Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
5. nov 2011

@snazivazuzi a uz mate meno? moj neziarli prave dnes mu aj cumel daval aj hračky nosil, zlatučky je

slniecko4
5. nov 2011

babenky, čaute, vidím, že riešite spanie bábätiek, až sa bojím sem napísať, že moja od polroka prespí celú noc.. Kojená bola do roka a pol, nakojila som ju večer, potom až ráno okolo polšiestej, teraz takisto, pred spaním vypije fľašu polotučného prevareného mliečka a ráno vstane,keď my ideme do roboty, cca polšiestej-šiestej, keď sme cez víkend doma, vydrží aj do polsiedmej-siedmej. Neviem si predstaviť doteraz vstávať 4-5krát za noc,dosť,že sa po nociach učím,to by som už mala vačky pod očami ako Derrick.. 😀 nezávidím..

tinika
5. nov 2011

@slniecko4 tak to mas super,. mala isto vie, ze mamka ma toho vela, tak potrebuje spinkat :D nas tiez mal obdobie ze prespal celu noc, ako teraz vstat a urobit mu mlieko a spi dalej, to mi problem nerobi, hoci viem, ze je na to uz velky, mal by spat bez mlieka ale som rada ze ason tak pije, bo cez den mlieko nechce

slniecko4
5. nov 2011

@tinika tini,moja tiež pije mlieko len ráno a večer,cez deň normálne je, ráno chlebíka, na desiatu jablko, na obed polievku,alebo druhé jedlo, spolu ešte nezvládne,potom nejaký jogurt,alebo ovocie,výživu,alebo buchtičku sladkú a už len mlieko večer.

tinika
5. nov 2011

@slniecko4 tak moj aj večerat uz začal bud si pyta, alebo ked vidi niekoho ale na to este kasu da :D a aj tak v noci este pyta a pritom uz aj obedik krasne spapa občas aj s polievkou, na olovrant jogurt alebo občas namiesto obeda pred spanim bo tak ranajky spapa chlebik, rohlik medzitym este občas jogurt, banan alebo piskoty vonku a tak uz je unaveny a chce spat tak ho nenutim, ked sa zobudi spapa obed, snad sa to časom upravi ze bude obedovat o 12 a nie o 15tej :D

vavenka
autor
6. nov 2011

@adenka aj vandu musim uspavat dlho, co je u nas novinka - ale ja to pripisujem prestahovaniu.... Kokso a ze 27tt - to si kedy stihla?? 😅 😅 Z manzela si nerob hlavu, ten moj toto tehotenstvo rozdychaval asi 2 mesiace a tvaaril sa, ako keby som mu brata zabila! Teraz uz je to ok, dufam, ze aj ten tvoj sa este spamata....
@snazivazuzi pekne si to s tymi nasimi polovickami napisala 🙂 🙂 no ja som velmi zvedava, ako to bude cele fungovat, ale tiez sa nemienim roztrhat, bude aj polovicka musiet prilozit ruku k dielu poraaadne 😉
@tinika treba vydrzat, bolave brusko prejde.. Ako ti ide kojenie? Je to lepsie ako pri patovi? DAvas aj UM?
@slniecko4 no stastna to zena si, ze sa vyspis, ale tak kazda mame nieco ine 😉 ja si este dlho nepospim, som s tym nejak zmierena 🙂

snazivazuzi
6. nov 2011

@vavenka ak boli frajeri pred 8 mesiacmi, tak páci sa 😀
Vsak, ze aj ten tvoj bol doteraz presvedceny o tom, ze si vie dávat pozor? 😀 😀

tinika
6. nov 2011

@vavenka iba kojim ale uz sa kruti občas a nechce sa prisat reps. ak tak aj hodinu by vysiel na prsniku a reve ked ho vezmem ale nemoze tak dlho byt ani tak vela jest :( neviem čo robit

inac patkova krsna dnes bola a čakaju babo sa tesiiim aspon vam to poviem ked mam este tajomstvo udrzat hihi vy to neprezradite

mum_to_be
7. nov 2011

ahojte, tak vyzera to, ze kasa zabera. zobudil sa dvakrat. 🙂 ani ja po umyti zubov uz nic nedovolim papkat, len vodicku. nerada by som riesila zubne kazy u malych deti... veronika je naucena pred spanim vycistit zubky, vecer aj poobede (aj v skolke) a doma docistujeme ja alebo manzel. akurat o necely mesiac idem na preventivku a beriem aj vercu, tak uvidime, ci si da pozriet do pusinky. 🙂
co sa pomahania od manzelov tyka, s druhym dietatom sa to zmeni, nebojte sa. ja som veroniku zvladala v podstate sama, aj som ju uspavala, ale ked sa uz romanko narodil, proste MUSELA zaspavat cez obed sama. a vecer ju sprchuje (kupe) manzel, modlia sa, citaju rozpravku, a aj ju uklada. proste, ked sa naveceria, je uz plne v jeho starostlivosti. a on sam hovori, ze teraz sa to inak neda, ze aj on musi v tomto pomahat. 🙂 takze ja mam volno vecer skor ako on. 🙂)))

mum_to_be
7. nov 2011

adenka, na tvojom mieste by ma asi porazilo. asi mu to treba rovno povedat, ked je nechapavy, no nie? este si oddychni, ktovie ci nebudes mat uplackane babatko, ked sa budes takto stresovat a nahanat. a dominiku das potom od septembra do skolky?
snaziva zuzi a vavenka, a co mena???? ved uz sa vam to krati!!!!

snazivazuzi
7. nov 2011

Oj, mum, sa ani nepytaj... ja sa z toho vyberania idem zbláznit. Neviem si vybrat proste... ach neviem ☹. Mozno bude Jasminka, páci sa mi este Dorina - v jednom filme som to pocula, ..... snád nejaké meno najdeme do terminu :D bo ak nie.... co uz, bude Zuzka 😀

ingulik
7. nov 2011

@adenka no my vypijeme mliecko a potom umyjeme zubky, mala sa naucia zaspat bud ked s nou lezim v posteli alebo pri mne na gauci ked pozeram spravy, nezaspava na flaske...do osmej je tuha a len ju odnesiem do postielky, horsie je ze potom sa zobudi v noci, prelezie k nam a spi s nami...a v noci uz len nesladeny cajik pije alebo vodu a aj napriek umyvaniu zubov aj viac ako dvakrat denne uz mame jednu blombu na prvej stolicke...jednoducho niekedy sa kazeniu zubkov zabranit neda....NIka ani cokoladku nepapa skoro ziadnu, mozn raz za tyzden kinderko, ale sama ju odmieta kedze po nej nevie kakat a z ostatnych sladkosti nechce nic, radsej si da tic tac alebo orbitku stiplavu...takze to granko je jej jedinou sladkostou 🙂

mum_to_be
7. nov 2011

snaziva zuzi, my sme mali zuzka ako alternativu, ak by sa narodilo dievcatko. ale bol romanko. 🙂
aj nasa verca odmieta cokoladu, ani kakaove jogurty a pod. neda do ust. to ma po mne, ja som ako dieta tiez cokoladu nemala rada. skoda, ze mi to aj nevydrzalo...

tinika
7. nov 2011

@ingulik
@mum_to_be moj si zuby odmieta čistit :/ občas pride ze chce kefku pošucha pery max. predne zuby a konec, len na silu :((( a to pritom ked bol mensi v pohode pusu otvoril a čistili sme :(( a zaspava s kasou :/// chyba chyba sa ma chyba a inga tiez v noci pride k nam bud sam aleb poplače a prinesie ho tato, teraz to uz vobec neriesim, ma dost ked okolo maleho beham cely den a jem usa nestiham venovat, tak aspon takto to kompenzujem
a sladkosti maly ma velmi rad .( to by jedol dnom a nocou ale nedavam mu furt, ma plnu tašku čo podostaval ta papame my s tatom on tak prilezitostne, ak tak piskoty a kukurične chrumky a take ovocne lipo cukriky, čokoladu max. na perniku a tak

slniecko4
7. nov 2011

@tinika tini Peťka tiež papá sladkosti, ale ona zas tak kinderko raz za mesiac asi spapá, ona skôr želé cukríky má rada,tie medvedíky drobučké, toto áno.. A zas ona umýva zuby každý večer,ráno nie,nebudem ju o polšiestej ťahať zuby umývať,večer chce sama umývať,neobíde kúpeľňu,ja jej dočistím,ale až potom pije mliečko v postieľke,prakticky dopije a spí.. Ale ja jej nedávam nič do mliečka,ani granko,len čisté prevarené.. Tak neviem,či aj to vadí..

vavenka
autor
7. nov 2011

Kokso vy uz tak poctivo zuby cistite? 😅 Vande teraz sa konecne prerezali ocne, takze ma dokopy 16 zubkov (posledne stolicky jej uz len chybaju), ale tak nejak to este neriesim, akoze dostane kefku s pastou - pastu zboznuje 😀 cize ju zje a to je asi tak cela ustna hygiena nasa.... A tiez poje sladkosti, jaj jaj, a naucena je na hippka cajiky a vodu so sirupom 😅 😅 😅 😅 do klasickeho caju jej davam glukozu 😅 No nic, uz len sa modlit, aby mala zuby po mne...
Mum - meno este nemaame, aj ked nejaki favoriti su - zatial koketujeme s Jergusom, Viliamom a Maximom... Ale ktovie, mozno nakoniec bude Janko 😀

snazivazuzi
8. nov 2011

My si umyvame zubky pri kupkani, prichystám mu kefu s pastou na okraj a on si pri hrani vo vode najde cas aj na ˝prácu˝ 😀 takze silou mocou mu to nepchám do usta :-P skor nechám, aby si sám cistil zubky, potom ˝nenápadne˝ ked je uz cistucky a uz ho idem z vane vybrat, skontrolujem stav zubkov a rychlo prejdem kefkou celé usta. A ráno si umyva cca kazdy druhy-treti den, proste sám pride za mnou do kupelne, ze si chce umyt zubky. Viem, mohli by sme ich umyval pravidelnejsie po ranajkách ale nechcem nan ho tlacit, bo sa mi potom bude totálne bránit proti umyvaniu zubkov, a takto ich má denne 1x urcite umyté a sem tam aj ráno.
Zatial má zubky krásne, bez kazov, pravidelne ich kontrolujem. Ked nastupi do skolky a bude uz velky chlap 😀 tak ho so sebou zoberiem aj k zubnej na preventivku. V noci sa nebudi vobec, iba ak ze kde má dudel, najde si ho a spinká dalej. Okolo pol 8 si vypije kakavko a hajde do postele spolu so mnou, trocha si este povegetime pred telkou a on zaspi najneskor do pol9 a spi do siedmej ráno. Este ked bol mensi, mohol mat asi tak rok, sa budem raz pre vodu ale casom sa na to zabudlo, ako som prestala dojcit. - mal presne na den rok.
Vave, Maxik je krásne meno 🙂 aj Viliam

tinika
8. nov 2011

moja mamca vravela ze nam zuby začala umyvat az sme do skolky chodili a mala som zdrave, len dnes je uplne ina strava atd tak dufam, ze maly nebude mat pokazene

@vavenka tiez aby mal po mne zuby bo tato ma zničene od liekov :D a moj ine ako čistu vodu nevypije, akurat minule som mala nestea vo flasi vonku a jemu som zabudla, tak reku jedine ze to bude a ja nechapala, jak pil ale doma uz zase len čistu vodu

tinika
8. nov 2011

@snazivazuzi mojmu sme tiez pri kupkani ale on nechce teraz ani kefku vidiet, občas si popyta ale to o ničom a u zubarky sme boli uz v lete, dala rady len čo z toho ked on proste este pije kasu abo mlieko večer a nechce si zuby umyvat, aspon ze smesa cumla zbavili

snazivazuzi
8. nov 2011

No my zas opacne... my sme cumel nemali do 2 rokov a cca pol roka co sa ho nevieme zbavit. V noci zaspavame s nim a cez den sem-tam ak je uz unaveny si vypyta...
Cez den pije cajik s medom alebo vodu so sirupom... viem, velká chyba, ale zas neje cokoládu, a aj keksiky iba raz za cas.

katka444
8. nov 2011

ahojte baby, tak sa vám to už kráti. držím palce, nech je to rýchlo za vami a už sa len tešiť budete. inak super darčeky pod stromček ste si na tento rok vymysleli 😉

vavenka
autor
8. nov 2011

Cauko katka, no co, nepridas sa do druheho kola? 😉 ako sa mate?
Inak aj Vanda ma cumel, na spanie, a uz teraz sa desim, ako budeme odnaucat.... Ach jaj, mame toho pred sebou vela, odplienkovat, odcumlovat, naucit sa papat priborom, zaspavat bez mamy, no dakujem pekne 😀 Nehovorim o tom, ze este ani rozpravat sa jej velmi nechce - teda keca, ale pravdepodobne po korejsky, alebo tak nejak 😀

slniecko4
8. nov 2011

@vavenka vave, Peťka mala donedávna len 12 zúbkov,teraz jej idú všetky 4 očné naraz,ale nemá ich dorastené celkom ešte. A tiež pije vodu so sirupom,aj do čajíku len sirup chce,necukrím ho,dávame jej sirup-domáci,sme robili z černíc. Ale čo sa týka rozprávania,som z nej nesmierne prekvapená,okrem toho,že nevie R, rozpráva už dosť veľa a zrozumiteľne. Až mi babka,keď prídem z roboty,hovorí,že ju až hlava z nej bolí,koľko sa narozpráva za celý deň. 😀 Ale aj na také bežné otázky ako ona sfleku bez rozmýšľania odpovedá,sa narehoceme z nej.. 😀

slniecko4
8. nov 2011

a ináč baby, teším sa aj ja na odplienkovanie a odcumlovanie,to bude zábava.. S príborom papáme,teda,s lyžicou a vidličkou,nožík ešte nie..

tinika
8. nov 2011

@slniecko4 tak nas čaka uz len odplienkovanie, odcumloval sa s tatom uspesne kym som ja "oddychovala" v nemocke
@snazivazuzi ja som svojmu aj chcela dat dzus s vodou zriedeny aby pil viac bo malo pil ale on ochutna a vrati ze ee ale uz začal viac pit vodu, ma stale po ruke ak nie tak si pyta

tinika
8. nov 2011

@vavenka a tiez nekeca velmi, resp. keca furft ale tou svojou rečou :D a papa uz sam dost dlho ale občas sa rad da krmit, resp. robi bordel hihi keby ste videla dakedy jogurt rukami je a je po celom stole bo ho tam rozdzabe :D takze nam v podstate este plienky ostali, ale som rada baby, ze nie len moje dieta si dava načas, lebo ked počuvam moju mamu ze my uz do roka bez plienky boli .... bla bla ale este ma napadlo, nevie pit z hrnčeka, s tale sa oleje, pije z flase tej so sosakom čo v obchode sa daju kupit take mineralky alebo bez sosaka ak mu davam ja, ale sam ee

vavenka
autor
8. nov 2011

Tak ja sa este nestresujem, Vanda ma estelen rok a pol - teda presne vcera sme oslavili 18 mesiacov 😉 ale trocha ma desi, ako to budem zvladat, vsetky tie "mety" + malicky do toho... Uz predsalen nebude tolko casu venovat sa malej 😖

zuzub
8. nov 2011

ahojte, fííha ste aj toho popísali 😀 som tak zbežne prečítala.náš Miško tiež hovorí takou svojou rečou, že nik mi nerozumie len niektoré veci a má svoje slová napr.tma je ka, knižka je ki a pod.....cumel ma tiež na spanie cez den si chvalabohu nan ani nespomenie a na nočník sa mu vobec nechce 😒 vie, že sa tam kaka aj to ukazuje ale ked ho tam posadím tak ma z toho ohromnu srandu.a zubky som mu nedavno začala čistiť ale len tal lajt ale už aspon kefku vie dať do ust a šucha hore dole bez pasty.
a inak s tým sladkým to je unás sranda Miško vela sladkosti nezje len take že brumika, bebe keksy a ine nič ale zato kolače by jedol kolko by vladla babovku, bublaninu a podobne.a sladený čaj nevypije ani za nič dokonca ani ovocný iba detský bylinkový.
@vavenka všetko najlepšie Vanduške 😉 a čo Vave ako sa býva v domčeku? Vanda si zvykla, ma sama izbu?
my sa chystáme Miškovi kupiť na Vianoce postieľku, aby sa pomaly naučil spavať sam v izbičke kym sa babo narodí.to bude ešte zabava 😝

mum_to_be
8. nov 2011

vavenka, neboj sa, zvladnes to. veronika sa mesiac pred 2.narodkami odcumlovala - spolu sme zahodili dudu do kosa a bolo! odplienkovanie bolo na etapy. ked mala 2 roky, to uz mala par dni, ked sa nepocikala. ale potom aj prechladla zo dvakrat, tak sme par dni davali plienky, atd. no a od 2 rokov a 4 mesiacov sme bez plienky aj v noci. ale to sa jej este sem-tam stane nehoda, hlavne v cudzom prostredi, ked spi. ale uz len ozaj vynimocne, malicko kedy. my sme veroniku do jej detskej dali tr mesiace pred romankovym narodenim, aby to nevnimala tak, ze jej pbsadil miesto. a samostatne zaspavanie som zacala riesit az po narodeni romanka, ale neslo to az tak tazko. najskor som jej hovorila, ze musim este zavesit pradlo, este ozehlit, atd.

mum_to_be
8. nov 2011

veronika v 2 rokoch vedela relativne samostatne povedat rozpravku o pernikovej chalupke. ona svoju vyvyslenu rec nemala, od zaciatku sme jej rozumeli a nevymyslala si vlastne slova. kazde dieta je ine... kamoskina mala zas v 2 rokoch perfektne kreslila, to sme sa na nu nechytali absolutne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre