Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
9. sep 2011

@snazivazuzi krasne, vam take fajne foto robia, uplne zblizka, mne nie a navyse sa nechcu fotit, furt rozmazane foto, sak vidno v albume, no čo uz s nimi 🙂)

ingulik
10. sep 2011

@tinika neviem co chce tato,ale asi hadam to co ja...aby to vsetko dobre dopadlo a momentalne ho asi najviac trapi zakazany sex :D
ja sa tiez citim uplne inak, je mi stale poobede zle, dokonca som aj vecer niekolkokrat zvracala, co som pri Nike nezazila...a co sa tyka pocitu, sama neviem...
...dakujem za gratulacie 🙂

bobik77
10. sep 2011

Ahojte dievčatá neviete mi náhodou povedať či je veľký prúser, keď som si začala pichať pri dlhom protokole Decapeptyl o dva dni neskôr???Bože to je tretie IVF a takto som sa pomýlila!!! 😖 Nepočuli ste či je to veľký problém....som z toho na prášky

tinika
10. sep 2011

@ingulik takze aj vy postite? no aspon v tom nie som sama 🙂) akurat ze viem ze nas tato to zvlada lepsie ako ten vas :D no halvne ze babo bude ok a sex raz pride .)) no a tie nevolnosti, to ti nezavidim, prajem nech ti rychlp prejdu

adenka
10. sep 2011

cafteeeeee
ja opat po dlhej dobe... hanba mi 😅

ale ja vzdy pridem a dobre spravy... ingu, zuzi gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

my sa mame fajn, pohyby necitim, buduci tyzden ma caka a amniocenteza a tripple testy dopadli uplne ze na hovno... ale uz som to rozchodila a verim ze vsetko bude ok 🙂

ingulik
10. sep 2011

@adenka dakujem a drzim palce nech to dobre vsetko dopadne...mna caka v stredu NT ultrazvuk tak som zvedava...

@tinika no mame post kym beriem lieky, teda minimalne do konca prveho trimestra, potom sa uvidi...ale kedze mi je vzdy vecer blbie, tak neviem 🙂

tinika
10. sep 2011

@ingulik no tak to este ma nadej hih moj chudak nič nič od kedy som otehu a v 30tt som sa zabudla pytat a medzitym som mala bolesti a bola v nemocke (len na vysetrenie) tak uz to bue musiet vydrzat .))
@adenka uf verim ze bude dobre, ja som tiez NT nemala velmi pekne a verim ze bude dobre

tinika
10. sep 2011

tak kočky, sa vam musim pochvalit, ak vsetko pojde ako ide teraz 🙂) budeme mat pozemok 🙂) a nasa predstava o dome bude mat zase realnejsiu podobu 🙂) dali sme si prefinancovat hypo by ste neverili o čo sa nam znizila splatka .)) a splatili sme tym aj leasing a spotrebak .) a navysili hypo a stale to mame nizsie ako predty 🙂)) uz len aby schvalili vsetko a dosli evriky aby nam dakto pozemok nevyfukol .) drzte paluchy, ja sa tak tesim ze som včera ani spat nemohla, krasny darček som dostala .)

zuzub
10. sep 2011

ahojte
@ingulik super dalšia tehula, držím palčeky, nech je všetko ok 😉
mne býva strašne zle, ráno, cez den večer to je jedno kedy stale mi je na vracanie, nič mi nechutí jesť, už som z toho KO 😝
@tinika držím palce s tým pozemkom 🙂

adenka
10. sep 2011

babulky dakujem... no verim ze to bude ok, aj ked stale mam obavy...

potrebujem poradit, a mozno mi pomoze prave vas nestranny nazor. takze situacia je taka, ze byvame v najomnom byte, kde mame zmluvu na neurcito, ale nie je to nase, takze clovek nikdy nevie. ale v BA na vlastny byt nebudeme mat asi nikdy a zobrat 90 000 hypoteku to je taky noz pod krk ze az...
no ale naskytla sa nam teraz moznost kupit uzasnu chalupu, krasne a pokojne miesto hlavne pre deticky na vikendy a na prazdniny... dominika ani odist nechcela ked sme to boli pozriet 😀. mm aj ja sme z toho nadseni.
tak by ma zaujimal vas nazor ze ci sme totalni sialenci kebyze ideme do tej kupy.. lebo my tu s muzom na seba kukame a krutime hlavami ze co robit...

tinika
10. sep 2011

@zuzub dakovam 🙂

@adenka moja, chces vediet kolko mame teraz hypo? a to sme na vychode nie v blave kde musis uznat je troska viac moznosti ziskat pracu 🙂ˇ) takze este otazka, to ako by ste sli byvat do chalupy, či ostanete v byte a na vikendy tam? a kolko ta chalupka stoji a aka je velka? treba este rekonstruovat? zalezi to aj od tychto otazok 🙂

adenka
10. sep 2011

@tinika nie chalupa by bola len na vikendy, ostali by sme tu v byte... akoze pre mna je to idealne, sme v centre, mam o 2 ulice dalej skolku, vsade sa viem dostat za chvilu.. mne sa odtialto vobec nechce...
tak chalupa je komplet zrekonstruovana, da sa ihned uzivat a ak si nieco budeme chciet prerobit, bude to uz len na nas a na nasich moznostiach.. nie je to nutne....
a stoji asi tak polovicu bytu 🙂

tinika
10. sep 2011

@adenka tak to by som nevahala 🙂 vela ludi sa potom do takej chalupky aj nastahuje 🙂 alebo aspon na starobu 🙂 a mas 2v1 komfort mesta vsetko po ruke a moznost vypadnut a oddychnut kedykolvek aj na dovcu ak nebudete mat na more chut .) drzim prsty 🙂

tinika
10. sep 2011

@bobik77 ja ti povedat neviem .(

adenka
10. sep 2011

@tinika presne preto sme to zacali riesit. tu sice mame len 2 izby, ale zas ked zacne skolka, skoly, kruzky, aj tak sa v tom byte len prespava.... a v piatok sa zbalime a pojdeme relaxovat na vidiek...
len sa bojim ci neurobime nieco neuvazene... vies dvaja truhlici 😀

tinika
10. sep 2011

@adenka moja, niekto kuka byty x mesiacov mi kukli jeden a hned kupili, teraz tak rychlo pozemok riesime hihi sice kukam pozemky uz asi 5r. ale sup sup teraz nasi ani netusia hihi oni ani nevedia ze mam VIBe kočik bo mama by mala reči ze načo dalsi hihi a kezde sme povodne mali stavat na pozemku u nasich ale kopu starosti a aj oco sa uz vyjadril ze to se... ta sme sa zariadili inač .) lebo ak nie teraz, uz asi nebude sanca na pozemok za taku dobru cenu 🙂

mum_to_be
10. sep 2011

adenka, ak je to bez sance na byvanie v BA podla vasich predstav, tak potom robite podla mna dobre. mat kam vypadnut na vikend, to asi aj staci... aj ked, s malymi detmi byt v byte a v dome je obrovsky rozdiel, ale bohuzial, tie ceny za nehnutelnosti vo velkych mestach su sialene... u nas su 6 arove pozemky za 100 tacov. (trnava)

mum_to_be
10. sep 2011

gratulujem dalsej tehulke!!!!!! baby, ozaj este patrime do SNAZILIEK? 😀 😀 😀 ja uz asi do nesnaziliek, hihi. 😀 😀 😀

tinika
11. sep 2011

@mum_to_be ty kokos, my či budeme teraz mat tak berieme 2x6arovy a bude nas to stat 18tis 🙂) preto aj rychlo riesime bo take pozemky uz ani u nas nie su k maníííí 🙂

ingulik
11. sep 2011

ahojte baby...poradte...co mozem na hrdlo? strasne ma od rana boli, vlastne cely clovek...som uplne vyradena z prevadzky...neviem ci si aspon detsky paralen zem dat ci radsej len caj med a citron?

adenka
11. sep 2011

babulky dakujem za vase nazory, dnes nam aj svokrovci povedali nech to berieme, ze to vyzera uzasne a ze nam nejake prachy pozicaju, tak sa tesim.. manzel je uz strasne namotany, tak to dufam neolutujeme...

@mum_to_be no tu v ba su brutalne palky, ja ani dom nechcem... podla mna je tam strasne vela roboty a ani si ho poriadne nevychutnas... nam by stacil byt, ale aj to su take palky ze sa mi oci krutia...
@ingulik na hrdlo mozes homeopatika, myslim ze homeovox, alebo homeogenne, neviem ktory je na bolest a tie su dobre... a tiez propolki, tu si propolisove pastilky. a v DM predavaju cisty c-vitamin, ja s tym liecim celu rodinu aj malu a velmi nam pomaha, lebo ked si das velku davku c-cka, tak to isto pomoze...

snazivazuzi
11. sep 2011

@ingulik ahoj, kludne si daj paralen 500, to je jediny liek co tehulky moze. Ja som na zaciatku tehu bola chorá tiez, zimomravky, bolst hrdla, hlavy... vsetko mozné a gyndos mi povedal, ze paralen mozem kludne brat, ale nic iné, max ak aj kaslem tak hedelix- ten je tiez neskodny v tehu. Ja som si kupila este v lekárni pastilky na hrdlo, také salviové, no uz neviem presne ako sa volali, ale biela krabicka so salviami na obrázku a krizik hore pri okraji, a pastilky boli fialové.... no pomohla som co? 😀

Baby, som pocula ze urcit pohlavie sa dá aj na základe AFP testov. ze vraj ak már hodnotu dobru, teda vysledky su v rámci norm., ale predsa len vysie ako ten stred, tak to je dievcatko a ked menej ako je stredná hodnota tak chlapec. Pozrela som si tie moje vysledky a zatial to sedi... no neviem kolko je na tom pravdy.... kuknite si aj vy tehu knizku a vysledky, som zvedavá 🙂

ingulik
11. sep 2011

@adenka dakujem, davam si plno ctrona do caju tak hadam to pomoze a vypila som poobede cerstvu stavu z malin zo zahrady...juj kysle to bolo ale zdrave 🙂
a tiez si myslim ze ta chalupa je dobry napad🙂

tinika
11. sep 2011

@snazivazuzi a to kedy sa tie testy robia dač mi to vravi ale ... inac mne raveli ze vraj ani hedelix, kazdy inac som bola z toho blba, ja som brala homeopatika ale taky butal kasel som mala ze som vysusala 3 sirupy a nakoniec este calcium

ingulik
11. sep 2011

@snazivazuzi ahojky, no po paralene siahnem asi az budem mat teplotu, zatial len ten caj s citronom a cerstve ovocie... AFP ma este len caka, ale potom kuknem a dam vediet 🙂

snazivazuzi
11. sep 2011

14 týždeň 12,6 - 47,0 IU/ml

15 týždeň 14,4 - 48,8 IU/ml

16 týždeň 17,1 - 55,6 IU/ml

17 týždeň 18,4 - 64,1 IU/ml

18 týždeň 21,4 - 78,8 IU/ml

19 týždeň 24,7 - 93,0 IU/ml

20 týždeň 32,5 - 97,5 IU/ml

21 týždeň 37,5 - 112,5 IU/ml

tu su orientacné optimálne stredné hodnoty 🙂

tinika
11. sep 2011

@snazivazuzi jedinu hodnut AFP čo som nasla bola v 16tt na skreeningu a to ze hodnta MS-AFP 78,8ng/ml : 2,29 MoM čo to ako znamena? bo u teba v 16tt je ze 17,1-55,6 ja take ani nemam ze IU/ml :(((

vavenka
autor
12. sep 2011

Caute, sme boli na vikend u svokrovcov, celkom ste popisali, super!
@adenka Aden drzim palce na amnio, kedy to mas? A pohyby som aj ja az okolo 20tt zacala citit, mam pocit ze dokonca neskor ako pri vande, co je dost cudne 😅 S tou chalupou vyborny napad - ako daleko by ste to mali? Len dufam, ze nieje v povodnovej oblasti 😅
@zuzub este vydrrrz.... Lahko sa mi to hovori viem... Mna zas nenormalne zacala palit zaha, asi ako sa maly otocil hlavkou dolu a kope ma do zaludka, uz som si aj zadovazila cosi z lekarkne, ale prd to pomaha, vcera som skoro po sediacky zaspavala, masaker, az usi mandle ma palia, fuj.... A este 2,5 mesiaca mam pred sebou, uz sa "tesim".... Toto som mala aj pri vande a pre mna je to snad najhorsia vec, co sa tehotenstva tyka 😠
@ingulik ako hrdlo? Uz lepsie? Inak to Ccko a dat vela vela aj my praktizujeme, hlavne pri zaciatkooch nadchy a tak, celkom to funguje 😉

ingulik
12. sep 2011

@vavenka no hrdlo preslo ale nespala som celu noc co som mala nos zapchaty a zaroven mi z neho tieklo..rano som vstala a skoro som sla k zemi co som taka zoslabnuta. Som to vzdala a dala som si paralen, hoci som to chcela bez liekov prekonat asi sa nebude dat. Ale neva, dva ci tri paraleny za den mi hadam neublizia a viac nebudem brat...

tinika
12. sep 2011

@vavenka moj ma kope aj do zaludka aj do mechura .))) ale mam poct ze v 8m. pri patovi som bola na tom horsie ze ma viac panva bolela a tak, uz začinam mavat častejsie krče, pri patovi len pri natahovani teraz si dvam pozor a dostanem aj pri otačani nap osteli .)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre