Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

nikka_
3. júl 2010

@vavenka posli mi do IP adresu na FB, nech si pridám aj teba,

ale inak baby na FB mám problém vedieť ktorá ste ktorá.. 😉

ingulik
3. júl 2010

@nikka_ ja ani neviem ci ta mam medzi priatelmi....ja mam inak rovnaku foto ako tu 🙂

ingulik
5. júl 2010

ahojky babulky....tak my sme o nasu druhu bubinku zial prisli.... 😢
ale nevadi...ideme dalej, tak to asi malo byt....snazime sa dalej...

tinika
5. júl 2010

@ingulik 😒 skoda, ale nebojkaj ako pises snazte dalej

ingulik
5. júl 2010

@tinika tiez si tak hovorim, ze posnazime sa zas....a zas asi lepsie takto ako neskor

vavenka
autor
5. júl 2010

Ingu to ma mrzi ☹ ☹ a co sa stalo? 😕

ingulik
5. júl 2010

@vavenka ani neviem, zacala som kvacat, potom strasne krce a na wcku to vyslo von...sorry za ten opis....neviem kde je pricina, ani to nezistim....

vavenka
autor
5. júl 2010

@ingulik ach jaj ☹ tak hlavne ale je, ze to neberies tragicky.. Zial take veci sa stavaju a priroda najlepsie vie co robi, dalsi pokus uz dopadne dobre, neboj 😉

ingulik
6. júl 2010

@vavenka tak som si aj poplakala, ale uz to nezmenim a vravim si, ze asi nebolo uplne v poriadku a priroda to tak zariadila.....ideme dalej a budeme sa snazit zas....ty to chapes, ved si to niekolkokrat prezila tiez, ze?
...len akurat neviem, ci mam ist potom za dr. alebo to zatial nechat tak...

zuzub
6. júl 2010

ahojte 🙂 my sme už doma, dobre bolo Miško zlatučký, po ceste v aute nám spinkal a vôbec žiadny problém so zmenou prostredia nemal 🙂 cele dni sme boli vonku 😀
@ingulik mrzí ma, že ste prišli o bublinku 😔 ale zas radšej teraz ako by sa malo niečo neskôr prihodiť....držím palce nech si čoskoro tehula 😉
@vavenka a vy ako? zajtra máte dva mesiace 😵 riadne to beží, však? zachvíľu búkrpci behať po vonku 😀

ingulik
6. júl 2010

@zuzub to je super ze je maly Misko taky zlaty 🙂 nasa Nika uz beha jedna radost, na vsetko ukazuje a aj by daco povedala ale este jej to nejako nejde 🙂
ja som nakoniec sla ku dr., zajtra musim do nemocky na kyret aby to vycistili ☹ uz dnes si ma tam chceli nechat, ale som povedala ze pridem rano....

vavenka
autor
6. júl 2010

Ingu akurat som ti chcela pisat ze v kazdom pripade treba skocit za lekarkou.... Takze si bola ... Kyretu sa neboj, je to ok, rychly zakrok v celkovej anesteze s minimalnou bolestou po - je to potrebne, kebyze ti tam nahodou nieco ostalo, aby sa to nezapalilo, lebo tam potom hrozi otrava krvi a ine neduhy 😖 ach jaj moja zlata, no len cas tomu treba, a chvalabohu jeden poklad uz mas doma, tak nebude cas moc smutit, a sice je to brutal klise - ale pravdive - casom to preboli.. Ale ja som presvedcena ze coskoro nam opat zahlasis // 😉

Zuzi no dobre sa mame 🙂 dnes sme boli na kontrolu s klbami, tak vsetko ok, este mam balit nasiroko, on odporuca balit aspon 3 mesiace v kazdom pripade.... No a o mesiac zaś kontrola...A vo stvrtok idu chuderke preplachovat slzny kanalik a mali by jej aj uska prepichnut, len neviem ci to zvladne vsetko v jeden den, no uvidime, oko je prednejsie....

Ozaj, uz asi treti den ma na perach taky biely povlak, neviete nahodou co to moze byt? 😕

tinika
6. júl 2010

@vavenka ooooj tak tie očka nezavidim, minule mi len kamoska opisovala čo to bolo a mi stačilo, tak drzkam palce nech to mala zvladne v poho a povlak mal aj patko ale v puse na podnebi, bokoch a jazyku ze to vraj z mliečka a doktorka nam dala taku tekutinku sme vytierali pusu, este to občas ma ale uz nie ta a povedala ze uplne sa tomu vyhnut neda kedze pato berie do pusy vsetko aj ruky ktore nie su furt čiste kedze chyta kde čo

ingulik
6. júl 2010

@vavenka no nebojim sa, len neviem co ma caka....mm je uplne super, dnes dosiel z roboty a hned ma viezol k dr. zajtra s malou ostane, ta len dufam, ze poobede budem domka s nimi....a co sa tyka dalsich pokusov, dnes som tak zvazovala, ze nejaky ten mesiac dva si dame pauzu a az potom to skusime znova....s povlakom v ustockach treba ist za detskou dr., ako pisala tinika je to z mliecka....su to vlastne kvasinky, ale nic vazne, tinktura to vylieci....a kanalik preplachovali aj Nike na pravom ocku, nastastie len raz....lebo niekedy aj viac krat treba....drzim palceky aby to bol aj vas pripad...
...tak mi zajtra drzte palce, nech to mam skoro za sebou....juj sa mi tam nechce vobec

slniecko4
6. júl 2010

ahojte babenky, my sme boli na dovči v Tatrách..
@ingu,je mi ľúto,čo sa stalo,tak som sa tešila s tebou.. ale aj ja som kdesi čítala,že telo vylúči len to,čo nie je zdravé,takže asi je to tak lepšie a časom budete mať druhé krásnučké bábo,uvidíš. 🙂 Držím prsty zajtra,nech to máš čím skôr za sebou..
@vave,Vanduška má až také očko,že treba prepichovať kanálik? Lebo Peťke asi dvakrát hnisalo očko,dávala som jej ophtalmo-framykoin kvapky a framykoin mastičku a prešlo jej to.. Teda,skúšala som jej aj materské mliečko do neho kvapnúť a tu na koníku som našla,ako masírovať,aby sa uvolnil kanálik a chvalabohu už sa to nezopakovalo..
@zuzub,je dobré,že Miško tak dobre zvyká na zmenu prostredia,náš drobec v Tatrách nevedel zaspať v novej postielke,aj si poplakala trošku,kým zaspala a keď si už zvykla,vrátili sme sa domov a zrazu pozerá,pozerá,sakra,zas nová postielka? 😀 ale ináč tiež nemá problém zvyknúť.. 🙂

tinika
6. júl 2010

@ingulik myslim na teba

@slniecko4 tak ste si oddychli? a ako dlho ste boli? my sme tiez boli na vikend v maji pocasie nic extra ale nakoniec sme usudili ze bolo najkrajsie za cely maj hihi bo prsalo len troska. a aj nas patko tam prvu noc tazko zaspaval, u nasich uz je zvyknuty 🙂 a postielku cestovnu uz asi tiez pozna .) časom to bude lepsie ked si zvyknu chodit aj inde hajat

slniecko4
6. júl 2010

@tini,len na víkend,ale od soboty do pondelka.. bolo super,počasie vyšlo,tak sme nedeľu celú strávili na štrbskom plese,malá bola celý čas zavesená na tatikovi v nosiči,obzerala všetko,aby jej nič neušlo,ani náhodou do kočíka nechcela.. 😀 a včera sme boli v tatranskej lomnici,pri lanovke,bobovej dráhe a potom sme ešte do smokovca zašli..

vavenka
autor
6. júl 2010

Slni no ked je na kanaliku blanka tak asi lieky nepomozu... davala som aj oftalmoseptonex, aj mi ociarka predpisala atb kvapky - som jej to tyzden kvapkala.... Dnes som sa pytala ze teda co to, ona mi vysvetlila ze sa stane ze na slznom kanaliku ostane take nieco ako blana, ktoru je potrebne prepichnut a preplachnut kanalik....
Len lave ocko ma take, tak dufam ze sa to na prvykrat podari a nebude treba robit to viackrat....

slniecko4
6. júl 2010

@vave,aha.. som nevedela,čo má s očkom.. a správne,oftalmoseptonex,som napísala oftalmoframykoin.. tak nech sa jej to čím skôr zahojí..

ingulik
6. júl 2010

@vavenka my sme mali presne to iste....svagrinej chapec si to vytrpel trikrat chudatko....
...baby dakujem za podporu

tinika
6. júl 2010

@slniecko4 a vy mate dnes presne 7m.? gratulujem nas patko ma dnes meninky prve 🙂

tinika
6. júl 2010

@ingulik ved na to tu sme, aby sme sa navzajom podržali, ja som taka rada ze uz vsetky mame svoje pokladiky, aj tie čo si na ne museli počkat dlshie a držim palce v druhom kole kto sa uz snazi, my si este dame pauzu 🙂

zuzub
7. júl 2010

@ingulik držkaj sa dnes 😔

zuzub
7. júl 2010

@vavenka Vanduške všetko najsamlepšie prajeme 😉

vavenka
autor
7. júl 2010

Zuzi dakujeme 😅

zuzub
7. júl 2010

kočky chcem sa spýtať tie, ktoré kojíte alebo ste kojili, brali ste nejakú antikoncepciu? zvažujem, že si asi nasadím, viem, že veľa možností pri kojení nie je ale tak predsa, máte niektroá nejakú skúsenosť?

vavenka
autor
7. júl 2010

Zuzi ja som sa pytala - tak na trombofilny stav mi gyndoska hormonalnu (tabletky) ani nepredpise, kym mi to hematologicka neodobri, sme sa bavili o Dane/Mirene, ale to mi odporucila az ked dokojim, kedze by som musela ist do narkozy - nemala som roztiahnuty krcok, kedze som rodila cisarskym, takze zatial som aj ja bez vsetkeho, dufam ze sa mi to nevypomsti a nezacnem druhe kolo prilis skoro 😀 Samozrejme este sa da ze prezervativ, ale to mojho nenahovorim 🙂

tinika
7. júl 2010

@vavenka aj ja prajem vanduske hlavne pokoj a zdravičko 🙂

ingulik
7. júl 2010

ahojky, tak mam to za sebou, vsetko oukej, potvrdeny missed v 6tt....do troch dni sa mam hlasit u svojej dr.
inak ku antikoncepcii, tak ja ziadnu len sme si davali pozor....
....a dakujem za podporu

vavenka
autor
8. júl 2010

Ingu tak teraz sa das trocha do kopy a o par tyzdnov mozte zacat zas 😉

Joj Vanda ma za sebou narocny den, preplachovali jej ten kanalik - to sa celkom dalo, plakala sice, ja s nou na chodbe, kedze mna tam nepustili k zakroku, ale dalo sa..
No a potom jej aj uska prepichovali, tak to vam len bol rev, nieco hrozne, aj to jej robili bezo mna, som cakala na chodbe a zas plakala s nou 😔 Potom chuderka zaspala, ani som jej uska este nevidela, ma na nich gazu a v ciapke je...
Ale ked sa zobudila, tak herecka usmev na tvari, dufam ze jej nebudu hnisat a vsetko bude ok... Zajtra este ideme raz na ten preplach kanalika, vraj pre istotu, tato ociarka to robi preventivne 2x... Tak dufam ze to bude na dlho posledna vec, co jej budu robit - okrem ockovani.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre