Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
18. nov 2010

@vavenka,naša Peťka napríklad tie kaše nechcela,tiež som kupovala od Hame,rôzne sme postriedali,nakoniec občas spapala kašičku od Nestlé,ale ako že by to bolo jej obľúbené jedlo,to nie.. Ja som mala pocit,že v tom cíti to umelé mliečko a ho nechce.. Ja Peťku kojím 3krát,cez víkend občas aj na olovrant,keď chce.. A tiež si myslím,ako tinika,že neomrzí Vandušku ovocie,lebo tiež som jej robila rôzne mixy,raz detskú výživku čistú,raz s piškótkou,jabĺčko papala,broskyňu,nektarinku,banán,hrušku,slivky,ona ovocie proste miluje.. Len my sme začínali s príkrmami v lete,to bolo super,bolo dosť ovocia,teraz keď chcem zohnať ovocie,obehám sa po Tescu,Kauflande,Lidli.. skôr teraz mi to príde jednotvárne,lebo sú len jabĺčka slovenské a hrušky.. Ešte občas slivky som našla v Kauflande..
a čo sa týka dieťa-robota-škola,občas je to "super",že som až nervózna,keď sa mi treba veľa učiť a som unavená večer.. Ale čo už,keď to tak vyšlo.. 🙂 A áno,chceme druhé bábätko,čas tlačí.. 😅

tinika
18. nov 2010

@vavenka
@slniecko4
ja som robila napr. hruska+jablko, hruska+jablko+banan, jablko+mandarinka, broskyna+jablko+banan a proste rozne kombinacie ale samozrejme najprv po jednom aby si zvykol atd a plus este občas piskoty do toho a samozrejme rozne hotove vyzivky 🙂 a ako pie slniečko v lete sme to mali lahsie lebo aj lekarka hovorila ze nie tie striekane kupovat ale domace a to v lete bolo dost 🙂

vavenka
autor
19. nov 2010

@tinika
@slniecko4
no ved to dievcata..... z hrusky dost prdka a jeduje sa pri tom, takze to jej radsej nedavam, ja taktiez hrusky velmi nejem kvoli tomu, ze ma potom hrozne zduje... Takze ostavaju jej len jablka a banan, ostatne citrusy este nechcem velmi pokusat... Vcera sme boli v hypernove a nemali nic! Teda uz mali grepy, pomarance, kiwi a tak, ale z nasho ovocia len jabka a hrusky 🙂 asi zacnem kupovat vyzivy, aj ked pvodne som jej ich chcela robit cerstve doma, no ale zial.... Co by som tak okrem ovocia este mohla? Myslite ze na pribinacika je este skoro?
Inak tie kase Vanda zboznuje, az jej nestiham davat ako to hadze do seba a pusu otvara, zlata 🙂

tinika
19. nov 2010

@vavenka aj moj ma rad kase, a tiez som vela vyziv davala aj kupovanych su rozne mixy a su fajne niektore ale pribinacika este nedavaj to obsahuje tvaroh ja som bola prekvapena sice ze v 9m. nam to doktorka dovolila ale ta mozno preto ze nechcel pit mlieko uz tak aby mal aspon niečo skus sa opytat pediatričky čo ti povie bo kazda hovori inac, co sme boli na dovci tak kamoska mala asi polročnu a mala jedla len pribinacika

vavenka
autor
19. nov 2010

@tinika hej uz som si to pozrela, tak dokonca ze az od roka pribinacik, ale ze jogurt nejaky probioticky by som uz mohla, zmiesany s nejakym lekvarom alebo ovocim alebo vyzivou.... tak uvidim este 🙂

slniecko4
19. nov 2010

@tinika,nám pediatrička tiež povedala,že Peťka môže pribináčika niečo po 9tom mesiaci a z jogurtov zvolenský a sabi.. A ty si dávala citrusové ovocie Paťkovi? Nám to pediatrička zakázala,len banán dovolila,ten malá spapká jedna radosť.
@vavenka,ja by som Vanduške ešte nedávala ani pribináčika,ani jogurt,si myslím,že je to skoro.. Ja som po 7 mesiaci začala dávať Peťke chlebíka,ten miluje doteraz. 🙂 Ináč,ja bola dnes tiež na ovocie a katastrofa,len jablká som kúpila.. A Peťka ešte zbožňuje z kúpených výživiek čučoriedkovú a tekvicovú s karotkou,to len tak mizne v nej.. 🙂

slniecko4
19. nov 2010

babenky a neviete,od koľkého mesiaca môžem dať Peťke hovädzie mäsko?

tinika
19. nov 2010

@slniecko4 no moj ma teraz averziu na banan neviem prečo nechce ho a uz skusal mandarinku a hovadzie masko neviem ale nas uz papal raz polevku z vyvaru

vavenka
autor
20. nov 2010

@tinika jeej ved Patko o chvilu oslavi rok, kokso sa mi verit nechce 🙂 uz aj chodi? 😉

Vandula sa celkom rozpapala, uz pekne jej to ide s lyzicou, chuti jej zemiak, brokolica, karfiol, mrkva menej, jablcko jej davam s tymi sunarkovymi keksami, aj banan, dnes jej dal tatik ochutnat jogurt, veelmi jej chutil, ale len 2 lyzicky, tak ak sa z neho nepokaka alebo nejake ine problemy nebudu, tak to bude super 🙂 no a zajtra sa jej chystam masko navarit, som zvedava 🙂

tinika
20. nov 2010

@vavenka no okolo nabytku hej aj za ruky ale zle dava nozicky takze nemame ho tahat musi este cvičit a spavnit nozku jednu
kocky aha čo mam na stole vedla seba .)

tinika
20. nov 2010

skoda ze nevidno ornament na topanockach nadhera a slzicky dole pod kvietočkami na boku torty

slniecko4
21. nov 2010

@vavenka,tak to je super,že Vanduške chutí.. 🙂
@tinika,kráááásna torta,to kto robil? som ju už pozerala na fcb.. a počuj,ako zle ti dáva Paťko nožičku pri chôdzi? Lebo Peťka ľavú nôžku tak trochu do vnútra dáva pri chôdzi,ale len niekedy..

tinika
21. nov 2010

@slniecko4 pato dava dovonku nozicku a občas pekne ide a občas ju len pritiahne k prvej
tortu robila jedna kočka z konika

katka444
21. nov 2010

ahojte, idem vam napisat, ze dnes sme objavili prvy zubok. vyzera, ze to bude znasat dobre. nezbadala som ze by bola mrzutejsia, len posledne noci sa zobudzala s placom, alebo tak, ze ked sa zobudila, tak hned nezaspala.

vavenka
autor
21. nov 2010

@katka444 serus, no ze sa ukazes 😀 😀 okrem zuba co este mate nove? 🙂 ty sa ako mas?

tinika
21. nov 2010

@katka444 ahoj super no len nam prve dva vysli naraz tiez celkom v poho akurat sme hnačky mai a teraz dva uz dva mesiace liezli a bolo to dost o dusu, odvtedy nespi celu noc ale sa furt budi :( ale mozno tvoja bude na tom lepsie

tinika
21. nov 2010

@katka444 ahoj super no len nam prve dva vysli naraz tiez celkom v poho akurat sme hnačky mai a teraz dva uz dva mesiace liezli a bolo to dost o dusu, odvtedy nespi celu noc ale sa furt budi :( ale mozno tvoja bude na tom lepsie

tinika
21. nov 2010

@katka444 ahoj super no len nam prve dva vysli naraz tiez celkom v poho akurat sme hnačky mai a teraz dva uz dva mesiace liezli a bolo to dost o dusu, odvtedy nespi celu noc ale sa furt budi :( ale mozno tvoja bude na tom lepsie

zuzub
21. nov 2010

ahojte 🙂 tak my sme konečne trošku zabývaný, ale ešte kopec roboty 😝 hádam do vianoc to dáme trošku doporiadku.
čítam, že rozoberáte papanie, náš MIšino ztaiľ papka mrkvu, zemiak, ryžu, kalerab-ten mu chuti najmenej,brokolicu, kuracie mäsko, aj varený žltok už mal a dnes som mu vyvarila aj trošku ovsených vločiek.no ale teda papkač je to riadny obed pekne spapa celý a už ho ani nekojím až poobede ked ideme vonku.akurát noci sú horšie budí sa často na papanie ale sme to trochu poriešili, dávam mu na večeru kašu tú tiež priam zbožňuje a potm tesne pred spaním ho ešte aj nakojím tak sa zobudí len 2-3 krát.dokina na poradni povedala, že ako rastie tak mu už nestačí moje mliečko preto sa budí.tak neviem.ovocie som ešte nedala, až od 7 mesiaca sa chystám, ale bude to fakt bieda takto v zime 😖 asi aj my kúpime nejakúvýživku.
kočky a neviete či by už mal piť čajík alebo vodičku? lebo vôbec nechce 😒

tinika
22. nov 2010

čafte dnes sme boli u kamosky fotit maleho tu je nejaka vzorka 🙂

tinika
22. nov 2010

@zuzub asi mu stači tvoje mliečko od smedu, moja mal teraz tiez taky mesiac ze odmietal, nukala som ale nie na silu a nastastie uz to preslo a pekne pije, hoci nie vela ale pije

mum_to_be
22. nov 2010

caute. trosku som to tu posledne dni zanedbala... ale docitam a zase pokecam 🙂))

mum_to_be
22. nov 2010

ozaj, dnes ma romanko 2 mesiace 🙂

tinika
22. nov 2010

@mum_to_be gratulujeme, ako to letiii

slniecko4
22. nov 2010

@tinika,krásne fotečky,aký je Paťko fotogenický,krása.. 🙂
@mum,gratulujeme.. 🙂
@zuzub,Peťka pila čajík,aj šťavy.. Pije ich dodnes,šťavy sme kupovali babylove a riedili ich dojčenskou vodou,aby neboli sladké a čajík varíme detský ovocný z tesca,nedávam jej do toho cukor,toho vypije dosť..

tinika
22. nov 2010

@slniecko4 vdaka

vavenka
autor
23. nov 2010

@tinika pekne fotecky 🙂 🙂 potom dodaj dalsie 😉
@zuzub Vanda pije caj od troch mesiacov.. Bud klasicky detsky sackovy alebo tie granulovane caje od sunaru alebo hipp.... Tie su trocha sladene, tym padom jej chutia a v pohode za den vypije aj 3 deci 😉 Ty podla coho postupujes v prikrmoch? 😅 Nejak zvlastne ides, ze zltok uz misino papal a ovocie este nie.. Ako netvrdim ze to nie je ok, len som sa s tym este nestretla 😅
@mum_to_be gratulujeme 😉 hlavku uz drzi? 😉 a ako sa ma mala princezna? 🙂

tinika
23. nov 2010

@vavenka vdaka dam ked budu 🙂

zuzub
23. nov 2010

@vavenka u nás je ten problém že miško nechce piť z fľaše a z lyžičky mu dávať čajík to je horor.a pritom v lete som mu davala čajík z fľaše a pekne pil tak neviem čo sa porobilo 😖
a ja nemám žiaden návod podľa, ktoreho postupujem pri prikrmoch len tak skôr čo mi kto povie , poradí. žltok a mäsko dávam úplne minimálne napr.jednu kocku mäska, aby mala polievočka lepšú chuť.dokina mi ovocie odporučila až od 7 mesiaca, ale chcem skúsiť už tento týžden tak uvidíme..... 🙂
@tinika fotečky sú super ja chcem tiež mišina pofotiť som kupila také mikulášske oblečko 🙂
@mum_to_be pekne že dva mesiace, strašne to rýchlo beží 🙂

tinika
23. nov 2010

@zuzub vdaka 🙂

tinika
26. nov 2010

tak este raz tortička patkova fotena narychlo mobilom

katka444
27. nov 2010

Patkovi prajem vsetko naj naj naj k narodeninam 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre