verim, ze to bude bezproblemove - ako pri verce. 😉

mum_to_be
17. mar 2010

kati, clovek si niektore veci nevyberie... uvidis, ako to bude v tvojom pripade... hlavne pohoda. pri planovanom cisarskom reze nezvyknu vraj byvat komplikacie. horsie je, ked sa ide normalne a zvrtne sa to na neplanovany cisarsky rez.

maxii
17. mar 2010

vave hej uvedomujem - ved od dnes presne o 3 tyzdne mam termin!!!!! a este mi stale chybaju nejake veci, aj nakupit, aj poprat (to sa chystam zajtra), aj vybavit......

a strasne zeriem, vkuse daco musim chrumat....aj vy ste na tom tak?? som zvedava na vahu, v nedelu sa zvazim u nasich lebo tam sa vazim cele tehu tak pre porovnanie 😉 tipujem uz dobrych 68 kg (z podvodnych 53 😀 )

mum_to_be
17. mar 2010

ozaj, neviete, ako to je s lietanim, do kolkeho tyzdna to je v pohode? ja len, ze ked sme uz nacrtli tu dovolenku...

vavenka
autor
17. mar 2010

Mum to vam pekne vyslo nahodou, siedmy mesiac je este ok, minimalne na chorvatsko si myslim ...
Ozaj, kolko mala Verca mesiacov, ked ste s nou boli pri mori? Ja som rozmyslala - ze teda ked najdeme nejaku financnu rezervu, tak v septembri by sme niekam skocili, ked bude este teplo - to by Vanda mala mat tak 5 mesiacov - len neviem ci to nebude priskoro.....

mum_to_be
17. mar 2010

verca mala na dovolenke 8 a pol mesiaca. osobne si myslim, ze 5 mesacne je ok, aspon este nemusis riesit prikrmy. aj cestovanie zvlada lahsie ako vacsie dieta. inak, nam sa osvedcilo ist proste na noc, cestu tam sme zvladli v pohode s asi 2 kojeniami. naspat sme sli cez den a to uz bolo horsie, udrzat vercu neznudenu v sedacke... aj sme viackrat stali kvoli jedeniu... a dovolenka bola super. verca bola na vodu zvyknuta z plavania, posledne 2 dni vzdy, ked sme ju uz chceli dat na breh, zrazu otocka a kam do vody, tam do vody... no zlata. teraz uz cakam, ze sa bude hrat s kyblikom a formickami, zas to bude ine. tesim sa.

zuzub
17. mar 2010

fííha vy ste toho popísali 😀

vavenka
autor
17. mar 2010

Mum co ja viem, tak neodporucaju lietat prvy trimester kvoli tomu, ze je to este v rannom stadiu a hocco sa mozre stat a posledny trimester, ale to uz viacmenej kvoli tomu, aby ta v zahranici nezastihol porod 😀 ja osobne si myslim, ze je to ok . kamoska v osmom mesiaci letela na dovolenku a pohoda - akurat co, sa stretla s trocha nevolou zo strany personalu na letisku, aj to len na slovenskej strane.... Ak ti to tvoj lekar povoli, tak nevidim dovod, preco by si sa mala obavat... A do grecka to nieje dlhy let, mozno este bezpecnejsie ako ist 8 hodin autom 😉

To v 5tich mesiacoch babatko este ani poriadne nesedi, co? Joj ja uz som zas zasnivana 😀

Maxii tak ale ved ty si chudulinka, tak co riesis, prosim ta? Ja pri mojej vyske 164 cm mam uz teraz 76 kil, a ratam ze 80tke sa nevyhnem.... Co uz 🙂 Ozaj, kozka na bruchu sa vam drzi? Nepopraskala? Ja zatial klop klop, ale uz mam kozku skoro priesvitnu, aka je napnuta, kazdu zilku mi vidno 😀

zuzub
17. mar 2010

čo sa týka tých predpôrodných kurzov podľa mňa je to čisto teoria aspoň čo poznám kočky čo na nich boli, prax vraj bola úplne iná sa vtedy na nejaké prednášky z kurzu ani nepomysleli, podľa mňa my ženy máme v sebe aj kus intuície, že vieme čo a ako 🙂

vavenka
autor
17. mar 2010

Cau zuzub 🙂

zuzub
17. mar 2010

aj moja koža na bruchu zatiaľ drží, asi preto, že už pred tehu bola obalená tukom 😀

vavenka
autor
17. mar 2010

Zuzi presne tak, ja si myslim to iste... Ale ako som pisala, minimalne ma clovek pocit ze je "pripraveny" a hlavne tie, ktore maju z porodu velke obavy, im to moze trocha pomoct v ramci privodenia psychickej pohody... Ale pre samotny porod je to podla mna aj tak prd platne....

zuzub
17. mar 2010

vavenka ja mám z porodu veľké obavy 😖 ale ja som taký tip, že by som sa na tej príprave ešte viac vystresovala 😒
vave a čo si dnes pokupila?

tinika
17. mar 2010

čafte čitam ze zajtra cely den kon nepojde ze sa prechadza na novu verziu tak vam uz teraz prajem prijemen ranko 😀 😀

zuzub
17. mar 2010

diky tini, aspon budem niečo robiť ked MK nepôjde 😀

vavenka
autor
17. mar 2010

Zuzi nic som nekupila, len som vyzierala kolace v cukrarnach a debatovala 🙂 akurat pre Jozefov sme pokupili - pre najmladsieho dres fotbalovy a spidermanovske slipy 🙂 stredny dostane koselu a flasu a ploskacku, a najstarsi koselu oblekovu.... Nic kreativnejsie nas nenapadlo 😀 😀

Kua ale v tescu maju take baliky bodyniek a aj taky darcekovy set ze 3xbody,2x podbradnik, ciapocka a este neviem co - v 70%tnej zlave... Som to mala uz v kosiku, ale potom som to naspat vylozila 😀

evus
17. mar 2010

jeeeeeeeee,mum ja az teraz pozeram,ze ty cakas druhe babo,to je super,gratulujem 😉

tinika
17. mar 2010

slni do oboch a kolko mas ty rokov ze vek tlači???

ingulik svagrina kojia asi len mesiac a mala zase je zavisla na kravskom mlieku hihi pila by ho furt, minule čo bola chora ta furt len mlieko a potom tazko sa nabehovalo na normalny rezim a ako tam tak sedime o pol 4 a robila som malemu mlieko ta chcela aj ona, svagrina jej vysvetluje ze az ked pojde spinkat a ona kotuha dvojročna ze tak chcem ist spat 🙂))

vavenka
autor
17. mar 2010

Evu servustok, pekne od teba ze si sa ukazala 😉 citala som ze Misiak je uz pekne sidlo... Takze vsetko v poriadku? Vy sa chystate niekam na dovolenku? 😉

Hej hej, zajtra nepojde kon....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre