Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
8. dec 2011

inac prv sme tiez nechceli monitor ale patko sa mi dusil v nemocke a som sa bala a teraz tiez kedze ma maly reflux, dost často sa zgrca aj v spanku este ak zle odgrgne

mum_to_be
8. dec 2011

moj manzel sa o monitoroch dychu rozpraval s primarkou na novorodeneckom a vyjadrila sa, ze pri zdravych, donosenych detoch nema monitor co robit. my sme ho pri romankovi uz vobec nepouzivali. pri veronike do pol roka. ale teraz pouzivame z neho tie vysielacky. 🙂 my sme mali ten set 2v1 od angel care. 🙂

snazivazuzi
9. dec 2011

Aha, no diky baby. Ale bude sa mi spat lepsie, ak to budeme mat. Max. po pol roku to aj tak predam...

Nooooo netehulky maminky, ktorá z vás je dalsia :-P xixi dávno sme uz poz. test nevideli hihi 😀 😀 😀

tinika
9. dec 2011

@snazivazuzi hehe okolo mna same tehule aj dnes jedna pribudla

snazivazuzi
9. dec 2011

okolo mna zas kazdá porodila 😀 ja som bola tretia v poradi a este jedna po mne prisla do porodnice 😀 na kazdy novembrovy tyzden jedna známa 😀 momentálne caka na svoj rad moja krstná, ona rodi v januári, chuda ziarli na mna, ze to mám za sebou, hihi

vavenka
autor
12. dec 2011

Ahojte baby 🙂
Mum zvladame to zatial, mamka velmi pomaha, takze sama som s detmi v podstate este nebola 😉
Ale priznam sa, dost sa desim toho, az na ne budem cez den sama...
Dnes som bola stehy vyberat, vsetko ok, tesim sa...
Tini ty si ako dlho bola v nemocnici? Lebo ja som bola porod+4dni, takze som bola este ubolena 😉 samozrejme teraz som uz viacmenej fit 😉
Co sa tyka monitoru - presne ako pise mum, zdrave donosene deti z normalnych pomerov nemaju co spat na pipacich podlozkach 🙂 ja som proste proti biznisu, ktory taha peniaze z vrecak chudakov rodicov - a toto je len obrovsky biznis, nic viac... A hlavne primarne si nepripustam myslienky takehoto typu, ze to potrebujem... Tak ako nikdy nebudem potrebovat pupocnikovu krv, tak mi netreba ani monitor... Uz to, ze mam vysielacky, mi je proti srsti,.. Ale tu v dome pri dvoch detoch je to naozaj pomoc... Ale nechat od narodenia spat decko v nejakom elektrickom poli celu noc na podlozke, ktora kvazi kontroluje dych dietata, mi pride uz moc... Ale to je len moj skromny nazor 😅

tinika
12. dec 2011

@vavenka ja som bola porod vo stvrtok a v utorok domov, takze 5 dni ale ja som prekvapivo v pohode akurat z postele som nevedela vstavat a som sa aj bala bo raz mi tak puklo v bruchu a aj krv vysla zo mna tak ze az plachta bola spinava ale nastastie zbytočna panika hehe

vavenka
autor
12. dec 2011

@tinika tak ja zas z postele celkom ok, u mna bol problem ked som bola dlho na nohach.. Rano som v podstate vstala uplne v pohode a pocas dna, ako som sa motala okolo malej a furt daco robila, tak poobede uz ma celkom dost bolela jazva.... a vecer uz to bolo ze fuj.....

vavenka
autor
12. dec 2011

Jaaaj moje deti 🙂

tinika
12. dec 2011

@vavenka no tak toto ja zase v pohode pri patovi ma este dlho pichalo ked som stavala z gauča alebo urobila prudsi pohyb, teraz som bola v poho akurat posledne dni ma picha v prsniku uz som na sono objednana a v boku tiez ma picha, lekar či ne ovulka, abo mrcha ale to nie je take pichanie, to akoby som behala dlho a ma picha ked sa nadychnem abo pritlačim na zaludok a to tiez ma picha v boku čo nechapem

snazivazuzi
13. dec 2011

@vavenka krááááása 🙂

Vave, ako si na tom s krvácanim?

vavenka
autor
13. dec 2011

@snazivazuzi no uz je to slabsie, ale krvacam... Vacsinou ked dokojim, tak sa zo mna trocha zleje, inak uz len spinenie... Pri Vande som si "odspinila" poctivo celych 6 tyzdnov, takze ratam, ze aj teraz to bude tak... PReco? Ty este velmi krvacas?

snazivazuzi
13. dec 2011

no skor tie lochie, malinké kusky este odchádzaju, krv uz ani nie, nie je to cerstvá cervená krv, skor do hneda, bordová, dnes som sa uz tesila, mala som iba hnedy vytok, a potom po poobednajsom vydatnom kojeni bumbác, som citila ako to zo mna zase vyoné... ale uz nie tak vela, ale predsa.... ja som po prvom tiez ˝krvácala˝ skoro az do konca 6t. Potesi.... vsak? 😀 som rada, ak vydzim tych cca 5 dni pri mrche a teraz toto 😀
priroda si z nás robi dobry den 😀 furt len my zeny... boze daj aby mali muzi aspon raz mrchu, dajme tomu na jeden den 😀 😎

vavenka
autor
13. dec 2011

Zuzi 😀 😀 no tak ale mali sme 9 mesiacov pauzu, tak to teraz musime dohnat 😉 a potom zas kym budeme kojit, tak hadam aspon polroka budeme mat pokoj 😉 tak ja krvacam svetlocervenu este, tie kusky uz ani nie.... No, sme dali debatu, co ? 😉 😉

tinika
13. dec 2011

@snazivazuzi
@vavenka ja pri patovi este v nemocke bola "čista" hehe na prvej vlozke kus krv a potom uz len spinenie a teraz dlhsie bo aj mi odstranovali zrasty, sak aj som pisala jak som stresovala ked zo mna dva take velke kusy vypadli, bo ja aj kramy mavam slabe a nikdy take nič som nevidela :D

mum_to_be
13. dec 2011

vavenka, nadherne deticky!!! a jerguskova pusinke je uzasna. anjelik. na tej prvej fotecke mi jergusko trosku pripomina mojho romanka. 🙂
ňu nas je to teraz vesele... romankovi vcera vysiel 9. zubok a tlacia sa mu este dalsie 2 alebo 3. no viete si predstavit tie nareky... cez den aj v noci... uz sme pekne spavali a budili sme sa dvakrat v noci a zas sme sa rozladili... ach jaj, kedy sa ja vyspim... este ze veronika tak dobre spava, tu dokonca rano o siedmej musim budit do skolky... (inak, veronika takto v romankovom veku sa uz sama pekne odstavila a spavala celu noc...)

mum_to_be
13. dec 2011

u mna bolo hojenie po prvom porode 8 tyzdnov a po druhom asi 5.

mum_to_be
13. dec 2011

dnes som dokupila posledne darceky, jupiiiii. 😀 aj sebe. hehe. 🙂

snazivazuzi
13. dec 2011

@vavenka
@tinika
nooo dobre no, sak hej, mali sme pauzu.... ale za to netreba hned krvácat tyzdne 😀 nehovoriac o tom, aké kráásne hviezdicky mi lietali nad hlavou ked som bola PO sc a dostávala som oxitocin plus reakcia maternice na kojenie 😀 takze tak.... 😎 😠 😀
Ozaj baby, co poviete na peticiu aby otvorili znova kasárne? 😀 😀 - jááááááááááj som ale zlá chichi 😎

tinika
13. dec 2011

@snazivazuzi ja o kasarnach ani nič neviem hehe a ty si mala po sc oxitocin?

snazivazuzi
13. dec 2011

@tinika mala veru.... potesilo :D si asi mysleli ze ma jazva az tak neboli, tak si povedali, dajme jej nech si uzije 😀

tinika
13. dec 2011

@snazivazuzi ako myslis v infuzke? bo ja viem ze sme mali dajake hehe ale čo to bolo netusim, len veternik si pamatam ako sme ho nazvali s kamoskou bo to bola mala flaska

snazivazuzi
14. dec 2011

@tinika urcite si dostala aj ty, neboj 😀 bola to hned prvá flaska, potom antibiotiká, novalgin, .... a este mnoho dalsich mnamiek 😀 cely den mi nieco tieklo, ale viem na 100% ze oxitocin ide ako prvy a bolo to brutálne prebudenie da s nim 😀 musela som si pockat kym dotecie a az potom dali novalgin... pfff

vavenka
autor
14. dec 2011

Hehe, oxytocin je mnamka 🙂 ja som zas neznasala metylergometrin, to pichali do zadku rano a vecer a potom uz len vecer, na stahovanie maternice.... A ked mi tesne po injekcii doniesli aj maleho na kojenie, tak to boli riadne supy kokso.... No, mame to vsetky nateraz za sebou, uspesne, tesim sa 🙂 Teraz som akurat v stadiu, ze v jednom konci ma fajne taha rana, az stipe.. Ale tusim je to uz posledne stadium, potom by som uz mala byt 100% fit 🙂
A co nevidiet dalsie tehule pojdu na rozpad, ze? Koho mame - Adenku, Zuzub, Ingulik... Koho som este zabudla? 😉

vavenka
autor
14. dec 2011

Mum a co pekne si si kupila? 😉 Mna sa akurat drahy pytal, ze co by som chcela ako darcek za "bolestne" 🙂 Vobec neviem, asi nejaky sperk, na pamiatku, ale vobec netusim, co 😅
Inak darceky tak poskromne mam, keedze nebolo casu - pre decka mam nieco - teda nielen pre svoje, ale aj v rodine, krsnatam, nasim a svokrovcom som dala robit kalendare s fotkami malej + nejaka kozmetika a drobnosti... A drahemu nemam este nic! Zajtra sa chystam - asi to bude klasika - parfem a kosela 😀 Brasko dostane len prachy, zenam v rodine som kupola z oriflamu balicky kozmetiky, chlapom nedavam nic a v podstate som vybavena 🙂

tinika
14. dec 2011

no čafte, tak očko uz mame v poriadku, klop klop takze preplach bol len raz a aj ekzem sa dal na ustup :D ako sa mate vy?

@vavenka myslim ze nikoho si nezabudla a s tych injekcii mam este furt gulu na zadku a boli na dotyk a svrbi, ale pri patovi to bolo horsie bo jedna mlada mi tak zle pichla ze som sediet mala problem. a reku dam si pichat do jednej strany nech ma neboli cely zadok hehe a poslednu nakoniec uz nadruhu stranu jak ma bolela. ked sme boli s riskom na poradnu mala som tričko bo mi bolo teplo a mamička jedna ze čo to tam mam na ramene za modrinu ze čo mi pichli reku ja cela dopichana heheh

zuzub
16. dec 2011

čaute, pekné predvianočné obdobie prajem 🙂
čítam,že viacnásobné maminy majú veselo, ja som sama zvedavá ako to budeme my zvládať, už ma občas chytá panika hlavne ked je Miško taký rozkekešený, že nevie čo so sebou, každý mi len hovorí, že on je teda riadne číslo, že to budem mať veselé 😅
inak sa mame celkom fajn len som trochen chora klasika ako vždy pred vianocami alebo po vianociach, ale tak čo už hlavne aby Miško bol ok.
kočky čo máte po dve detičky ako vám spavajú? myslím tým či staršie sú už same v izbe vo svojej posteli. lebo my chceme Miška dať do izby po novom roku dostane posteľ pod stromček len sa toho obávam ako to zvládneme

tinika
16. dec 2011

@zuzub moj spal v izbe sam od 9m. ale ked začali ist zuby občas u nas alebo ked bol chory a teraz ked uz vie zliezt z postele, v noci bezne pride k nam vylezie a spi dalej

mum_to_be
16. dec 2011

ahojte, co sa spinkania deti tyka, my sme veroniku dali do detskej izby od 18 mesiacov, teda 3 mesiace pred romankovym narodenim. v pohode tam spinkavala. minule som spominala, ze od 15 mesiacov prespala celu noc. ona k nam do postele nebeha, tusim, ked bola chora, tak to parkrat spravila, inak nie. my sme v tomto boli taki celkom prisni,aby deti spavalai v postielke a nie v nasej posteli. (nehovorim, niekedy pri dojceni zaspim, tak maly potom spinka pri mne, ale snazim sa proste.) romanka k veronike chceme dat, ked prespi celu noc, co ale netusim, kedy bude... ach jaj, kedy sa uz tak fajnovucko vyspim... (co je to spanok?)
ozaj, veronika mala vcera 3.narodeninky!!!!!!!!!!!!!!!!

tinika
16. dec 2011

@mum_to_be sak to mum aj ja som bola vzdy proti tomu, ale ked začal sa budit kazdych 5 minut ked mu sli zuby, tak som uz nevladala a zmenila nazor a atakto sa mi to vypomstilo. ja mam pocit ze som zlyhala vo vsetkom, nerozprava este, nepyta sa poriadne, v noci k nam ide spat a este aj mlieko si pyta :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre