Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
16. júl 2010

ahojky babule....
...no my tiez uz skoro rano ideme von a potom az podvecer, lebo cez den sa neda...v byte to nie je sice uplne idealne ale lepsie ako vonku....
...Nika v kociku byt nechce, stale chce len behat, dnes chudatko spadla na pusu tak si ju trochu odrela....
....ja PC nezapinam, nejako nemam naladu....potrebovala by som niekam vypadnut, o tyzden ideme s mamkou a Vercou k mojej babke na tyzden, tak aspon niekam....dovca sa nekona, mm to radikalne zamietol....tak som zvedava ci aspo niekam na vylet pojdeme...
...na vikend ideme ku svokrovcom na dedinu, tak trosku vypadneme z tej horucavy v meste, predsa len tam su stromy a je to v doline v lese, tak si trochu oddychneme....majte sa krasne a drzkajte sa...

tinika
16. júl 2010

ahojte tak sme doma
@mum_to_be tak parada ze si si oddychla a načerpala nove sily 🙂

@zuzub aj my sa chystame buduci rok do chorvatska hihi mozno sa stretneme to by bola ale velka nahoda termin aj miesto .)
@evitkamalicka drzim palce 🙂
@adenka ockovi drzim palce, nech je ok a uz neide na operaciu, nas patko uz občas sedi sam tak sa tesim lebo minuly tt rehabilitačna povedala ze keby mal silnejsie svaly na chrbte a brusku uz davno sedi sam 🙂 a občas auz dviha zadok a krči nohy na lezenie ale ruky este neudrzia hihi

tinika
16. júl 2010

@ingulik pekny vikend, veru ze pod stromom je lepsie, aj v dome je chladnesie hoci v izbe kde sme spali pieklo cely den slnko tak som nerobila nic len stale skladala a rozkladala postielku cestovnu raz v izbe raz v spalni babkinej bo tam chladnejsie hihi a nepresla cez dvere mojej izby kvoli posteli ta som sa bavila hihi

mum_to_be
17. júl 2010

caute, my sme dnes doobeda aquaparkovali s vercou a aj neskor poobede ideme zase k znamym - maju velky bazen na zahrade, jupiiii. 🙂 🙂 🙂

nikka_
17. júl 2010

Ahojte, tak bola som s malým u lekárky lebo sa mi komplet celý vysypal s potničkami z tých horúčav, bývame na samom vrchu a je to tu ako v saune.. tiež sme po troch dňoch konečne doma, lebo aj upratať a navariť treba.. malému sme nakúpili bazény do každej babky tak len chodievame na striedačku k obom sa kúpať..
Čo sa tej predkožky týka, tak musíme ísť na urológiu, ale je momentálne čas dovoleniek, tak až o týždeň, budú mu ju musieť oni nejako stiahnuť zákrokom, lebo vraj má strašne malinkú dierku.. som zvedavá čo to zas bude..
Inak mi malý vôbec nechce nič jesť, ak zje aspoň jogurt pred obedom tak som rada, ale dúfam,, že to je len z tých horúčav, v noci spí strašne zle, prievan zase nechcem robiť aby nenachladol, vonku sa ani lístok nepohne či je deň alebo noc, už sa to nedá vydržať..

tak Vám prajem prežite tieto horúčavy neako príjemne..

tinika
17. júl 2010

ahojte, tak sme doma zo svadby 🙂 zistila som tam ze ma patko kliesta na hlavke tak sme boli este na pohotovost ale nastastie nebol este zahrabany hihi tak to slo rychlo a bez plaču

@nikka_ u nas to iste, samy vrch, maly ma cely chrbatik bodkovany a v zahyboch :( a to sme aj strop zaizolovali ale tento rok je horsie teplo ako minuly. A tiez rano este ako tak spapa prikrm ale naobed ani mlieko poriadne a tiez ma problem zaspat ked tak horko

janulik.j
18. júl 2010

@nikka_ Neboj to stahovanie je neprijemne, ale o 3 dni uz nebudete vediet. My sme Kubka radsej preventivne kupali v repiku, aby sa to nezapalilo, ale inak sa neoporuca nic na to davat. Tie prve 3 dni su najhorsie, lebo ich to boli aj pri cikani 🙄 Musite vydrzat...
Nas maly je tiez hrozne vyhadzany od potniciek cele brusko aj chrbat a hl. na chrbatiku, kde ma plienku... ale uz mu to pomaly mizne. Sme boli tieto 3 dni na plavarni, tak ked sa clovek schladi, tak sa to da vcelku vydrzat. Mna uz vyse tyzdna drzia hnacky, uz som zjedla Endiaron aj Imodium a furt nic nemozem zjest, lebo ak zjem cosi tazsie tak hned frcim na WC. No a maly to samozrejme chytil asi odo mna, tak ma dnes zvysenu tepl. a uz 3X kakal. Je taky upistany chudak, tak som z toho na nervy. A este budeme cele 2tyz. bez tatusa 😢 Aspon, ze tu sa v noci prehnala riadna burka,tak dnes neni take teplo...
Vsetkym pekny zvysok nedele 😉

tinika
18. júl 2010

@janulik.j tak nech sa rychlo vyliečite, take mozno aj z teplot mate,nezavidim

evitkamalicka
20. júl 2010

ahoj kočky,
som doma z poradne z nemocky, náš drobec sa narodí 30.7. teda budúci piatok cisárskym

mum_to_be
20. júl 2010

evitka, tak to drzime palce. ani si neviem predstavit, ake to je, ked vies presne, kedy presne sa narodi. drzime palce!!!

evitkamalicka
20. júl 2010

dakujem

tinika
20. júl 2010

ahojte, tak sme boli na poradni, mame 8700g a uz vraj idu naozaj zubky takze noc bola tazka a viem od coho hihi dufam ze to bude len take nie horsie, kamoskyn ma 39 teploty a hnačky

tinika
20. júl 2010

@evitkamalicka držime palce a myslime na teba 🙂 tesime sa na foto Oliverka

mum_to_be
20. júl 2010

ahojte, ak verca sa dnes poobede zobudila s teplotou. ☹ najskor 37,6 a potom jej to vystupilo po hodinke az na 38,8. tak som jej dalal panadolovy cipok. cele poobedie sme sa uz len tak povalovali a aj sa mi podarilo skor ju ulozit spinkat. no uvidime zajtra... resp. v noci... nema kasel, sop[lik, ani hnacku, ani nekycha, tak neviem, ci to budu zubky (pred 10 dnami jej vysiel prvy z ocnych) alebo ci bude chora. drzte palce... papa

tinika
21. júl 2010

@mum_to_be drzim palce nech su to len zubky a nech rychlo vyjdu von

ingulik
21. júl 2010

ahojky...
no my sa mame super, inak Nika uz ma prve dve stolicky hore vonku....sme teraz u nasich od dnes a na dalsi tyzden k babke ideme na prazdniny oddychnut trochu....
evitka....to je super, uz sa tesime na drobceka
...ja zajtra idem na kontrolu tak snad vsetko oukej uz bude....

tinika
22. júl 2010

@ingulik držim palce nech si OK a uzite si prazdniny .)

ingulik
23. júl 2010

Ahojte...no kontrola v podstate OK, ale podla histologie to nebol potrat a tak mi dr. len zapisala do karty ze "porucha cyklu" ....len nechapem, preco ma potom posielali na kyret, ked som nebola tehu a ani potrat to nebol... 😕
.....inak sa normalne tesim, ze koncia tie horucavy (aj ked ja taketo leto zboznujem)....Nika je neznesitelna, urevana, umrncana, len na dide visi a nic ine nechce jest ani pit....no na nervy normalne z nej.....len na ruky, nic ju nezaujima....dufam, ze sa to skoro skoci toto jej "obdobie"......
....pekny vecer 🙂

tinika
23. júl 2010

@ingulik 😕 😅 tak to je divne ja sa tiez tesim na tie 23 teploty 🙂

tinika
23. júl 2010

@ingulik 😕 😅 tak to je divne ja sa tiez tesim na tie 23 teploty 🙂

tinika
23. júl 2010

mrzne mi fb a potom to da dvakrat 😀

mum_to_be
24. júl 2010

ahojte dievcata! ingulik, aj my sme mali take obdobie okolo toho roka, ze len sa veronika maminkovala... neboj sa, to prejde... len ked pocujem o tom vasom papkani, verim, ze ta to trapi, clovek sa snazi, vymysla, co by pripravil a nic z toho. nastastie, my mame dobru papkacku, ale poznam maminky, co s kazdou jednou lyzickou musia dieta nahanat... ☹ inak, dnes ma veronika velmi prekvapila, jedla tak krasne sama lyzickou polievku aj druhe, ze som nechapala. uz ju tak viac nechavam jest samu, nech je do narodenia babatka aj v tomto taka samostatnejsia, ale dnes to bol pokrok 'skokom'. aj moja mamina a segra nechapali, ako krasne jej to ide. musim ju niekedy natocit a dat na FB. 🙂
ingulik, este ma napadlo, ci nema nejake fakt oblubene jedlo vasa slecinka. lebo mne ked veronika nieco nechce jest, dam jej tam trosku kukurice (tu zboznuje, aj by ju snad ranajkovala, aj vecerala, aj jedla cely den) a potom sprasi aj to ostatne na tanieri. ja jej na zaciatku napriklad dam na lyzicku len tu kukuricu, s dalsou lyzickou aj trebars ryzu, atd. a potom papka vsetko... skus nieco take, mozno prave tu kukuricu alebo hrasok. veroniku podla mna od zaciatku 'bavilo', ze si ju sama vie zobrat prstikmi a dat do pusinky. a vydrzalo to skratka doteraz. sice, v plienke je potom sama kukurica, ale viem, ze spapa vsetko, co je treba.

mum_to_be
24. júl 2010

evitke zostava necely tyzden, vsak? tesis sa???

evitkamalicka
25. júl 2010

ahojte,

@mum_to_be tesim tesim 🙂

ingulik
25. júl 2010

bre ranko....

@mum_to_be no ja som skusala vsetko mozne a nepomahalo, tak som jej prestala varit zvlast a ponukam jej jedlo z nasho taniera....my vela nesolime tak myslim ze jej neuskodi....no a najradsej ma rezen 🙂 samozrejme len masko bez toho obalu a tiez ma rada chlebik alebo celozrnne rozky....teraz ju moja mama naucila jest jablko tak ze si ho sama drzi a kuse donho....Nika je skratka len vyberava....vcera z celeho obeda (morcacie masko s ryzou) zjedla len dve kysle uhorky 🙂 ....neostava nam ine len byt trpezlivy a kym su tieto horucavy tak to ani nebudem nejako riesit, lebo aspon viem ze Nika aspon nieco vypije a nie je dehydrovana....
pekny den 😎

katka444
25. júl 2010

ahojte 🙂

tak my sme kojenie nezvladli. mame flasticku, nutrilon a odsate mliecko od maminky. mala strasne zurila aj hodinu a ked konecne chytila didu, tak po chvili na nej zaspala a nenajedla sa poridne. tak som zacala odsavat a davat je z flase. ale odsavam len 4x za den, nemam viac mlicka, tak dokrmujeme nutrilonom.
v poradni v 3mes sme mali 5080 g. ockovali nas a mam uz doma aj vakcinu proti rotavirusu.

evitka drzim palce. uz to bude coskoro 😉

mum_to_be
25. júl 2010

ahojte! katka, tak to ma mrzi, snad sa ti bude darit aspon co najdhsie odsavat, aby mala kristinka aj materske mliecko. ingulik, mozno ked tie horka ozaj pominu, bude papkat lepsie. ktovie, preco je to tak, ze niektore deti proste zjedia vsetko a niektore takmer nic...

tinika
25. júl 2010

@katka444 katka netrap sa, uz to nezmenis, hlavne bud v pohode a bude aj mala, ja som sa tym tiez trapila a maly rastie a pribera ako ma, myslim ze mu nič nechyba a aspon skor vedel papat normalne 🙂

katka444
25. júl 2010

ja som teraz tiez spokojnejsia. viem ze mala sa dostatocne najedla. a je klud, nezurime pred papanim. z toho som bola na nervy uz aj ja a nie este ona.
pridavam nejake foto

tinika
25. júl 2010

@katka444 krasna je 🙂 ved to ja som tiez bola uz v poho, predtym na nervy, ja mam pocit ze to kojenie je bars reklamovane a potom su mamičky ešte viac deprimovane ked to nevyjde :( takze asi tolko moj nazor, nehovorim ze nie je dobre kojit čo najdlhsie ale ked sa neda, tak sa neda radsej kludna mamička aj dieta

vavenka
autor
26. júl 2010

Caute, od stvrtku sme boli u babky a dedka na vychode, fajne bolo 🙂
Kati mala je zlatunka, a nic s iz toho nerob, aj ked sa teraz pise o tom ake je dojcenie dolezite, ale neboj nic, aj s nutrillonom to je uplne ok 🙂 ja som bola kojena az mesiac a tu som 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre