Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

vavenka
autor
5. mar 2012

@ingulik vdaka, davam jej nasivin - pred fukanim ani nic nemusim, aj tak plnu odsavacku mam.... Skor som myslela nieco ako sinupret, alebo tak - len neviem, ci sinupret uz mozem, kedze to je liehove a maly ma estelen 3 mesiace....
No to otvorenie na 1 cm moze a nemusi nic znamenat, pri vande som bola na 1cm uz na konci 8meho mesiaca otvorena a nakoniec musel byt cisarsky, lebo som sa neotvarala 😀 to bol paradox, no.... V kazdom pripade daj vediet, ako si dopadla...
Ono v tomto stadiu tehotenstva uz kadeco boli, picha, tvrdne, poslovia su kazdu chvilu, az ich tazko rozoznat od pravych kontrakcii a mne a asi aj tebe zvlast, kedze normalne sme nerodili....

tinika
5. mar 2012

@vavenka haha kiez by ale to ten zlčnik :( vstanem z postele a hned tykujem :( ani vodu v sebe neudrzim a tak smadna som :( a maly mali pred tyzdnom hlieny prv som dala patovi mukosolvam ale povracal sa mi z neho a potom mi kamoska odporučila solmucol a to mohol aj risko a pomohlo im, inac risko uz zase sopliky ma, a vsetko kuse, slinka, riedka stolica akurat teplotu som nemerala, a ma dost ostre hore na 2 abo očnom tak uvidime či nie tak skoro zubok kamoskyna o mesaic starsia uz ma dole 1

vavenka
autor
5. mar 2012

Dobre mi ide, na vlastneho syna som si napisala ze davam JEJ nasivin 😀 😀

vavenka
autor
6. mar 2012

Ahojte, tak vcera vecer sa prosim pekne jerguso sam pretocil z chrbatika na brusko, prvykrat, takze skoncili mi zlate casy 🙂 🙂

tinika
6. mar 2012

@vavenka ta to jaky sikovny ta moj z bruska na chrbatik sa otača, z chrbta na bok sa prevaluje ale tak este nie a pato to ani nevravim on mal problemy tak s tym meskal

tinika
6. mar 2012

@vavenka sak toto ze sme nerodili normalne tak človek stresuje pri kazdom pichnuti aby nebolo neskoro abo dačo nepresvihol :D

ingulik
7. mar 2012

@tinika @vavenka neda sa povedat ze by som nevdela nejak odlisit kontrakcie od poslickov...a panika? ta ma nejak nechyta...vcerajsia kontrola dopadla tak, ze to pichanie je v mieste odkial vychadzaju kontrakcie a zrejme ma tam maly kopanim drazdi a preto to boli, hrdlo sa pomaly otvara, predtym to bolo na spic prsdta teraz uz na cely, prietoky su zatial dobre, ale vo stvrtok mam prist zase do nemocky, pre istotu aj s vecami a rozhodne sa ako sa ukonci tehotenstvo....nohy mam jak hobbit, cize uz oblicky toho maju akurat dost....

ingulik
8. mar 2012

..ta ostavame zatial doma, nalez nezmeneny...kontrola v pondelok 🙂

tinika
8. mar 2012

ahojte, tak dnesne vysetrenie mam za sebou bleee a diagnozy? syndrom drazdiveho creva, reflux hrtana, intolerancia, zlčnikove kamene, pečen poskodena a neviem čo este, budem tam musiet chodit pravidelne :((

ingulik
9. mar 2012

@tinika uuch moja, to kde si pobrala take diagnozy....tak hadam ta daju dokopy

tinika
9. mar 2012

@ingulik rokmi moja rokmi :(

ingulik
9. mar 2012

@tinika pani to vravis jak keby si mala 80 🙂

tinika
9. mar 2012

@ingulik sak nie ale aj 6rokov je dost nie ? :D a uz budem mat 30 :D

ingulik
9. mar 2012

@tinika no ved aj jaa 🙂

mum_to_be
12. mar 2012

no my uz 30 davno mame, ze vavenka. 🙂))) a caute! v sobotu vecer sme sa vratili z dovolenky. bolo fantasticky, kazdy den som lyzovala!!! verca bola v lyziarskej skolke - 2 hod. lyzovania, obed, 2 hodiny hrania v detskom kutiku. ale v detskom kutiku nebola kazdy den, lebo kamoskina mala vymyslala a nechcela tam byt, a potom uz vymyslala aj veronika. 😉 pri romankovi sme sa striedali s ocinkom, takze som fajne vylyzovana, oddychnuta, no super!!!
ingulik, tak ako? zatial v pohode?

vavenka
autor
12. mar 2012

Mum no ja sa radsej nevyjadrujem, co sa veku tyka 😀 o chvilu budem mat blizsie k 40tke ako k 30tke 😀 joj super, ze ste sa mali dobre... My sice nelyzujeme, ale tak rada by som sa naucit, spolu s detmi 😉
Ingu ako? Este stale cela? Tinika kokso no riadne toho mas... Ale ako sa hovori, ak ti nic nieje, staci zajst k doktorovi a isto ti nieco najdu ☹ hadam tie diagnozy nebudu v nejakych tazkych stavoch, ale len take "light".... Tak sa daj cim skor dokopy! 🙂
My ok, dnes mame poradnu, som zvedava kolko Jergusko vazi 🙂 cez vikend u svokrovcov a cez tyzden sa len tak motkame 🙂

ingulik
12. mar 2012

Ahojte...tak po dnesnej kontrole stale 2v1, hrdlo uzavrete a tuhe, nic nenaznacuje ze by sa mlademu chcelo von...o dva dni kontrola a cakame dalej na prirodzeny zaciatok porodu...a ked neskoci tlak tak vyzera, ze to prirodzenou cestou aj dokoncime 🙂

mum_to_be
12. mar 2012

ingulik, tak sa drz. o chvilku uz z teba bude dvojnasobna mamina, ci uz prirodzene alebo cisarskym... hlavne nech si ty aj filipko v poriadku. a veronika sa tesi na braceka?
vavenka, poznam viacerych, co sa naucili lyzovat popri detoch. 🙂 ja sa lyzujem od malicka, ako nasa veronika. vzdy ma to velmi bavilo a dufam, ze aj nase deti to chyti. snazime sa ich viest ku sportu, teda zatial hlavne veroniku. 😉 a kolko vazi jergusko? ty brdo, uz mal tri mesiaciky, neverim... nas romanko uz co chvilu bude mat rok a pol... strasne to bezi.

ingulik
12. mar 2012

@mum_to_be nika ma stale prehovara ze to bude dievcatko :D a ja sa uz neviem dockat uz nech ide von ako chce...nohy mam spuchnute ze vyzeram jak hobbit....

vavenka
autor
12. mar 2012

Mum no dnes na poradni mal 6900 🙂 tak uz aj celkom mam co nosit 😅
Ingu super, tak to este par dni vydrz 🙂 a drzim palce, aby si sa dockala prirodzeneho porodu... Ja som tiez velmi chcela, ale s odstupom casu som rada, ze bol aj druhy cisarak, kedze bol ovela lahsi ako ten prvy a vyhla som sa tym klasickym poporodnym komplikaciam....

ingulik
13. mar 2012

@vavenka no uvidime ako to cele vypali...kupila som si malinikovy cajik...ked uz pre nic ine tak pre psychiku 🙂
...pre mna je hlavne nech je vsetko ok, na sposobe nezalezi...

vavenka
autor
13. mar 2012

Ingu presne tak 🙂 joj ale nezavidim ti uz teraz, este to mam v cersrtvej pamati, tie posledne dni uffff..... Ja som tusim 39+0 isla uz na to 😅 😅 😅

tinika
13. mar 2012

@vavenka moj mal teraz 7050g tak to ste dobry , kamoskyn ma uz tiez viac čo rodila vtedy ked ja ale ta mozno schudol pri tych rotakoch

kittykiller
13. mar 2012

ahojte kocky, mam na vas taku otazku. ked ste sa snazili otehotniet vas manzel/priatel sa do vas urobil iba pocas plodnych dni alebo aj mimo nich. tomu mojmu strasne dlho trva kym sa urobi a tak sa mu nechce zakazdym. a ak mam problem s cyklom mam si pocitat plodne dni alebo radsej skocit k lekarke? som zufala babo uz velmi chcem a zatial nic. stale ked mi vynecha menzes tak sa tesim ze som konecne tehotna ale ked si urobim test tak iba jedna ciarocka :( poradte mi ako to docielit co najskor. a mam i taku chorobu ze tehotna mozem byt len do 25ky tak uz nemam vela casu kedze mam 22 rokov :(

tinika
13. mar 2012

@kittykiller kedze mas nepravidelny cyklus tak tazsie ti zistit kedy mas plodne dni, ja som ho mala tiez a merala som si bazalnu teplotu a podla toho som cca vedela kedy asi treba snazilkovat, ale skusali sme aj mimo tychto dni a uz mam dvoch sibalov tak drzim prsty a neupinaj sa na to velmi, psychika je silna vec :( a čo ti je ze len do 25tky?

kittykiller
13. mar 2012

vsade citam ze sa na to netreba upinat no ja to ma v hlave 24 hodin denne, ako to dostat z hlavy? to je taka zvlastna choroba hormonov. moje telo-hormony starnu ovela rychlejsie ako ostatnych zien. :(

tinika
13. mar 2012

@kittykiller no to je tazko, ja som tak čakala rok a mala som troska stastie lebo v mesiaci ked som o tehu som mala tolko roboty, ze som si ani to snazenie nestihla poriadne uzit :D ale vysledok bol ze som bola tehu :D :D

ingulik
13. mar 2012

@kittykiller no tak nech sa posnazi aj polovicka a urobi sa stale ked sa len da...a tinika ma pravdu...psychika je svina vec v tomto...no ked uz mas taku diagnozu tak by mozno stalo za zvazenie aj asistovana reprodukcia, je tam vyssia pravdepodobnost otehu...

mum_to_be
14. mar 2012

no co, ingulik? ziadne dalsie poplachy zatial?

ingulik
15. mar 2012

@mum_to_be ahoj, no zatial nist...vcera kontrola, vsetko je OK, porodne cesty dozrievaju, predtym som bola otvorena tesne na prst, teraz uz volne na prst....brucho mam uz tak nizko, ze mam pocit ze je medzi kolenami... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre