Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
5. apr 2010

beriem,ale už uplne znižujem dávku iba 2xdenne 1 tbl a zajtra na poradni sa chcem spýtať či už môžem vysadiť, ked som už 36tt a inak som zvedavá aký budem mať tlak ked ho vysadím, kedže magnezko znižuje a ja teraz mávam tlak tak okolo 125-127 a ten dolný mám nižší okolo 75, ale pulz mávam teda pekne zvýššný okolo 95 až 122!!!
mne tiež ostane magnezko asi ho posuniem nejakej tehulke 😀

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi mne meral svokor vcera rano, lebo som zas taka opuchnuta vstala - a 110 na 70 mi nameral..... Bez kavy, bez magnezka, bez vsetkeho, takze pohoda....
Na poradni ked som bola minuly tyzden tak som mala 140 na 75... Dnes rano som ani dlan v past nevedela dat, take spuchnute prsty som mala....

zuzub
5. apr 2010

juuj to s tým opuchaním nemáš nic moc, ale ja som sa minuly týžden ráno tiež zobudila taká pripuchnutá na tvári mi to bolo vidno 😖 ale odvtedy v pohode akurát nohy mi trochu opuchaju ked dlhšie chodím a tak.
a inak sranda lebo na poradni mám vždy ideálny tlak to sa až sestrička čuduje 😀 😀 😀

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi 😀 tak bud rada,.... Ja tie opuchy zatial nejak neriesim, aj doktorka povedala ze kym to nieje spojene s vysokym tlakom tak je to proste sprievodny jav toho posledneho mesiaca tehotenstvo, oblicky uz nestihaju a voda sa zadrziava v tele, takze nesolit a nepit mineralky 😀 😀 no nejedz slane na velku noc, to sa neda 😀 😀 a paradkoxne ja sa taka popuchnuta budim rano, ruky aj clenky aj tvar, a potom to "rozchodim" 🙂

zuzub
5. apr 2010

mineralky už ani ja nepijem, ale ja mám furt všetko málo slané 😀
s tým opuchnaním má aj moja mamina problém a to nie je ani tehu 😀 a tiež jej zakázali piť minerálky a minimálne soliť.
jooj ja som dnes jak tresnutá po hlave nič sa mi nechce a ideme teraz poobede ešte k mojej babke a dedovi chcem ísť zapáliť na cintorín tento rok by mal 87 rokov keby sa bol dožil 😔

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi ja som tiez taka nejaka otapena, ale celkom si vychutnavam toto povalovanie sa pred telkou aj spol s drahym 🙂 mozno podvecer ozehlim postelne, co som v piatok prezliekala postele, a dam oprat, a mozno ani to nie 🙂

slniecko4
5. apr 2010

maxii,gratulujem,tešíme sa s tebou,prajeme krásne sviatky a nech malá Natálka rastie do krásy a robí vám len radosť.. 😵
ak budeš mať čas,pridaj jej fotku.. 😵

zuzub
5. apr 2010

konečne sme doma, návštevy ukončené 😅
dneska som volala do Martina tomu mojmu porodníkovi , tak v stredu o 11hod sa mám s ním stretnúť, strašne som zvedavá...
a zajtra ráno poradna u mojho gyndoša idem mu konečne povedať, že nejdem k nemu rodiť

zuzub
5. apr 2010

kočky pili ste niektorá alebo pijete malinikový čaj? ako chutí?

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi ahoj 🙂 juj tak drzim palce na zajtra, nech to nezoberie chlapik osobne 😀
Ale sak to jedno ako chuti, dve salky isto znesies aj keby to mal byt neviem aky humac 😉 ja sa ho chystam kupit tiez.. Myslim ze majulienka ho pila.....

zuzub
5. apr 2010

to je vlastne čaj z malinových listov? som sa nejak o to nezaujmala.....
ako ja by som aj šla k nemu rodiť, ale on nerobí pôrodníka v Martine takže smola 😒 ten doki čo k nemu idem sa pozná s mojou hematologičkou a mi vravela, že je fakt dobrý aj ked si myslím, že ked máš mať na prd pôrod tak čo chudák doki spraví a ked máš mať dobrý tak bude dobrý....tam idem skôr o to ako dokáže, ktorí doki zareagovať na kritické situácie.
dnes bol u nás bratranec so ženou a deťmi, ona je zdravotná sestrička a hovorila,ž euž mám spadnuté bruško 😕 a mne sa ani nezdá

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi ano,

http://www.mojalekaren.sk/hil-ostruzina-malinov...

v lekarni to ale asi budu poznat pod tymto nazvom,........

Tak to je dobre, ze uz troska kleslo, ja netusim teda ci mi spadlo alebo nie, zajtra odfotim a porovnam s minulotyzdnovou fotkou 🙂

A presne tak, lekar je dolezity, ale ziaden to za nas neodrodi.....

zuzub
5. apr 2010

ja chcem zajtra sfotiť bruches 😀
zajtra si kúpim ten čaj nech ho nezačnem piť dva dne pred pôrodom 😀
mm ide ešte tento týžden na dva dni a budúci na 4 dni na služobku tak mám zakázané rodiť

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi 😀 😀 😀
Ja tiez asi zajtra kupim, aj tak musim skocit do lekarne... Ty beries nejake vitaminy/mineraly? Ja len zinok a zelezo a zajtra si chcem kupit vapnik....

Ja mozem rodit spokojne kedykolvek, mam to pod nosom 🙂

zuzub
5. apr 2010

teraz ked som brala to magnezko tak som už nič nebrala, ale mám tam ešte maternu vitamíny tak ešte si asi dám ved čo s nimi.
inak kamoška čo nedávno porodila mi hovorila, že jej odporučali piť ten nápoj Caro, že je to dobré na mliečko vraj sa tým nalievala už v pôrodke

vavenka
autor
5. apr 2010

Caro ja som zvykla pit zo zaciatku, miesto klasickej kavy....
A ja neviem, co je dobre na mlieko - bolo mi svojho casu povedane, ze treba hlavne pit vela cistej vody a prikladat a ono to pojde... Tak sa to budem snazit dodrziavat 🙂

zuzub
5. apr 2010

kadečo hovoria na mlieko bielu vineu , čierne pivo som počula, polievky a neviem čo všetko.....

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi no ved prave, takze ja to absolutne neriesim, budem to riesit az kebyze je nejaky problem... Ale ja verim ze nebude 🙂

zuzub
5. apr 2010

ja som zajtra zvedavá na váhu toho nášho drobca, koľko nám pribral, ked som ho teraz posledný mesiac tak vykrmovala 😀

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi 😀 😀 ja som tiez zvedava, o ktorej mas poradnu?

zuzub
5. apr 2010

o 8.30 som si dala hned z rána mna sa sestrička vždy pýta kedy chcem prísť 🙂 a v stredu idem na hematošku až na obed lebo že mi už nebude robiť odbery.tebe ešte bude?

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi hej este mi bude zajtra brat, a tie vysledky si asi vezmem uz aj k porodu v ramci epiduralu.....

No tak potom daj vediet ako si dopadla 🙂

zuzub
5. apr 2010

hej hej ozvem sa, ved to som sa aj ja čudovala, že mi už nejde brať, ale tak možno mi budú tesne pred pôrodom alebo ked sa s dokim dohodnem, že chcem epidural.kolko sa u vas plati za epidural?

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi v tam kam idem tak 85,- a dnes som sa od jednej kocky v teme dokonca dozvedela, ze ani sa nic nepodpisuje, len vysledky z krvi sa beru do uvahy, tak neviem, este si to overim, ale ak je to tak, tak dufam ze nebude anesteziolog robit problemy....

zuzub
5. apr 2010

v Martnine 99€ a podpisujes nejaký papier tak ale ja predpokladám, že pri mojej diagnoze sa robia aj nejaké odbery

vavenka
autor
5. apr 2010

No som ja veelmi zvedava... Ako kebyze sa nebude dat tak sa snad nezblaznim, ale minimalne by som bola pokojnejsia, kebyze tam ta moznost je.....

zuzub
5. apr 2010

zas mi tvrdne to bruches 😖 , ked ležím dlhšie ako 10 minut, sa prejdem a je to lepšie 😕 som zvedavá čo mi doki na to povie

vavenka
autor
5. apr 2010

Kokso mne netvrdne vobec! Teda ak tvrdne, tak neviem ze to je ono 🙂 mne zas zasrana tak sa zvykne cela vypucit, ze mi z brucha kocku spravi 😀 😀

zuzub
5. apr 2010

😀 😀 😀 mne sa tiež tak malý pučí, neviem či ritku alebo čo ale mám potom také smiešne krivé brucho 😀
ale pri tom tvrdnutí mám celé bruches ako kamen....
a neviem či sa aj tbe také stáva ale normálne mám niekedy pocit, že mi drobec tam dole nejak tlačí akoby išiel odtiaľ už vypadnúť, taký čudný pocit to je 😒

vavenka
autor
5. apr 2010

Zuzi hej mavam take aj ja, normalne mam pocit ze to tam dole uz mam otvorene 🙂 sak ked som sla do poradne naposledy, az sa mi nechcelo verit ze CS mam furt 0 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre