Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

slniecko4
11. apr 2012

@vavenka vave, druhé kolo ešte len začíname, keďže pred mesiacom som dostala prvé krámy.. no a o mesiac štátnicujem... k tomu nám cez víkend spadla manželova babka, ktorá sa nám stará o malú, tak teraz riešime, látame, plátame, čo s malou, berieme s MM voľno, lebo ju nemáme kde dať, takže neviem, čo skôr a či vôbec stihnem štátnice..

@tinika tini, už bude len a len lepšie.. 🙂 MM si ako počína s dvoma chlapmi?

@vavenka vave a Vanduška ako? ako to dopadlo s tým zúbkom?

@zuzub zuzi a ty ideš na sekciu, či normálne?

tinika
11. apr 2012

@zuzub neboj,tak ako vavenka pise
@vavenka vdaka,ako zvladas dvoch?moj cez den spi dookopy tak 4h sj to len von a budi sa furt

zuzub
12. apr 2012

@slniecko4 normálne, teda aspoň dúfam

vavenka
autor
13. apr 2012

@slniecko4 a Petka este ma plienky? Lebo ak nie, tak ju skuste do skolky uz dat... Teda neviem, ako u vas, ale u nas tu v dedine pokojne beru aj pocas roka 😉

@tinika no jergus spinka 3x denne po hodine, doobedu, naobed a poobede - takze tiez uz to nieje to, co byvalo 🙂 ale uz sme si zvykli, celkom nam to ide, samozrejme ked ma mlada svoj den, alebo maly, alebo aj ja, tak je to zaberak, ale ked sme vsetci ok, tak uz si to aj uzivat celkom zacinam 🙂

Slni zubok mame sledovat, a kebyze zacne menit farrbu, tak mame dojst...
@zuzub fakt nemusis mat obavy, tie atb sa stihnu, to je to najmenej, pocas oxytovcinu ti 5 min potecie aj atb, to by si musela doma porodit, aby bol z toho pruser 😉

tinika
13. apr 2012

@slniecko4 manzel v pohode,musim hi pocvalit,uziva si to,sa smeje ze risko viac pocuva ako ked som doma ia,ta viem jak to ked nema kto ku detom nezavidim vam,a to si doteraz kojila ci jak,ze kramy az terz mas?

slniecko4
13. apr 2012

@tinika tini, kojila som ju 18 mesiacov, potom som prestala,aby som dostala MS, mi gynekologička poradila, nech skončím kojenie, lebo ináč nedostanem krámy.. No a keďže som veľmi krvácala a neviem čo ešte pri pôrode, tak sa mi dlho obnovovala sliznica maternice, fakt vo februári prvýkrát. A pila som alchemilku žltozelenú na obnovu sliznice, celkovo na ženské problémy. Mi hovorila, že pôrod v kombinácii so stresom-práca,škola, mohli vyvolať to, že som nemala..

@vavenka vave, my v dedine škôlku nemáme, Peťka má ešte plienku, v Michalovciach sú len jediné jasle, tie nepokryjú ani potreby michalovčanov, do škôlky v meste mi ju nevezmú, lebo nie sme z mesta (trvalý, prechodný pobyt) a len po známosti som vybavila od septembra škôlku tam, odkiaľ som ja (na dedine), aj to ju chceli vziať až od decembra, lebo berú od 3. rokov, ale tak vezmú mi ju od septembra s privretím očí.. Skôr nie, lebo kým deti z najstaršej skupiny nepôjdu do školy, nemajú miesto. Kámoška má známu riaditeľku v škôlke v MI, tak sme chceli, či by ju nevzala, tak aj tam majú nadstav.. Takže tak.. Štátnice asi preložím na august, teraz som s ňou doma ja a neviem, asi budeme musieť hľadať nejakú opatrovateľku.. 😒

tinika
13. apr 2012

@slniecko4 si otvor sukr.jasle hehe,nezavidim ti to

tinika
14. apr 2012

čafte baby uz som doma

vavenka
autor
15. apr 2012

@slniecko4 a co nejaky vidiek? Dedina blizko vas? Ved v Kosiciach ti ani nehovorim, ake su stavy! Ale sme 9km od Kosic a tu je skolka, kde vozia deticky aj z okolitych dedin a aj tak ich ma ucitelka asi 20 nahlasenych 😀 a priemerne ma v triede okolo 10 deti..... Ale kym ma este plienku, tak je to aj tak jedno, vsakze... Aj vanda ani pocut o nocniku este nechce, ale v lete musi, po dobrotky ci po zlotky, lebo od septembra musi ist do skolky! Ona uz velmi potrebuje kolektiv + nejaky rezim a navyky, doma ma vobec neposlucha... Take ze umyt ruky alebo podobne, to s nou nenormalny boj furt zvadzam... A jergusko uz bude mat 9 mesiacov, uz aj jemu sa bude treba viac venovat, takze skolka bezpodmienecne - aspon na doobedia 😉

vavenka
autor
15. apr 2012

@tinika Servus, a ako sa mas? Doma vsetko ok? 😉 Deti prezili? 😀

slniecko4
15. apr 2012

@vavenka vave, už mi zostala len jedna škôlka na výber, skúsim tam prezvoniť zajtra.. Ja asi vezmem tento týždeň ešte dovolenku, lebo jedine ju so sebou do roboty budem brať.. a k tomu tie štátnice, ešte som sa nezačala učiť a 11.5. je o chvíľu.. netuším, čo budeme robiť,ak nevyjde ani tá posledná škôlka.. ešte sa mi má známa popýtať na opatrovateľku, ale zas to musí byť osoba spoľahlivá, nenechám hocikomu svoje dieťa a je mi jasné, že zo dňa na deň neostane s cudzím človekom.. dosť, že ešte teraz nechápe, kde šla jej babka, ktorá sa o ňu starala-je u dcéry na určitú dobu.. tak asi tak..

@tinika vitaj doma..🙂

tinika
15. apr 2012

@vavenka ahoj, mam sa kazdym dnom lepsie, ale sa este rychlo unavim, mam pocit ze to je horsie ako po sc, to som uz v pohode fungovala, a deti ok :D su cele :D ale uz asi citia ze mama doma bo risko sa v noci viac budil a pato sa tiez raz zobudil :D :D
@slniecko4 vdaka drzim prsty nech si vsetko zariadite a mozes sa nerusene učit na statnice

vavenka
autor
16. apr 2012

@tinika tak super, ze uz je lepsie... Ale tak aspon uz nebudu zachvaty, pokazeny zlcnik je swina vec! Ja som dnes bola si dat zaviest danu, takze si mozme vydychnut 😀 aj ked, nic nieje 100%tne, vsakze 😅 No ale bolelo to hnusne, zeny ktore nerodili normalne, tak vacsinou pod narkozu idu, kedze krcok nebol roztiahnuty. Ale tak prezila som aj bez narkozy, no 😉
@slniecko4 a babka kedy bude fit? Ci to uz neprichadza do uvahy? A ved opatrovatelka je celkom ok, ak si ju mozete dovolit, nie? To je dobre riesenie... A ved co, o chvilu ides zas na matersku 😉 Uz len toto zvladnut, statnice zmaknes, verim tomu a potom sa hned bude na svet cloveku inac pozerat 😉

tinika
16. apr 2012

@vavenka oj ta nezavidim ti ja by som sa na to nedala :D :D ale baby dnes sa mi snivalo ze mam strasnu chut na sex, uz nech som fit :D :D

slniecko4
16. apr 2012

@vavenka vave, babka neviem, dokedy, zajtra má ísť na kontrolu, tak neviem, ako hlava.. Dnes som volala poslednú škôlku v okolí, kde vezmú 2ročné dieťa a aj tam majú plno.. tohto týždňa ju ráno vozíme k švagrinej.. baby, ozaj, ako dlho ste sa učili na štátnice? cca.. lebo ja ešte len začala.. 😒

@tinika tini, ty už zdravá, keď ti sex behá po rozume.. 😀

tinika
16. apr 2012

@slniecko4 hehe ta ani nie, to z nedostatku sak naposledy bol na valentina ta uz mi patri ne?

ingulik
17. apr 2012

@slniecko4 no ja som sa zacala intenzivnejsie ucit asi dva tyzdne pred statnicami...skor to nemalo vyznam lebo by som zabudla 🙂 ale ja som si prvy tyzden spracovavala otazky a potom posledny tyzden som sa po veceroch ucila...tj od osmej do polnoci do jednej ako som kedy vladala...drzim palce mne nemal s malou kto pomoct, jendoducho som na to vsetko bola sama...uspat ju aj s nou fungovat cely den, mas to super ze Petka Ti ostane aj s inym clenom rodiny, mne Nika nechcela, este tak s mojou mamkou ale inak s nikym dlhsie...

@tinika som rada ze uz sa to lepsi, a slniecko ma pravdu...ked Ti sex beha po rozume uz si zdrava 🙂

mum_to_be
17. apr 2012

caute, tinika. rychle zotavenie! ze od valentina, to je dako strasne dlho, nie?
ach jaj, tie skolky... u nas je to tiez strasne... my sme tuho rozmyslali, ci vercu nechat alebo dat do inej, ale nakoniec zostava. romanka mam teraz choreho, v nedelu mal 40,1 stupnovu horucku... boli sme na pohotovosti a dostal atb. ale uz je v pohode, zabrali lieky, uz teplota vobec nie je, len teda, treba to preliecit, samozrejme...

slniecko4
17. apr 2012

@ingulik ahoj, ja práveže tiež nemám kde dať Peťku, lebo nebude s nikým, len s nami doma a s babkou, čo sa o ňu stará, ale tej doma niet, ja musím do práce, MM tiež, tak preto ju tento týždeň vozíme k švagrinej, po robote si ju beriem a hráme sa, teraz som ju uložila.. Preto som sa pýtala, ako dlho ste sa učili na štátnice, lebo ako počúvam, ako niektorí mesiac, niektorí mesiac a pol pred, tak mám pocit, že som po zenite, lebo ja začala ešte len teraz.. a otázok 75.. 🙂 ale si ma ukľudnila, že sa to dá stihnúť..

@mum_to_be čo je Romankovi? Prajeme skoré uzdravenie.. a prečo si chcela Veroniku dať do inej škôlky? nebola si spokojná?

@tinika tini, to čo za dlhý pôst? 😲

tinika
17. apr 2012

@slniecko4 ta ked bola danova sezona, potom mne nebolo dobre a teraz som po operacii

tinika
17. apr 2012

@mum_to_be dik no sak mi hovorte uz mam take sny ze :D :D dvaja chlapi za večer, ale nie naraz :D:D a prečo chces menit skolku? resp. ste zvazovali? nas patko uz od maja ostava doma, nemam na to, konči mi materska .( mame tu sice jednu sukr. kde sa plati o polovicu menej ale uz ho nechcem zase do novej dat a od septembra zase ina, a uz bude teplo tak budeme dost von, len to obedne spanie ma zabije bo kym on zaspi riso uz chce ist von :(((

vavenka
autor
18. apr 2012

@tinika a ved stat plati na predskolske zariadenie, nie? Ci na Patka sa to vybavit neda? Ved ty pracujes, si szco.... ALe predpokladam, ze si si zistovala... Joj skoda, babky nemozu prispiet? 😅 A hlavne, ked sa Patkovi paci 😖
Mum skore uz dravenie romankovi, chudacik - 40tky ☹ aj ste zabaly davali? Ale tusim to su jeho prve atb, nie? Tak aj tak vydrzal krasne 😉
@slniecko4 nebooj, zvladnes to - no ja som veru nebola prikladny student a statnicovala som z troch predmetov chemie 😀 takze tam bolo ucenia vela prevela a prezila som - dokonca s Ackami a ucila som sa pekelne malo - priposrata som bola nenormalne, ale myslim, ze ked tam len nebudes stat s otvorenou pusou, tak ti to daju, ved to je take ako dospelacka matura 😉 2 tyzdne je tak akurat 😀
Ingu ako si nazivate vo stvorici?

tinika
18. apr 2012

@vavenka tak kedze mam matersku na riska tak sa asi neda a ako kamoska vravela, ked je dieta chore zaplatia len to čo mali a nič mi neostane a ja z toho rodičaku kupujem mlieko, platim net, telefony, stravu, lieky takze dost by mi to chybalo a ja sa tesim ze bude zase troska doma, len to obedne spanie ma zniči kedze risko len von v kočiku, ty to mas super, vyhodis kočik von a druhe si moze spat doma :D

tinika
18. apr 2012

@mum_to_be skore uzdravenie, nas patko tiez az tak dajako mal prve antibiotika

mum_to_be
18. apr 2012

romanko mal prve antibiotika v 13 mesiacoch (spolu s veronikou, ked zacala chodit do skolky). takze toto je uz 2.krat. co sa skolky tyka, tak spokojni sme, len teda platime, platime... tak preto sme rozmyslali, ci to budeme tahat...

mum_to_be
18. apr 2012

na statnice som sa ja ucila tak okolo mesiaca. ale malasom tusim 150 otazok, ak si dobre pamatam...

vavenka
autor
18. apr 2012

@tinika no hej, teraz mas matersku.. Ale ked ti skonci, a pojdes na rodicak - tak potom sa neda vybavit ten prispevok na starostlivost pre patka? To tusim az do nejakych 270? preplacaju naklady.... Ci?
No mne tiez vanda doma nevadi, ved by som ju za nic nedala, ale uprimne - uz sa neviem dockat, kedy pojde do skolky 😉 jednak jej to urcite pomoze, lebo velky sebec je teraz, akurat tu bola kamoska s dvojickami, tak sa vobec nechcela podelit o hracky prvu hodinu, potom uz ked som sa jej vyhrazala, tak ako tak sa zacali normalne hrat - za druhe nemam teraz na nu tolko casu, kolko by som si predstavovala a v skolke predsalen ine aktivity su ako doma + urcite jej nezaskodi trochu sa socializovat v kolektive a ked sa jergus zacne batolit a lozit a ucit sa chodit, tak myslim, ze to bude o drzku - takze ja cakam na september ako na spasenie 🙂 respektive akonahle sa nam podari odstranit plienky, tak aspon doobedia urcite bude v skolke ! Teda to je zatial moja predstava, uvidime, aka bude realita 😅

tinika
18. apr 2012

@vavenka :D uz to nebudem riesit som nastavena tak ze v lete este bude patko doma a v jeseni pojde do riadnej skolky dufam, ze dovtedy budeme bez plienok, to je u nas nekonečna story :(( uz skoro rok :(((( strasne sa za to uz hambim a čo sa tyka patka on je v pohode k riskovi, sa s nim hra, nosi mu hračky a tak takze mne vadi len ten spanok obedny ze sa minaju uz s riskom ale tak nejako bude

vavenka
autor
18. apr 2012

@tinika a prosim ta za co sa hanbis??? Neblaaazni! Teraz co tu bola ta kocka s chlapcami dvojickami - nic nic, ani pocut o nocniku a teraz ked maju 2,5 roka jedneho pekneho dna jej zacali hlasit ze idu pisat alebo kakat a za 3! dni boli odplienkovani! Bez cirkusov, natlaku - a hlavne ich mama je v pohode, mala na haku, ze su uz "velki" a este maju plienky... No a co? Kazde decko je ine, niekto sa oduca postupne, niekto naraz, niekto uz v roku a pol cura do wcka, niektore este aj v troch rokoch maju plienky aspon na noc. Kasli na to prosim ta, este stale mate kopec casu....

vavenka
autor
18. apr 2012

Ved one, najblizsie budu curat do plienok tak o 80 rokov, tak nech si este vychutnaju ten pocit, ze sa nemusia nikam plasit, ked treba na zachod a spokojne si to mozu pustit do plienky a nerusene sa dalej hrat 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre