Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

nikka_
2. nov 2010

Ahojte, Tak my sme včera oslavili dva roky. Bože ako to letí.. Normálne som mala problém, čo malému kúpiť, lebo má skoro všetko a to nehovorím, že ešte musím vymyslieť darčeky na vianoce..

Baby krásne fotečky máte... ale sú tí drobci zlatí..

tinika
2. nov 2010

@nikka_ prajeme vsetko najlepsie 🙂 fakt to leti

tinika
2. nov 2010

ahojte mimochodom ))) včera som konečne zbadala ze sa nam prerezavaju dalsie zubky hura hura, ja videla jeden, kamoska dva tak som zvedava

mum_to_be
2. nov 2010

@tinika patkovi tie zubky idu ako na pase, neuveritelne...

mum_to_be
2. nov 2010

@nikka_ damiankovi vsetko naj naj naj. aj ja uz rozmyslam nad darcekmi pre vercu - 15.12. narodky, 24.12. vianoce, 4.2. meniny...

vavenka
autor
2. nov 2010

My sa tiez pripajame a gratulujeme krasnemu chlapcekovi 🙂
Mimochodom aj ja som dnes Vande nahmatala zubok, uz ho citit 🙂 aj lyzicka cinkla 😀

tinika
2. nov 2010

@mum_to_be na pase?? ved prve dva mal v 9m a odvtedy čakame na dalsie a uz dva mesaice sa na prestavky trapime bo ne a ne vyjst 🙂) ale konečne sme sa dočkali, ako povedal mm, malemu sa narodia zubky, a nam krsniatko 🙂) svagrinka je uz v porodnici treti den, prekonala moj rekord 🙂)

tinika
2. nov 2010

@vavenka 🙂) super tak ste sa poponahlali

nikka_
2. nov 2010

tinika ja chvalabohu neviem čo to je ked idú zúbky, chvalabohu sme nikdy nemali teploty, hnačky ani žiadne také problémy. Akurát ked šli Damkovi zúbky, tak vtedy vôbec nechcel jesť, preventívne sme stále mastili s Calgelom, a posledné stoličky mu vyšli tak že som ani nevedela kedy. Len som raz zistila ked sme sa váľali na posteli, že odrazu má neako viac zúbkov..

tinika
3. nov 2010

@nikka_ tak v to dufam aj ja ze ocne a stoličky pojdu lahsie, hoci sa vravi opak 🙂) a gel to je aj nasa pomoc 🙂)

inac dnes sa mi narodilo krsniatko Denisa 🙂) 3380g a 52cm .) takze brasko si na syna ešte pocka .)) ak sa dočka, lebo svagrina uz rodit nechce, dvakrat stačilo .)

tinika
3. nov 2010

@nikka_ tak v to dufam aj ja ze ocne a stoličky pojdu lahsie, hoci sa vravi opak 🙂) a gel to je aj nasa pomoc 🙂)

inac dnes sa mi narodilo krsniatko Denisa 🙂) 3380g a 52cm .) takze brasko si na syna ešte pocka .)) ak sa dočka, lebo svagrina uz rodit nechce, dvakrat stačilo .)

tinika
3. nov 2010

nejake foto

pipimiska
5. nov 2010

@tinika jeeeej ajky ste uz velky 😵 😵 😵 uz chodi? 😉

pipimiska
5. nov 2010

zlaty je 🙂

tinika
6. nov 2010

@pipimiska vdaka, chodi len ak ho drzim ale rehabilitačna zakazala, tak ho netaham na nohy len ked sa dvihne sam, a okolo nabytku uz beha 🙂) ale lozit sa mu stale nechce, ma to lahsie plazenim 🙂 a vy uz mate skoro 7m. to tiez leti 🙂)

tinika
6. nov 2010

@pipimiska ja ze kuknem ako rastiete a ty nemas foto v albume .(

zuzub
8. nov 2010

čaute ženy pozdravujem vás všetky 🙂 už sme presťahovaný strašný chaos... 😀 😝 ked budem mať viac času ozvem sa.pa.pekný týždeň 😉

tinika
9. nov 2010

@zuzub supeeer tak uz ste v novom, tak vam prajem krasne a utulne byvaničko 🙂

vavenka
autor
10. nov 2010

@zuzub cauko, gratulujem Miskovi k polvyrociu 🙂
Ina Vanda ide dalsi zub, som nespala uz 2 tyzdne 😀 😀 a ked hryzne vo didky, tak vidim hviezdicky 😀 😀 inak sa celkom slusne rozjedla, najviac jej ide zemiak s ovocim, to pase jedna radost 🙂

@pipimiska servus draha, co ty tu? 😉
@mum_to_be ako dvojnasobna mamina? ako vam to ide s Romankom? Vsetko ok?
@tinika uz su zubky von? 🙂

tinika
10. nov 2010

@vavenka ahoj, no horne dva uz lezu ale nie jednotky ale jedna jednotka prerezana a dvojka sa tlači a na druhej strane zatial nič .) tak budeme zubati 🙂 ale furt sa budi s revom :(

mum_to_be
14. nov 2010

@vavenka zvladame to v pohode. romanko mal v stredu 7 tyzdnov, uz si celkom pekne drzi hlavicku a pasie baranky, musim odfotit... ale este mu ju pridrzam, ked je unaveny, tak mu pada jedna radost. 🙂 teraz som si ho vychutnala, boli sme od stvrtka u svokrovcov, tak sa tam venovali veronike a my s romcikom sme konecne mali na seba trosku viacej casu. krasne sa smeje, na FB su aj dake fotky, mozno ste videli. a rozpravame sa spolu, hihi. teda z jeho strany su to zatial nahodne zvysknutia a este nieco medzi "er" a "eg", ale ked mu dlhsie rozpravam, zacne rozhadzovat rucickami, no proste snazi sa komunikovat. 🙂 a uz si vela veci obzera a otaca sa za zvukovymi hrackami, takze je uz celkom inde, ako ked sme ho doniesli z porodnice. v poradni sme boli v 6 tyzdnoch, to mal 5830 gramov, tak ratam, ze 6-kilovu hranicu sme uz asi prekrocili. uz mu je 62-ka oblecenie akurat. podobne ako pri veronike, niektore veci este na sebe ani nemal... vratane peknych NEXTovych overalcekov, ktorym som neodolala... ☹

mum_to_be
14. nov 2010

@tinika s tymmi zubkami som to myslela tak, ze dlho sa nic nedialo a teraz ide jeden za druhym. 🙂

tinika
14. nov 2010

@mum_to_be my sme boli včera v poradni a stale mame pod 10kg .) ale uz len ltt 🙂 zuby mame 2 von a dalsie dva sa deru

vavenka
autor
14. nov 2010

@mum_to_be tak to sa tesim ze sa vam tak pekne dari 🙂 ja si ani neviem predstavit ze by som mala 2 deti 😀 Vanda nam dava teraz trocha zabrat, oba spodne zubky sa jej prerezali naraz, takze bolo rusno, ale noci sa uz ukludnili, dni su ako kedy, dnes napriklad je sice od piatej hore, ale ma skvelu naladu, smeje sa, svitori, zlata je, aj pekne spinka cez den.... Ale vcera bola umrncana jak stara baba 😀 😀 😀 no co uz, zacina z nej byt maly clovek 🙂
Uz prikrmujem, celkom to malej ide, uz mala zemiak, mrkvu, brokolicu, jablko, hrusku, buduci tyzden chcem masko skusit.... Aj piskotku uz cmulala a banan samozrejme. rozmyslam kedy zacat s jogurtom.... Vy ste kedy zacali? 🙂

@tinika Tini ako robotka? Stale po veceroch makas?

ejbyk
14. nov 2010

baby, mala som tu par prispevkov a teraz mam problem.
som 14 dni po MS a začala som opat krvacat...klasika uz druhy den ako keby MS...bojim sa čo to moze byt, lebo sa snazime o babatko a taketo nieco sa mi nestalo. citim sa inak fajn, nic ma neboli...
prosim pomozte, poradte co by to mohlo byt...mam dost strach...

tinika
14. nov 2010

@vavenka ahoj moja, no teraz mam trosku volnejsie ale tak o mesiac uz to pomaly začne a v januari az marci to bude nocovanie 🙂
@ejbyk neviem moja ale myslim ze aj mne sa to raz stalo ze som mala krvacanie mimo menstruaciu, skoc k lekarovi to bude asi najlepšie

mum_to_be
14. nov 2010

tinika, ja si presne nepamatam, kolko mala veronika v roku, mozem to doma pozriet (teraz som u rodicov), ale viem, ze potom behom polroka pribrala len asi pol kila!!! proste ma vrtulu v zadku a vsetko vybeha, aj ked sa pekne naje... a od toho roka a pol zas zacala po troske priberat, myslim, ze teraz ma tak 12 a pol kila (v 23 mesiacoch).
vavenka, s dvoma detmi je to zaberak, ale je to aj velmi pekne. urcite to stoji za to... 🙂 neviem, tusim som este nepisala, ze veronika zahodila dudu do smetiaka, tak sme sa jej v 23 mesiacoch konecne zbavili. parkrat za den povie, ze si prosi dudu, ale vzdy jej poviem, ze ju vyhodila a je. ziadne jedovanie sa nastastie nekona. 🙂)) cakala som, ze to bude dost tazke a slo to fakt takto hladko... este sa zbavit plienok a budem fakt rada... romanko sa uz budi len raz za noc. dokonca mal dve noci bez zobudenia, co bolo uplne skvele... bodaj by to tak aj zostalo... 😉

slniecko4
17. nov 2010

čaute babenky,som tu dlho nebola,ale prečítam vás občas,aby som bola v obraze.. 🙂 v škole teraz skúškové,čiže,keď prídem z robotky,do šiestej som s Peťkou,nakojíme,uložíme spinkať a učím sa po nociach.. 😒
@tinika,my sme boli minulý týždeň s Peťkou na poradňu a očkovanie a má 9,5kg a 74,5cm. A zúbky má len tie dva spodné stále.. 🙂
@vavenka,ja som začala dávať Peťke jogurty od 10 mesiaca,keďže je kojená,nepotrebuje mliečne výrobky do roka,mi naša pediatrička povedala.. Ale jogurtíky papá a aj krupica jej chutí.. 🙂 A akosi skoro vám vyšli zúbky,či to nám neskoro? 😅
@mum,my už rozmýšľame nad druhým bábätkom,tak dúfam,že tiež sa to bude dať zvládnuť s dvoma,aj keď na ďalší rok štátnice.. 😅

tinika
17. nov 2010

@slniecko4 🙂 my uz mame aj hornu 1ku a 2ku 🙂 takze spolu 4 🙂
@mum_to_be no toho cumla sa aj my chceme zbavit, cez den v pohode bez neho, v kociku občas bo byva nervozny teraz naobliekany vo fusaku ked zima a tak ale v noci este sa aj budi ked ho nema a kym ho najde ta uz dakedy aj k nemu dojdem a dam mu resp. niekedy mu je lahsie revat akoby sa kus kukol a ma ho vedla hlavy no ta čo uz

vavenka
autor
18. nov 2010

@slniecko4 ahooj, no ze sa ukazes 🙂 ako to vsetko zlvadas, robota, skola, malicka??? A uz aj na druhom pracovat idete?? Koky ides jak pila 😀 ja mam doma jednu srajdu a neviem si predstavit, ze by som okolo nej este aj nieco ine robila, ledva poriadok ako tak udrziavam a sem tam navarim 😀 😀
Takze jogurty az tak od 10 mesiacov? Sa pytam preto, lebo nejak uz malo sa kojime, respektive v noci papa pekne, aj rano, ale cez den dost strajkuje.. Obed uz jej varim, na vecer jej davam tie ryzove kase od hami no a olovrant niekedy a mi podari ju nakojit, niekedy jej dam len ovocie s piskotou, ale je to dost jednotvarne, tak rozmyslam co by som jej mohla davat na olovrant, ci uz moze bud jogurt alebo pribinacika alebo termix.....

@tinika uz mas doma selmicku zubatu?? 🙂 🙂 Joj ale sa tesim ze sa nasej uz oba spodne prerezali, sa mi zda ze uz aj menej slinta a nieje taka nervna.... Akurat ze zacala kaslat... Neporadite nejaky dobry sirup? Davam jej Sinupret hadam uz 5-6 dni ale nezabera ☹ U doktorky som bola minuly tyzden, to este nekaslala, len hlieny jej tak chrcali v hrtane, tak lekarka povedala ze to nevadi, ze to prejde... Ale teda nepreslo to, naopak tie hlieny zacala vyjasliavat.... Ale okrem toho nic, ani teplota, ani sople.....

tinika
18. nov 2010

@vavenka .)) jo uz je zubaty 🙂 moj soplieva len ked zuby idu a občas zakaslal ale to preslo a k tomu olovrantu moj papal tiez ovocie len ale som striedala rozne mixy takze v pohode nemyslim ze ju to tak skoro omrzi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre