Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
7. apr 2010

Kati no ja som zila v tom, ze treba mat poucenie anesteziologom ale tiez som s v teme o mojej porodnici docitala, ze staci mat vysetrenie krvi, tak teraz neviem....
A teda neviem ani ako tam funguju aristi, ale myslela som ze v nemocnici je niekto na ARE furt, sak ked dojde v noci urgent a treba operovat, tak kto tych pacientoc uspava? 😕

slniecko4
7. apr 2010

čaute babenky,čo nového?
vave,ejha,čo to? Aby si fakt nepredbehla Katku.. 🙂 holky,neskutočne sa vám to blíži,pošlite potom sms,ak by ste porodili,nech tu nie sme v napätí,ako pri maxii. 🙂 ináč,vave,pekný bruches.. 😀
tini,nový účes? hoď do albumu,nech pozrieme.. 🙂
katka,nezmenilo sa nič,zatiaľ plánujú normálny pôrod? 😕

slniecko4
7. apr 2010

a ešte,zuzub,vave,to tie injekcie,čo si picháte,to len kvôli tehotenstvu,či aj predtým a potom si musíte pichať???

zuzub
7. apr 2010

ahojte 🙂 vave tak hlienová zátka ti už odišla no pekne, čo sa už Vanduške v brušku nepáči? 😉 ale to ešte nemusí nič byť, mojej kamoške odišla hlienová zátka 3 týždne pred pôrodom.....
my sme dnes boli v tom Martine, ten doki čo ho budem mať pri pôrode, vyzerá byť super tak pozitívne na mna pôsobil a aj zasrandoval 😅 takže možem k svoju dokimu chodiť na monitor a koncom apríla po poradni sa mám ozvať tomu do Martina, že uvidísa ako na tom budem, ale pokiaľ sa zažnem otvárať na 2-4 cm tak mám hned prísť, že by mohli spustiť pôrod, tak uvidíme, mi hvoril, že ideálne by bolo keby som na začiatku mája porodila 😀 ale, že všetko môže by inak......

zuzub
7. apr 2010

jedna kamoška má zajtra termín a má ísť tiež k nemu tak som zvedavá čo mi potom povie, len som s nou volala a chúda nešťastná je lebo, že malý ma už 4kg a ona sa vôbec neotvára, že jej doki vravel, že dosť veľké je to bábo na jej postavu 😖

petulig
7. apr 2010

caftee.. vave mne sa to udialo o tretej poobede a na druhy den na obed bol krpec tu 🙂 drzim palce babenky. Len nedavno som tu vypisovala ja ze som tehu . Uz tuto temu budeme moct pomaly uzavriet 😀

zuzub
7. apr 2010

ahoj petulig, za chvíľu môžeme založiť temu Mamičky z Lady snažiliek 😀

tinika
7. apr 2010

slni nemam foto a učes uz spadol, uz je to skoro ako predtym len kratsie a zltejsie hihi

tinika
7. apr 2010

vave mne zatka odišla asi naraz ako praskla plodova voda .)

vavenka
autor
7. apr 2010

Caute 🙂

Zuzi hej ved s tym aj ratam ze este nejaky tyzden Vanda pobudne v brusku, ale aj tak mam pocit ze to najneskor pride koncom aprila.... No uvidime 🙂
Tesim sa ze mas dobry pocit z porodnika, velmi dolezita vec, ja som zvedava co bude v pondelok, mam poradnu....
A v sobotu teda ideme na krstiny, moj drahy bude krstnym, tak sme boli na nakupy, mala dostane velku skulavu plysovu kravu 😀 take super malinke adidasy tramky, kartu blahozelaciu sme kupili a velky darcekovy kos, tak dufam ze to bude ok......
A asi este kyticu dostane mamina 🙂

A som si kupila pampersy jednotky, tie najmensie, 2-5 kg, co tam je 43 kusov.... Zas swinuchy maju akciu ale az od 2ky velkosti, tie jednotky stale maju za 9.90, aj v hypernove, aj v tescu, vydrbanci su to, vedia ze maminy kupia tak ci tak, pre novordeniatko 🙄

tinika
7. apr 2010

takze u mna bol začiatok dost rychly ja tava som sa ponahlala ze aby neporodim hihi a nakoniec si dal maly načas

vavenka
autor
7. apr 2010

Tini no kebyze mne odtecie aj plodovka, tak ver ze aj ja som jak s vrtulou v zadku hned na prijme 😀 😀

slniecko4
7. apr 2010

vave,aj mne odišla hlienová zátka a hneď za tým aj voda.. Ale ja som bola tam,vyvolávali mi pôrod. takže som zvedavá,kedy pôjdeš. 😉

vavenka
autor
7. apr 2010

Slni no mi nieco hovor, ja som tiez riadne zvedava....
Ale nejak neviem preco, som pripravena na koniec mesiaca 😀 😀

Dnes sme boli aj na matrike spisat zapisnicu o urceni otcovstva, kedze niesme svoji 😉

slniecko4
7. apr 2010

a to sa musí? nestačí,že by si v pôrodnici pri vypisovaní papierov nahlásila meno otca? teda,neviem,ako to chodí..

zuzub
7. apr 2010

vave ved uvidíš čo ti povedia v pondelok a na hematoške mi zvýšila dávku na 0,6 😒 pichať si mám ešte 6týždnov po porode a potom na kontrolu

vavenka
autor
7. apr 2010

A teda ja ani neviem ci to naozaj bola zatka, aj ked ,ako som doobedu pisala, co ine by to mohlo byt, no nie?

Ozaj slni si sa pytala na tie injekcie - ja som si ich pichala uz aj pred tehotenstvom, ale standartne sa riedi krv az ked zena otehotnie, v pripade ze ma nabeh na trombozne stavy, popripade velmi hustu krv, co moze mat fatalne nasledky v pripade vzniku zrazenin..... Kedze tehotenstvo ako take je dost velky napor na organizmus, ale taktiez si trombofilici pichaju ked idu byt operovani, ked dlhsie lezia na lozku atd atd.....

zuzub
7. apr 2010

takže otec Vandušku určený 😀 😉

tinika
7. apr 2010

vave no ja dufam ze porodis skor ako toho 9 bo nebudem doma nech si to prečitam aktualne 🙂)

vavenka
autor
7. apr 2010

SLni no praveze ked niesme svoji tak to treba nahlasit na matrike - co keby otec nesuhlasil? 😉 chapes....
Da sa to v pohode aj po porode, ale takto, ked sme prehlasenie podpisali obaja, uz bude stacit, ked len drahy pojde na matriku, ja nebudem musiet ist......

Zuzi ja si picham stale 0,2 ku.....

slniecko4
7. apr 2010

aha.. mne ho pichali v deň pôrodu a asi ešte dva dni po pôrode,keďže mám vyoperovanú krčovú žilu na nohe.Aj keď mi koleno operovali,tak mi ho pichali,kým som bola ležiaci pacient,ale ináč nie.. To máte takú hustú krv? Ako ti to zistili?
a ináč,podľa opisu to je hlienová zátka..

vavenka
autor
7. apr 2010

Tini 😀 😀 urobim co je v mojich silach 😀

slniecko4
7. apr 2010

vave,už chápem.. 🙂

tini,kam sa zberáš? 🙂

zuzub
7. apr 2010

ja by som ešte chcela tie 2 týždne vydržať 2v1 potom mi to už je jedno po 38tt som pripravená rodiť 😅
mm mi dnes zase zdrhol na východ na služobku,ale len do piatku a buduci týžden ide ešte na 4dni do Lučenca potom už hovoril, že bude v ZA tak som zvedavá....taký blbý pocit mám ked som sama doma, že budem stresovať keby to náhodou na mna prišlo..... 😖

slniecko4
7. apr 2010

zuzub a mm si nemôže vybaviť v práci,aby ho teraz neposielali na dlhšie preč,keď si pred pôrodom?

vavenka
autor
7. apr 2010

Slni ja si tiez myslim ze to bolo ono.....
No mne robili geneticke vysetrenie po druhom potrate, a nejake zmutovane geny mi tam objavili, ktore su zodpovedne za zrazanlivost... V normalnom stave mam krv ok, ale prave v tehotenstve sa to prejavilo - pravdepodobne.... Inak doteraz som nemala ziadne problemy - ani krcove zily, ani trombozy, nic.....
Ono kazdej tehotnej zhustne krv, je to takto dane, ale vyzera to tak, ze mne hustla az moc 🙂

zuzub
7. apr 2010

vave ty máš stále len 0,2? 😕 ja neviem podľa čoho to to zvyšujú mne povedala doki, že aj podľa váhy to závisí a kedže sa už blížím k 80tke 😝 tak treba zvýšiť....aj ten pôrodník hovoril, že mi má hematoška zvýšiť teraz pred pôrodom dávku, ale neviem už mi to pripadá taká konská dávka 😠

slniecko4
7. apr 2010

vave,aha..
idem urobiť mm chlebíčky,nech sa napapá,prídem o chvíľu.. 🙂

zuzub
7. apr 2010

slni no bohužiaľ nemôže ☹ musí ešte tento projekt dokončiť, ale potom už povedal šéfovi nech ho nikde neposiela, teraz to je v tých robotách ťažké, čo si navyberáš.....

vavenka
autor
7. apr 2010

Zuzi no ja tiez neviem, ja uz mam 81 😀 😀 ale tak vysledky boli v pondelok celkom ok, tak povedala hematologicka ze netreba.... Akurat tie D-dimery mi vyskocili, ale lekarka vravela ze je to ok.... Tak ok 🙂 mam doma aj 0,4 ku, co mi dala kamoska, co sa jej zvysilo, tak neviem ci ku koncu si nenasadim sama 😀 ale teraz neviem, kedy to bude, "ku koncu" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre