Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

katka444
21. mar 2010

ahojte, peknu nedelu vam prajem 🙂

tinika
21. mar 2010

katka aj tebe 🙂

slniecko4
21. mar 2010

peknú nedeľu vám prajem aj ja.. 🙂
tini,pýtala si sa na z očí,či ako sa to volá,ja osobne som na to nikdy neverila,lebo napr. keď ma bolela hlava,vzala som tabletku a neriešila,že to môže byť niečo iné.. Ale naša Peťka,keď sme prišli z pôrodnice a navštevovalo nás veľa ľudí,dostala to z očí,normálne nechcela ani jesť,ani kvapku čaju,bola nepokojná celý deň,nespinkala a večer jej švagriná hodila uhlíky (to ja neovládam), následne sa zvracala,pokakala a hneď sa napapkala a bola o.k.

slniecko4
21. mar 2010

ale videla som tu na koníku tému "urieknutie" a tam je už iná káva,nejak potierajú bábätká pocikanou plienkou a kadečo iné.. 😕

tinika
21. mar 2010

slni ja som to tiez neriesila ked ma hlava bolela abo bolelo brucho, som to brala ze počasie abo dačo. ale maly uz asi 4x to mal a to vzdy ked sme boli niekde kde sa na neho kazdy pozeral a on papa vsetko len plače a neprestava. Prvykrat pomohlo mu dat papat, tak z spal az do rana ale včera ani to nepomohlo som ho polhodinu na rukach nosila kym sa ako tak ukludnil a on teda plače velmi velmi malo.

katka444
21. mar 2010

svagrina tie uhliky robila pri starsej netery. a veru pomahalo to. mozno na tom cosi bude.

tinika
21. mar 2010

no uvidime kati, si budem vsimat poriadne ked budeme na navsteve niekde

katka444
21. mar 2010

a vraj treba dat na kocik cervenu stusku-maslu, aby nezislo z oci, ked do kocika niekto nazera.

slniecko4
21. mar 2010

tiež si myslím,že asi na tom niečo bude,aspoň u malých detí.. Ja som to videla najprv u svojej sestry,tomu uhlíky veľmi často museli robiť,keď bol taký malinký,teraz už má skoro 3 roky,je to v pohode..
tini,naša prvýkrát také mala,že ani papať,nič a dvakrát tak,ako ty píšeš,len plač a plač..

slniecko4
21. mar 2010

babenky,naša Peťka má na rúčke tú červenú šnúročku a vždy jej dávam jednu ponožtičku naruby. 🙂
a na veľkú noc ideme babke na 80ku,to tam bude ľudí,celá rodina,tak som zvedavá,či tá červená šnúročka pomôže,keď ju bude každý okukovať,keďže niektorí z rodiny ju ešte nevideli.. 🙂

tinika
21. mar 2010

vraj stuzka nepomaha, ze to len na odputanie pozornosti
takze mi nesibe 🙂 sak som chccela ponozticku naopal ale mal pančuchy :(( som ich zabudla dat naopak na buduce skusim takto urobit

slniecko4
21. mar 2010

tini,ja dávam furt jednu ponožtičku,to mi známa poradila.. 😅 to je aj také najmenej nápadné.. 😀 lebo čo iné im dáš naruby.. 😀
Paťko ešte nosí poštolkové nohavičky,či už nebalíte na široko?

tinika
21. mar 2010

uz nebalime od 3 mesiacov 🙂

tinika
21. mar 2010

a pod dupky davas ponozku z ju nevidno ze je len jedna či davas dve a jednu naopak

vavenka
autor
21. mar 2010

Ahojte 🙂

Tak konecne sme doma z vychodu a idem sa chvalit - v piatok som bola v nemocke - som myslela ze na prietoky idem, ale nakoniec len utz spravila a ctg asi - a si predstavte - Vanda mala v piatok uz 2500 g !! skoro o 2 tyzdne je dopredu... Ach jaj 🙂 aj lekarka sa cudovala, ale na druhej strane ze dobre dobre.....

A ako som lezala s tymi pasmi na bruchu - tak vedla jedna zenska rodila - no mala som dost.... Potom ked som sa pytala lekarky - tak vravela ze to bol predcasny v 33tt (ako ja 😕 ) a maly chlapcek nemal ani 2 kila... Ale mi normalne vybehla slza, ked ju tam vsetky sestricky povzbudzovali a potom ked dotlacila, tak sa ozval detsky plac.. Bolo to pre mna hrozne dojemne a na chvilku som jej az zavidela 😅

tinika
21. mar 2010

vave ale prietoky to je v podstate utz ne? ja ked som bola na predposledne ctg ta tiez som počula vzdychy, ochkanie .)
ja som tiez počula potom plač a som si hovorila ze kedykolvek to uz mozem byt ja 🙂)
takze mala rastie a rastie 🙂)

vavenka
autor
21. mar 2010

Tini neviem presne ako vyzera vysetrenie prietokov 🙂 tiez predpokladam ze je to utz, ale myslela som to bude nieco specialnejsie, s nejakymi vysledkami a hodnotami, ale nic take sa nedialo, len klasicky utz.....
No hej, rastie a rastie - az velmi 😀 ale radsej tak ako keby mala zaostavat 😉

tinika
21. mar 2010

vave tiez som si to myslela 🙂

maxii
21. mar 2010

caute 😉

vave tak vanda je uz riadna baba 😀 😀 super ze tak pekne rastie...

mne prietoky pozerali tiez cez ultrazvuk...
ja som mala dnes celkom fajn den, rychlo mi presiel, mala som vela navstev 😀

vavenka
autor
21. mar 2010

maxii kokso drz sa, ti nezavidim tu nemocku... a si sa pytala z coho su zle vysledky? byva to caste u tehotnych? ale na druhej strane je aj dobre ze si pod kontrolou.... aspon nebudes doma stresovat ze ci je vsetko ok....

maxii
21. mar 2010

vave hej to je asi tym ze mala tlaci na pecen a ta nestiha dobre fungovat....a to keby sa zhorsilo je nebezpecne pre mna aj pre malu tak radsej ma tu pozoruju 😀 ked sa to zhorsi asi mi porod vyvolaju....tak uvidim 😉 no inak tu nie je zle, len obcas trocha smutno a dlho ... no co uz, musim byt statocna 😀

tinika
21. mar 2010

maxi bud rada ze len teraz tam si, kamoska bola cele tehu, to by mi uz asi siblo ved po 10 dnoch len čo som v aute domov sla ta som mala pocit ze som rok bola dakde inde .)

maxii
21. mar 2010

no to som rada ze max tu budem asi do pondelka a vtedy sa rozhodne ze co so mnou 😉 mozno uz v nedelu sa rozhodne ked sa vrati moj doki.,..dovtedy som s tym zmierena ze tu budem...

tinika
21. mar 2010

este ze mas net, ja som ani to nemala a tie tri dni čakania ... ani na čitanie som nič nemala, len sestrička mi potom doniesla časak 🙂 ani chodit som nemohla kvoli odtekajucej vode, tak len lezat a lezat a strasne horuco tam bolo

maxii
21. mar 2010

no tak to muselo byt tazke cakanie 😒 😒 😖 ja tu mam aj net aj casaky aj knizky takze v pohodke to nejak prezijem, aj manzel chodi kazdy den, aj mamina casto....dnes boli aj kamosky a svokra🙂 to len obcas je mi tak smutno 🙂

maxii
21. mar 2010

ale ked je mi smutno si pohladkam brusko ze nie som sama, sak som s natalkou 😅 😅

vavenka
autor
21. mar 2010

Maxii kokso, mozno o tyzden ju uz budes mat pri sebe nazivo 🙂

Tini inak akurat som si pisala s kamoskou, co rodila tak podobne ako ty pred tyzdnom a tiez vravela ze ked sla v aute po tyzdni domov, tak mala pocit ako keby ju po roku pustili z basy 😀 ze si vychutnavala cestu domov 😉

tinika
21. mar 2010

my sme ani navstevy velmi nemohli bo bola akurat chripkova epidemia ale mm prisiel kazdy den na chvilu ale az po porode, na čakačke raz ale to len rychlo mi dal veci a utekala som spat do postele

maxii
21. mar 2010

no ty brdo, tak dufam ze sa to spusti uz takto o tyzden aj samo nech som do velkej noci doma 😉 😉 musim na malu vplyvat, ze v nedelu 28.3. sa narodis 😀 to ma presne manzel narodky 😀

vavenka
autor
21. mar 2010

Jeej Maxii to by bolo teda ake skvele, najkrajsi darcek na svete 🙂
Pozeram ze uz Natalka je na 100%?

Tini my to mame tak, ze lezis na gynde, kde normalne pustaju navstevy - ked si tak ako maxii, ale pripady ako si bola ty uz su na cakacke/vzdycharni - ze uz je odtecena plodovka a cakas porod kazdu chvilu - tam uz tiez nepustaju navstevy ani u nas......
A na novorodenecke tiez nepustaju, len na nadstandard...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre