Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
3. aug 2011

@tinika Peťke raz vyšiel výter infekčného pôvodu, to už s prepáčením len vodu kakala a na pohotovosti jej dali tú smectu, jesť len polievočku-vývary, banán, detské piškóty a čierny čaj-pigi, len zaliať a hneď vybrať sáčok. Smecta jej vtedy zabrala hádam na tretí deň.

tinika
4. aug 2011

@slniecko4 my smektu bereme uz od pondelka a nič .( a okrem piskot nechce nič a vodu pije čistu a akurat tu nemliečnu kasu večer ako kedy
inac nevies mi povedat max. matersku? bo sme boli s kamoskou na socialke a tvrdila zenska ze 750 čo nam nevychadza nijako, je to vela

mum_to_be
4. aug 2011

vavenka, ani veronika sa na mlieko nechytila. ale jedla kase, jogurty, syry, tak pohoda. ale potom tak v 18mesiacoch uz nechcela ani jogurt a vtedy sme zacali davat plnotucne mlieko - ako kakao. teraz jej obcas dam to caro, ked si vypyta "detsku kavicku". 🙂)) a na jogurty nabehla az po dalsom polroku. 🙂

vavenka
autor
4. aug 2011

@tinika Tini 1116,75 eur by mal byt max. vymeriavaci zaklad a z toho 60%, takze nie 750, ale 670 by to malo byt....

vavenka
autor
4. aug 2011

@slniecko4 vela som citala o tych plienkach a jedno s druhym - aj tym, ze cakame dalsie babo, tak sa to ekonomicky oplati, aj menej odpadu a lepsie pre pokozku, hlavne pre chalanov je to lepsie..... Tak zatial pouziva Vanda, potom skusim pre oboch a teda dufam ze herecka uz nebude dlho v plienkach, aj ked zatial sa jej na nocnik moc nechce 😅
Aj trocha lutujem, ze sme nezacali uz skor 🙂 bala som sa, ze to bude pracne - ale je to uplne v pohode raz za 3 dni hodim vsetko do pracky, vyvesim a poskladam.... Da sa to uplne..... No uvidime, ked budu dve deticky 😅

tinika
4. aug 2011

@vavenka jo tak aj mne vychadzalo 🙂 tak neviem čo ta zenska robi na socialke ked zakladne veci nevie, sme sa potesili bars skoro :D
@vavenka a ake latkovky pouzivas? take ako nase mamy? bo take sme mali my na začiatku ale vela čural tak som sa na to vykaslala, ale teraz som uvazovala o tych čo su s nohavičkami a tymi vkladmi, len je ich strasne vela druhov tak som stratila prehlad ake a na začiatok dost naraz prachov ale ked si spočitam jednorazovky vyslo to cca rovnako uz pri patovi som uvazovala ale odradila ma cena hm? bo latkoviem takych tradičnych mame kopu ale aspon som nemusela často prat pouzivala som pod hlavku, na grckanie a tak

slniecko4
4. aug 2011

@tinika Tini neviem,ale popýtam sa.. Aj keď, ako pozerám, vavenka to už zistila.. 🙂

tinika
4. aug 2011

@slniecko4 hej len som si chcela overit, bo nam to nesedelo

snazivazuzi
5. aug 2011

Caute zaby 🙂 Dnes je super pocasie, vyuzite to, bo na august vela takych peknych slnecnych dni nevestia...
Inak, tehule vsetko OK?

tinika
5. aug 2011

@snazivazuzi ok, len som nascipana jak... 🙂 ta ty Ok?

vavenka
autor
7. aug 2011

@snazivazuzi my ok 🙂 a vy? 😉

@tinika kupila som aj tie kapsove - 4 kusy zo znacky bum genius - tie pouzivam tak na vonku ked ideme alebo na spanok + nejake vkladacky navyse a vrchne nohavicky, do ktorych pouzivam aj tieto stay-dry vkladacky, ale aj klasicke bavlnene - tak na doma..... Perem ich raz za tri dni a nezehlim ich, cize toto je v pohode...
Na noc zatial pouzivam jednorazovku, bolo by treba kupit savejsie vkladacky - asi bambusove - ale takto mi to zatial vyhovuje.... Ked ideme niekam, kde viem ze sa zdrzime a nebudem mat moznost velmi prebalit, tak pouzijem jednorazovku, ale bezne pouzivam latkove.. Cela ta sranda ma stala 120,- (balvnene klasicke som mala doma), takze do polroka by som teoreticky mala mat tieto prachy spat (kedze nekupujem pampersy -respektive pouzijem ich ovela menej)

tinika
7. aug 2011

@vavenka tak neviem ake ja som pozerala .) najdem si tie čo mas ty a porozmyslam 🙂 a to su jednovelkostne? lebo čo som čitala su aj take čo musis kupovat potom vačšie a su aj take čo sa daju prisposobit velkosti babatka. hihi kukam ze to su asi take dačo ako som ja uvazovala s tymi cvočkami tak to sa da prisposobit velkosti
my stale hnačkujeme :(( vyter bol ok, uz sa to zlepšovalo a zase uz vyse tyzdna, zajtra volam lekarke zase len dufam, ze nepojdeme do nemocky, lebo čo počuvam na tu ansu detsku tak to radsej doma budeme sa trapit

mum_to_be
7. aug 2011

vavenka, super! ja zas sa snazim redukovat pocet plienok tym, ze romanka davam na nocnik. kakame vlastne skoro len takto od 8 mesiacov. a posledny tyzden sa nam zacina darit aj cikanie. 🙂 moja segra latkovky dostala od svagrinej, tak to ma super. to by som urcite latkovala aj ja. tiez sa mi to zdalo prilis drahe nakupit celu tu vybavu... a pampersky mam priamo od predajcu, tak som to neriesila...

tinika
7. aug 2011

@mum_to_be moj tiez v takom veku pekne cikal do nočnika a po čase začal odmietat .( teraz sa uz druhykrat trapime s hnačkami tak to nema vyznam, tak sa to presuva, odklada :(( uz som zufala

tinika
7. aug 2011

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... tu su nejake čo nepotebuju este nohavičky navrch resp. kukam drhy krasne farebne a čo z toho ked na vrch este biele nohavky treba

vavenka
autor
8. aug 2011

@tinika ja som vzala tuto sadu
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
a 4 kusy z tychto (bola akcia 3+1 zadarmo) - su jednovelkostne a ja mam tie na patentky
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...
A este mam navyse 2 vkladacky take savejsie...

Mum no Romanko je sikovny, Vanda este ani pocut o nocniku - neviem, ci som neskoro zacala davat, alebo co...
Babiku da vykakat na nocnik, aj ona si oblecena sama sadne, akoze tam ide tlacit, aj ked sa jej opytam kde sa ma kakat, tak vie, ale akonahle ma holu rit, tak ani za svet tam nechce sadnut 😀

tinika
8. aug 2011

@vavenka nemyslim si ze neskoro, ako pisem moj od 8m tiez chodil a teraz sabotuje tkaze je to indi vindi

tinika
8. aug 2011

@vavenka tieš druhe to su vkladačky? Vyzeraju ako tie prve vrchne nohavky

vavenka
autor
8. aug 2011

@tinika tie druhe su tzv. kapsove plienky, nieco podobne ako all in one....
Tie prve - to su vkladacky + vrchne nohavicky....

tinika
8. aug 2011

takze mas 4 na den a tie druhe mas na noc? a vkladačky ake? bambusove? a stači ti to? ako často peries? sice jasne ze ked dam od narodenia tak mi treba viac bo často kakaju babatka

tinika
8. aug 2011

pise tam pri vkladačke ze neprat v avivazi... a nepouzivat mastne kremy, to ako nemam dupu namastit?

vavenka
autor
8. aug 2011

Na doma pouzivam klasicke bavlnene. Ak ideme von alebo do centra alebo na navstevu tak bud mam tie kapsove, alebo jej dam vkladacku a vrchne nohavicky z tej dennej sady a na prebalenie normalne vkladacku vezmem miesto plenky, chapes... Len treba mat nieco, kam dat potom tu ocikanu vkladacku...
Cize - na doma klasicke, a na vonku mam: 4x kapsova + 6 vkladaciek - cize ako keby 10 plienok + na denny spanok mam tie 2 vkladacky take savejse (cize na 2 dni) alebo dam na spanok 2 vkladacky do vrchnych nohaviciek.
Periem raz za 3 dni - vydrzi mi to v pohode... Na noc davam jednorazovku...
Ritku nekremujem - nepotrebujem, nezaparuje sa jej, maximalne tak na noc jej dam krem (to ide do jednorazovky). Keby ale trebalo mastit, tak mam doma aj tie separacne plienky - ale zatial ich nepouzivam - teda ak sa rano nevykaka, tak potom davam, aby som vedela stolicu do wcka lahsie dostat z plienky.
Na pranie som si spravila praci sliz zo sody a mydla - periem to len v tom a miesto avivaze davam trocha octu klasickeho. Je to ok a hlavne lacne a setrne.
A kebyze aj od narodenia, tak aj tak by stacilo raz za 3 dni prat, teraz davam len polovicne pranie, lebo nezaspini tolko plienok za 3 dni....

tinika
8. aug 2011

Takze ak sa nevykaka rano davas aj separačne plienky to su jednorazove vklady nejake hej? no stale mam v tom hokej 🙂) musim sa asi viac povenovat studiu ak sa rozhodnem ze do toho idem, ale pravdupovediac sa mi velmi lubia take su zlate na dupkach 🙂) a aj setrne k ziv. prostrediu tak sapon u jedneho by som troska setrila

tinika
8. aug 2011

a vrchne mas PULL ?

vavenka
autor
8. aug 2011

neviem ake su, to su tie z tej dennej sady 🙂 v nej boli 2x vrchne nohavicky + 6 vkladaciek...
Tie separacne, to su len take ako keby servitkove papieriky... 100 kusov stoji mozno nejake 2 eura, alebo tak... To das len ako keby obrusok papierovy na plienku este a s tym potom wyhodis stolicu do wcka

tinika
8. aug 2011

@vavenka hej čitam prave ze su viskozove, celulozove ...

mum_to_be
8. aug 2011

vavenka, mozno by si mohla vyskusat treningove nohavicky pre vandu. posielam link.

tinika
8. aug 2011

@mum_to_be take dačo som videla na nete aj rozmyslam ze skusim, myslim ze nikdy nie je neskoro najme ked mlady si dava načas 🙂

vavenka
autor
8. aug 2011

mum posli 🙂

tinika
8. aug 2011

@mum_to_be a to na tej stranke čo si mi link dala maju aj tie odvykacie? bo nevidim ich tam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre