Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
23. jan 2012

uz som to videla, diky vavenka. 🙂

tinika
26. jan 2012

čafte baby, tak po 3m sa opat vratim do nemocnice .(( do horsieho prostredia, idem na operaciu zlčnika :////// bojim bojim

tinika
26. jan 2012

a aby nebolo malo, volala mi prave lekarka, mam velmi zle pečenove testy

ingulik
26. jan 2012

@tinika juj moja tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne...ta asi z toho ti byvalo tak zle...

tinika
26. jan 2012

@ingulik jojo z toho

slniecko4
26. jan 2012

@tinika tini, mala si problémy aj predtým, či teraz to bol prvý záchvat?
@ingulik ingu, ako sa máš? už nemáš veľa do konca..🙂

tinika
27. jan 2012

@slniecko4 teraz som mala prvy

ingulik
27. jan 2012

@slniecko4 tak mas pravdu krati sa mi to pomaly, uz sa viac gulam ako normalne fungujem...ale inak v pohode...pomalicky si chystam veci a aj sa tesim aj sa trosku bojim ako to bude az sa maly narodi...

mum_to_be
27. jan 2012

ozaj, ingulik, este presne dva mesiace do terminu, teda to ale leti... a veronika sa tesi na braceka? aj pojde do skolky, ci skusite to zvladnut spolu?
tinika, tak to je neprijemne... a kedy ides na to?

vavenka
autor
27. jan 2012

@tinika a kedy to ides? Uz ta objednali?

ingulik
27. jan 2012

@mum_to_be no tiez som pzerala , ze dnes 60 dni do porodu...Nika sa tesi, ale ma teraz take obdobie vzdoru, dost je placliva a tvrdohlava tak uvidime ako to bude ked sa maly narodi...do skolky by som ju ja dala, ale ked ona je taky nespolocensky tvor, ked je viac deti ako dve tri tak uz si len sadne a nebude sa hrat...je pravda ze tu u nas v dedine nie je vela deti v skolke, tak to mozno skusime a ked bude chciet tak bude chodit a ked nie nutit ju nebudem...

tinika
27. jan 2012

@vavenka 7.3. hehe ani volit nemozem ked ma skor nepustia :(

@ingulik este ma čas, ale skor či neskor si bude musiet na kolektiv zvyknut, lebo skola je tu ani sa nenazdate 😉

ingulik
27. jan 2012

@tinika no verim tomu ze kus psychicky vyspeje za tri roky...a ktovie mozno budeme prekvapeni a bude sa do skolky tesit...

tinika
27. jan 2012

@ingulik no minimalne do pripravky do skolky ju dat budes musiet

ingulik
27. jan 2012

@tinika tak aj tak bude mat stale dva roky cas sa s tym zmierit 🙂

mum_to_be
27. jan 2012

ja som za skolku neskutocne vdacna... 🙂 nasa verca je spolocensky tvor, strasne sa jej tam paci. 🙂

vavenka
autor
30. jan 2012

Kokso som si prave uvedomila, ze ak sa nam podari odplienkovat najneskor v lete, tak v septembri moze ist herecka do miestnej skolky! Juuj to by bola parada 🙂 Sice je to len miestna dedinska skolka, asi tam nebudu praktizovat montessory metodu a 3 cudzie jazyky ucit, ale tak aspon bude v kolektive a mozno potom dalsi rok a pripravku by sme riesili uz v kosiciach

tinika
30. jan 2012

@vavenka moja neter chodi do dedinskej skolky aj kamoskyn a su spokojny, lepsie ako nič :D a ja tiez verim ze sa uz konečne odplienkujeme, sak nam su vsetky plienky male a jedine 6tky čo som nasla este velke.

mum_to_be
30. jan 2012

vavenka, to zvladnete. uz bude mat dva roky a leto je idealne na odplienkovanie, nie? a este ked mate dvor a mozete sa ist hocikedy prezliect, ked bude nehoda... idealne... ja by som tiez chcela romanka pomaly oducat v lete, ale uvidime. predsa len, je to chlapec, uvidime, ako sa mu bude chciet...

vavenka
autor
30. jan 2012

Mum presne tak, teraz aj ked mam snahu, standartne ide kakat ked akurat dojcim 😀 nestiham ju davat na nocnik/wcko a ona aj tak neposedi.... A v maji bude mat 2 rocky, takze hned ako sa otepli, tak kupime gatky a bude behat bez plienky, hadam jej dojde, ked bude mat mokre este aj papuce, ze by bolo dobre vycurat sa inam ako do gati 😀
Tinika no jasne ze lepsie ako nic, ale tak ja by som bola rada, aby sa v tej skolke aj niecomu priucila, chapes 🙂 Ten prvy rok mi to nebude prekazat, ale ked uz bude aj jergusko schopny kolektivu, tak pohladame nieco dobre v kosiciach....A ktovie, mozno ostanem prijemne prekvapena z miestnej pani ucitelky 😉

mum_to_be
30. jan 2012

verca bola cez den bez plienok od tych 2 rokov. to sme sa ale spociatku prezliekali aj 3 krat denne a podobne. kompletne odplienkovana bola v 2r a 4m, to uz aj na noc. je to velka ulava, ked nemusis dieta stale prebalovat... a este dve deti, ze ano...
inak, aj u nas to tak bolo, ze som niekedy nestihala s nocnikom, prave som kojila, prebalovala romanka, atd... romanko sedaval krasne na nocniku od 8 mesiacov, lenze potom nam veronika skoro na 2 tyzdne zostala doma zo skolky, to som ho tak poctivo nedavala a po dvoch tyzdnoch tam nechcel sadnut ani za svet... ☹ a tak je doteraz. od 8 do13 mesiacov, parada a odvtedy nic.

vavenka
autor
30. jan 2012

Mum myslim, ze to nebude tym, ze si ho nedavala poctivo.... Myslim ze aj tinikin Pato najprv sedel a potom ani za svet..... Myslim, ze sa to stava 🙂 vy aspon nejaky uspech mate, zato Vanda ani pocut, ani ked mala 8 mesiacov, ani ked mala 13 a ani teraz nechce 😉
No hej, ratam s tym, ze zo zaciatku budu nehody, preto aj cakam na pocasie, nerada by som, aby mi prechladla, alebo nieco.... Sice mame v dome teplo, ale aj tak, je mi to sympatickejsie riesit, ked je teplo 🙂 a teraz, kym este maly nema rezim, tak by som isto nestihala popri nom... A prezliekat ju 10x na den tiez niehe bohvieco 😀

slniecko4
30. jan 2012

@tinika tini, vy nosíte 6ky plienky??? Peťka nosí 4ky teraz.. S odplienkovaním čakám aj ja na teplejšie počasie, Peťka zas ciká ráno a večer do záchodíka a baví ju splachovať, ale hold, cez deň je doma s prababkou a od tej nemôžem chcieť, aby s ňou behala na záchod a aj tak ona s nikým okrem mňa ani nechce ísť.. Cez leto nacvičíme, ak by nás vzali od septembra do škôlky, aby už bola bez nehody.. 🙂

tinika
30. jan 2012

@slniecko4 4 uz davno nie a 5tky nohavičkove mu akoby zo zadočka sa stahovali ked je troska mokra a potom ked sa vykaka je to vsade, kedze ma riedku stolicu a kedze chodime na nočnik tak nechce sa mi stale ho davat lahnut a davat riadnu plienku, tak na stojaka oblieka :D hehe aj nasho bavi splachovanie tak raz do zachoda raz do nočnika, vačšinou pred kupanim ide na wcko a cez den nočnik

slniecko4
30. jan 2012

@tinika Peťku nejak nočník veľmi nezaujal, ako vyciká sa do neho, ale záchod je asi zaujímavejší, skrz toho, že na ňom vidí nás, riadne si papier odtrhne a sa poutiera, spláchne a rúčky umyje..🙂 Len keby aj cez deň skúšala, čo už, vezmem niekedy dovolenku na dlhšie a nacvičíme, lebo víkendy sú krátke na také veci..

tinika
30. jan 2012

@slniecko4 moj aj s tatom aj s krsnou

slniecko4
30. jan 2012

@tinika tak to je super.. 😉 žlčník tvoj ako sa má?

tinika
30. jan 2012

@slniecko4 dobre, prave tlačim suchare so sunkou :D a matovy čaj s medom a citronom :D a neboj, oni ked dospeju na to bude stačit aj tyzden na odplienkovanie :D

slniecko4
30. jan 2012

@tinika to máš takú prísnu diétu? a hej, ja stále hovorím, že dovtedy, kým sa vydá, ju už mať nebude.. 😀

vavenka
autor
30. jan 2012

Jooj dievcata, mne uz to prebalovanie riadne lezie na nervy, niekedy mam pocit, ze cely den nic nerobim len spinave plienky riesim 😀 Jergusko este kaka skoro do kazdej a uz pouzivam latkove, tak je s tym robota a vande sa tlacia 5ky stolicky, tak teraz kaka aj 4x na den + vela pije, no proste furt som v hovnach 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre