Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
1. nov 2011

@slniecko4 ja som mala podobnu chicco ale v tej pake sa niečo zlomilo :( tak neviem

slniecko4
1. nov 2011

@tinika no neviem, ja som kojila 18 mesiacov a ešte ide..🙂 ale tiež už neťahá tak silno, ako na začiatku.. tak neviem..

tinika
1. nov 2011

@slniecko4 asi som naruzivo odsavala :D

ingulik
1. nov 2011

ahojky...no ja som kojila 25mesiacov, som zvedava ako to bude s druhym drobcekom ale dufam ze podobne a odsavacku mam avent, spokojnost bola, ale potrebovala som ju len raz 🙂

snazivazuzi
1. nov 2011

Ahoj tini, vitaj doma 🙂
Ja som mala medelu, ale potrebovala som k nej obidve ruky a aj sa mi nejaká cast z nej stratila takze teraz mám v pláne kupit novu odsávacku, uvazujem o tej kt. maju v tescu, ze vraj je dobrá, skoro ako avent, iba ze je lacnejsia. Tak uvidim este, ale urcite si nejaku kupim lebo s dankom som mala tooolko mlieka ze som odsávala skoro cely den, a aj tak som mala zapálené prsniky a 40 stupnovu horucku tak, teraz ked uz mám jedno dieta, taky luxus ako mat horucku si nemozem dovolit 😀

snazivazuzi
2. nov 2011

Tini, chcem sa ta spytat na jazvu... ci boli viac, alebo ˝iba˝ ako pri prvom reze? Citala som o tom, a ze vraj to boli viac, tak neviem... nie ze by to nebolo jedno 😀, iba ma to zaujima, som zvedavá :-P. A vstala si na sup? Jáááj boze, spominam si na tie prvé kroky a privé dva dni ako som si obliekala saty a chodila na wc iba v tedy ked som uz fakt musela 😀 Sranda bude zas, no co uz 😀

tinika
2. nov 2011

@snazivazuzi ahoj, aj ja som počula kamoska vravela ze rezali po tej istej a bolelo viac, aj mne rezali po tej istej a rana je v pohode, aj sa citim lepsie, prvy den bol horsi ako pri prvom porode ale potom uz super, akurat som sa včera zlakla bo som lezala na boku pri malom (starsom :D ) a ked som sa chcela otočit mi dačo puklo v bruchu a vysla krv ale to asi sa dačo len uvolnilo

snazivazuzi
2. nov 2011

bola to urcite lochia, krvná zrazenina, taká vacsia, ja som to tiez mala, ale hned na druhy den po sc. No som zvedavá, ci to bude viac boliet, inak ma tá bolest ani velmi nezaujima, ide mi iba o to aby som sa co najskor mohla mobilizovat 😀 a behat, a ist domov...

vavenka
autor
2. nov 2011

Joooj dievcata aj ja uz zacinam mat bobky z tej sekcie..... Inak snazivazuzi ty si nebola vycievkovana, ze si na wcko tolko chodila? 😅

a jasne ze rezu po tej istej jazve, sak kto by chcel mat 2, vsakze 😉 a malo by to boliet menej - teda teoreticky, aj ked aj ja som pocula, ze tie prve hodiny su horsie, ale ze potom je to lepsie, presne ako tinika pisala....

snazivazuzi
2. nov 2011

@vavenka no bola bola, ale na druhy den ráno, ked som sa postavila, tak mi ju vytiahli... a musela som sa premoct a urobit si strategicky plán ako sa najbezbolestnejsie vycikat hehe

Kazdá sme iná... baba vedla den po sc ledva chodila a den na to akoze normálne behala hore dole, ak mi nieco spadlo, ona tam hned bola a zdvihla mi to 😀 a ja ze fiha ty si teda fit 😀

ingulik
2. nov 2011

ahojte, no ja som bola po prvej SC celkom rychlo fit, som zvedava co ma caka teraz pri druhom, ci tiez SC alebo prirodzeny porod...som sa aj dnes zabudla spytat dr v poradni, ale tak ja mam oproti Vam este fuuuuru casu :D

tinika
2. nov 2011

@snazivazuzi na druhy den zho mna vysli tri take velke kusy ze som hned zvonila sestričke čo som sa zlakla, pri patovi tri kvapky na prvej vlozke a to bolo vsetko tak vies jak som sa zlakla bo ja celkovo mam slabe kramy
@vavenka kamoske rezali 2mm nad ranou
@snazivazuzi mna doteraz este pali ked idem na wcko

vavenka
autor
3. nov 2011

@tinika citam na fb, ze sa trapite.... Drzim prsty! Chodia babky pomahat trochu? A ako zvlada Patko noveho braceka? 😉
Inak ja som nepocula, ze by mal niekto viac jaziev po opakovanych cisarakoch 😅 (ak neratam roky 70te) - to asi mala ta tvoja kamoska nejaky problem s tou prvou jazvou asi..... Ale v drvivej vacsine sa ide po tej istej jazve 😉

Ja som mala dnes poradnu, tak mlady ma cca 2600g, vsetko ok, konecne mam vypisane papiere na matersku, este vyter na streptokoka mi spravila a uz len do nemocnice na poradnu, o 10 dni zas idem, aj papier na predoperacne uz mam, to si mam tak o 2 tyzdne spravit, no, krati sa nam to - @snazivazuzi 😉
A @zuzub a @adenka ako sa mate?? Ako nevolnosti? Polavili?

@ingulik no ja som tiez bola relativne skoro fit po sc, len tych prvych 48 hodin bol pre mna masaker a teda domov ked sme dosli, tak v podstate ja som len kojila, cely prvy tyzden sa o malu staral tato, takze som si aj oddychla a ani sa moc nenamahala - co uz teraz, ked mam uz jedno dieta doma, nehrozi.....

tinika
3. nov 2011

@vavenka dakujem, no babky boli pozriet inac nemaju kedy pracuju :D zatial pomaha tato. nota kamoska si ani nie je ista či ma dve jazvy bo dnes som s nou rozpravala

adenka
3. nov 2011

ahojte,
babulky ja MK vobec nestiham, tak sa ospravedlnujem....

@vavenka nevolnosti uz davno, ja uz som od vtedy riesila x inych problemov, takze uz som na ne aj zabudla...
boooze ty uz si 35tt?? strasne to leti....

snazivazuzi
4. nov 2011

@adenka a ako sa más? - máte? Dufam ze sa tie problémy poriesili a uz sa budes venovat iba malinkej a tehotenstvu!
Inak, tiez som si velmi teho nevychutnala... samé nery furt, ale co uz... hlavne ze sme zdraví, ostatné veci sa vyriesia, alebo aspon cast z nich.

mum_to_be
4. nov 2011

caute! aj ja sa ozyvam po mensej odmlke. 🙂 mame sa fajn, len som na nervy z romankovych noci. sme hore aj 4-5 krat, a niekedy hned po papkani nezaspi, najma tak k ranu okolo 5-tej, sa tu prehadzuje do nekonecna... veronika sa budila vzy len jedenkrat a od 15 mesiacov uz prespala celu noc. neviem, co mam s tym romankom robit, da sa to naucit ho spat? cez den je super, aj spanok ma pravidelny, rano aj poobede 1 a pol hodiny, ale tie noci su strasne. uz by som ho chcela odstavit, ale neda sa to. umele mlieka som vyskusala dve, dnes som mu rano skusila dat aj plnotucne mlieko a nic nechce. tak co by som mu potom v noci dala? ach jaj, neviem... vy ste nemali taketo problemy so spanim a umelymi mliekami? veronika tiez umele mlieka nechcela, ale v noci proste prespala a cez den sme jedli normalne, mlieko sme nahradzali jogurtami a syrmi... neviem...

ingulik
4. nov 2011

@mum_to_be nasa Nika neprespi celu noc ani teraz, ked som ju odstavla naucila sa pit v nci len cajik, vtedy bolo aj par noci ked prespala od vecera do rana bez prebudenia. teraz sa naucila vecer vypit flasu polotucneho mlieka s grankom alebo s vanilkovym cukrom...umele mlieka som vyskusala asi vsetky co su a ziadne nechcela, jednine co ma este rada su tie mliecka s kasou od Nestle pripadne sunarka...a ci sa to da naucit? niekto vravi ze tym ze ho budes gnorovat, predlzovat intervaly a dlzku kojenia...skusila som, nepomoho...

mum_to_be
4. nov 2011

ingulik, tak to si ma nepotesila... skusim teda aj ja kakao a vanilkovy cukor, no uvidime...
manzel tiez navrhol, ze ho dame do inej izby a nech si trochu poplace, no ale neviem, ci mam na to nervy a co susedia....

vavenka
autor
4. nov 2011

Cauko,. no - mum - len vydrzat, asi... Aj Vanda mala take obdobie, ked sa casto budila - inak ani ona ziadne UM, ani kravske - ako sa v 7m odstavila, tak mame na veceru a ranajky mliecne kase a cez den jogurty - syry atd... Inak Romanko je uz dost stary na to, aby v noci este papal - na tvojom mieste to zacnem cim skor redukovat - ked - tak cajik...... A Vanda este doteraz neprespi celu noc 😅 za svoj zivot by som cele prespate noci vedela na prstoch poratat 😅 😅 😅 Skus ho davat spinkat skor... A ty kokso, ze este ti 2x za den spi, to mas super, Vanda uz taky cas bola len na jednom spanku.....

tinika
4. nov 2011

čafte tak dnes nam ani rurka rektalna nejako nepomaha, od poobedia sa zase trapime .(( nestiham ani najest poriadne ani na wcko a to tato este doma a maly je celkom v pohode, sa tesim na bud. tyzden ked sama budem
@mum_to_be moj bude mat 2 roky a najnovsie este dvakrat v noci aj mlieko pyta :( resp. v noci a rano a to bol na umelom mlieku daaavno a cez den pospi stale tak 2-3 hodky občas aj dlhsie a susedov neriesim hihi uz druhy mesiac nam tu jedny buchaju, vrtaju a tiez ich netrapi ze sme cele dni doma a počuvame to, tak nech si uziju aj oni hihi a pod nami nikto nebyva oproti vraj nepočuju, tak jedine z vedlajsieho vchodu cez stenu a to maju obyvku a neviem či nie pracovnu

zuzub
4. nov 2011

Čaute, ja sa tiež prídavam k tým, ktorý sa už vyše roka nevyspali 😀 Miško sa stále v noci budí 2 až 5 krát ale papať mu teda nedávam večer pred spaním vypije 2 decko mlieka a potom rano ked vstane.
@tinika čítam, že sa trápite s bruško, moja prajem ti vela sily zažila som to pri Miškovi skoro do 4mes. bolo to fakt brutal hlavne večer skoro nič nam nepomahalo akurat espumisan ten trochen zabral.myslím, že to musí len samo prejsť......
inak my sa mame celkom fajn, odkedy som prišla z nemocky už som nevracala len raz ale zle mi ešte občas býva da sa to vydržať 😀

tinika
4. nov 2011

@zuzub tak ja dufam, ze tak dlho to trvat nebude :( tak som sa tesila ze si uzijem druheho drobca, ale sak to poznate kazda, to ma najvaic trapi ze mu neviem pomoct, skusame vsetko mozne aj nemozne .(

zuzub
4. nov 2011

@tinika držím palce nech to čím skôr prejde, možno ked si zvykne jeho travenie na mliečko prejde to predsa len je to ešte strašne kratka doba.

tinika
4. nov 2011

@zuzub dakujem, v to dufam

adenka
4. nov 2011

ahojte,
tak my tiez v noci vstavame.. a straaasne dlho mi posledne tyzdne zaspava... aj hodinu musim pri nej sediet a uspavat ju... je to neskutocne vycerpavajuce a skusila som uz vsetky mozne aj nemozne metody, nic nepomaha...
ja som malu naucila na noc iba na cistu vodu. a ked vam mozem poradit, odstavte kakavka a vanilkovy cukor v noci... teda ak nechcete o 2 roky riesit zubne kazy v kazdom zube... ja uz ani na vecer nedavam mliecko.. proste po umyti zubkov uz len vodicka.
a najnovsie vstava okolo 3-4, to place ze mam ist k nej. a potom okolo 6 si pyta mliecko... ja uz par dni mam take stavy ze ked ma v noci zobudi, tak hodinu kukam do plafonu a neviem zaspat.. ja uz som taka unavena ze ledva chodim... a mm je ako slepy... serie na vsetko, malej sa nevenuje skoro vobec.. no nejak som zacala depokovat a neviem ako z toho vyliezt.... 😒

tinika
4. nov 2011

@adenka baby asi treba ist na oddych do nemocky :D moj sice vačšinou zaspaval sam ale občas trebalo tiez pri nom sediet a tak si zase zvykol u nas spat ked mal hnačky a kym som bola v nemocke tat oho naučil opat na jeho postel a sam ide vylezie a vsetko, uz sa začina obuvat, obliekat sam len kecat sa mu nechce, resp. keca jak o dusu len mi nik nerozumie hihi ale zase teraz mame obdobie ze v noci zlezie z postele a pride k nam spat do rana

snazivazuzi
5. nov 2011

No baby, vidim, s dalsim prirastkom si musime poradit sami 😀 Moj mm si tiez nerobi problémi z toho, ze uspávam malého niekedy aj 2hod, nervy mám v kelu uz a vlasy mi stoja .... ale viete co? Pride na psa mráz... vsak oni sa zobudia a vsimnu si svoje diete, ked sa druhé narodi! Ziadne také, ze ja uspávam 2hod. a on si zatial tuká do pc ... EE, pride si pekne pre malého a uspi ho, alebo si moze vybrat... kojenie? 😀 Proste si nasi mm musia uvedomit, ze si sama s detmi aj keby sme vedeli poradit, nechceme, lebo na to sme tu dvaja, aby sme deti vychovávali spolocne, aj ked je to niekedy tazsie, ale su nase, a lubime ich nadovsetko a nic nie je dolezitejsie, ako mat ich rad rovnako, aby ani jeden z nich nepocitil, ze to druhé dostáva viac pozornosti.
Páni, pripravit sa... nezabit sa... START! 😀

tinika
5. nov 2011

@snazivazuzi tak to moj manyel od yaciatku pomaha, daa odgrgnut,uspava,vstava so mnou vzdz ked kojim

snazivazuzi
5. nov 2011

Pomáha aj ten moj, nestazujem sa, ale bude to iné, ked uz budu 2 deti. Teraz si moze dovolit sadnut si a len tak vegetit, maly sa zahrá aj sám, ale urcite budu chvile, a situácie, ked bude musiet zvládnut aj malu, no na to som zvedavá 😀 Bude si musiet zvyknut na také malinké bábo 🙂 a hlavne si bude musiet zvyknut Danko 😀
Inak Patko sa má ako? Vsetko ok? Neziarli este?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre